Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Относно FIAT Bravo

Препоръчан отговор

Здравейте !!! Мисля да си купя Fiat Bravo - дизел, но ме разубеждават , говорят ми за бензин.Кажете ми дали избора ми е добър относно марка и модел и тип двигател, защото имам лимит на средствата ( до 3000 лв. горе-долу ) и дали да има климатик. Очаквам вашите съвети, предложения и др. Благодаря ! (ето горе-долу за какво говоря -> http://www.mobilen.bg/11254077921214725 )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много бързо им се скапват помпите и дават много проблеми. Ако държиш на дизилси търси Пежо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен какавто и Фиат да вземеш все ще имаш проблеми !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По отношение на въпроса за фиат като кола не мога да дам мнение. Много познати имат проблеми с тях, но шефът ми кара 2 фиата, с които навърта общо по 50000 + км на година и е супер доволен. И аз карах единия му фиат (дизел 2.4) и останах очарован откъм вървеж. А и фиатите са доста евтини. Явно всичко е до късмет.

А по въпроса за климатика трябва да кажа първо, че това е консуматив, който е доста скъп за ремонт. Тоест ако ти се повреди климатика ще се изръсиш с пари за ремонта, а ако нямаш такъв естествено няма да има какво да ремонтираш. А вече самия климатик като уред ще ти е полезен, само ако лятото често караш градско в най-горещите часове. През другото време прозорците до долу и е сто пъти по-приятно. Побвай като се позатопли какво е чувството да се движиш на затворени прозорци и климатик и после какво е на отворени прозорци и без климатик. Усещането от свежия въздух е несравнимо. Не случайно кабриолетите са толкова популярни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами каква марка да търся...без Голф 3 и Опели ??? :S

Защо пък без "Голф 3 и Опели"? Да не мислиш, че фиата е по-качествен от тях. А и VW са един от водещите производители на автомобили в света и Голф 3 е добър избор.

Виж в класациите коя е най-продаваната кола в Германия и с какъв пазарен дял и после се изказвай за голфовете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голф 3 дизел е добро и изпитано решение, ако нямаш пари за Пежо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че имам нещо против Голфовете, просто много често ги срещам...търся по рядък модел кола в градът ми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че имам нещо против Голфовете, просто много често ги срещам...търся по рядък модел кола в градът ми.

И каква е причината, че нещо не разбирам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предпочитам градски транспорт пред браво/брава. Иначе за малка кола не е задължително да е дизел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен разгледаи Пежа 306 (или някаква друга френска марка) не са никак скапи но са много по издражливи от Фиат..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nissan Almera, Suzuki Baleno. Обърни внимание на Нисана най-вече! Много здрави двигатели, нисък разход, добра сглобка, просторно купе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам Браво от 4 години и не съм пипал нищо по него, само въртя ключа и карам. Мои приятели карат поне десетина такива и никой не се е оплакал от нещо сериозно. Всичко зависи от това на каква кола ще попаднеш, а не толкова от марката. Няма ръжди, има си всички екстри. Иначе италианския дизел беще избран за номер 1 - говоря за новите версии на MultiJet-двигателите. А пък частите на бензинките са много евтини - за 400 лева смених 5 ролки, 3 ремъка, предни и задни спирачки, масло и антифриз :) пък и климатика е много добър. За 2500 лв. ще намериш сносна бензинка. Френските и японските коли са си със скъпа поддръжка. За германските коли имам добро мнение, карал съм такава, само да не е по-стар Опел, че ще имаш много главоболия. Братовчед ми имаше такава и си блъскаше главата през ден с нея. Но все пак за предпочитане е по-малка кола - не само по отношение на разхода на гориво, а и по другите харчове за нея. И все пак ти си решаваш... Успех!!! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям kvkkvk. Всичко зависи на каква кола ще попаднеш и как я карал предишния собственик, а не от марката. Взимай си която ти допада.

Редактирано от plamen_dikov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как пък не се спряхте с тия скъпи поддръжки на японските коли...Разбирам да си собственик на японско возило, че да дадеш мнение. Мога да се обзаложа, че разходите по фиата са повече от тези на японски автомобил (е не говорим за някое Субару Импреза например). Пък и като гледам добро НЕбаране е паднало - 5 ролки 3 ремъка спирачки... сигурно и още има (като гледам колко от приятелите се оплакват от електрониката...).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям kvkkvk. Всичко зависи на каква кола ще попаднеш и как я карал предишния собственик, а не от марката. Взимай си която ти допада.

Добри съвети !

Когато купува кола човек у нас,обикновено става въпрос за над 10 годишна такава !

Спираш се на два-три модела и търсиш само и единствено тях.

Иначе се получава едно объркване,и след първата повреда се упрекваш,че не си направил правилният избор.

Това естествено не е така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

JTD си е разумен избор . До тук всички които изказаха мнение срещу италиянския дизел не видях да се обосноват . Предполагам никой от тях не е карал италянски комонреил двигател . Някой спомена нещо за горивната помпа - колега не се скапват толкова лесно ако караш с хубава нафта а не наливна с неясен произход . Всеки комонреил си е капризен и си иска качествена нафта . Единственият по-често срещан проблем на ФИАТ е ,че си забравя кода на ключа и заминават около 200лв , но пък и БМВ си го забравя а те са със самочувствието на водеща марка автомобили .

П.С. Към автора на темата - Не слушай хоркото мнение (то си е като за***ка всеки си го има ) вземай каквото ти е на сърце , но ако е италянски дизел то да е JTD a не TD. Така или иначе кола и жена са си на късмет :cool:

Редактирано от p0pc0rn (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

JTD си е разумен избор .

Мога само до подкрепя написаното от теб и подобните мнения. Един от колегите има Браво с JTD 105 коня, доста по-икономичен и пъргав е от стандартните дизели. Редовно къса на гонки разните "реномирани" марки с бензини. За мен е леко по-малка като стандарт защото съм по-дългичък. За хора със среден ръст са един добър избор. Пежата с hdi са с по-добри двигатели но и са леко по-скъпи. И отново и последно - важен е късмета и леката ръка при избора wink.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как пък не се спряхте с тия скъпи поддръжки на японските коли...Разбирам да си собственик на японско возило, че да дадеш мнение. Мога да се обзаложа, че разходите по фиата са повече от тези на японски автомобил (е не говорим за някое Субару Импреза например). Пък и като гледам добро НЕбаране е паднало - 5 ролки 3 ремъка спирачки... сигурно и още има (като гледам колко от приятелите се оплакват от електрониката...).

По въпроса с небарането - сменил съм ги, когато я купих. Оттогава, вече 4 години, не съм пипал нищо. При купуването на кола ти не сменяш ли нищо или само така си я караш? Това са консумативи, които (по мое мнение) се сменят на всяка кола 2-ра употреба, ако искаш да ти върши добра работа и да не разпъваш въжета по пътя да те влачат... Не ме разбирай погрешно, нямало е повреди, просто исках всичко по двигателя и спирачната система да ми е ново, не че е имало проблем с тях. Щом можеш и имаш опит с японски коли, ти пък дай мнение на човека за тях - нека той си реши. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване