Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ivanxxx

Мод на Scythe Infinity

Препоръчан отговор

Искам да го отрежа в средата и да

вкарам един 92мм вентилатор

ако някой има идея как да стане

без да се искриви ряза и без чепак

да пише

scinf1000dime1111111111.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква е идеята,мислиш,че това ще повиши качествата му?Със съответните скоби(или нещо моднато)можеш да му закрепиш четири 120мм вента-по един от всяка страна.

P.S.Можеш да използваш лазерно рязане за целта,но все още не мисля идеята за разумна.

Редактирано от мики маус (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи идеята е да променя посоката на въздуха

защото като го сложа (при сокет ам2)мога да му сложа

120мм фан който духа нагоре към захранването,но

ми се струва че не е много удачно.

мога да закрепя странично и 92мм странично но в

инструкцията пише че пада производителноста

а нямам възможност да завъртам самия радиатор

само като на снимката

84444675.jpg

Редактирано от ivanxxx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както духа натам топлият въздух, оттам го поема вентилатора на захранването. Нямаш нарушаване на въздушният поток.Не подгрява и захранването,ако това е,за което се безпокоиш-въздуха не е толкова горещ.Монтирай си 120 мм вент от страната,която искаш,-просто ще го хванеш със свински опашки,нищо,че малко ще стърчи.Спокойно и два можеш да сложиш-един отпред(вкарващ) и другия отзад(изкарващ).Грозно,но ефективно...:whist:Не се мъчи с рязане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като го сложа би трябвало да изглежда горе долу тъка

и ме претеснява да не прегрее захранването

още не съм го пробвал

пък и въздушната струя се пада на ъгала на захранването

не на средата на перката

44882274.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако от ребрата и хийтпайповете на кулъра ти излиза такава жега,способна да "удави" захранването-процесора да е влязъл досега в тротлинг.:yanim:Изобщо нямай грижа за това-проблем ще е,ако струята от вента на охладителя,сече потока на кутията.А това не е така-нито в положението,в което се намира вента сега,нито в положението,което ти препоръчах аз.Напразно се притесняваш,но прави впечатление мислене-нещо не много често срещано...Уважение за това.:cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи това си е само мое мнение, ама имам няколко въпроса към автора...

1. Процесора ти случайно да не е 6000+ или 6400+, които са е*аси печките?

2. Ако не е нито един от двата, процесора да не вдига 60+ градуса?

3. Ако и това не прави, тогава няма от какво да се притисняваш...

Доколкото разбирам от показаната снимка топлия въздух от охладителя ще си го делят захранването и вентила на задния панел. В такъв случай няма проблем, ма никакъв с това охлаждане и без вентилатор. Ако пък държиш на вентилатора - сложи си една 120мм перка отдоло на радиатора, по тоя начин въздуха, който ще отива в захранването ще е и по-хладен... Не се занимавай с рязане и (по мое мнение) съсипване на радиаторчето...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

радиатора е и доста тежък 960g

чудя се как да му олекотя тежеста

дали ще стане с една мека пружина за

върха на пайповете(или за 120мм фан

който ще сложа отдоло)

и после за корпуса горе

или някъде за захранването

защото се държи буквално на две зъбчета(сокет АМ2)

нещо като

s630089111.jpg

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

всички снимки са от нета

още не съм го сложил

сега съм със Cooler Master Hyper TX

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай,държи се достатъчно здраво-освен ако не си любител на лан парти и не го разнасяш,като пръскачка из лозе...Обаче и да си,закрепването на кулъра е достатъчно,само не го ритай,докато не го разнасяш-ще скапеш харда,нищо друго...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

смятам да му сложа този фан

http://www.dekada.com/catalog/arctic-fan-f12-pwm-120mm3001350rpm-p-633.html

но с него теглото става 1.068кг

а захващането е подобно на това

14-Installed.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.dekada.co...0rpm-p-633.html

14-Installed.jpg

Оригиналната перка не е по-лоша от тези които си избрал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.dekada.co...0rpm-p-633.html

14-Installed.jpg

Или този.Оригиналният наистина не е лош.Аз разбирам нуждата от нов,като поставяне на втори,не като смяна на оригиналният с друг.

Редактирано от мики маус (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или този.Оригиналният наистина не е лош.Аз разбирам нуждата от нов,като поставяне на втори,не като смяна на оригиналният с друг.

Оригиналната перка я няма защото го взех

втора ръка

но предпочитам фана да не е Sleeve Bearing

и по възможност да е 4 pin а не 3-pin

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава TОЗИ е по-добрия избор.

с какво е по добър от Arctic Cooling Arctic Fan F12 PWM

който съм избрал

http://www.dekada.com/catalog/arctic-fan-f12-pwm-120mm3001350rpm-p-633.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм, мики маус, нема ли начин да си намери bolt through kit за тоя тюфлек? Че съм се нагледал на счупени планки на АМ2. Съвета ми е да се държи кутията легнала. Шанса да се счупи е малък, но е кофти когато се случи точно на теб. Естествено защитата на процесора ще реагира на време, но освен ако не си в антигравитационно поле видеокартата ще има среща от трети вид с деветстотин и кусур грама електропроводяща тухла. Това са ми на мен опасенията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-напред,че въздушният поток който създава е по-голям.Оборотите са 2000 и като зададеш настройки за CPU Fan на Silent падат на 1400,което е над максимума на Arctic Cooling Fan.Разлики в нивото на шума няма.А и качеството е различно,макар че всичко е Made in China.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм, мики маус, нема ли начин да си намери bolt through kit за тоя тюфлек? Че съм се нагледал на счупени планки на АМ2. Съвета ми е да се държи кутията легнала. Шанса да се счупи е малък, но е кофти когато се случи точно на теб. Естествено защитата на процесора ще реагира на време, но освен ако не си в антигравитационно поле видеокартата ще има среща от трети вид с деветстотин и кусур грама електропроводяща тухла. Това са ми на мен опасенията.

значи все пак след като го монтирам е желателно да се

укрепи по някакъв начин (пружина,ластик,кабелни връзки и др.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи все пак след като го монтирам е желателно да се

укрепи по някакъв начин (пружина,ластик,кабелни връзки и др.)

Или слагаш кутията легнала или със свински опашки го захващаш за захранването. Целта им е да го задържат там ако се счупи захвата. Представяш си че тоя охладител се държи само на свинските опашки и не трябва да докосва дънната платка. За пружина и ластеик те съветвам да се откажеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има,разбира се...:rolleyes:

post-173873-1257780680,64_thumb.jpg

post-173873-1257780692,38_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам ето този от около 4-5г и дъното ми не е мръднало. Ползвам го на s.754, като захващането не е по-различно от АМ2. Закачил съм му 2х 80мм перки, но не съм го мерил колко сумарно тежи. Кутията ми седи права, естествено транспортирам я в легнало положение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това ,,тюфлек" - мен ли визираш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това ,,тюфлек" - мен ли визираш

Визира Infinity-то...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...