Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

the_X_files

Предложения за качествени слушалки?

Препоръчан отговор

От доста време имам намерение да си купя качествени (от покриващите цялото ухо) слушалки и за сега съм се спрял на HD555 от Sennheiser. Има ли някой, който да е слушал въпросния модел слушалки и да може да каже мнението си? Също така, чета по форуми, че звуковата карта при слушалките от висок клас има доста голямо значение. Ще се използват главно на лаптоп с Realtek ALC663 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller. Интересувам се, дали картата ще вади достатъчно силен и качествен звук, за да чуя пълния потенциал на слушалките?

Съшо така бих разгледал и други предложения до към 150-160лв.

Редактирано от the_X_files (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аудиокартата има голямо значение за качествен звук.Ако се обзаведеш с по-добра карта,опитай HD серията на AKG цък

Като се опарича съм решил да си взема едни AKG K 142 HD,щото са базирани на един от най-успешните модели на AKG K 141 Studio headphones.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам такива от няма и два месеца и съм страшно доволен. Можеше и да са малко по-евтини, но пък според мен си струват парите най-малкото заради страхотното качество на изработка. Звукът, поне според моето ухо, е стахотно балансиран и точен за такъв клас слушалки, има си детайлност във всички честоти. Високите са чисти, но без да се натрапват, средните са ясни, ниските стигат някъде докъм 30Hz и може да не са чак толкова мощни като при затворен тип слушалки, но се чуват добре. Като цяло всичко в звука си е на мястото, има страхотно усещане за пространство и при подходящ източник си е удоволствие да ги слушаш. Казват, че се държали стрхотно с усилвател. Имай предвид обаче, че понеже са отворен тип, почти не изолират и в по-шумна среда ниските не се чуват добре. Много са удобни за носене, може да забравиш, че са ти на главата. Стискат умерено силно, но пасват добре и не мърдат. Задължително поискай да ги чуеш, преди да купиш, не би трябвало да ти откажат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звукът, поне според моето ухо, е стахотно балансиран и точен за такъв клас слушалки, има си детайлност във всички честоти. Високите са чисти, но без да се натрапват, средните са ясни, ниските стигат някъде докъм 30Hz и може да не са чак толкова мощни като при затворен тип слушалки, но се чуват добре.

Ти разполагаш ли с записи на звуци на различни честоти, та казваш че си го чул да слиза чак до 30 Херца ?

И аз имам едни слушалки на кутията на който пише подобни смешки но и 60 Херца няма на ниво съпоставимо с това което се чува на 200 Херца от същите мембрани.

Честотите които отбелязват са придружени с нещо от сорта на "- 6db" и повече. Минус три децибела е два пъти по-слабо, а минус шест децибела е четири пъти по-слабо от нормалното ниво на записа. На всеки 3 децибела разделяш силата на две.

Иначе нямам нищо против да са готини слушалките. 

Съществуват също и стереоусилватели специално за слушалки, за повече от два канала не съм търсил щото не ми трябват, имам само две уши все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Disasterpiece, благодаря за менението, точно на такъв коментар се надявах. На каква техника ги използваш? Доколкото разбирам нямаш скъпа звукова карта и усилватели? Знам, че са отворен тип и хубавото е, че няма да ги иползвам на шумни места. Би било проблем ако "излиза" прекалено много звук, но се надявам когато не са увеличени, да не се забелязва много. Също така ми е интересно дали си ги използвал с някакъв преносим плеър и ако да - с какъв и успява ли да ги захрани достатъчно или има нужда от усилвател? Като реша да купувам, разбира се ще искам да ги чуя. Дори се чудя дали да не си взема лаптопа, за да не остана неприятно изненандан като ги чуя на него :eek:

@Riger, разглеждах моделите и на AKG, но понеже съм много доволен от тапите Sennheiser, които имам, съм се насочил главно към тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@gizmoto - не съм казал, че е на съпоставимо ниво, но се чува. Аз го чувам. Ползвах слухов тест - знам, че не е най-подходящото за такива упражнения, но все пак. А и техниката, способна на абсолютно линейно звучене, едва ли е по джоба на всеки.

@the_x_files - ползвам ги с iriver T30. Плеърчето има по 15mW на канал, но общо взето успява да ги задвижи задоволително (понеже освен всичко са само 50Ohm, а и имат добра чувствителност) - обикновено слушам на 18-20 и не ми се е налагало да стигам до над 26-28 от 40 по Volume скалата. Иначе допреди известно време слушах от една антична Yamaha YMF-724, но поради проблеми с драйвери от няколко седмици е извън строя. Докато все още свиреше, мога да кажа, че некачествените записи си проличават ясно, но това важи и за всички останали карти, нищо, че тази свири малко по-рязко. Още по-ясно ще си проличи на усилвател, но пък там ще изпъкне и потенциалът на такива слушалки при хубав източник (CD/плоча/lossless или пък добре рипната емпетройка).

Насочил съм се към външна карта, до месец-два може би ще съм си я купил, а може би до около седмица (или две) поне ще чуя как звучи, моя позната има такава. Ще споделя впечатления, ако все още не си си взел нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма да имам проблеми с моя Samsung yp-u3, който е с по 20mw на канал. Ще ми е интересно да видя мнението ти след като чуеш слушалките на въпросната карта. Аз продължавам да си мисля, че картата не е от толкова голямо значение. За разликата между ниско качествените mp3-ки, v0/320kbps и loosless няма какво да говорим. При мен с мойте cx300 и въпросната карта се усеща доста добре, дори ми е наприятно да слушам нещо под v0/320kbps. При hd555 разликата, предполагам, ще е даже по-изразена.

Между другото каква гаранция дават за слушалките? (предполагам, че си си ги купил от Динакорд?)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, от Dynacord ги взех. Гаранцията е една година от датата на закупуване и покрива само евентуални фабрични дефекти, които обаче според мен е почти невъзможно да срещнеш, понеже всеки чифт Sennheiser се тества обстойно, преди да се опакова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди в Динакорд и питай за Beyerdynamic. Senn по добри от AKG - Aбсурдно. Аз имам Akg K271 Studio и мога да кажа че това е превъзходна слушалка.

За улицата ползвам Denon Ah-C452 - уникално добри слушалки за цената си от 90$

П.с: Хубави тапи са Denon и Ultimate Ears

Редактирано от prostoaz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Disasterpiece, попитах, защото на мойте cx300, купени преди 1 година и гаранцията, която ми дадоха беше 6 месеца и на 7-мия се прекъсна кабела. Друг в въпроса, че при hd555 вероятността да се случи това е доста по-малка, но все пак.. Интересно ми е, защо дават по-малко гарация, след като в сайта и на кутиите пише 2 години. Явно в България всичко е възможно.

@prostoaz, не искам да ходя в Динакорд и да питам, преди да съм разучил какво може да се намери за тези пари. Неслучайно съм пуснал темата :grimace: Akg K271 са на цена доста по-висока от посочената от мен и темата не е за тапи.. Ако можеш да предложиш определен модел слушалки по темата бих се радвал, ако не..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв кабел се прекъсва много трудно при нормална употреба. Ако след някоя друга година щастливо ползване все пак се прекъсне, можеш за около $20 да си купиш друг и да си го смениш без презапояване.

@prostoaz - смешно е да сравняваш двете марки по този начин.

@nikeman - опитай отново.

Редактирано от Disasterpiece (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AKG K 518 DJ - 100 лв.

AKG K 530 - 140 лв.

Има ги в Плесио. и 2те слушалки свирят превъзходно като 518ката може да извади над 2 изходящ сигнал. При 2та вата директно пуснати в ушите ще оглушееш.

Редактирано от prostoaz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AKG K 518 DJ - 100 лв.

AKG K 530 - 140 лв.

Има ги в Плесио. и 2те слушалки свирят превъзходно като 518ката може да извади над 2 изходящ сигнал. При 2та вата директно пуснати в ушите ще оглушееш.

Въпросните слушалки (518) са мислени по-скоро за миксиране, а не за продължително слушане. Говорят, че са неудобни. А ако ще са такива, нека поне е Grado .. A 530 .. ами я намери някъде позитивно мнение за тях. За двата вата и оглушаването - ти така ли слушаш музика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като спомена Grado, четейки мнения по форуми направо бих казал, че няма лошо мнение за Grado SR80i и Alessandro MS-1, за разлика от HD555 и моделите на AKG от съответния ценови клас. Ако не изглеждаха толкова неудобни, може би, бих се ориентирал към тях. Жалко, че не намирам информация за вносител в България, което значи, че няма и как да ги чуя преди евентуално да ги купя.. Предполагам, няма да се намери някой, който има такива, за да си каже мнението? Disasterpiece, случайно да си чувал нещо тяхно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В България май наистина никой не продава Grado. Навсякъде има страхотни мнения за SR60i, а по-големия модел сигурно е още по-добър. По принцип мисля, че се доставят до тук по поръчка, като си плащаш и доставката, естествено. Но аз лично не бих стрелял така насляпо. Поне едно бързо слушане си трябва, понеже слушалките колкото и да са добри, всичко си опира до предпочитания, и ако си ги поръчаш и нещо стане или не ти харесат, си с двата крака в торбата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AKG K 530 може да ги чуе и в фактор и в Плесио. Дори въпреки че фактор са вносители на akg в Плесио имат по ниски цени на продуктите им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес ходих до Динакорд с нагласа да чуя hd555 и някой друг модел на AKG и евентуално да си купя каквото ми хареса най-много, но нямаха hd555, за жалост и казаха, че до 2-3 седмици няма да получат. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...