Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търся програма за форматиране

Препоръчан отговор

С какво друго може да се форматира диска C, освен с вградената функция на WindowsXP. С тази вградена функция не може да завърши форматирането, но не казва по каква причина. И сега не мога да си форматирам диска. Има ли някакъв друг начин?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами разбира се, че не можеш да форматираш C: под Уиндоус, тъй като там ти е операционната с-ма - няма как да стане. Ти наясно ли си, че като го форматираш и повече няма да имаш Windows??? Ако е така, то можеш да го направиш с някой инсталационен диск на Windows, някое LiveCD или с Hiren Boot CD!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По стечение на обстоятелствата Уиндоуса в момента ми е инсталиран на D: На C: имам купища ненужни програми и други неща. Затова се опитах да го форматирам, процесът започва нормално, но в края на форматирането ми излиза съобщение, че Уиндоуса не може да завърши форматирането. Как да форматирам С:?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако диска е разделен на повече от един дял също няма да стане.Така или иначе boot сектора е на С: дяла.Друга причина може да е инсталираната антивирусна програма.Тя винаги си заплюва boot сектора и ако форматираш С: няма да можеш да заредиш операционната система въпреки че е на другия дял.Ако искаш да опразниш този дял използвай перманентно изтриване на данните по диска (шредер),това ще гарантира изтриване на всичко по диска,но без boot сектора.

Редактирано от TOPCON (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 10 месеца по-късно...

Търся програма с която да форматирам всички дискове на компютъра. Има ли стъпка при преинсталация при която мога да задам форматиране на друг освен подготвяния за инсталация диск? Пробвах с триене на дяла, но изглежда остана достатъчно боклук за да ми попилее прясната преинсталация.  ПП: При опит да форматирам диск по обичайният начин ми извежда грешка. Вирусчета има на този компютър.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся програма с която да форматирам всички дискове на компютъра.

Има ли стъпка при преинсталация при която мога да задам форматиране на друг освен подготвяния за инсталация диск? Пробвах с триене на дяла, но изглежда остана достатъчно боклук за да ми попилее прясната преинсталация.

ПП: При опит да форматирам диск по обичайният начин ми извежда грешка. Вирусчета има на този компютър.

Пак ще трябва да гадаем какъв Уиндоус искаш да инсталираш. дялове или дискове искаш да форматираш, какви вирусчета ти пречат и т.н.

Като за начало вземи инсталационно CD на УинXP,буутни го, изтрий всички дялове щом искаш, създай ги наново и си инсталирай нов Уиндоус.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ще трябва да гадаем какъв Уиндоус искаш да инсталираш. дялове или дискове искаш да форматираш, какви вирусчета ти пречат и т.н.

Като за начало вземи инсталационно CD на УинXP,буутни го, изтрий всички дялове щом искаш, създай ги наново и си инсталирай нов Уиндоус.

Не четеш ли? Това направих.

За Windows XP става въпрос, но едва ли има особено значение, когато просто искам да изтрия всичко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не четеш ли? Това направих.

За Windows XP става въпрос, но едва ли има особено значение, когато просто искам да изтрия всичко.

Абе аз чета ама нещо не виждам яснота в действията ти.

Досега не съм имал такъв случай да не може да се трият дяловете при преинсталация, но щом не става си изтегли Hiren's BootCD http://www.hiren.info/pages/bootcd

( за съжаление в последната версия премахнаха платения софтуер) и в секцията Partition Tools използвай Ranish Partition Manager или линукския GParted ( препоръчвам го)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах два дяла. Единият изтрих, а другият форматирах и преинсталирах на него. След процедурата компютъра тънеше във вируси. 

Пропуснах да кажа, че не искам Hiren's BootCD, че нещо ме плаши. Не разбрах, старите версии съдържат ли това което би запиляло всичко от всички дялове.

B-boy[styLe] ме насочва към Low Level Format. Чета нещо приятно:

Low Level Format Tool will clear partitions, MBR, and every bit of user data.

Някой има ли впечатления от http://hddguru.com/software/2006.04.12-HDD-Low-Level-Format-Tool/ и дали има някакви претенции джаджата за да си свърши работата  :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак аз бих заложил на средствата от сайтовете на производителите на хардискове... Тази програма не съм я използвал...и не давам гаранции.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак аз бих заложил на средствата от сайтовете на производителите на хардискове...

Тази програма не съм я използвал...и не давам гаранции.

Значи гледам какъв е харда и търся Low Level Format в официалният сайт, това ли е логиката?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах два дяла. Единият изтрих, а другият форматирах и преинсталирах на него. След процедурата компютъра тънеше във вируси.

Пропуснах да кажа, че не искам Hiren's BootCD, че нещо ме плаши. Не разбрах, старите версии съдържат ли това което би запиляло всичко от всички дялове.

B-boy[styLe] ме насочва към Low Level Format. Чета нещо приятно:

Някой има ли впечатления от http://hddguru.com/software/2006.04.12-HDD-Low-Level-Format-Tool/ и дали има някакви претенции джаджата за да си свърши работата :rolleyes:

Tрябвяало е да изтриеш и двата дяла,ще получиш нов единствен дял, създаваш отново два дяла, форматираш този който ти е за Уиндоус(другият може и после под Уиндоус) Вирусът който ти е заразил вторият дял ти заразява отново новата инсталация. Ако вторият не е системен вирусът се трие лесно с едно лайв CD Linux,обикновено се намира в самият дял а не по навътре в директориите.

HDD Low Level Format Tool ще ти изтрие дяловете - все едно че имаш нов неформатиран диск и също ще ти свърши работа. Може да го ползваш само при инсталиран Уиндоус. Няма значение какъв ти е харда(производител)

Редактирано от izen (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, пипнал е KillAV или Chydo троянците...и се чистят лесно, но потребителя е избрал пътя на формата и аз няма да го разубеждавам...иначе am-am ако решиш посети знаеш кой подраздел... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tрябвало е да изтриеш и двата дяла,ще получиш нов единствен дял...

Това не го знаех, макар да не ми е ясно от къде са вирусите при изтрит единия и форматиран другия диск...

... създаваш отново два дяла...

Това опция по време на преинсталацията ли е, че не съм обърнал внимание?

HDD Low Level Format Tool ще ти изтрие дяловете - все едно че имаш нов неформатиран диск и също ще ти свърши работа. Може да го ползваш само при инсталиран Уиндоус.

Защото ще е нужно да го стартирам ли?

Да, пипнал е KillAV или Chydo троянците...и се чистят лесно, но потребителя е избрал пътя на формата и аз няма да го разубеждавам...иначе am-am ако решиш посети знаеш кой подраздел... ;)

Първото е май, но кореспонденция от този (чужд) компютър не мога да си позволя. Формата ми звучи добре, омазана система какво да я правя...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи гледам какъв е харда и търся Low Level Format в официалният сайт, това ли е логиката?

Общо взето да...виж поста на pit ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И пича е прав...ако изтриеш по време на инсталацията всички дялове...пак става...после ако се наложи качваш Win-a на новия дял и после ги разцепваш с един Acronis или чрез Disk Management. ;)

Благодаря ви Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HDD Low Level Format Tool - да, трябва да го стартираш през Уиндоус. Ще започне да трие,и в един момент към края ще получиш черен екран, а като започнеш инсталацията ще видиш цял неформатиран диск.( Води се програма за нисък(дълбок формат), напълно безопасна е и не скапва харда). Аз бих опитал с инсталационното CD с изтриване на дяловете, създаване на нов, форматиране и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване