Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

zeziok

Win 7 & Win XP две ОС- един проблем.

Препоръчан отговор

Здравейте,

проблема е следния: ще започна от далеч за да съм максимално ясен в описанието.

Та разполагам с HP pavilion dv5-1210en с оригинална виста хоме басик, но тя се оказа голяма боза,затова си намерих един добър win 7 ultimate който ми вършеше до последно перфектна работа, но срещнах проблеми с някой игри и затова реших да инсталИирам и XP и да съм с две ОС. Инсталирах XP-то на диск D:,а другия си е на C:, но сега като рестартирам автоматично без да ме пита нищо си бутва само XP-то.

Има ли решение да ме пита кой от двата ОС да бутва и тогава която избера нея да зарежда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

проблема е следния: ще започна от далеч за да съм максимално ясен в описанието.

Та разполагам с HP pavilion dv5-1210en с оригинална виста хоме басик, но тя се оказа голяма боза,затова си намерих един добър win 7 ultimate който ми вършеше до последно перфектна работа, но срещнах проблеми с някой игри и затова реших да инсталИирам и XP и да съм с две ОС. Инсталирах XP-то на диск D:,а другия си е на C:, но сега като рестартирам автоматично без да ме пита нищо си бутва само XP-то.

Има ли решение да ме пита кой от двата ОС да бутва и тогава която избера нея да зарежда?

Аз също съм с две ОС и знам че при инсталацията първо се слага по ранната-ХР и след това новата-WIN7 и тогава те пита коя да стартираш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

толкова ли е трудно да погледнете поне важните теми за нкк минути

недай си боже да ползвате търсачката

те

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон на "моя компютър"> "разширени"> в полето "стартиране и възстановяване" натискаш "настройки" виж дали има отметка на "време за списък операционни системи".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този случай просто се прави стартъп репайр с инсталационния диск на windows7,нищо сложно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този случай просто се прави стартъп репайр с инсталационния диск на windows7,нищо сложно.

... и после питаш във форума "Изчезна ми XP-то, какво да правя?" :ph34r:

Решението на проблема е написано във важната тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да изчезне,споко.Появява се като "предишни версий на windows"

възможно е да наложи да се провери там където казва krali

Защо да се четат 2 км страница след като решението е елементарно.

Редактирано от trix (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се и по-специално на Aquaris !

Проблема е РЕШЕН с помоща на EasyBCD .

Редактирано от zeziok (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля,

някъде съм срещал из калд упътване и за BCD ако ми попадне пак ще го сложа и във важнатга тема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

windows7 при инсталация си прави 100мг партишън,където са файловете за boot-ването за всички оси на компютъра.

При командата start repair сканира целия диск за операционни системи,вижда XP,и го добавя в този 100 мб партишън

и това което казах по горе работи на 100%,но ние сме все много важни и това няма как да го знаеме

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

trix, това, което си казал в първия пост, работи, но НЕ и в 100% от случаите. Понякога има по-завързани ситуации и това НЕ помага (говоря от личен опит, а не за да се заяждам). В случая на zeziok най-вероятно е щяло да помогне.

Това, което си казал за скрития партишън, също НЕ е вярно за 100% от случаите. Когато преди това е имало инсталиран Windows на компютъра (т.е. има active system дял), такъв скрит дял не се създава. Дори и на празен, неформатиран диск може да се избегне създаването на т.нар. EFI дял.

Тези неща (и за Startup Repair, и за скрития дял, и за EasyBCD, BCDedit...) са обяснявани в темите, но никой не ги чете, а всеки бърза да си опише неговия проблем. Затова са сложени линкове във важната тема, за да не се обяснява на всеки по отделно.

И да, трябва да се четат, нищо че обясненията са подробни и са малко дълги, по тази причина.

=====

...

за това става дума -справка#5

Точно този пост имах предвид. Щеше да възстанови зареждането на Win7.

Не знам дали щеше да добави XP-то към стартовото меню, но това не е проблем да се направи с EasyBCD или BCDedit.

=====

... След това 3 пъти пусках Repair, докато ми тръгне 7-ицата. След което XP-то изчезна, и го възстановявах по начина, описан във важната тема.

...

Споменатото тук (за неколкократното пускане на Startup Repair) е важно да се отбележи. И преди май е споменавано, че Startup Repair поправя на стъпки.

Редактирано от trosho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"В случая на zeziok най-вероятно е щяло да помогне"

за това става дума -справка#5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

windows7 при инсталация си прави 100мг партишън,където са файловете за boot-ването за всички оси на компютъра.

При командата start repair сканира целия диск за операционни системи,вижда XP,и го добавя в този 100 мб партишън

и това което казах по горе работи на 100%,но ние сме все много важни и това няма как да го знаеме

370489_fr.jpg

Да виждаш тук 100MB-ов партишън?

Миналата седмица с екпериментални цели сложих едно XP на D: . След това 3 пъти пусках Repair, докато ми тръгне 7-ицата. След което XP-то изчезна, и го възстановявах по начина, описан във важната тема.

Така че - и аз пиша от от опит. Това, че при теб някакъв начин е проработил, не значи, че при всички е така. Но както казваш - "ние сме все много важни и това няма как да го знаеме" .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...