Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Да така е! И точно това се опитвах да обясня че има хора с проблеми,който не могат да разрешат сами,но могат да си позволят да отидат при психолог.Обаче не отиват,защото имат прекалено голяма гордост.Което за мен е лъжа,защото когато имаш нужда от помощ и я потърсиш ти имаш увереност и сила в себе си за да го направиш.

Пък и какво са 30,40,50 лева на час за един човек,който пуши по 2 кутии цигари на ден? Това го давам като пример,защото виждам доста хора,който имат нужда от помощ,но не я търсят.Казват,че са бедни и че нямат пари,но дават по 10 лева за цигари и пари за алкохол.Какво са 50 лева за такъв човек? Аз смятам,че помощта,която ще укаже психолога е по-важна и по-ценна от 10 кутии цигари,който ще изпуши за 5 дни.Да се плаща за отрова,но не и за помощ е глупаво.

А за тези,който нямат пари,какво да кажа.Който няма пари загива,това е истината.

Всеки избира сам за какво да дава парите си, лошото е когато някой наистина няма пари и не вижда начин да оцелее.

Към кого да се обърне един болен и беден човек, чиито доходи не покриват дори част от лекарствата му?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 699
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Какво се чудиш че е рецидивист !!! Няма бивши алкохолици и наркомани. Секса е до време пиенето е до гроб. С алкохол в кръвта и зад волана, отнемане на свидетелството за винаги и конфискация на МПС има

Защото идиотщината няма почивен ден

Дете падна от 14-ия етаж в жк "Люлин" Малко дете падна от 14-ия етаж на жилищен блок в столичния жк "Люлин 1" и е починало на място. Инцидентът е станал около 10.40 часа. Изглежда 5-годишното

Какви са тия хора .... много странно .... един тип убил синът си, другият се самоубил защото го уволнили ... вземете се в ръце хора, и го давайте по спокойно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към кого да се обърне един...беден човек, чиито доходи не покриват дори част от лекарствата му?

Към трудовата борса или към обявите за работа.

Умишлено махнах "болен" от цитата, защото не говоря за болните.

Срам и резил е в тази тъпа държава да има работа за целия китайски народ, а всеки втори да мрънка, че няма какво да работи.

Проблема е, че всички хрантутници и мързеливци (каквито са повечето от сънародниците ни) искат да работят не повече от 2-3 дни в седмицата, не повече от 4-5 часа на ден, да имат служебна кола с безлимитно гориво, служебен телефон с безлимитни набирания, поне 40 дни отпуска, поне 2 пъти в месеца командировки в чужбина и да получават заплата 2-3-4 000 евро.

В същото време не искат да дават нищо от себе си, а да получават всичко, че и малко повече.

Е няма такова животно като българите, честно...

Да, има и такива постове и такива заплати, но няма как да взима човек огромно количество пари без да носи огромна отговорност.

Я марш на тръстиката да работите на 2-3-4 места и да видите как няма да имате време да мрънкате из форумите...

И до 2 бона заплата ще го докарате и даже няма да имате време да ги харчите.

Мерси за вниманието!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към кого да се обърне един болен и беден човек, чиито доходи не покриват дори част от лекарствата му?

Към никого.Няма ли близки,който да му помогнат,той загива.

''А за тези,който нямат пари,какво да кажа.Който няма пари загива,това е тъжната истина.''

Сами виждаме многобройните тъжни черни теми само в този форум.

Когато завърших,аз се изнесох от родния си дом.На 19 години започнах да живея сам,когато отидох в Бюрото по труда се записах.Нямаше курсове,не покриват дори здравните осигуровки.Не предлагат работа,защото няма.На следващия месец,просто забравих/закъснях точно с 1 работен ден/,нормално е да се случи и когато отидох те вече ме бяха отписали,а по закон можеше да занеса бележка.И какво се получава? Нито работя нито съм безработен?? Ако бях циганин,щяха да ми отпуснат отопление и т.н,но нали не съм. Слава Богу започнах работа.Беше си риск,който поехме с няколко човека /напълно законна работа!/.

След време реших да отида информативно до бюрото по труда.Правеха ремонт и служителките бяха си опънали кълките и на лаф.Попитах ги какви курсове има и те ми отговориха,че няма абсолютно никакви! След 2,3 дни вървеейки си виждам обява за изучаване на чужди езици,компютърна грамотност на частна фирма в центъра на Карлово,която съответно има договор с Бюрото по труда.

Algor и ти си прав! Монетата винаги има две страни,но когато един човек не си свърши работата наврежда на друг за когото хич не му пука дали другия ще умре от глад.

Кандидатствах и за работа като продавач-консултант,който ще продава батерии и дистанционни и да ти кажа ми искаха техническо образование и опит.Освен това търсеха и жена.Все пак не съм толкова прост,че да не мога да продавам батерии.По телефона,когато се обадих те изрично търсеха жена,но самия разговор и промени мнението на жената без да проявявам нахалство.Но поради незнайни факти не ме извикаха на интервю,може би е намесен и съпруг...Кой знае...

Има ли работа за младите момчета като мен? Охраните на пощите и на банки са пенсионери,който си взимат пенсията,а младите гладуват.

Това се отнася за хората,който искат да работят,а не за мързеливците! Аз искам да продължавам да работя! По-добре с малко отколкото без нищо.Ако не съм аз друг ще заеме мястото ми за по-малко пари. Търсих си работа и при воените,така и след продължително ходене из бюрата за набиране на военни,нямаше места.Колко години пропуснаха набиране на войници? :(

Един въпрос как в България се работи на 2,3,4 места? ;) Доста трудно е ,защото масово хората работят повече от 8 часа.

Ами хората,който са наистина с проблеми със здравето? :( Те просто едвам издържат на едно работно място.

Този пост не е с цел заяждане,а културно обсъждане на ситуацията,която води до публикуването на толкова много грозни публикации в тази тема.Посещавам я,защото искам да съм информиран какво става в България.Гледам новини по същата причина.Познавам доста студенти/икономисти/,който изобщо не ги интересуват новините за България и извън нея.

А това,че има мързеливи и нехайни хора,това си е за тях.Рано или Късно те сами ще страдат от постъпките си.Работил съм и като пощальон и съм носел писма,весници,препоръчани писма.При едно препоръчано писмо бях отишъл на адреса и когато отвориха вратата,мъжът се чудеше дали да отвори писмото.Отвори го и се оказа някаква призовка,защото се е развеждал с жена си.Ей толкова мръсни хора има,отвори го и се чуди дали да подпише :eek: .Сумати време ме бави и накрая подписа,но показа арогантното си поведение.... Разбрах,защо жената му е била шута....

Еххх,извинявам се за това,че излезнах извън темата.Ще се старая повече да не излизам извън пределите и. :tongue2: Дано да ме извините. :)

Редактирано от Ласков (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се върнем към последната новина от темата.

Шестгодишният Йордан задушен с възглавница

Бащата се разделил с майката преди няколко месеца и изпаднал в депресия

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Малкият Йордан е бил задушен от баща си с възглавница. Смъртта е настъпила в рамките на няколко минути, сочи първоначалния доклад от аутопсията на детето.

Момченцето беше намерено в квартира във Велико Търново. Телцето на 6-годишния Йордан било положено върху спалнята. В стаята висял обесен бащата – Петър Петров. Сигнал за престъплението е подала снощи майката Ивелина Игнатова. Тя и Петър били разделени от няколко месеца. В петък той помолил да вземе момченцето за ден при себе си. Двамата се уговорили да го върне на другия ден вечерта, разкриха източници от полицията. Притеснена, че Петър не идва с детето, майката решила сама да го потърси.

“Ужасна драма. Разделиха се преди няколко месеца сякаш без никаква причина. Тя се сърдела, че той не й обръща внимание и накрая поискала да заживее сама с момченцето”, разказва пред БЛИЦ Нестор Иванов, кмет на свищовското село Хаджидимитрово, откъдето е Петър Петров.

“Бащата много тежко понесе раздялата. Обичаше много момченцето, не мога да си обясня защо е посегнал на детето. Беше кротко момченце, много умно за възрастта си. Понякога идваше в село при баба си. Дълго време не можеха да имат деца, Йордан беше кръстен на дядо си”, разказва още Нестор Иванов.

Мария НИКОЛАЕВА

blitz.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Тежка катастрофа с автобус на пътя Бяла - Русе взе жертва, 20 са ранени

Мокър път и неправилно изпреварване причинили инцидента

Един човек е загинал, а 20 други са ранени в тежка катастрофа на пътя между Бяла и Русе, посочва БНТ. Сблъскали са се микробус "Мерцедес", в който са пътували 20 души и лек автомобил "Рено", в което е имало семейство с дете.

На място е загинал шофьорът на микробуса. По предварителна информация реното е предприело изпреварване и е навлязло в платното срещу микробуса. След удара двата автомобила са отлетели в различни посоки и са се блъснали в крайпътни дървета.

Това е поредният тежък пътен инцидент на известната с черната си статистика пътна отсечка.

blitz.bg

Поредната трагедия. :(

Нима няма начин да се обезопаси тази пътна отсечка?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Поредната трагедия. :(

Нима няма начин да се обезопаси тази пътна отсечка?!

Да - да се построи поне още една лента, а най-добре е пътят да стане с по две ленти във всяка посока.

Няма как иначе да се "обезопаси".

ама така ще е, като софиянци мисля само за пътя от София до морето и нас тук, в северна България никой не ни бръсне и за сливи даже.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да - да се построи поне още една лента, а най-добре е пътят да стане с по две ленти във всяка посока.

ама така ще е, като софиянци мисля само за пътя от София до морето и нас тук, в северна България никой не ни бръсне и за сливи даже.

За пътните участъци където и да било в България би трябвало да се грижат съответните общини.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пътните участъци където и да било в България би трябвало да се грижат съответните общини.

Според собствеността пътищата в България биват :

1.)общински

2.)държавни

По селата старите хора все още ги наричат така : "От де мина бе момче -по държавното шосе ли?" Тъй като като млади те сами са поддържали общинските и вътреселските пътища - имало си е "пътна повинност", имало си е пикьори, които са измервали участъци и на всяко семейство се е падало да оправя даден път.

А на държавните шосета през няколко километра е имало кантонери - все още по пътищата могат да се видят старите кантони, където са живеели тези хора - тяхната работа е била да си наблюдават участъка и да го поддържат.

Да не говорим, че конкретният път Русе-Бяла е в перфектно състояние на настилката.Няма дупки, има маркировка и всичко нужно.

Просто е тесен и с много завои - не е правен за такъв натоварен трафик и съвременните автомобили.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Експлозии в склад за боеприпаси край село Лозенец, има ранени

Силна експлозия избухна около 14.40 часа в склад за обезвреждане на боеприпаси, който се намира между Петолъчката и стралджанското село Лозенец. Първоначалният взрив е последван от вторични. Няма жертви при инцидента, но има ранени. Според говорителя на ямболската полиция Татяна Павлова 13 души, работещи в горящия склад, са преминали през спешния център в община Стралджа.

Стана? ясно, че взривените складове край Петолъчката са на "Берета Трейдинг" ООД, а собственикът й Десислав Делев заяви пред БНР, че са се обезвреждали боеприпаси от Челопечене. (видео)

dariknews.bg

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=913090

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=913090

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жена загина, пресичайки АМ "Тракия" с детска количка

Жената е бил блъсната от няколко коли подред и е загинала на място, детето й по чудо е оцеляло

Публикувано изображение

Млада жена загина, след като бе блъсната последователно от няколко автомобила на автомагистрала "Тракия" при 121-километър, съобщиха от КАТ "Пътна полиция”.

При активна лява лента на магистралата, 27-годишната жена се опитала да пресече платното с детска количка, в която е имало дете на година и половина.

Жената е бил блъсната от няколко коли подред и е загинала на място. Детето е оцеляло като по чудо. То е настанено в болница в Пловдив без сериозни нараняванияПричините за решението на жената да пресича магистрален път не са известни.

Още няколко леки пътнотранспортни произшествия са станали в град Пловдив през изминалото денонощие, но без пострадали хора и сериозни материални щети.

Стабилно е състоянието на 34-годишна жена, обгазена при пожар в столичния квартал Младост-4, съобщиха от пресцентъра на "Пирогов”. Той е започнал малко преди 6 ч. на последния етаж на блок.

В 7 ч. М.М. е била приета в клиниката по токсикология на "Пирогов" с отравяне с пушечни газове.

Състоянието на пациентката в момента е стабилно, каза в 8,40 ч. д-р Цветанка Радева, дежурен лекар в клиниката. vesti.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автомагистралите не трябваше ли да са обградени с мрежи заради животните? И каква е тая умница, тръгнала да пресича? Няма ли си подлези по тая магистрала? Да направя едно предположение - циганка. Братята и вероятно са окрали мрежата.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

“Мерцедес” прегази 15-годишен в София

Момчето е в болница с опасност за живота

Тийнейджър е в болница с опасност за живота, след като е бил блъснато от лек автомобил "Мерцедес" в София, съобщиха от МВР. Инцидентът е станал на булевард "Ломско шосе" №8.

Автомобилът е бил управляван от 32-годишния Р.Г. Прегазеното момче е на 15 години.

На местопроизшествието е извършен оглед от екип на Пътна полиция в СДВР. Причините се изясняват. Образувано е досъдебно производство.

blitz.bg

Като прочета такава новина ме обзема гняв.

Толкова много ли са децата ни, че да ги газят по пътищата?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчезналият Николай - мистерия или жертва на престъпление?

http-~~-//vbox7.com/play:b9be9343cc

По случая с изчезването на 22-годишния Николай се работи по няколко версии, които включват и тази, че може да е жертва на престъпление, Николай Стоянов Йорданов е в неизвестност от 14 юни.

По информация на шефът на сектор "Издирване" в СДВР Ивайло Димитров в момента в София се издирват около 1 500 човека. От тях 19 са деца. Само днес две деца на възраст 12-13 години са избягали от дом за деца.

.bnews.bg , razkritia.com , btv

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Изчезналият Николай открит разчленен

Момчето най-вероятно е рязано с нож, заподозрян е бизнеспартньор

Полицията откри тялото на 22-годишния Николай Йорданов, предаде БТА, позовавайки се на източници в МВР. Трупът е намерен край Враца и според първоначални данни е разчленен.

Младежът изчезна на 14 юни заедно със служебен хладилен автобус и бе обявен за издирване.

Последно е бил видян да зарежда магазин в столичния квартал "Овча Купел. Николай разполагал с 2000 лв. от дневния оборот на фирмата, в която работел.

Според майка му, не е употребявал наркотици и не е имал криминални прояви.

Момчето най-вероятно е рязано с нож и обгорено, сочи първоначалният оглед.

За заподозрян е смятан млад мъж, който е имал бизнес с убития. Той е задържан, като основната версия е неиздължена малка сума пари.

dnes.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчезналият Николай открит разчленен

Момчето най-вероятно е рязано с нож, заподозрян е бизнеспартньор

Кървава хронология на убийството прочетете ТУК!

Убиецът му е 30 г безработен Адриан Анатолиев Върбанов, съобщи м-р Цветанов.

Ега ти изрода! Да разфасоваш 22 г си приятел заради дълг от 200лв!

Жалко за Ники, а този изверг ще го хрантутим в пандиза!

bnt , vesti.bg, novatv

Редактирано от agr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мъж закла 44-годишната си любовница в центъра на Бургас

Бургазлийката Красимира била многократно намушкана в бедрата у дома си на ул. „Юрий Венелин” 18”

44-годишна жена е била убита тази нощ в центъра на Бургас.

Убийството е около 1.30 часа сутринта, на ул. „Юрий Венелин” 18” на 8-мия етаж, където е живяла жертвата, потвърди пресаташето на бургаската полиция Цветелина Рандева. Жената е намушкана с нож от вътрешната страна на бедрата.

Бургазлийката се казвала Красимира, била кръгъл сирак, но въпреки това завършила английска филология във Велико Търново с отличие. Била интелигентна жена, след години обаче изненадващо се появили сериозни психични отклонения. Според съседи вероятно някогашната отличничка е страдала от шизофрения и заради това дълго време нямала работа, животът й тръгнал стремглаво надолу. Това станало причина тя да започне да влудява комшиите си като прескачала от тераса на тераса и крадяла каквото намери в отворените жилища. Често в дома на Красимира били забелязвани да влизат и излизат различни мъже. Жертвата била забелязана да влиза в дома си снощи с мъж. Има и задържан за убийството, научи Бесове.бг. Жената употребявала и наркотици, от години пиела ежедневно алкохол. Била лежала в няколко лечебни заведения за психично болни, но без успех. Живеела със сестра си, която пък била разведена. Апартаментът им на ул. "Юрий Венелин" 18 бил наследствен от родителите.

besove.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак жестоко убит младеж в Студентски град

В “Пирогов” е издъхнал 24-годишният Борис Киряков, смазан от бой пред дискотека

24-годишният Борис Киряков, който бе пребит заедно с брат си в нощта срещу 29 юни пред дискотеката в Зимния дворец в Студентски град, е починал в “Пирогов”.

Борис и брат му бяха нападнати от непознати пред дискотека след като се спречкали заради момиче с друга компания. Младежът изпадна на място в кома и бе откаран в “Пирогов” с тежка черепно-мозъчна травма и опасност за живота. Брат му беше пострадал леко.

Сигналът за инцидента бе получен на тел. 112 след 3:30 часа. На място веднага са изпратени автопатрули на Седмо районно управление.

Въпреки подобрението на Борис в първите дни след инцидента и усилията на лекарите, той е починал без да дойде в съзнание. До момента няма официална информация за задържани за тежкото престъпление.

Това е поредният инцидент в Студентски град след жестокото убийство на 21-годишния студент Стоян Балтов на 5 декември 2008 г. пред съборената по-късно дискотека "Амнезия".

Четирима младежи бяха пребити от непознати, отново на излизане от популярна дискотека в Студентски град, а през февруари т.г. 19-годишният студент от УНСС Марио Данчев бе зверски заклан с нож в стаята си в общежитие.

blitz.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Мъж е разкъсан от взрива до завод "Дружба" във Варна

Сигнал за бомба отцепи района до завод "Дружба" във Варна. Движението по улица "Царевец" във Варна е частично затворено, съобщи petel.bg.

Сигналът е подаден от живущи на улица "Головина" в 3 през нощта. В 6 часа в шоковата зала в "Св. Анна" е настанен 45-годишен варненец, който е с опасност за живота след взривовете. Нараняванията му са тежки. Не е криминално проявен. Вероятно става въпрос за взрив на много пиратки. Очевидци твърдят, че са видели непознат мъж да се отдалечава от мястото на инцидента след взривовете.

Движението по улица "Царевец" е частично затворено заради сигнал на взрив. В малките часове на нощта хората са чули два последователни тътена. Районът е отцепен от сутринта от полиция. На мястото са и екипи на ДОТИ, които се намират в зеленото пространство на един от блоковете.

24chasa

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изнасилена изчезва мистериозно след разпит

Красимир Мавраков от село Яна, Софийско, твърди, че жена му Янка е изчезнала безследно на 23 юли. Тя е излязла рано сутринта, била е на разпит по дело за изнасилване от преди 3 години. Оттогава никой не я е виждал.До ден-днешен от Янка няма и следа. Телефоните й са изключени.

.24chasa , novatv (след 34:40)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Убиха 25-годишна пред дискотека, заподозрян е полицай

25-годишно момиче е било убито пред дискотека в Ловеч тази нощ, съобщиха от пресцентъра на МВР. По неофициална информация, убиецът е полицай, който по това време е бил цивилен, съобщи БНР.

Сигналът в полицията е получен около 5 сутринта. Смъртта на жената е настъпила веднага.

От полицията в Ловеч ще дадат официална информация малко по-късно, съобщи за БНР комисар Георги Иванов - директор на Областна дирекция "Полиция" в Ловеч.

Извършват се процесуално-следствени действия.

24chasa

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с полицай убил млада жена, нещо Deja vu ми причинява! Далеч не е единствения случай през последните 13 години, започвайки от една "злополука" през 1999г.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване