Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

pecooo

P35-DS3L биоса не запазва променените настройки при опит за клок

Препоръчан отговор

Конфигурацията-в скрийна (с 550W chiefteck и боксовия охладител).

Първо да уточня че не търся максимални клок резултати, само колкото ми стигнат възможностите :question: Като за начало искам да изравня DRAM:FSB ratio на 1:1. Първо изключих C1E, TM2 и т.н. от Advanced BIOS Features. След това сетнах PCIe на 100, System Memory Multiplier на 2 и CPU Host Frequency на 400, System Voltage Control ми е на мануал, като за сега не съм променял никакви волтажи! Проблема е че като дам save and exit след рестарта биоса не запазва всичко което съм въвел ами си кара с дефаулт честотите :/ След няколко безрезултатни опита се сетих да ъпдейтна биоса до последната версия, но уви не помогна-пак същото.. Какво пропускам?

post-171721-1258467609,62_thumb.png

Редактирано от pecooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта е LD, таймингите не съм пипал още. Единственото което пробвам е да подкарам FSB-то на 400 като за начало, обаче греда..

Попаднах на това в google-oc guide-цитирам от faq-

"Help! My BIOS allows me to change settings but they don't stick once I've gotten to the operating system!

Unfortunately this is a frequent problem that seems to occur for several different reasons. The most reliable fix is to remove the CMOS battery as shown above after restoring the default settings in the BIOS. Some have also found that USB storage devices cause problems with booting, so try removing any USB storage devices attached."

Нямам USB storage devices, махнах батерията за 1-2 минути както казват, обаче пак същото..

Редактирано от pecooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След Load Optimized Defaults от биоса ЕДИНСТВЕНО промених CPU Host Clock Control от disabled на enabled, абсолютно нищо друго, всичко останоло си стои на default/auto, fsb си е 333 и т.н.! Давам save and exit, компютъра се рестартира два пъти и като вляза в биоса CPU Host Clock Control e отново disabled и това без да съм променил нито една честота! Има нещо много сбъркано в това дъно или аз пропускам нещо елементарно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

same, при P31-DS3L имаше преди това 1 син екран обаче поради високи стойности който зададох за теКСт и след това като се пусна на default при опит през програма към дъното easytune 5/6 пак не става и казва нещо за Dynamic Energy..... дори и с setfsb ми изписва UNKNOWN

:wors::) :)

и се чудя дали е възможно да се оправи без вадене на батерията?????? :wors:

Редактирано от skylamer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След Load Optimized Defaults от биоса ЕДИНСТВЕНО промених CPU Host Clock Control от disabled на enabled, абсолютно нищо друго, всичко останоло си стои на default/auto, fsb си е 333 и т.н.! Давам save and exit, компютъра се рестартира два пъти и като вляза в биоса CPU Host Clock Control e отново disabled и това без да съм променил нито една честота! Има нещо много сбъркано в това дъно или аз пропускам нещо елементарно?

Батерията да не е стара и да не държи и затова да непомни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...