Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

AxxlPPC

Server03: Как да настроя Рестарт, щом дадена програма спре да работи ?

Препоръчан отговор

Здравейте,

В Windows Server 2003 R2SP2 (x86) не мога да открия настройка, която да наблюдава дадена програма дали работи, и ако е спряла - да рестартира системата.

Дали някой знае подобно нещо ?

Предполагам, че в Windows XP е същото, но не го знам и там.

Ще съм благодарен за насоки.

brgds

A

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

В Windows Server 2003 R2SP2 (x86) не мога да открия настройка, която да наблюдава дадена програма дали работи, и ако е спряла - да рестартира системата.

Дали някой знае подобно нещо ?

Предполагам, че в Windows XP е същото, но не го знам и там.

Ще съм благодарен за насоки.

brgds

A

Програмата трябва да се инсталира като услуга. А какво искаш да наблюдаваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата трябва да се инсталира като услуга. А какво искаш да наблюдаваш?

Програма, която е инсталирана само заради една PCI (capture) Платка, и и незнайно защо през няколко дни спира.

FUHO 415 е програмата. Автоматичното й стартиране с Windows работи безотказно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програма, която е инсталирана само заради една PCI (capture) Платка, и и незнайно защо през няколко дни спира.

FUHO 415 е програмата. Автоматичното й стартиране с Windows работи безотказно.

По-добре погледнете в системните логове дали няма нещо подозрително, пуснете следене на паметта, натоварването на процесор, диск и т.н., евнтуално температура на системата, процесор....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре погледнете в системните логове дали няма нещо подозрително, пуснете следене на паметта, натоварването на процесор, диск и т.н., евнтуално температура на системата, процесор....

Мога да копирам Event Viewer-a, ако е от полза. Пробвал съм разни неща- няма оправия.

Даже по едно време заподозрях, че е дефект на дъното.

Ама не мога да отговоря еднозначно. Въпреки, че всичко останало работи без проблем.

Включително и цитираната програма, докато е спре. И излиза едно: "W... has recovered from serious error..." И нищо после.

Затова търся такова решение - рестарт. А няма ли ?

Редактирано от AxxlPPC (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да копирам Event Viewer-a, ако е от полза. Пробвал съм разни неща- няма оправия.

Даже по едно време заподозрях, че е дефект на дъното.

Ама не мога да отговоря еднозначно. Въпреки, че всичко останало работи без проблем.

Включително и цитираната програма, докато е спре. И излиза едно: "W... has recovered from serious error..." И нищо после.

Затова търся такова решение - рестарт. А няма ли ?

Честно казано в моента не се сещам, но вероятно има. Между другото говорете с доставчика на системата/програмата за ъпдейтване, защото верочтно става въпрос за бъг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано в моента не се сещам, но вероятно има. Между другото говорете с доставчика на системата/програмата за ъпдейтване, защото верочтно става въпрос за бъг

... в този ред на мисли, мога да цитирам една чисто теоритична причина:

В упътването на програмата пише, че е за WindowsXP. Но Server 03 не е споменат.

Просто на теория, може да не е съвместима. Но на практика работи. С внезапно прекъсване през 4-5 дни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... в този ред на мисли, мога да цитирам една чисто теоритична причина:

В упътването на програмата пише, че е за WindowsXP. Но Server 03 не е споменат.

Просто на теория, може да не е съвместима. Но на практика работи. С внезапно прекъсване през 4-5 дни...

Това би могло да е проблем, макар че трябва софтуера да е написан наистина калпаво за да се окаже вярно. А защо не зададете да се рестартира самия сървър примерно в сряда и неделя през нощта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това би могло да е проблем, макар че трябва софтуера да е написан наистина калпаво за да се окаже вярно. А защо не зададете да се рестартира самия сървър примерно в сряда и неделя през нощта?

:(

Това съм и направил но някой път ме изненадва в промеждутъците. Със спряла програма.

Или пък ми изскача: Some tasks cannot run on specified time because Task Scheduler is not running". И това без да съм го променял от предишния път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:(

Това съм и направил но някой път ме изненадва в промеждутъците. Със спряла програма.

Или пък ми изскача: Some tasks cannot run on specified time because Task Scheduler is not running". И това без да съм го променял от предишния път.

Хм, това вече е странно. МОята препоръка е да си ъпдейтнете системата и да проверите за вируси. Както и пак да се върна на темата: температура на процесор, чипсет и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PowerOff е програмата :rolleyes:

Програмата е портативна

еей, Благодаря !

Ще я пробвам още тази седмица.

Само трябва да установя:

-кои процеси точно генерира програмата?

-кои от тях спират при Crash ?

Само Task Manager ще ме оправи ли ?

A поради спецификата на уреда ще ми трябва около седмица за да видя след това резултата.

Ще докладвам, разбира се.

TNX !

И на теб Благодаря !

След първия екперимент ще направя и този. Ще мога да видя резултат след поне две седмици !

TNX again !

Brgds

А

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еей, Благодаря !

Ще я пробвам още тази седмица.

Само трябва да установя:

-кои процеси точно генерира програмата?

-кои от тях спират при Crash ?

Само Task Manager ще ме оправи ли ?

A поради спецификата на уреда ще ми трябва около седмица за да видя след това резултата.

Ще докладвам, разбира се.

Мисля, че програмката би трябвало да ти свърши работа, но не забравяй да я добавиш в Startup програмите, да я регистрираш като service (Service -> Create service), после да избереш кой процес искаш да следиш (през програмата - има си собствен панел, в който избираш активния процес) и да запазиш настройките (Service -> Save settings to service)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че програмката би трябвало да ти свърши работа, но не забравяй да я добавиш в Startup програмите, да я регистрираш като service (Service -> Create service), после да избереш кой процес искаш да следиш (през програмата - има си собствен панел, в който избираш активния процес) и да запазиш настройките (Service -> Save settings to service)

Yes, Sir !

:wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Yes, Sir !

;)

Може да се напише скрипт, който да следи процеса и да не рестартира цял сървър а само въпросната програма. Но ако предложените вършат работа - супер :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се напише скрипт, който да следи процеса и да не рестартира цял сървър а само въпросната програма. Но ако предложените вършат работа - супер ;)

Благодаря и на теб за съвета.

Вероятно си прав (не съм на "ти" със скриптовете).

Но аз съм пробвал следното:

-Когато видя, че е спряла, (а то може да се е случило отдавна) кликам на нейната иконка на Десктопа, която при нормални условия, (т.е. да не е била въобще пускана), я стартира. Е, Да, ама Не.

Не се стартира. А рестарт на сървъра я стартира.

Ако това може да даде яснота..

и скрипт ще пробвам.. Само го дай.

:comp_virus:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

PowerOff е програмата :eek:

Програмата е портативна

Само да доложа:

След няколко месеца тестване, се оказва, че програмата работи перфектно, но има един дефект:

Когато вече е рестартирала РС, и самата тя се е стартирала също, но е в първоначален режим, т.е. все едно току-що си я пуснал ръчно. С други думи: не може да си запомни настройките, които са довели до това рестартиране, която тя е извършила (за да ги приложи съответно при следващото им появяване). Трябва да ги настройваш/потвърждаваш всеки път след рестарта ръчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...