Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на система за управление на сайт

Препоръчан отговор

Здравейте,искам да ви питам регестрирах си домейн и хостинг в суперхостинг,но триябва да избра програма за оправление на съдържанието.Ще ви помола да ми кажете коя от тези е най-добра и за средно(ниво на напредналост в тези работи).Ето и списака който са всклучени(може само от тези да се изсалират)

Drupal

Geeklog

Mambo

PHP-Nuke

phpWCMS

phpWebSite

Siteframe

TYPO3

Xoops

Zikula

Това са програмите който може да изпозвам.Коя ще предпоръчате и защо,ако имате опит моля споделетего?

П.С.Ако темата не е в правилния раздел се извинявам,но незнаех в кой друк.

Редактирано от poaqka85 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Толкова са много,така че едва ли някой е запознат с всички...

http://php.opensourcecms.com/ разгледай и си харесай-тук има Демота и описания на голяма част от по-известните форум системи и CMS.

Лично аз съм заложил на PHP Fusion 7 :black eye:

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Препочвам ти Джумла въпреки, че я няма в твоя списък горе, но винаги може да си и сложиш, списъка който си дал май е за автоматична инсталация, просто я качи през фтп и я инсталирай

Имат и форум на български, което за начинаещия е голямо удобство и решава доста проблеми

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Препочвам ти Джумла въпреки, че я няма в твоя списък горе, но винаги може да си и сложиш, списъка който си дал май е за автоматична инсталация, просто я качи през фтп и я инсталирай

Имат и форум на български, което за начинаещия е голямо удобство и решава доста проблеми

Да това са с автоматична инсталация.Можели да ми дадеш линк да я свала ако може

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,обаче инсталирам я и като да влеза да права сайта немога къде трябва да вляза отваря ми сайта им :s

Толкова са много,така че едва ли някой е запознат с всички...

http://php.opensourcecms.com/ разгледай и си харесай-тук има Демота и описания на голяма част от по-известните форум системи и CMS.

Лично аз съм заложил на PHP Fusion 7 :blink:

Moже ли да дадеш линк да я свала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,обаче инсталирам я и като да влеза да права сайта немога къде трябва да вляза отваря ми сайта им :s

Moже ли да дадеш линк да я свала.

Fusion

Редактирано от daniel1995 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам да ви питам регестрирах си домейн и хостинг в суперхостинг,но триябва да избра програма за оправление на съдържанието.Ще ви помола да ми кажете коя от тези е най-добра и за средно(ниво на напредналост в тези работи).Ето и списака който са всклучени(може само от тези да се изсалират)

Drupal

Geeklog

Mambo

PHP-Nuke

phpWCMS

phpWebSite

Siteframe

TYPO3

Xoops

Zikula

Това са програмите който може да изпозвам.Коя ще предпоръчате и защо,ако имате опит моля споделетего?

П.С.Ако темата не е в правилния раздел се извинявам,но незнаех в кой друк.

Tова не са програми, а скриптове на едноимени системи за управление на съдържание. Нито една не ти препоръчвам, иначе избирам Drupal. Останалите в кофата. Някои са посредствени, други егзотични.

Drupal е избора на Mozila, Sony, сайта на Бритни Спиър. Това не е случаен избор от тяхна страна. Просто ти не си готов да се возиш с тази система и тук не опира до знания на скриптови езици, а нужна техническа култура на потребител.

След като си решил, че искаш сайт за цс (каквото и да значи това) ще се повторя. Преди време посочих готово решение по аналогичен въпрос, соча го и на теб. Инсталираш php-fusion и една от възможните му теми и спиш тази нощ като къпан.

успех шутъре, killer of the killers

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А момчета как се инсталира PHP Fusion 7???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

това е копие от архива на скрипта

-----------------------------------------------------------------

PHP-Fusion Core 7 Edition

ИНСТАЛАЦИЯ

Преди да инсталирате PHP-Fusion трябва да създадете MySQL база данни. Можете да направите това от контролния панел на хостинга Ви, или със phpMyAdmin. Уверете се, че имате данните за достъп до mysql,включително hostname, username, password и име на базата, защото ще ви трябват по време на инсталацията. 1. Преди да качите файловете на сървъра, преименувайте file _config.php (в папката files) на config.php.

2. Качете съдържанието на папката на вашия сървър.

3. Освен ако не подкарвате PHP-Fusion на локален сървър, в повечето случаи ще трябва да промените правата с CHMOD на следните файлове и папки на 777:

• administration/db_backups/
  • images/
  • images/imagelist.js
  • images/articles/
  • images/avatars/
  • images/news/
  • images/news_cats/
  • images/photoalbum/
  • images/photoalbum/submissions/
  • forum/attachments/
  • config.php

4. Отидете на вашия сайт, където setup.php трябва да започне автоматично. Ако това не стане, ще трябва да напишете ръчно пълния адрес на сайта следван от /setup.php . Например: http://www.yourdomain.com/setup.php.

5. Довършете инсталацията като следвате изструкциите на екрана.

6. Веднага след като завършите инсталацията на PHP-Fusion променете с CHMOD config.php обратно на 644 И ИЗТРИЙТЕ setup.php от сървъра.

Самата система се намира в папката files. Качваш на сървъра, създаваш базата и караш по рецептата.

дерзай

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

това е копие от архива на скрипта

PHP-Fusion Core 7 Edition

ИНСТАЛАЦИЯ

Преди да инсталирате PHP-Fusion трябва да създадете MySQL база данни. Можете да направите това от контролния панел на хостинга Ви, или със phpMyAdmin. Уверете се, че имате данните за достъп до mysql,включително hostname, username, password и име на базата, защото ще ви трябват по време на инсталацията. 1. Преди да качите файловете на сървъра, преименувайте file _config.php (в папката files) на config.php.

2. Качете съдържанието на папката на вашия сървър.

3. Освен ако не подкарвате PHP-Fusion на локален сървър, в повечето случаи ще трябва да промените правата с CHMOD на следните файлове и папки на 777:

• administration/db_backups/
  • images/
  • images/imagelist.js
  • images/articles/
  • images/avatars/
  • images/news/
  • images/news_cats/
  • images/photoalbum/
  • images/photoalbum/submissions/
  • forum/attachments/
  • config.php

4. Отидете на вашия сайт, където setup.php трябва да започне автоматично. Ако това не стане, ще трябва да напишете ръчно пълния адрес на сайта следван от /setup.php . Например: http://www.yourdomain.com/setup.php.

5. Довършете инсталацията като следвате изструкциите на екрана.

6. Веднага след като завършите инсталацията на PHP-Fusion променете с CHMOD config.php обратно на 644 И ИЗТРИЙТЕ setup.php от сървъра.

Самата система се намира в папката files. Качваш на сървъра, създаваш базата и караш по рецептата.

дерзай

Качвам файловете с FileZille и в основната директория.Права и другите неща обаче като отида на сайта не започва автоматично,пиша /setup.php. ama nestava

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Качвам файловете с FileZille и в основната директория,обаче ми изписва,че са неуспешни прехвърляна,да не би да трябва с дуга програма?

Тфа е от хоста качвай пак пропуснатите файлове един по един. Поне аз така правя :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тфа е от хоста качвай пак пропуснатите файлове един по един. Поне аз така правя :)

Оправих го този,обаче дойде друк не започва инсталацията нито автоматично нито като напиша сайта ми +/setup.php.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тигре, нещо куца при теб, но докато не проговориш няма как ди влеза в положението. Копирай грешките или снимай екрана на монитора.

Системата е интелигентна и според рецептата тръгва веднага. Променяш файл _config на config. Дори не е нужно да пишеш след слеша /setup.php. Увери се, че си качил целия сайт на хоста. Направих си труда и ето какво става при мен при опит за инсталация.

При качване на сайт аз ползвам PHP Unzipper. Спестява време и "глисти", защото качвам само един файл. Предполагам, че при теб е имало прекъсвания на връзката и нещо не стига.

копай по-дълбоко

post-3366-1259350166,8_thumb.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

е аз все още ти препоръчвам джумлата

ето ти и помощ за инсталацията

http://faq.joomla-bg.com/

както казах има добра поддръжка на български

последната версия тук

http://www.joomla-bg.com/the-news/53-new-versions/846-izleze-joomla-1515.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Profrud оправи се проблема писах на подружката и те ми дадоха линк инстлирах я,но как се работи с нея защото не ми е ясно.

А момчета в какъв .zip трябва да превърна един шаблон за сайта си,че да го кача аз го права в обикновен архив и нестава

Е това ми изписва

"Unpacking the package.

Incompatible archive PCLZIP_ERR_BAD_FORMAT (-10) : Unable to find End of Central Dir Record signature"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро Цезаре,

склонен съм да вярвам, че като отидеш на зъболекар казваш на зъболечителя кой зъб те боли.

Кажи какво точно искаш да постигнеш. Какво трябва да се получи на финал?

Аз игри не играя. "ЦС" съм виждал само отстрани. Чувал съм за някакви сървъри, но какво представляват те не знам. PHP-Fusion e семпла система и настройката й се свежда до конкретни отговори в панела на супер-админа.

Логваш се като админ, а после като супер-админ и там ръчкаш наред. Виж снимката и текстовия бутон в червено. Toва е входа към панела за управление. В средата се чете предупреждение, което не съм изпълнил.

Изтегляш си въпросния шаблон. Разархивираш го. Появява се папка. Получената папка качваш в директория твоя сайт\themes\**. От панела на супер-админа го активираш.

Ако си решил да се возиш с тази система потърси PHP-Fusion общество, на което да задаваш въпроси или да четеш отговорите им, а още някакви справочници за системата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро Цезаре,

склонен съм да вярвам, че като отидеш на зъболекар казваш на зъболечителя кой зъб те боли.

Кажи какво точно искаш да постигнеш. Какво трябва да се получи на финал?

Аз игри не играя. "ЦС" съм виждал само отстрани. Чувал съм за някакви сървъри, но какво представляват те не знам. PHP-Fusion e семпла система и настройката й се свежда до конкретни отговори в панела на супер-админа.

Логваш се като админ, а после като супер-админ и там ръчкаш наред. Виж снимката и текстовия бутон в червено. Toва е входа към панела за управление. В средата се чете предупреждение, което не съм изпълнил.

Изтегляш си въпросния шаблон. Разархивираш го. Появява се папка. Получената папка качваш в директория твоя сайт\themes\**. От панела на супер-админа го активираш.

Ако си решил да се возиш с тази система потърси PHP-Fusion общество, на което да задаваш въпроси или да четеш отговорите им, а още някакви справочници за системата.

Добро утро.

Искам да се постинг за краен резултат като този сайт www.cs-bg.info а от къде да свала такъв шаблон?

"ЦС" Counter Strike-игра в коя имаш за цел да убиеш защото ако не убиеш ще те убият теб.Аз имам сървар там който е доста посештаван.Имах безплатен хостинг,но реших да направия платен и т.н..Но сега немога да го направия шаблона въпроса е да кача шаблон и съм готов после се оправиям сам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро.

Искам да се постинг за краен резултат като този сайт www.cs-bg.info а от къде да свала такъв шаблон?

"ЦС" Counter Strike-игра в коя имаш за цел да убиеш защото ако не убиеш ще те убият теб.Аз имам сървар там който е доста посештаван.Имах безплатен хостинг,но реших да направия платен и т.н..Но сега немога да го направия шаблона въпроса е да кача шаблон и съм готов после се оправиям сам

А това ли било... в такъв случай губя интерес. Аз вече съм убит веднъж. Върнах се от света на мъртвите, защото съм http://www.youtube.com/watch?v=2htsffEPijU. Това ми е обратната страна на аватара.

1188071Z.jpg

Иначе не стреляш в правилната мишена. От посочения сайт четем:

Този сайт е създаден от iVoka, като за дизайна в началото помогна и VaRkOlAkA.

Не е използван готов CMS за направата на сайта!

Първоначалния вариант на настоящия Counter-Strike сайт бе започнат още от лятото на 2006-та година. Втората версия бе завършена към края на 2006г., можете да я видите тук. През февруари 2007г. беше сменен дизайна, а страниците вече бяха с разширение php.

http://cs-bg.info/aboutsite.php

Редактирано от Profruit (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aми значи няма да помагаш вече така ли?

Еми поне може ли да ми деш сайт където има такива шаблони?

За съжаление се губи тръпката пред възможността анонимно мекотело да ми натресе минус в репутацията при пореден пост. Елементарно е да клонирам 100к потребители и да заличавам, но това само доказва колко плоска е системата за репутация.

PHP-Fusion e посредствена система за мен и от това не проявявам интерес към същата. Google все още е най-мощната търсачка. Опитай при шаблона.

Да убиваш в една игра, за да не бъдеш убит не е отговор какъв точно трябва да е сървъра, съответно сайта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление се губи тръпката пред възможността анонимно мекотело да ми натресе минус в репутацията при пореден пост. Елементарно е да клонирам 100к потребители и да заличавам, но това само доказва колко плоска е системата за репутация.

Оправих ти минусите, а ти се спри да се занимаваш с тоя малък неблагодарник. Знанията ти са полезни, когато ги даваш на хора, които си заслужават, а не на малки цървуланковци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оправих ти минусите, а ти се спри да се занимаваш с тоя малък неблагодарник. Знанията ти са полезни, когато ги даваш на хора, които си заслужават, а не на малки цървуланковци.

С това мнение имаш предвит мен,но аз не съм давал никакъкви - на никой!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване