Премини към съдържанието
BatDani

RQ: Програми за включване / изключване на PC

Препоръчан отговор

Има ли програма която може да пуска компютъра ми в определен час зададен предварително от мен ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Близко до логиката е, че такава програма не би могло да има, по простата причина, че за да работи тази програма, трябва да е пусната операционна с-ма. БИОС-а може. А google не е някаква мръсна дума, подяволите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много благодаря наистина върши работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер на всички. Надявам се да не съм сбъркал раздела :) Не знам дали това е възможно, но реших да попитам.

Става въпрос за WinXP.

Ето какво ме мъчи: Пускам си сървър на една игра и съм направил, така че като се влиза в Desktop-а, сървъра да се пуска автоматично (направих го с FireDaemon). Сървъра не искам да го оставям да върви денонощно.

:) Затова искам да попитам, съществува ли програма която да казва на компютъра кога да се включва и изключва ? Примерно да се включва всяка сутрин в 09:00 и да се изключва в 00:30 ?

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че съществува за включването, но знам една програма, която и аз използвам за изключване.

AdvancedSystemCare се казва програмата и има опция за Auto-Shutdown. (:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си програма shutdown. с нея и разписанието нямаш грижи. А за пускане: само от друго устройство или с допълнителен хардуер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си програма shutdown. с нея и разписанието нямаш грижи. А за пускане: само от друго устройство или с допълнителен хардуер

Позволявам си да те допълня кептън. Пълното изключване на компютъра чрез shutdown командата може да се изпълни чрез планираните задачи (scheduled tasks) в определено време. Може и да е в някакъв режим на пестене на енергия, без пълно изключване - готовност (standby) или заспиване (hibernate). Също през шедулето може да стане след определно време. С елементарен скрипт може да се извика и след някакво събитие или приключване на някаква програма/задача. Събуждането изисква в повечето случаи компа да е бил в състояние на готовност - standby или s3 standby режим в биос трябва да е налично и включено. Във виста и седмица е по-лесно това да се направи. Мързи ме и затова един линк за по-кратко - цък За ХП най-лесно е да се даде някаква макар и безсмислена задачка като синхронизиране на времето през шедулед таскс с опция събуждане от standby - едно чекче в менюто.

"Изваждането" от hibernate или от пълното изключване е лесно със скъпите дъна и съответно БИОС-и. Там обикновено просто си имат подобна опция - за определен час примерно. За по-простите и масови дъна и БИОС-и е най-лесно да се купи от практикер за около 25-30 лева някакво ел.устройство с таймер за включване на компа. Аз си бях взел първото подобно от Германия още преди седем години някъде за десет български лева, бяха на промоция. Всъщност го взех не да се включвам тъпия комп в къщи а за съвсем друга задачка но това няма значение. Със седмичен график е, за всеки ден мога да му задам в колко часа да се включи.. С батерийка, не го бърка спирането на тока примерно... sad.gif Има и готови програмки за целта, който има мерак моля - цък Но ако минималната консумация в стендбай не го бърка и събаря финансово - решението е елементарно и без пари wink.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де само не разбрах защо му е нужно това ? Защо ми е компа. да се пусне в 6 часа сутринта например. Какво удобство доставя това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де само не разбрах защо му е нужно това ? Защо ми е компа. да се пусне в 6 часа сутринта например. Какво удобство доставя това ?

Ами човека си поддържа сървър (може би на Counter-Strike или на друга игра) и си е направил скрипт, когато се пусне компа да се пуска и сървъра и иска автоматично включване на компа примерно в 09:00 часа когато той е на даскало :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся програма, която да изключва компютъра, когато не съм на него. Примерно оставил съм го не е пипан, и след 30 минути като не съм го пипал да се изключи, видях че има програми които го настройват с определено време, примерно след 1 час и така нататък, но аз искам да е така, като не го пипам известно време да се изключи. Пробвах от properties > screensaver но не се изключва а има само да заспи и др. с монитора. помогнете, моля

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настрой си ги в Power Options. :blink: Там става много лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.vistashutdowntimer.toflo.de/

Не се подлъгвай по заглавието - работи и за Windows 7. За WindowsXP не зная дали става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но аз искам да е така, като не го пипам известно време да се изключи. Пробвах от properties > screensaver но не се изключва а има само да заспи и др. с монитора. помогнете, моля

За подобни опции ти трябва БИОС, дъно и захранване, които да отговарят на тези изисквания. А не ОС, защото всички ОС от Уин 2000 ги предлагат и си работят ако хардуера е подходящ. Ако ти е по-стара и ментелива машината няма да се получи. Или поне не в пълния си блясък. Обикновено марковите машини изпълняват на 100% подобни изисквания, както и лаптопите. Но по-евтините "жълтички" щайги имат проблем с подобни задачки. Не се сърди за тона ми wink.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kmvasilev, машината ми е нова със супер видеокарта и процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

използваи виста старт меню

аз съм с него и ми върши страхотна работа

може да го на правиш да се изкючва

даже и на 5 миути :cool: vista start menu

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...