Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dilin

Бандитската "Топлофикация"-3

Препоръчан отговор

Бандитската “Топлофикация” – 3 или кой се страхува от обикновения български писател Напоследък се улавям, че говоря само за незаконното ми съжителство с бандитската топлофикация. Въпреки че, както се оказа, нямамаме интимни отношения, защото съм оженен тайно за нея с фалшиви документи, които в цял свят, но не и в парадоксална България, нямат юридическа стойност! Бандитската Госпожа Парно обаче си иска всеки месец издръжката под формата на фактура с невярно съдържание и пет пари не дава, че късам „документа” на малки парченца и го хвърлям в кошчето! За година и нещо разговарях главно в предаването „Сеизмограф” с кого ли не за престъпната дейност на топлофикация, която със заплахи изнудване и рекет е превърнала гражданите на столицата в свои роби, а те дори нямат право да откупят свободата си! От бившия кмет на София и настоящ премиер Бойко Борисов, който пръв прочете сатитята „Бандитската топлофикация-1” във в. „Словото днес”, не научих дали е разбрал нещо, защото досега не ми се обаждал! Омбудсманът на републиката ме разсмя от сърце с твърдението, че сам съм поискал да нямам парна инсталация и сам съм се молил да стана абонат на топлофикация – пълен абсурд! Бившият комисар към Европейската комисия Меглена Кунева излъга в ефир , че бандитската топлофикация не била към Европейския съюз! Бившият председател на директорския борд на „Топлофикация” Георги Кадиев ми сподели, че е наредил шефът на парното Петър Милевски/Студеното/ да провери моята „любовна” връзка, а той го е излъгал брилянтно, че не е запознат със случая и от тогава – ни вест, ни кост! От Петко Студеното, разбира се! Настоящият кмет на София Йорданка Фандъкова призна в ефир, че не е компетентна по въпроса, но ще информира специалистите да променят закона. След което и тя забрави за случая! От цялата тази идилия останах със скромното впечатление, че инститиуциите бягат от топлофикация, като дявол от тамян и са оставили всичко в мои ръце! И че никой не се страхува от мнението на обикновения български писател като мен, защото за тях то е без значение! Парадоксалното е, че аз пет пари не давам за топлофикация и никога няма да давам! Прочее, ако наистина са превърнали топлофикация в моя грижа, нека поне ми прехвърлят компанията – ще я продам, а парите ще раздам на ограбените абонатите, които ще престанат да бъдат нейни роби! Емил Измирлиев, обикновен български писател

Редактирано от dilin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имат във всеки апартамент собственост и това са... тръби.Мнооого тръби.Аз имам флекс.Правото е на страната на силния - в случая флекс и тръби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

беж в мазята и спирай крана ама с електрожена го завари  и тез като енергото  назначават си врачки (защото врачкити станаха безработни от как станаха нелегални) и сега творят небивали сметки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бандитската “Топлофикация” – 3

или кой се страхува от обикновения български писател

Напоследък се улавям, че говоря само за незаконното ми съжителство с бандитската топлофикация.

Въпреки че, както се оказа, нямамаме интимни отношения, защото съм оженен тайно за нея с фалшиви документи, които в цял свят, но не и в парадоксална България, нямат юридическа стойност!

Бандитската Госпожа Парно обаче си иска всеки месец издръжката

под формата на фактура с невярно съдържание и пет пари не дава, че късам „документа” на малки парченца и го хвърлям в кошчето!

За година и нещо разговарях главно в предаването „Сеизмограф” с кого ли не за престъпната дейност на топлофикация, която със заплахи изнудване и рекет е превърнала гражданите на столицата в свои роби, а те дори нямат право да откупят свободата си!

От бившия кмет на София и настоящ премиер Бойко Борисов, който пръв прочете сатитята „Бандитската топлофикация-1” във в. „Словото днес”, не научих дали е разбрал нещо, защото досега не ми се обаждал!

Омбудсманът на републиката ме разсмя от сърце с твърдението, че сам съм поискал да нямам парна инсталация и сам съм се молил да стана абонат на топлофикация – пълен абсурд!

Бившият комисар към Европейската комисия Меглена Кунева излъга в ефир , че бандитската топлофикация не била към Европейския съюз!

Бившият председател на директорския борд на „Топлофикация” Георги Кадиев ми сподели, че е наредил шефът на парното Петър Милевски/Студеното/ да провери моята „любовна” връзка, а той го е излъгал брилянтно, че не е запознат със случая и от тогава – ни вест, ни кост! От Петко Студеното, разбира се!

Настоящият кмет на София Йорданка Фандъкова призна в ефир, че не е компетентна по въпроса, но ще информира специалистите да променят закона. След което и тя забрави за случая!

От цялата тази идилия останах със скромното впечатление, че инститиуциите бягат от топлофикация, като дявол от тамян и са оставили всичко в мои ръце! И че никой не се страхува от мнението на обикновения български писател като мен, защото за тях то е без значение!

Парадоксалното е, че аз пет пари не давам за топлофикация и никога няма да давам!

Прочее, ако наистина са превърнали топлофикация в моя грижа, нека поне ми прехвърлят компанията – ще я продам, а парите ще раздам на ограбените абонатите, които ще престанат да бъдат нейни роби!

Емил Измирлиев,

обикновен български писател

Ти поне имаш парно, а някои хора имат само тръби,и дължат стотици левове, и ги заплашват със съд, писателю Измирлиев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В условия на тежка икономическа криза,и пролетни температури от 4-5 дни,се чудя,защо "Бандитската "Топлофикация"",държи парното все още на "6" и тръбите не могат да се пипнат с ръка ? А дали някой си дава сметка,какво е по Държавните учреждения ? Масивни чугунени радиатори,без вентили,работещи денонощно на МАХ,дори и в момента...!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В условия на тежка икономическа криза,и пролетни температури от 4-5 дни,се чудя,защо "Бандитската "Топлофикация"",държи парното все още на "6" и тръбите не могат да се пипнат с ръка ?

А дали някой си дава сметка,какво е по Държавните учреждения ?

Масивни чугунени радиатори,без вентили,работещи денонощно на МАХ,дори и в момента...!!!

Ако го спрат, после как ще искат сумати пари за отоплението. После като пратят големите сметки, хората ще кажат, че няма да ги плащат, защото е било топло през март. След това Топлофикация сигурно ще кажа, че търпи големи загуби и пак ще вдигне цените на парното. Накрая имаме един хубав затворен кръг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...тръбите не могат да се пипнат с ръка ?...

Бате, ти си ебати късметлията. При мен не само, че тръбита не се пипат с ръка, ами и топлата вода въобще не е топла, ами леко хладка. А я фактурират като за 70-80 градуса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А я фактурират като за 70-80 градуса...

А в една Норвегия,водомера за топла вода,започва да отчита консумация,не като се пусне крана за топла вода,а когато през него мине вода над 50-60 градуса...!

А ние тук си плащаме за т.н. уреди за измерване на нещо си...

Защо ли не са се сетили още по бензиностанциите да въведат такса колонка...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аман от търгашене. То мен кат ме нямаше почти зимата и после плащах сумати пари само за това тяло в банята питаш ли ме. Ами те и от Енергото искат да въведат да плащаме такса електромер, не се очудвам да въведат и данък колонка. :cool:

Редактирано от MRDari (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Да, и аз имам една тръба в банята, и тази тръба ми е навъртяла 170 лева за 6 месеца,при наличие,че живея в чужбина.(само,че аз нямам топла вода а само една тръба) Може ли да погледнета темата която пуснах, и да ми кажете, какво мога да направя по въпроса. Благодаря ви. http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=152397

Редактирано от Androcure06 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

една тръба в банята, и тази тръба ми е навъртяла 170 лева за 6 месеца,

Писах във Вашата тема,но това,че имате една тръба не е вярно-във всяка стая имате минаваща тръба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писах във Вашата тема,но това,че имате една тръба не е вярно-във всяка стая имате минаваща тръба.

Имам само една \"Лира\"която е в банята.Апартамента ми е последен етаж и не минават тръби на горе!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти поне имаш парно, а някои хора имат само тръби,и дължат стотици левове, и ги заплашват със съд, писателю Измирлиев.

май не си разбрал, никога не съм имал парно и моите наследници няма да имат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам с топлофикация е възможен само РАЗВОД ПО ИТАЛИАНСКИ.

Та се питам ако се извадят тръбите за парното извън сградата дали който не желае да ползва тяхната услуга ще трябва да плаща.

Сега аргумента е че тръбите били отоплявали сградата и ползваш или не има такса.Технически е възможно тръбите /и абонатното ако трябва/ да са отвън като се изолират и да влизат само в апартаментите които желаят.Освен това сметката за тръби,изолация и труд се оказва нищожна.Та какво мислите по въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек може да се справи с "Топлофикация" само по един начин - да се пренесе да живее в нетоплофицирано жилище.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заплатите в "Топлофикация София" са скочили 4 пъти за три години, разкри пред БНР общинският съветник от БСП Георги Кадиев.

Той предложи шефовете на общинското дружество да намалят заплатите си.

"Аз бях председател на Съвета на директорите през 2009 г. Моята заплата беше 900 лв. Сега средната заплата на Борда на директорите е 3600 лв. Какво се случи толкова в тази "Топлофикация", че така се увеличиха заплатите?, попита Кадиев.

Шефове в "Топлофикация" със заплати по 3600 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закопчаха инкасаторка - рекетьорка

Инкасаторка на „Топлофикация" ЕАД е задържана за рекет, съобщиха от пресцентъра на МВР.

Преди месец инкасаторката засичала показанията на водомерите за топлата вода в дома на клиентка от ж.к. „Люлин". Тя предложила срещу заплащане да направи така, че да бъде опростена дължимата сума за годините от 2006 до 2009 година, възлизаща на над 2700 лева.

Преди няколко дни гражданката подала сигнал в „Топлофикация" ЕАД и била поканена на среща с ръководството на дружеството и началника на сигурността. В тяхно присъствие осъществила разговор по телефона с инкасаторката Е.Л. на 58 години за актуалността на „офертата". Двете се разбрали да се чуят по телефона след 21:00 ч., служителката й дала номерата на мобилния си и домашен телефон. Според договорката клиентката трябвало да внесе в банка до кооперативния пазар в квартала сумата от 1140 лева на дружеството, а после да предаде на Е.Л. искания рушвет от 460 лева. Срещу сумата служителката се ангажирала да анулира другите дължими суми.

Сделката се осъществила вчера около обяд, като през цялото време жените били наблюдавани от служители на Девето районно управление. Така Е.Л. попаднала в полицейския капан, минути след като клиентката й предала предварително описаните и снимани 460 лева. Сумата е иззета от чантата на инкасаторката.

Дамата е задържана с полицейска мярка за 24 часа. Предстои доклад на материалите по случая в Софийска районна прокуратура.

Досъдебното производство е образувано по чл. 210 ал.1 от НК.

24chasa

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моята битка с топлофикация,приключи със смяната на жилището ми .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от 8 години тия не ги познавам слава Богу

махнати са ми радиаторите, и щранга за топлата вода е отрязан и пломбиран

сега копаят в квартала, парите ни търсят пардон тръби сменят - който им е клиент да си грее с бързовара и с канчетата да се мъчи хахаха

аз съм с бойлер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Столичани шокирани от сметките за парно

Драстична разлика при сметките за парно при еднакво потребявана енергия откриха столичани в честитките за декември. Иван Иванов, домоуправител на бл. 348 в Младост 3, е платил шокираща сметка от над 500 лв. за 900 единици енергия. За сравнение през декември миналата година той е платил 220 лв.

Подобни разминавания има и в други апартаменти. За 990 единици един от съседите на Иванов е платил 72 лв. а друг за 986 единици 264 лв. Иванов поискал разпечатка от топлинния счетоводител, откъдето го посъветвали да замълчи и въпросът ще бъде разрешен.

В ефира на bTV Боян Паунов от Топлофикация-София обясни, че сметката на Иванов е най-скъпата сметка от тези в блока. Става дума обаче за двустаен апартамен,т в който работят само два радиатора.

Оказа се, че сметките са направени на прогнозни дялове, а не за дистанционен отчет, за какъвто са платили, призна Паунов. Той каза, че ще направи междинно засичане на целия блок, който няма да се плати.

Още в януарската сметка проблемите ще бъдат изчистени, каза представителят на Топлофикация. В един от апартаментите обаче софиянецът е свалил всичките си радиатори, но въпреки това е получил сметка от 200 лв. 40 апартамента са с нулево потребление, което е изключително смущаващо. На въпроса обаче дали това означава че се краде, той отказа да отговори.

frognews.bg

Дали се краде или не би трябвало да е грижа на Топлофикация, а не на потребителите, тъй като у тях съществува страх да проверяват съседите си, поради опасност от саморазправа.

Страхът е напълно основателен и е крайно време да се намери механизъм, чрез който Топлофикация да изобличава крадците, защитавайки по този начин почтените си потребители.

Мисля, че е крайно непочтено от страна на Топлофикациите да се интересуват само да получат парите си, без да ги е еня в чий джоб бъркат. :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кражбата на топлинна енергия да се криминализира

От „Топлофикация” предлагат либерализиране на топлинното счетоводство. Нужни са нормативни промени, за да се промени настоящата ситуация на неяснота около потреблението и сметките за парно.

Там, където има прогнозни дялове, има проблеми. Такава констатация направи по БТВ директорът на столична „Топлофикация” Стоян Цветанов.

„Хората не разбират тези нулеви дялове, за тях трябва потреблението да стане разбираемо, за да имат доверие в това, което плащат”, каза Цветанов и подчерта, че на този етап ежемесечен отчет не е реална алтернатива за отчитане на топлото.

„Това не може да се случи. Представете си, че в 402 000 апартамента трябва всеки месец някой да влезе там, да отчете. Сега се прави веднъж в годината и пак не може да стане. Остава дистанционният отчет – той е ежемесечен и се плаща по 2 лева на апартамент на месец. Тогава накрая на всеки месец човек си знае реалното потребление”, обясни шефът на дружеството.

Той обясни, че няма как да се забрани на клиентите да заявяват нулев прогнозен дял за сезона, тъй като има много хора, които заминават и живеят в чужбина. „Но последните години това нещо се изкриви – 15 000 са заявленията за последната година, а при отчитането се вижда, че парно е ползвано и си доплащат при изравнителната фактура. Тогава всичко ще бъде решено, но дотогава тези месеци човек не плаща, а енергията се разпределя между съседите му”. От „Топлофикация” предлагат либерализиране на топлинното счетоводство. Причината – сега може да се избира от 12 дялово-разпределителни дружества, но веднъж на 10 години, като изборът се прави от целия блок.

Дори да се констатира кражба на парно, от „Топлофикация" нямат никакъв лост за реакция. Затова е необходимо кражбата на топлинна енергия трябва да се криминализира. В момента обаче съседите няма как да проверят дали в определени апартаменти се отопляват незаконно. Единственият начин е прокурорска заповед, каза Цветанов.

frognews.bg

Кражбата на топлинна енергия отдавна трябваше да се криминализира, за да се даде възможност на проверяващите от Топлофикация да имат правото да влизат в жилища, чиито собственици са свалили дори един радиатор.

Не вярвам обаче, че това ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кражбата да се криминализира!...Що ми я подчертава думичката - не знам?! Както и да е. Ако това се случи "Топлофикация" събира към милион години затвор, защото тя краде най-много "пара", през зле изолираните си, или частично и изцяло дефектирали топлинни тръби за доставката на пара и на топла вода, през които изтичат в почвата повече калории, отколкото от всички кражби правени и от частни клиенти физически лица и от предприятия и други фирми, които ползуват топлинна енергия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кражбата да се криминализира!...Що ми я подчертава думичката - не знам?! Както и да е. Ако това се случи "Топлофикация" събира към милион години затвор, защото тя краде най-много "пара", през зле изолираните си, или частично и изцяло дефектирали топлинни тръби за доставката на пара и на топла вода, през които изтичат в почвата повече калории, отколкото от всички кражби правени и от частни клиенти физически лица и от предприятия и други фирми, които ползуват топлинна енергия.

И това е вярно, но и кражбите от физически лица не са рядкост.

Лошото е, че всичко това е известно отдавна, много е писано и говорено по въпроса, но нищо не е направено и едва ли ще се направи.

Нали абонатите си плащат -  кога доброволно, кога чрез принуда...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това е вярно, но и кражбите от физически лица не са рядкост.

Лошото е, че всичко това е известно отдавна, много е писано и говорено по въпроса, но нищо не е направено и едва ли ще се направи.

Нали абонатите си плащат -  кога доброволно, кога чрез принуда...

Кражбите от физически лица взети всичките на куп, едва ли повече от 0.5% от приходните сметки и дори още по-малко от загубената енергия по мрежата. А тези, на които прилежно са отчитани сметките, но просто не са платили, поради финансова невъзможност, не са в търсената категория. Така че, заради някаква мижава сума, се търси поредното нарушаване правата на човека.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кражбата на топлинна енергия да се криминализира

От „Топлофикация” предлагат либерализиране на топлинното счетоводство. Нужни са нормативни промени, за да се промени настоящата ситуация на неяснота около потреблението и сметките за парно.

Там, където има прогнозни дялове, има проблеми. Такава констатация направи по БТВ директорът на столична „Топлофикация” Стоян Цветанов.

„Хората не разбират тези нулеви дялове, за тях трябва потреблението да стане разбираемо, за да имат доверие в това, което плащат”, каза Цветанов и подчерта, че на този етап ежемесечен отчет не е реална алтернатива за отчитане на топлото.

„Това не може да се случи. Представете си, че в 402 000 апартамента трябва всеки месец някой да влезе там, да отчете. Сега се прави веднъж в годината и пак не може да стане. Остава дистанционният отчет – той е ежемесечен и се плаща по 2 лева на апартамент на месец. Тогава накрая на всеки месец човек си знае реалното потребление”, обясни шефът на дружеството.

Той обясни, че няма как да се забрани на клиентите да заявяват нулев прогнозен дял за сезона, тъй като има много хора, които заминават и живеят в чужбина. „Но последните години това нещо се изкриви – 15 000 са заявленията за последната година, а при отчитането се вижда, че парно е ползвано и си доплащат при изравнителната фактура. Тогава всичко ще бъде решено, но дотогава тези месеци човек не плаща, а енергията се разпределя между съседите му”. От „Топлофикация” предлагат либерализиране на топлинното счетоводство. Причината – сега може да се избира от 12 дялово-разпределителни дружества, но веднъж на 10 години, като изборът се прави от целия блок.

Дори да се констатира кражба на парно, от „Топлофикация" нямат никакъв лост за реакция. Затова е необходимо кражбата на топлинна енергия трябва да се криминализира. В момента обаче съседите няма как да проверят дали в определени апартаменти се отопляват незаконно. Единственият начин е прокурорска заповед, каза Цветанов.

frognews.bg

Кражбата на топлинна енергия отдавна трябваше да се криминализира, за да се даде възможност на проверяващите от Топлофикация да имат правото да влизат в жилища, чиито собственици са свалили дори един радиатор.

Не вярвам обаче, че това ще стане.

Прав си, няма да стане, так както не стана и не става  в Бургас от преди 10-15 години, та до днес.

Сега Топлофикация - Бургас ни снабдява с топла вода, главно. 

И не за друго, а защото краденето е не само от съседите, и не само то е причината за масовия отказ от ползване на отоплителните услуги, предлагани от местната ни Топлофикация.

А, най - вече  -  неоправдано и за повече от половината потребители непосилно високите сметки.

Редактирано от Марея (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...