Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Слушалките ми се чуват прекалено тихо

Препоръчан отговор

Наскоро си купих слушалки 32 Ома. Тествах ги още същия ден на компютъра на мой близък, всичко беше ОК. След като ги включих в звуковата карта на моя компютър останах неприятно изненадан след като установих, че и при всичко на max слушалките се чуват доста тихо. Звуковата ми карта е вградена AC'97. Интересувам се дали пък тя не е прекалено слаба и дали мога да вдигна софтуерно силата на звука, тъй като в момента нямам възможност да си купя нова. А дали ако си закупя колонки с изход за слушалки ще се оправи проблема?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо си публикувал връзка към правилата за публикуване във форума. Мисля, че съм дал достатъчно информация за проблема. Ако си решил да се правиш на оригинален на чужд гръб - сбъркал си човека, момче. :angry:

Междувременно прочетох в стара тема решението на проблема си. Просто "плача" за нова звукова карта или за нови колонки с изход за слушалки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами само нова звукова карта...

Можеш да вдигнеш звука малко през софтуерният еквилайзер на всяка програма, с която пускаш нещо, както и през еквилайзера който върви като софтуер с аудио картата(част от драйверите), ако има такъв, но не мисля, че ефектът ще е задоволителен.

Тези слушалки да нямат някъде потенциометърче за силата на звука?Да не си го намалил от там без да искаш?

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро си купих слушалки 32 Ома. Тествах ги още същия ден на компютъра на мой близък, всичко беше ОК. След като ги включих в звуковата карта на моя компютър останах неприятно изненадан след като установих, че и при всичко на max слушалките се чуват доста тихо. Звуковата ми карта е вградена AC'97. Интересувам се дали пък тя не е прекалено слаба и дали мога да вдигна софтуерно силата на звука, тъй като в момента нямам възможност да си купя нова. А дали ако си закупя колонки с изход за слушалки ще се оправи проблема?

Мойте са 64 и се слуша нормално , 32 е слабо .

Проблема ти е в звуковата карта , за да ги използваш , ще си вземеш нова.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си марката на слушалките. Но принцип е важно да имаш читава звукова карта. Също така е доста важно колко пари си способен да извадиш за звукова карта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите до този момент. Слушалките са Philips SHP-2000 и нямат регулатор за силата на звука. Понеже съм ограничен финансово, гледам да закърпя положението за момента, пък може би на по-късен етап ще мисля за нещо по-качествено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кликни два пъти на иконката на звука и виж данеби плъзгача на Wave да е дръпнат прекалено много надолу. От него също зависи силата на звука.

@indolain - по-малкото число на съпротивлението обикновено означава накратко "по-лесни" за задвижване слушалки (т.е. нуждаещи се от по-малко ток), съответно и по-силен звук при еднакви условия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за хрумването, но вече проверих това. Както писах по-горе, и при всичко на max слушалките се чуват доста тихо. Чудя се ако си закупя колонки с изход за слушалки и ги включа там дали това ще има ефект.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еим бате мойте са 3.5mw нормално е да се задвижват по-трудно ...

Пич вземи си нова звукова карта , аз провбах с мойте колони , но беше пак тихо, иначе и при мен също като при теб с вградена звукова карта не тръгнаха , докато с отделна на друг компютър бачкаха на 6. Сега ги включих към монитора , пък монитора е включен с USB към компютъра, но ако нямаш такъв монитор , взимай нова звукова карта!

Редактирано от indolain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички вас, които ми помогнахте. Проблемът наистина е в звуковата ми карта, тъй като днес пробвах слушалките на компютър с 10-годишна Opti933 - всичко беше 6. Тъй че вече е време да помисля за нова звукова карта. Благодаря ви още веднъж.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички вас, които ми помогнахте. Проблемът наистина е в звуковата ми карта, тъй като днес пробвах слушалките на компютър с 10-годишна Opti933 - всичко беше 6. Тъй че вече е време да помисля за нова звукова карта. Благодаря ви още веднъж.

Sound Card Creative AUDIGY SE 7.1 24bit http://www.stantek.com/index.php?t=items&search_type=Sound%20Card

Ето ти и предложение за карта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване