Премини към съдържанието
bobsixkiller

липсва overlay на GF 8400GS или пък друг проблем?

Препоръчан отговор

Привет на Всички

След доста ровене и четене из виртуалното пространство, реших да споделя проблема си и тук. Преди да го опиша ще спомена хардуера който имам, а по-долу и проблемите които се чудя как да отстраня:

MB: GIGABYTE GA-EP43-DS3L

CPU: CPU Intel Dual Core E5200 / 2.5GHz / 800 / 2MB / BOX

RAM: KINGSTON 2 x 1GB DDR II 800

VGA: GeForce 8400GS / PCI-E x16 ( това тук: GV-NX84G256H )

HDD: WD 320GB ATA100, 7200 , 8MB Cache

PSU: 350W / работи стабилно /

Монитор: CRT Samsung syncmaster

OC: WindowsXP SP3

Допълнително като информация което трябва да спомена е че от tv-out нa видео картата ( s-video към чинч преходник) съм пуснал сигнал към един видео рекордер с тунер JVC, свързано към ТВ ( модел 1994г.) за да гледам филми. Настройката която съм дал на видеокартата е clone а не dualview.

И сега към проблема: Пускам да зарежда компютъра, на монитора не се появява никакъв сигнал, а целият сигнал „се пренасочва” към ТВ. И така продължава докато Windows-а зареди, след което се появява сигнал и на монитора. От този момент на нататък имам сигнал и на монитор и на ТВ. Ако изключа буксата от изхода на видео картата, компютъра си тръгва нормално като си зарежда през монитора. Това може да се каже, че е малка болка за умиране, тъй като да гледам как се зарежда windows не е много важно. Ще го преживявам някак си. По-дразнещият ми проблем е, че не мога да изкарам full screen на ТВ. До сега бях с ATI – нямах проблеми. Та образът на ТВ е на около 85% разпънат по височина на екрана и няма възможност да бъде разпънат до края. Има опции в менюто на контрол панела за full screen но не действа. Не стига това, ами когато пусна филм на PC, за да го гледам на full screen на ТВ, трябва да го пусна на full screen и на PC, т.е. нямам вече опция докато си върви филма в background на компютъра и се гледа ТВ, аз да си върша друга работа на PC-то. Нещо май не бачка overlay на видеокартата. С една дума - отврат.

Описвам и какви мерки съм предприел за отстраняване а проблема: Смяна на близо десетина драйвери, включително и такива които са моднати (инфо от www.guru3d.com), промяна данни в regidit.exe при което се появява класическият стил на настройките за nvidia, изключване на буксата S-video и тогава рестарт с надежда да се запомнят някъде си кой е първи и кой втори монитор/ТВ. След подобна „химия” пък видео картата не засича ТВ-то и за да стане това трябва да задам force TV, което пък е причина за рестарт, по време на който пък windows-а тръгва през ТВ. Пробвах и да не бъде clone а dualview настройките на монитор / ТВ. Не става. Проблема при dualview, че след като пусна плеъра и го „изтегля” на телевизора и там му задам full screen, то става full screen САМО на монитора и никакъв образ на ТВ. В режим dualview постигам известен успех с WMPlayer, full screen с този плейър се получава коректно на телевизора. Въобще пълна лудница.

Четох някъде че nvidia са спрели от известно време насам поддръжката на full screen на ТВ в драйверите, и трябва да се ползват по-стари версии. На доста места всеки казва: аз съм с версия xxx.xx и работят добре, по-новите не стават и т.н. Навсякъде из интернет има подробни описания на как се пуска tv out и full screen но просто на тази видео карта GF 8400GS – не действа. На по-стари карти, примерно МХ440 – там проблем с настройките няма.

Започнах да се изнервям вече и да се предавам, затова реших да споделя проблема с Вас с надеждата да помогне някой.

Ако някой има идея на какво се дължи – да я сподели, ще съм благодарен.

Благодаря предварително

Бъдете живи и здрави.

Edit: Смених ATI с Nvidia поради upgrade на "желязото" Минах от ATI (AGP) на Nvidia (PCI-E)

Редактирано от bobsixkiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това което ще кажа си е чис спам и все пак.

Защо си сменил Атито с Нвидиа?

Колкото и да плюят драиверите на Ати настроиката на втори монитор е невероятно просто.

Немога да кажа същото за Нвидиа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.