Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

nahi

Препоръка за видео карта!

Препоръчан отговор

Здравейте,

Конфигурацията ми е следната:

Процесор: Intel Pentium D 3.2GHz x2

Сегашна видеокарта: Nvidia GF7300 GT XpertVision 256MB

Захранване: Delux 350W

PCI-E 16x

RAM: 2GB DDR2 A-data, 533MHz

Интересува ме най-подходящата видеокарта за тази конфигурация. Ако може компетентни мнения по въпроса!

Благодаря за отзивите!

Редактирано от nahi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ново видео ще ти трябва и ново захранване. Определи бюджет. Напосоки - 4770.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ново видео ще ти трябва и ново захранване. Определи бюджет. Напосоки - 4770.

Наистина и аз съм на това мнение. Но да речем, че захранването ще стане примерно 450W Fortron ATX-450PNR, Silent, 120mm вентилатор от Jar-a.

AsRock ConRoe945PL-GLAN e дъното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5750

А забравих да кажа че бюджета е от 100 до 150 лв някъде!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втората карта не е налична, (поне в Жар)! Първата, HD 4730 е много по-бърза от 7300ГТ и си заслужава всяка стотинка от тук, обаче където е доста по-евтина!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втората карта не е налична, (поне в Жар)! Първата, HD 4730 е много по-бърза от 7300ГТ и си заслужава всяка стотинка от тук, обаче където е доста по-евтина!

Да речем, че се спирам на 4730, но ако в момента отделя 140 лева няма да има за захранване... Запитването ми е дали ще тръгне на сегашното захранване, което е Делукс 350Вт?? И в по-късен етап от време да си взема някое Cooler master silent pro M600/700 или фортенче?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тръгване ще тръгне. Проблемът евентуално ще се появи при натоварване - примерно рестарти, от недоклатено напрежение, самото захранване може да предаде богу дух... Просто си е въпрос на късмет експериментът с това захранване. Ако питаш мен, по-добре сега си вземи качествено захранване за 150-те лева и събирай за излизането на Ферми. В смисъл не да си купиш Ферми, ами тогава ще паднат цените на по-старите модели и ще намажеш. До тогава сигурно ще минат месец и нещо, но тъкмо това е моментът да направиш нещо полезно със себе си, вместо да си пропиляваш живота в компютърни игри :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тръгване ще тръгне. Проблемът евентуално ще се появи при натоварване - примерно рестарти, от недоклатено напрежение, самото захранване може да предаде богу дух... Просто си е въпрос на късмет експериментът с това захранване. Ако питаш мен, по-добре сега си вземи качествено захранване за 150-те лева и събирай за излизането на Ферми. В смисъл не да си купиш Ферми, ами тогава ще паднат цените на по-старите модели и ще намажеш. До тогава сигурно ще минат месец и нещо, но тъкмо това е моментът да направиш нещо полезно със себе си, вместо да си пропиляваш живота в компютърни игри :huh:

Този пост ме кефи, особено последното изречение.

Но каква е гаранцията че ще паднат?

А процесора ще смогва ли на тази видеокарта, т.е. ще работи ли с пълният си капацитет? Интересува ме щото тази щайга макс още година и ще я сменям, все пак няма да вложа парите си в нещо, което няма да го ползвам толкова много?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да речем, че се спирам на 4730, но ако в момента отделя 140 лева няма да има за захранване... Запитването ми е дали ще тръгне на сегашното захранване, което е Делукс 350Вт?? И в по-късен етап от време да си взема някое Cooler master silent pro M600/700 или фортенче?

Ако процесорът Ви, е пълноправен Пентиум, примерно Д 840 или Д 940, има вероятност при пълно натоварване(и на двата компонента), да стане мизерия! Марково захранване в диапазона от 400W до 450W, ще е напълно достатъчно!

Картата е среден клас и не би трябвало да я спъва двуядрен процесор от висок клас, който не е чак толкова стар!

Едва ли, след този ъпгрейд, да има нужда поне година и половина, даже и 2 години от смяна на компютъра! Но ако има желание и финанси(също и търпение) през първата половина на 2011г., вече ще стане интересно да се сглобява нова кошница!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...