Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

въпрос към всички които имат деца

Препоръчан отговор

случвало ли ви се е да излезете от равновесие като ви "замамкат" - т.е. когато започнат през 5 минути да ви викат и питат нещо....понеже имам две деца още по-зле се чувствувам когато започнат да се карат по между си....бихте ли споделили вашият опит с преодоляването на такива проблеми

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече,секунда преди да ти кипнат л....... се спри изолирай се от околният свят и си помисли че тези деца са твой,твоя плът и кръв.Успокой се първо ти ,а после с думи успокой и тях.Не посягай да ги биеш защото с това им мачкаш душите................................................................................................Колко е лесно да се напише а трудно да се изпълни :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжелявам,че се намесвам(нямам деца,дори не съм омъжена!!!Все пак съм на 14),но искам да ти кажа само едно-Никога,ама никога не им посягай(баща ми ме удари веднъж и после му беше по-кофти отколкото на мен,това беше преди доста год)!!!Никога не ги удрай за каквото и да е било,защото не само им мачкаш душите, но така е възможно и да причинят болка на друг(не казвам,че е 100% така,но повечето престъпници са били удряни,пребивани и малтретирани като деца)!!!А за викането и побесняването с наш`те нямам такъв проблем,но децата(и аз в това число) мразят да им викат!!!Просто преди да направиш каквото и да е-помисли и се успокои!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CNA е прав, аз имам 1 хлапе на 2 годинки което като вече съм го сложил да спи си умира да ме викне за някоя щуротийка, тамън се обърна да изляза пак, и така до безкрай но то така си иска внимание и е много щастливо като му ходиш по акъла, в края на краищата како толкова ако му уйдисваш на акъла.А за посягане и дума да не става, не си го позвоялвай ако не искаш да изгубиш уважението му....Аз самия съм много нервен и избухлив но към всички останали, не и към малкия, с него и аз не мога да се позная колко търпелив съм станал а търпението не е от качествата с които мога да се похваля, но то е дете:hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече,секунда преди да ти кипнат л....... се спри изолирай се от околният свят и си помисли че тези деца са твой,твоя плът и кръв.Успокой се първо ти ,а после с думи успокой и тях. Не посягай да ги биеш защото с това им мачкаш душите. ................................................................................ ............... Колко е лесно да се напише а трудно да се изпълни :down:

Страшно е трудно за изпълнение. Те нямат вина за гадния ти ден ,за личните ти проблеми .Искат да им се обърне нужното внимание, макар че на теб ти се иска поне за 10 мин. всички да те оставят на спокойствие искаш тишина и малко усамотение.Много е трудно в такъв момент да запазиш спокойствие, да не им повишиш тон. И въпреки всичко са най прекрасното нещо на този свят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И въпреки всичко са най прекрасното нещо на този свят.

ей богу, така е, наистина са най-истинското нещо в цялият ми шибан живот
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ей богу, така е, наистина са най-истинското нещо в цялият ми шибан живот
Евала Бени. ;););) Прави сте, че родителите си не трябва да бият децата си, въпреки че мен са ме скъсвали от бой за щяло и за нещяло, когато си решат. Но въпреки това не мисля, че съм станал лош човек или че съм станал убиец, изнасилвач или краде. Другата страна обаче е, че ако не контролираш детето си и трепериш върху него, то няма да се научи на основните неща в живота. Всеки човек (дете) има нужда да се опари, за да разбере, че е горещо. Уважавам всеки родител, заради огромното им търпение и желание за възпитание на децата си. За мен децата са смисъла на живота
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си Tragedy, децата трябва от малки да се учат на самостоятелност, да поемат отговорност. А най-тъпото е да посегнеш на детето си, издава неувереността ти в самия себе си и повъзможно най-грубия наин да наложиш мнението си на по-силен но това не означава непременно че си прав във възникналия конфликт на интереси, децата имат страхотна интуиция, тя компенсира липсата на житейски опит. Според мен трябва да насърчаваме децата си и да посочваме грешките им не с красъци а в разговор като с равен....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 години по-късно...

Прави сте, че родителите си не трябва да бият децата си, въпреки че мен са ме скъсвали от бой за щяло и за нещяло, когато си решат. Но въпреки това не мисля, че съм станал лош човек или че съм станал убиец, изнасилвач или краде. Другата страна обаче е, че ако не контролираш детето си и трепериш върху него, то няма да се научи на основните неща в живота. Всеки човек (дете) има нужда да се опари, за да разбере, че е горещо.Уважавам всеки родител, заради огромното им търпение и желание за възпитание на децата си.За мен децата са смисъла на живота

Така е деца не трябва да се бият...Колко тъжно, че са те били! Публикувано изображениеТака е без опит човек не знае, кое е правилно и кое грешно...Май си е така Децата са смисъла на живота...Без деца няма държава...

Според мен трябва да насърчаваме децата си и да посочваме грешките им не с красъци а в разговор като с равен....

Така е Насърчението изгражда повече от колкото боя...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без деца няма държава...Така е Насърчението изгражда повече от колкото боя...

Абе, мацко, вземи се спри, че нарои толкова глупости и безмислени "мнения", че не знам как не ти е гузно.

Каква дътржава какви пет лева?!?! става въпрос за собственото ти оцеляване, за приноса ти към живота, а не за приноса ти към парламентарната група на *** партия!!!!

А колкото до боя, аз съм За, не може да научиш дете на нещо без да изяло поне един-два шамара. Те просто си държат на своето и ако е нещо наглед безобидно, то те не обръщат внимание на предупреждението.

Аз съм изяла доста бой като дете, а и не само като дете и просто такива са ми разбиранията. Когато кажа веднъж нещо не искам да повтарям, нямам излишно търпения и не търпя неподчинение. Затова в края се прибягва до стария хубав пердах докато не може да си седне на задника! :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм привърженик на здравия бой върху децата. Защото си има много лоши страни. Но съм За шамарите, поступването с пръчка /не много силно, а пръчката е за да всява страх/ и други подобни.

Абе, мацко, вземи се спри, че нарои толкова глупости и безмислени "мнения", че не знам как не ти е гузно.

Не знам, ама на мен вече от нейните глупости ми е гнусно.

А колкото до боя, аз съм За, не може да научиш дете на нещо без да изяло поне един-два шамара. Те просто си държат на своето и ако е нещо наглед безобидно, то те не обръщат внимание на предупреждението.

Аз съм изяла доста бой като дете, а и не само като дете и просто такива са ми разбиранията. Когато кажа веднъж нещо не искам да повтарям, нямам излишно търпения и не търпя неподчинение. Затова в края се прибягва до стария хубав пердах докато не може да си седне на задника! ;)

Мен само са ми удряли по някой шамар, голям бой не съм яла, ама то е защото като дете не съм била ревяща глезла, а после не са разбирали за щуротиите, които правя :baby:

Така или иначе детото трябва да се научи на добро и лошо, на какво може и не може. И понякога се налага с по-строг тон и шамар.

Душата, оня ден бях с една позната и детето й - на 2 годинки и половина. Въргаля се на един мръсен под, после лази по улицата. Казах й, че е мръсно да стане. Обаче то стои там и когато вече щеше да нацапа в някакво масло от кола, аз го вдигнах. Като ревна, що не била на земята. И майка й я оставя пак там и вика, "Аз не й се карам, защото почва да плаче. Не я удрям защото я обичам". После иска някакъв бонбон, майката дава. Изяжда го иска втори - тя пак дава. Иска трети, обаче бонбоните са свършили. И казва "Ей, сега маме, само да довърша и отиваме в магазина да купим".... Братко мили, това дете като почна, не спря да реве и да вика, че иска бонбони, взе един химикал и почна да драска майка си с него. После ощипа и одра едно друго детенце, накъса едно цвете и майка му стои и нищо не му казва. Като си тръгват хлапето подава ръчички - мама да го носи, щото не му се върви. И оная го вдига и го носи. Така го е научила, защото го обича. .... Ей такова, ще го шамаря до припадък, докато се научи, че ще мине много време докато почне да става само по неговата.

Мразя разглезени, мрънкащи и ревящи деца. Всъщност като се замисля аз никакви деца не харесвам, но поне има такива, които търпя!

Редактирано от RA4NA (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ra4na DeadSmurf- чесно незнам какви деца ще отгледате някой ден. Аз не смятам че боя е най-доброто средство за възпитание. Едно дете винаги би те разбрало ако му говориш като на човек не е нужно да му крещиш и да го биеш като куче, да му всяваш страх с пръчка и такива работи са си просто глупости :clap:

Редактирано от Akasha (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм привърженик на здравия бой върху децата. Защото си има много лоши страни. Но съм За шамарите, поступването с пръчка /не много силно, а пръчката е за да всява страх/ и други подобни.

Не знам, ама на мен вече от нейните глупости ми е гнусно.

Мен само са ми удряли по някой шамар, голям бой не съм яла, ама то е защото като дете не съм била ревяща глезла, а после не са разбирали за щуротиите, които правя ;)

Така или иначе детото трябва да се научи на добро и лошо, на какво може и не може. И понякога се налага с по-строг тон и шамар.

Душата, оня ден бях с една позната и детето й - на 2 годинки и половина. Въргаля се на един мръсен под, после лази по улицата. Казах й, че е мръсно да стане. Обаче то стои там и когато вече щеше да нацапа в някакво масло от кола, аз го вдигнах. Като ревна, що не била на земята. И майка й я оставя пак там и вика, "Аз не й се карам, защото почва да плаче. Не я удрям защото я обичам". После иска някакъв бонбон, майката дава. Изяжда го иска втори - тя пак дава. Иска трети, обаче бонбоните са свършили. И казва "Ей, сега маме, само да довърша и отиваме в магазина да купим".... Братко мили, това дете като почна, не спря да реве и да вика, че иска бонбони, взе един химикал и почна да драска майка си с него. После ощипа и одра едно друго детенце, накъса едно цвете и майка му стои и нищо не му казва. Като си тръгват хлапето подава ръчички - мама да го носи, щото не му се върви. И оная го вдига и го носи. Така го е научила, защото го обича. .... Ей такова, ще го шамаря до припадък, докато се научи, че ще мине много време докато почне да става само по неговата.

Мразя разглезени, мрънкащи и ревящи деца. Всъщност като се замисля аз никакви деца не харесвам, но поне има такива, които търпя!

Ехаааа, двама да има на моето мнение, макар да съм мъж ;) Аз без бой викам, работата не става. Точно децата, дето не са яли бой стават престъпници, защото са разглезени и мислят, че всичко на тоя свят трябва да бъде тяхно. Много лошо е, когато бащата посегне да шамароса малкия, а после стане скандал с майката. Ама такова противно дете знам, а няма и 3 години. Родителите му купуват само мечове за подаръци и да не си до него наблизо, щото може да те наръга. На всичко отгоре майка му се противи да не го наказват, а не дай си боже баща му да излезе от нерви и да му зашливи някой шамар. Ми не ги разбирам такива родители.

А що се отнася за по-големи деца - ми те трябва да ядат доста повече бой, както съм ял и аз. Не мисля, че станах престъпник( може би боя ми е бил малко ;) ), но все пак съм благодарен на баща си и майка си. Колко деца, дето не са били бити никога са благодарни на родителите си? Предполагам какво им е на устата сега - "Тоя вехтия мноо стиснат..." , а човечеца сигурно е давал мило и драго за детето си.

Ха ха, бой трябва и сръбска музика ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Аз без бой викам, работата не става. Точно децата, дето не са яли бой стават престъпници, защото са разглезени и мислят, че всичко на тоя свят трябва да бъде тяхно...

Не съм ял бой и не съм престъпник. Само веднъж като съм бил малък татко ме е ударил по Д-то и то било заради някакво друго дете. Даже и не си спомням случая. Така, че не мисля, че децата които не са яли бой стават престъпници.

А бой трябва да. Особено след 9-ти клас, защото по-големите държат повече на бой. Ейтака ;) като го шибнеш по главата с една тояга и ще миряса набързо Публикувано изображение (т'ва в рамките на шегата)

Мисля, че и без бой могат да се решат нещата, но ако детето прекалява може да му се плясне някое шамарче.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам деца все още, но съм чела книги за възпитанието на децата(подготвям се още от сега)Първо, за какво се карат: нещо материално(храна, играчки...), ако е за това трябва да имат по-равно.Второ трябва родителя да е обективен и да не заема нито една от страните (като се скараш на едното дете то ще мисли, че не го обичаш)НИКОГА НЕ ПОВИШАВАЙ ТОН - говори спокойно - така вдъхваш респект и увереност.Не преовеличавай децата правят много работи, но ти трябва да имаш здрави нерви - усмихни се, за да те помнят като лъчезарен, добър, справедлив и спокоен родител.Викането не помага, то предизвиква децата да ти противоречат със двойно по-голяма сила.И не забравяй - те имат много повече енергия и сила да водят войни, а твоята задача е да им помагаш и винаги да разчитат на теб!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, то хубаво да си казваш мнението, ама как е възможно хора, дето нямат деца да казват, че шамарите са решение и изобщо да се изказват като не знаят за какво иде реч ... :) Аз още нямам деца и не мога да кажа как ще го възпитам, защото не знам как ще е, ама това, че мен са ме възпитали по един начин не значи, че аз трябва да действам по същия начин или точно в обратната посока ...Нещата се случват от самосебе си и не правя прогнози как ще си ошамаря детето, дето още дори нямам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм гледала деца, дори и да не са мои, виждала съм и много примери за възпитание.Никъде не казам, че шамарите са решение.Опит имам дори и малък и съм чела "Децата и ние" и още една за възпитание и проблемите, с които се среща всяко семейство, и тяхното решение.И си позволих да си кажа мнението - мисля, че не е проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм гледала деца, дори и да не са мои, виждала съм и много примери за възпитание.Никъде не казам, че шамарите са решение.Опит имам дори и малък и съм чела "Децата и ние" и още една за възпитание и проблемите, с които се среща всяко семейство, и тяхното решение.И си позволих да си кажа мнението - мисля, че не е проблем.

аз не мисля че cleopatra е имала в предвид теб прочети по задълбочено поста , става дума за други не за теб
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така или иначе детото трябва да се научи на добро и лошо, на какво може и не може. И понякога се налага с по-строг тон и шамар. Ей такова, ще го шамаря до припадък, докато се научи, че ще мине много време докато почне да става само по неговата.

Подкрепям! И аз съм така и съм била такава, въпреки, че и с тояжка са ме побийвали.

Ехаааа, двама да има на моето мнение, макар да съм мъж ;) Аз без бой викам, работата не става. Точно децата, дето не са яли бой стават престъпници, защото са разглезени и мислят, че всичко на тоя свят трябва да бъде тяхно.

Има нещо вярно, но и с прекалено много бой се получава същия ефект Публикувано изображение

Пред очите ми растат 2 деца, братята ми, да ви кажа честно без бой обаче става ад, а майката, която позволява такъв тип лигавчене си е заслужила да го отгледа някой друг това дете. Просто вече не знам накъде отива младежта на народа. Гледам ги малките и се влудявам, как може да допуснеш малкото ти 7-8 годишно хлапе да псува и ругае най-долно чужди и непознати? Или да бие наред, защото другите деца си искат играчките, които то е откраднало в детската градина/училище? Или позволяваш на детето ти да се тъпче и да стане лоена свиня с високо кръвно и компютърна мозъчно - мускулна атрофия на 15?!?!

Ето това става без бой!

Акаша, не се притеснявай за нас и нашите евентуални бъдещи деца. Ние ще ги отгледаме без проблеми, без да излязат някакви лигави дебилчета, които са свикнали като кажат "Га!" и ние "На!". Замислете се обаче вашите деца, на които смятате да говорите като на възрастни и равни (а те определено не са и няма да бъдат) дали ще разберат и най-вече дали ще се вслушват (едва ли) в думите ви??? Защото аз съм свидетел, ей Богу, това няма да стане дори, ако ще земята да се обърне!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замислете се обаче вашите деца, на които смятате да говорите като на възрастни и равни (а те определено не са и няма да бъдат) дали ще разберат и най-вече дали ще се вслушват (едва ли) в думите ви??? Защото аз съм свидетел, ей Богу, това няма да стане дори, ако ще земята да се обърне!

Баща ми ме е удрял два пъти в живота ми. Аз даже не ги помня, но той си ги е броил, защото всеки път му е било много тежко да ми вдигне ръка. Някога, като съм била мъничка, е искал да дойде да си поиграе с мен и само е тръгнал към мен, а аз съм се раплакала и съм казала: "Тати, не ме бий, моля ти се". Оттогава не е посмял повече да ми вдигне ръка. Винаги ми е говорил като на възрастен (даже според него на децата не тряба да се говори на бебешки лигав език - но това е встрани от темата).

Майка ми е друга опера, случваше се да ме пошляпва - и за дребни неща.

Благодарна съм на баща ми много повече за неговия начин на възпитание, отколкото на майка ми. И се надявам един ден да имам неговите нерви и мъдрост и да мога да си възпитам децата, без да ги удрям.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спомням си за един як шамар на баща ми, когато пресякох улицата без да се огледам и една кола наби спирачките до мен. И кво трябваше да направи? Да ми се усмихне и да ми каже, така не се пресича, огледай се, а след някой друг ден наистина да ме блъсне кола? Тук някой каза, че сме нямали деца, а веднага сме почвали да ги бием. Не е точно така. Първо, всеки е бил дете и може да си прави заключения - дали да раздаде някой шамар или не. Второ, ако почнем да мислим как да възпитаваме децата, чак като се появят, има голяма вероятност да се окажем неподготвени и да оставим възпитанието на бабите. Тогава разглезването не мърда.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DeadSmurf мен никога не са ми посягали ама не съм лигаво дебилче, винаги са ми говорели като на човек. Не вярвам че като удариш шамар на някого си спечелваш уважението му точно обратното детето започва да свиква с боя и си вика "Ми кво, ще ме набият и пак ще мине на моята". Детето си има характер не е нужно да му го смачкваш още от както е дете като порасне достатъчно хора ще го мачкат за да вижда същото и при родителите си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека се включа и аз-боя е относително нещо,някои деца просто си го просят-ти му казваш едно,то си знае неговото,но не казвам да го посиниш, а просто да шляпнеш по дупето.Моето дете е на 6 месеца и смятам че децата се изоглавяват още от пеленачета,защото разбират абсолютно всичко-кога ги глезиш и кога се караш.Важно е как ще подходим към тях още докато са мънички.А това че понякога са доста любопитни и ни "дразнят" с въпросите си не е повод за бой-те изучават света около тях :)Обсипвайте ги с внимание-децата са цветята на планетата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехаааа, двама да има на моето мнение, макар да съм мъж ;) Аз без бой викам, работата не става. Точно децата, дето не са яли бой стават престъпници, защото са разглезени и мислят, че всичко на тоя свят трябва да бъде тяхно. Много лошо е, когато бащата посегне да шамароса малкия, а после стане скандал с майката. Ама такова противно дете знам, а няма и 3 години. Родителите му купуват само мечове за подаръци и да не си до него наблизо, щото може да те наръга. На всичко отгоре майка му се противи да не го наказват, а не дай си боже баща му да излезе от нерви и да му зашливи някой шамар. Ми не ги разбирам такива родители.

Много правилно!

Така е Насърчението изгражда повече от колкото боя...

Е да, ама не винаги!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво за темата! ;) Само че защо е само за родители? Нима ние всички не сме били деца? Аз съм твърдо против боя и шамаросването. Това си е чисто злоупотребяване спрямо децата. (В Швеция например е незаконно да посегнеш на дете.) По този начин родителят дава пример на своето дете, че с бой може да се постигне нещо. Детето си мисли: 'Щом ме бият значи така трябва - и аз един ден ще налагам моите деца...' Мен лично майка ми ме е ступвала като малка и аз се страхувах много от нея. Станах много затворено дете, не и споделях, търсих единствено подкрепата на баща си. Но всяко дете възприема по различен начин подобно родителско отношение. Много зависи също и дали си единствено дете. Боят не е решение. Боят не е начин, с който можеш да възпиш детето си на дисциплина и самоконтрол. А за дисциплината е необходимо повече постоянство, отколкото мигновено шамаросване. По-голям успех може да се постигне ако с твърд тон заявиш на детето си: 'Не прави това, опасно е.' , а след това му обясниш защо е опасно и какво може да стане ако детето го направи. Хора, вслушвайте се в децата си. И ако един ден изпуснете нервите си върху малчугана, просто му се извинете за постъпката си и му обяснете кое ви е довело до нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване