Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем да свържа два компютъра с radmin 3.4.

Прочетох навсякъде всичко, направих всички настройки обаче не мога де се свържа с отдалечения компютър и отдалечения компютър не може да се свърже с мен.

Пробвах да се логна в собствения си компютър и стана, но защо нестава с отдалечения?

Някой, ако има желание да ме светне подробно за всичко около тази програма.

Редактирано от freeplay666 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това последното не можах да го разбера! А иначе проблемът може да е в защитна стена или пренасочване на портове. А също е много важно и какви адреси получавате от доставчика!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това последното не можах да го разбера! А иначе проблемът може да е в защитна стена или пренасочване на портове. А също е много важно и какви адреси получавате от доставчика!

Да считам ли че съм в грешка с "компютрите трябва да са в една IP мрежа".

Преди време исках да свържа два компа, единия към БТК и (моя) към кабеларка. Ползвах radmin2, тогава ми казаха, че само с Hamachi става номера, може би защото моя комп е динамично IP.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Radmin може да се вържеш към всеки който има публично (реално) IP през интернет или с всеки който ти е в локалната мрежа (което се получава примерно и с Hamachi). При двата варианта трябва да се знае адреса на отдалечения комп и съответно дали е разрешен порта в защитната стена. А ако адресите са частни и двете машини не са в една мрежа, тогава трябва да се прави пренасочване на портове! За това по-добре freeplay666 да каже кои са му доставчиците, какви адреси получава и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Не пиши с главни букви, това се тълкува, все едно крещиш.

Не питай за кракове и серийни номера, в този форум не е позволено.

Справка - правилата на форума.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какви кракове и серийни номера става дума - май аз нещо недовиждам. Програмата има 30 дена проба ако става дума за това. Мерете си малко приказките и четете повече.

"2.9 Не е желателно публикуването на коментари, в които се критикуват други потребители за неспазване на правилата, както и за техния правопис. За тази цел ползвайте бутона "Докладвай", намиращ се под всеки един пост. Използвайте тази функция САМО, за да докладвате за съдържанието на дадено съобщение, което според Вас трябва да бъде модерирано, а не като средство за комуникация с модератор с други цели. Постове, излизащи извън рамките на изискването, ще бъдат трити или редактирани."

Редактирано от zlinaka (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази тема се е превърнала в обобщение и преговор на правилата на форума!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам проблем да свържа два компютъра с radmin 3.4.

Прочетох навсякъде всичко, направих всички настройки обаче не мога де се свържа с отдалечения компютър и отдалечения компютър не може да се свърже с мен.

Пробвах да се логна в собствения си компютър и стана, но защо нестава с отдалечения?

Някой, ако има желание да ме светне подробно за всичко около тази програма.

Понеже всеки, който е ползвал тази програма, го е правил с цел да следи компютъра на свой познат или непознат, както и аз самият, ще те светна с нещата с които съм се сблъсквал аз. Първо, ако искаш да се свържещ трябва да си сигурен,че си инсталирал радмин-агент-а да се зарежда с всяко стартиране на уиндоус, скрит или нескрит, ти избираш. После запомни, че най - добре се получава връзка като си е на порт-а по подразбиране. Дефолт порта,ме разбирай. Следващата стъпка е да влезеш в защитната стена на уиндоус-а и от там да направиш едве неща - Да разрешиш радмин програмата и да отключиш само порта който е по подразбиране. Не го помня какъв е, но помня че е 5 цифрен. След което идва и друг проблем. Връзката вече е възможна, но сега трябва да се вържеш към реалния аи-пи адрес, който не се разбира вече толкова лесно. Имайки предвид самите ВИВАКОМ как си менят адресите, дали са реални или маски или не, само те си знаят. Малко микс е работата при тях. Както и да е, лесен начин е ако от двата компютъра се влезе примерно в сайт за проверка на скоростта , там ти вадят активния аи-пи адрес за момента, без значение дали е статичен или не, на теб ти върши работа, веднъж ако ги свържеш, докато не се сменят доставчиците или самите ай-пи адреси с извънредно желание от клиента, радмин си комуникира по създадени вече за него пътеки. Считай го като - той си знае как да се върже. Друго нещо което явно забравяш е, че трябва да разрешиш достъп до клиента на радмин инсталиран на другия компютър от ай=пи адреса на ръководещия компютър. На финалната права сме. Дадох ти идея за уиндоуския файъруал, но това се прилага и за другите защитни стени, ако има такива. Това е всичко. Ти си на ход :) Ако има още въпроси по темата, стреляй! :blink:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виваком - маски адреси?

Това ще да е нова технология.

Не видях да споменеш дори за port forwading, което ще трябва, ако си зад рутър (Виваком и други доставичици).

Пътеките на РАдмин....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

слагай logmein и не се занимавай... радмина не работи зад нат - а модемите на бтк правят нат...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

радмина не работи зад нат - а модемите на бтк правят нат...

Сигурен ли си?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си?

да сигурен съм, освен ако няма пренасочване на порта...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това има предвид Айс - вече и на клиентската страница на my.contact.bg има пренасочване на портове, всеки може да си го направи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това има предвид Айс - вече и на клиентската страница на my.contact.bg има пренасочване на портове, всеки може да си го направи.

има го, но стандартно радмин боклука работи само с реално ип и не зад NAT( то с пренасочване всяка програма става)... отделно, че киква логнатия лузър от компа... и с логмеин е къде по лесно от браузъра, ако ще и да си под линукс и не се занимаваш с пренасочвания, щото може да си и зад 2 NAT-a - след модема да има рутер и да не си ти админа...

на Бахти Тъпата Компания ip-тата са реални, но са на модема, не на компютъра... друг въпрос, е че пускаш DMZ и на 1 модем бачка, а на 5 други не става...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Професоре" вече второ изказване правиш не много на място.

отделно, че киква логнатия лузър от компа
Това не е вярно!
друг въпрос, е че пускаш DMZ и на 1 модем бачка, а на 5 други не става<BR>
Тука също си има начин как да стане. Примерно като си направиш сървърите на останалите 5 компютъра да слушат на различен порт и съответно направиш пренасочване на същия към съответната машина. Не искам да убеждавам някой коя програма е по-добра и коя не! Аз ползвам няколко такива, включително и дискутираната и съм си намерил лесното на всички ;) Редактирано от icemans (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да remote desktop кикваше юзъра...

"Професоре" вече второ изказване правиш не много на място. Това не е вярно! Тука също си има начин как да стане. Примерно като си направиш сървърите на останалите 5 компютъра да слушат на различен порт и съответно направиш пренасочване на същия към съответната машина. Не искам да убеждавам някой коя програма е по-добра и коя не! Аз ползвам няколко такива, включително и дискутираната и съм си намерил лесното на всички :yanim:

объркал съм леко - искал съм да напиша, че на 1 модем бачка dmz, после на 5 други нито пренасочване бачка нито dmz...

и знам как се пренасочва порт - зад слака имам 5 компа и на всеки съм пренасочил за торента и за други подобни...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване