Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

npn

ГМО-кошмар или светло бъдеще?

99 гласували потребители

1. 1. За или против употребата на ГМО сте ?

2. 2. Смятате ли, че ГМО ще подобрят живота на човечеството?

Препоръчан отговор

Когато "новият вид" измества класическия. До момента в който стария изчезне безвъзвратно. Не всичко полезно в природата е създадено с усилен изкуствен подбор.

На мен солидно помещение на метри под земята в Англия, с филтрация на въздуха, херметизация и всевъзможни проблеми по доставяне на слънчева светлина, не ми звучат като неоснователни притеснения на невежи хора.

Нали затова го модифицараш, да действа като естествен пестицид. Какво има да го избягваш? Според тях е безвреден, но дали?

Новия вид измества стария..ти смяташ че подобрените показатели на дадено растение ще позволят да се разпространи и измести безпрепятствено останалите в природата, без намесата на човека ... ;) Това е футурология .. Явно не си запознат чак толкова с ГМО.. Всички подобрения касаещи полезните за човека характеристики, в същото време не правят растението или животното супер устойчиво на естествен подбор.... защото човек го касаят определени характеристики... не че не би могъл да създаде и вредни такива... всичко зависи от целите..... но това не касае само биологията ( генетиката в частност ) , а всички сфери на човешкия живот...

Само за пример, човек механически е унищожил повече видове, отколкото ще успее чрез генетично инженерство ... освен ако не си го постави за цел разбира се....

Солидното помещения под Англия е навярно бункера на Британската кралица, където да се скрие при 3-та световна ( ядрена , химическа и биологическа война ) .. това ще те задоволи, знам....

Модифицираме да бъде неуязвимо ( или по -слабо уязвимо) на определени болестотворни бактерии например.. и да има по-добри показатели ( растеж, продукция, хранителна стойност, издръжливост на природните условия, болести по неговия вид, по-необходими качества, видоизменено биологично полезно за човека съдържание и така нататък ) ... Не се видоизменя за да действа като пестицид, с цел да унищожава друг биологичен организъм.... както си мислиш...

Изследване, проведено във Великобритания и субсидирано от правителството показва, че плъхове, хранени с ГМ картофи развиват туморни клетки, страдат от увредена имунна система, частична атрофия на черния дроб, както и забавено развитие на мозъка, черния дроб и тестисите. Когато ръководителят на научното изследване публично изказва опасенията си, той бива набързо уволнен след 35 годишна служба, както и сплашен със съдебен процес.

Плъхове хранени с ГМ царевица развили проблеми с деленето на кръвни клетки. Тези хранени със ГМ соя-проблеми с деленето на чернодробните клетки, а дробовете на тези, хранени с рапица стават по-тежки. Прасета, угоявани със ГМ царевица развиват псевдобременност или стерилитет. Крави, хранени с ГМ царевица в Германия, загиват мистериозно. При пилетата, след хранене с ГМ царевица броят на загиналите е 2 пъти повече в сравнение с периоди, когато пилетата се хранят с немодифицирана царевица.

Никой не наблюдава официално последствията от ГМ храните върху хората. Ако тези храни наистина създават здравни проблеми сред американците, може да отнеме години преди истинската причина да бъде открита. Един ясен и смразяващ пример е епидемия от 80те. Появява се нова болест, причинена от добавката Л-тритофан, получена чрез генетична модификация и съдържаща следи от вредни химикали. Болестта убива 100 американци и разболява около 5-10000 други. Единствената причина лекарите да могат да идентифицират болестта е симптоматиката: развива се бързо, остро и е много рядка. Дори тогава за малко да бъде изпусната от окото на лекарите.

Според доклад на Американската академия на науките (ААН) , сегашната система на пълно одобрение на ГМ храните от страна на АХЛ може да пропусне неволни промени в състава им. Според ААН процесът на прикачване на гени може да доведе до непредсказуеми промени у организма приемник на гена. Индийският съвет за медицински изледвания (ИСМИ), който публикува откритията си няколко дни по-рано, идентифицира дълъг списък от потенциално опасни странични ефекти от ГМ храни, които до този момент не са взети под внимание. ИСМИ прозовава към пълна промяна на съществуващите разпоредби.

източник: otrova.org

Храната влияе на твоя ген само по един начин, с липсата или прекалената концентрация на химически вещества.. Но не и с генетичните изменения на продукта който консумираш..... Ако не си запозната как храната се разлага и усвоява в организма , прочети повече по биология.... Цикъла на Кребс например..

А относно американците, те откриха какво ли не че е вредно.... дори месото според тях е вредно... ;)

Редактирано от Diin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новия вид измества стария..ти смяташ че подобрените показатели на дадено растение ще позволят да се разпространи и измести безпрепятствено останалите в природата, без намесата на човека ... ;)Това е футурология ..

Това е факт. Разрови се и то не само в светлината на ГМО.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставете това дали ги ядем или не, дали ще ни направят като пришълеца или не. Кажете по-важното, според мен, в случая - Каква е изгодата да се либерализира закона точно сега и точно в нашата страна. Доводи от типа "ЕС така иска" са ясни. Каква е ползата за българското земеделие? Каква е ползата за крайния потребител? Който е по-запознат нека каже какво мисли. От тази гледна точка как ви се струва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Храната влияе на твоя ген само по един начин, с липсата или прекалената концентрация на химически вещества.. Но не и с генетичните изменения на продукта който консумираш..... Ако не си запозната как храната се разлага и усвоява в организма , прочети повече по биология.... Цикъла на Кребс например..

Мухахаха. Господин Бийн, личи си, че сте като кон с капаци, останал с някакви смътни спомени от времената, когато за сефте е чул за едноклетъчното наречено Амеба в час по Биология. Мистър Бийн, от тези мътни времена, хората са направили много големи крачки напред в науката, в частност, квантовата физика и медицина. Недвусмислено е доказано, че храната, както и всичко останало, влияят на заобикалящата ги материя, било то и човека тъкан, по енергийноинформационен начин, а не само по химичен. Тези неща, явно за вас са мнооого далечни и чужди. Виж ми първите постове, с какво се занимавам. Вече съм доста напред с квантовите теории и практики и мнението ми "против ГМО" се базира най-вече на неща, за които дори не си чувал. Ама няма аз да те уча де. Ти урока явно по трудния начин ще си го научиш, след челен сблъсък с ГМО-тата. Приятно хапване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети повече по биология

Оооо, ти пък сигурно си професор по биология в медицинки университет :rolleyes:

Като ми даваш пример с цикъл на Кребс, да не си мислиш, че изглеждаш по-умен?Напротив, това е прост цикъл и той не се извършва във всички клетки, ако не си запознат .... Кажи ми ти как се усвоява по друг начин енергията?Знаеш ли друг начин?Говорим за някой клетки, в които няма митохондрии :cheers:Пък и npn ти обясни с последният си пост много добре :bday11:

Храната влияе на твоя ген само по един начин, с липсата или прекалената концентрация на химически вещества.. Но не и с генетичните изменения на продукта който консумираш.....

Че за какво ще ми е да ям храна, която знам че ще ми вреди повече отколкото ми помага?Какво като даден организъм се излекува примерно диабет и развие ракови клетки?Нали затова са ГМО?Да избегнем болести, да създадем съвършенни ораганизми и т.н., а не да се появят болести, за които години наред няма да имаме лек?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една добра новина, показваща безполезността на ГМО

Български учени създадоха нов сорт чери-домат.

Той е кръстен „Аля" и съдържа двойно повече витамин С и противотуморни вещества от познатите досега сортове.

Доматът „Аля" е селектиран по естествен път, съобщава PRO.BG. За създаването му са използвани само типично български сортове. Аля е създадена от пловдивски учени-ентусиасти, които се противопоставят на генно-модифицираните зеленчуци.

Според д-р Даниела Ганева от Института по зеленчукови култури в Пловдив Аля е българската алтернатива на чуждите сортове черита и ако родните фермери я предпочетат, цените на малките доматчета в търговската мрежа ще паднат чувствително.

За създаването на Аля са били необходими 8 години изследователски труд.

Когато има желание има успехи. Когато желанието е свързано само със сребролюбие имаме ГМО :rolleyes:

Източник:

http://news.ibox.bg/news/id_1846684827

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мухахаха. Господин Бийн, личи си, че сте като кон с капаци, останал с някакви смътни спомени от времената, когато за сефте е чул за едноклетъчното наречено Амеба в час по Биология. Мистър Бийн, от тези мътни времена, хората са направили много големи крачки напред в науката, в частност, квантовата физика и медицина. Недвусмислено е доказано, че храната, както и всичко останало, влияят на заобикалящата ги материя, било то и човека тъкан, по енергийноинформационен начин, а не само по химичен. Тези неща, явно за вас са мнооого далечни и чужди. Виж ми първите постове, с какво се занимавам. Вече съм доста напред с квантовите теории и практики и мнението ми "против ГМО" се базира най-вече на неща, за които дори не си чувал. Ама няма аз да те уча де. Ти урока явно по трудния начин ще си го научиш, след челен сблъсък с ГМО-тата. Приятно хапване.

И на теб приятно хапване на Лисец или каквото там обичаш да пасеш.... Единственото ми възражение е да не мислиш че и ние пасем трева....

Относно познанията и заниманията ти, от първите ти постове не видях с какво друго се занимаваш освен да плюеш тук по ГМО  и да се изказваш йезуитски просташко  с разни " му ха ха " и велики твърдения във стил " Вервайте ми!"

Запази си първоначалните уроци за амебите, и парадирането с квантова физика... сигурен съм че дори термина кварки не ти е ясен , както и колко вида взаимодействия има ... 

Живей както искаш, знай каквото мислиш че знаеш, но с празни приказки трудно ще докажеш познанията си...

За мен ГМО е прогрес ... и като всеки прогрес, може да бъде използван по един или друг начин....

Например биологичните оръжия са също ГМО, но те не са полезни... както и не са въпрос на тази тема....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мистър Бийн, не сте гледал където трябва за заниманията ми, ама не ви и трябва. Причината е че за такива като вас, доказателствата са празни приказки и вие недвусмислено го доказахте, игнорирайки информацията за изследванията на независими учени относно влиянието на ГМО. На вас, главата в лаболаторна колба да ви вкарат, пак ще си държите на своето. Скоро някъде из форума обяснявах, защо не се хуквам да доказвам, някому нещо си и вие дадохте добър пример. Благодаря Ви.

сигурен съм че дори термина кварки не ти е ясен , както и колко вида взаимодействия има ...

Ти сега с кваркови шльокавици ли ще ме впечатляваш.......не важи, не важи.

Моите знания уважеми Бийн, за разлика от вас, ги прилагам на практика, част от която е лекуване на хора от разстояние с устройства изработени от мен самия и съм намерил практическо приложение на теоремата на Бел и парадокса "Айнщайн-Подолски-Розен".А вашите кварки къде ги прилагате на практика?

Редактирано от npn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мистър Бийн, не сте гледал където трябва за заниманията ми,  ама не ви и трябва. Причината е че за такива като вас, доказателствата са празни приказки и вие недвусмислено го доказахте, игнорирайки информацията за изследванията на независими учени относно влиянието на ГМО. На вас, главата в лаболаторна колба да ви вкарат, пак ще си държите на своето. Скоро някъде из форума обяснявах, защо не се хуквам да доказвам, някому нещо си и вие дадохте добър пример. Благодаря Ви.

И бихте ли посочили мистър Лисец къде точно в кой пост сте посочили такова нещо.. .. Явно или аз съм сляп, или вие сте поредния истерик и пропагандатор на нещо което нито сте осмислили, нито знаете .. ( освен от разни филмчета разпространявани по нета ) 

П.С  И честно казано ,не ми трябват вашите обяснения, ясно виждам за какво реално става дума още от първите ви постове по темата... и показаните уж "доказателства на независими учени " ....Отдавна съм се убедил че глупостта е по-силната страна в човешката раса  от мисленето...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се убедих, че избягваш нещата, които доказват противното на твоите изказвания и завърташ разговора в съвсем друга насока, която няма нищо общо с предишната освен "Ви сте глупави, елементарни и не разбирате" .. което ме навежда на мисълта колко умен си всъщност, г-н разбирач :baby:

П.П Нищо лично :nono:

npn .. сега прочетох горния пост .. и аз съм забелязала същото :wors:

Редактирано от aMoPe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

........................

Ти сега с кваркови шльокавици ли ще ме впечатляваш.......не важи, не важи.

Моите знания уважеми Бийн, за разлика от вас, ги прилагам на практика, част от която е лекуване на хора от разстояние с устройства изработени от мен самия и съм намерил практическо приложение на теоремата на Бел и парадокса "Айнщайн-Подолски-Розен".А вашите кварки къде ги прилагате на практика?

:yanim:... Това вече ми доизясни картинката... благодаря.... вие сте наистина голям " ум " ... и голям "учен"

Само да бяхте го написали, а не да твърдите че сте го били казали... явно наум..

:huh:

П.С

Парадоксът на Айнщайн-Подолски-Розен

Аз се убедих, че избягваш нещата, които доказват противното на твоите изказвания и завърташ разговора в съвсем друга насока, която няма нищо общо с предишната освен "Ви сте глупави, елементарни и не разбирате" .. което ме навежда на мисълта колко умен си всъщност, г-н разбирач :whist:

П.П Нищо лично ;)

npn .. сега прочетох горния пост .. и аз съм забелязала същото :shy11:

Момиченце, представи ти се възможност да кажеш нещо умно.. обаче ти пак си знаеш своите приказки за пред селския даскал с цел да се покажем колко сме умни.....и да изврънкаш по-висока оценка.. В живота не става винаги така, разбери.... Ще попаднеш някъде където ще си проличи че без аргументи, си само една кръгла нула жонглираща с езикови средства без грам покритие...И приказките от рода на това че даден филм доказват това нещо, няма да минат....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:yanim: Ти май наистина трябва да се видиш отсрани колко си зле :huh: И пак отбягваш същественото, с помоща на едни и същи думи и изрази, чрез които личи колко си уменнн :shy11: Просто no comment.Ще чакам мнения на хора, с които може да се дискутира :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв съм ум и учен е без значение. Виж само на две кликания, какви ги дробиш

Diin, ако някой нещо повтаря, то е само заради кофтия ви навик да се правите на разсеяни, когато нямате разумни доводи.Лъже и маже като за световно само сестра Алия, и с горния си пост отново го доказа.

Без коментар!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв съм ум и учен е без значение. Виж само на две кликания, какви ги дробиш

Без коментар!

Браво, страхотен довод.... останах без думи от поразяващите доказателства по темата многоучени ми вълнолекувачо от дистанция...

Това доказва защо ГМО е вредно, понеже опонентите ти според теб и някои, ги дробели :huh: ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен ГМО е прогрес ... и като всеки прогрес, може да бъде използван по един или друг начин....

Например биологичните оръжия са също ГМО, но те не са полезни... както и не са въпрос на тази тема....

ГМО е прогрес да , но от поста Ви оставям с впечатление , че за вас е полезен напредък (не вредящ на живите орг.)!?!

Всички знаем , че ГМО (в частност хран. култури) вредят ... няма каво да доказвам , "Америка вече е открита" :lol6:

Хаа : Смятате ли, че ГМО ще подобрят живота на човечеството? , ще има повече 'сити' , за сметка на болни и т.н. :)

Хора , не се карайте , всеки си има мнение и .... избира да яде каквото си иска :)

Редактирано от holler_pz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, страхотен довод....

Ооо, вече взеха да ти се привиждат разни неща. Ееее пич, как виждаш доводи, дето ги няма, а където ти се сервират цели филми, се правиш на разсеян.Работата е ясна, тежък случай, нелечим, само рязане помага.

Да ти припомня пак

кофтия ви навик да се правите на разсеяни, когато нямате разумни доводи.

:) Редактирано от npn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооо, вече взеха да ти се привиждат разни неща. Ееее пич, как виждаш доводи, дето ги няма, а където ти се сервират цели филми, се правиш на разсеян.Работата е ясна, тежък случай, нелечим, само рязане помага.

Да ти припомня пак :biggrin:

Когато силата на архгументите явно отсъства, май идва аргумента на злобата , нали така вълноводни докторе хахахахахах..

Ето ти малко материал за образоване.... на най-лесните езици

От форум...

За генното инжинерство

За ГМО..

Прочети и се запознай добре с всичко....

ГМО е прогрес да , но от поста Ви оставям с впечатление , че за вас е полезен напредък (не вредящ на живите орг.)!?!

Всички знаем , че ГМО (в частност хран. култури) вредят ... няма каво да доказвам , "Америка вече е открита" :biggrin:

Хаа : Смятате ли, че ГМО ще подобрят живота на човечеството? , ще има повече 'сити' , за сметка на болни и т.н. :rolleyes:

Хора , не се карайте , всеки си има мнение и .... избира да яде каквото си иска :P

А ти явно оставаш с доста неясни впечатления.... но затова пък си първа китка при свирване...особено за празните приказки..... и плющене на плюсове и минуси ..

П.С Руски превод на Nature Biotechnology ..има доста статии по въпроса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Diin, като цяло си прав, но с едно уточнение. Аз лично мисля, че това е бъдещето, имайки предвид тенденцията за постоянно нарастване на населението на Земята, климатичните промени, загиването на определени видове организми и т.н. От друга страна, казвайки "бъдеще", имам предвид сравнително далечно такова, когато генетиката напредне достатъчно, за да може да предвиди всички влияния на генните промени на оргазнизмите върху човека. Засега всичко се базира на експерименти "проба- грешка", за съжаление...А за противниците на ГМО- не е опасен самият процес на генно модифициране, а по- скоро незнанието на крайния ефект върху човека. Все-пак еволюцията представлява точно това- непрекъснати генетични промени на орагнизмите, които по този начин се приспособяват към променящата се околна среда. Когато генното модифициране се развие до степен на пълна предвидимост на промените и тяхното въздействие върху природата и човека- тогава няма да се водят тези спорове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спорът по тази тема, ми напомня ситуацията от миналата година, когато всички врякаха против палмовите мазнини и изсипаха безброй глупости по медиите, без да дадат думата на специалистите. Това е което имам да кажа по темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бийн, ще приключа словената престрелка с два цитата от твоите изказвания в тази тема.

Цитат първи

П.С Надявам се да получа точен отговор с твои думи, не с посочване на линкове и сайтове..

Цитат втори

Ето ти малко материал за образоване.... на най-лесните езици

Следват линкове от които си се образовал. :yanim:

Коментарът е излишен, на всички стана ясно колко си компетентен и защо твоите мнения имат такава "голяааама" тежест.

Редактирано от npn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Diin, като цяло си прав, но с едно уточнение. Аз лично мисля, че това е бъдещето, имайки предвид тенденцията за постоянно нарастване на населението на Земята, климатичните промени, загиването на определени видове организми и т.н. От друга страна, казвайки "бъдеще", имам предвид сравнително далечно такова, когато генетиката напредне достатъчно, за да може да предвиди всички влияния на генните промени на оргазнизмите върху човека. Засега всичко се базира на експерименти "проба- грешка", за съжаление...А за противниците на ГМО- не е опасен самият процес на генно модифициране, а по- скоро незнанието на крайния ефект върху човека. Все-пак еволюцията представлява точно това- непрекъснати генетични промени на орагнизмите, които по този начин се приспособяват към променящата се околна среда. Когато генното модифициране се развие до степен на пълна предвидимост на промените и тяхното въздействие върху природата и човека- тогава няма да се водят тези спорове.

Бих се съгласила с теб също.Но кажи ми преди милиони години, когато постоянно се е изменяла природа, когато климатичните условия са били екстремални, как организмите и хората са оцеляли, имайки предвит, че тогава науката още не познавала дори клетката?Всичко е ставало по естествен път и тогава е нямало такива страшни болести и вируси, каквито има сега!Защо не оставим всичко да си стане по естествен път, нямам предвит да се оставим на произвола на страната, разбира се, но защо се бъркаме в ДНК-то на организмите?Според мен от това няма да излезне нищо добро ... човешкото любопитство вече премина всякакви граници, и си мисля, че ще научим неща, които би трябвало да си останат в тайна ... И то не в името на човешкото развитие, а в името на развитието на иконимиката ....

Спорът по тази тема, ми напомня ситуацията от миналата година, когато всички врякаха против палмовите мазнини и изсипаха безброй глупости по медиите, без да дадат думата на специалистите.

Това е което имам да кажа по темата.

Което би трябвало да те наведе на мисълта защо не им дават думата? :hush: След, което следват глупостите по медиите ... щото медиите винаги гадаят каква е истината и дават 100 различни мнения по темата .. и после казват обичайното "Оставяме вие да прецените" и край.Ами такова е съвремието ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм съгласен с теб.... Но с малко изключение че тука спорещите вълноводни доктори  и квакащи многознайковци  спамъри  в раздел празни приказки изобщо не са наясно с тезата си, а са ревнали против генното инженерство и модифицирането на живи организми от човека като цяло.... и то, без дори да осъзнават напълно за какво говорят.. гледали филмчета разни и вече са много запознати....  

ГМО са бъдещето..и то не толкова далечното колкото си мислиш... Начините и средствата са измислени.... Но както винаги всяко научно откритие може да се използва добросъвестно  и  недобросъвестно.... особено като знаем какво животно е човека... Това че се допускат и грешки, не значи да отричаме постигнатото и ползите които то носи.... и да го заклеймяваме като враг на човечеството и унищожител на планетата едва ли не....

Планетата ще бъде унищожена не от науката, а от човека който я използва за някакви свои себични цели.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първанов на битка с ГМО

Президентът ще наложи вето върху промените в Закона за генномодифицираните организми

Публикувано изображение

Президентът ще наложи вето върху промените в Закона за генномодифицираните организми (ГМО).

В интервю за Дарик радио Георги Първанов обяви, че въпреки приетите от парламентарната екокомисия отстояния на площите, засети с ГМО, от защитени по НАТУРА 2000 зони, той ще върне за ново обсъждане поправките в закона.

Ако ще има мораториум от пет години, какво налага сега да приемем един такъв закон? Нека приемем закона тогава, когато е необходимо. Мисля, че България има нещо, с което би могла да бъде много силна на световния пазар, това е именно чистото селскостопанско производство – обяви президентът.

Не съм съгласен с аргументите, или поне не ме убеждават за това, че политиката на ГМО създава достатъчно гаранции за здравето на хората, за чистотата на околната среда. Не виждам достатъчно аргументи – отбеляза държавният глава.

dnes.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ясно, че ще наложи! ;) И аз не видях убедителни аргументи, че са полезни.Дано ги задържи възможно по-далеч от нас, възможно най-дълго време! :)

Редактирано от aMoPe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...