Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Липсващ файл HAL.DLL


ivanov3333

Препоръчан отговор

Здрасти правих си някакви експерименти с лаптопа, ми пуснах някакви бач файлове и взема че не се стартира компютъра. При зареждане излиза черен екран и изписва че липсва hal.dll. Някакси се добрах до уиндоиса с 1 флашка, копирах този файл но пак не ми зарежда. Пробвах с репеир на уиндоиса пак не става. Дайте някакви варианти

Мерси предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега трябва да се гадае коя е версията на Windows. В момента се използват поне 3 такива.

Ако Windows-ът е XP, може да се пробва показаното тук (CD-то с Windows трябва да е с версията, която е инсталирана на диска):

- Boot from your XP Setup CD and enter the Recovery Console

- Run "Attrib -H -R -S" on the C:\Boot.ini file (Attrib -H -R -S C:\Boot.ini)

- Delete the C:\Boot.ini file (DEL C:\Boot.ini)

- Run "Bootcfg /Rebuild"

- Run Fixboot

Подробности за Bootcfg - цък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Също така за ХР :

expand d:\i386\hal.dl_ c:\windows\system32\hal.dll

На мястото на d трябва да е буквата на вашата зашисвачка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, ето в този сайт мижеш да си търсиш всички dll които ти трябват http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?hal

Влез в safe modе, задържаш F8, след като си рестартирал и си копираш този файл, в директорията което е описано. Успех !

Редактирано от SefdasS (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам орязано копие на уиндоус ХП СП2 върху флашка и оттам го инсталирах

А това не го разбрах много добре

Run "Attrib -H -R -S" on the C:\Boot.ini file (Attrib -H -R -S C:\Boot.ini)

- Delete the C:\Boot.ini file (DEL C:\Boot.ini)

- Run "Bootcfg /Rebuild"

- Run Fixboot

Компа е АСУС ЕЕЕ ПС

П.п с F8 въобще не ме пуска иска ми пак hal.dll

Редактирано от ivanov3333 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шапка ти свалям, щом си успял да инсталираш .dll файл. Аз никога не бих се справила :blink:

А това дето не може да го разбереш е :

Стартирваш диска с Windows. С F2 влизаш в Recovery Console

И там се пише :

Attrib -H -R -S C:\Boot.ini -> ENTER {това не се пише, само се натиска)

DEL C:\Boot.ini -> ENTER

Bootcfg /Rebuild -> ENTER

Fixboot -> ENTER

Редактирано от palavata_tanq (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е, оправих го но не по описаните начини. Влязах не в рековари конзоле ами в репеир на Ц и се оправи. Копира наново файловете

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...