Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с графиката на повечето игри! :\

Препоръчан отговор

В тази тема искам да се оплача за един бъг,който отдавна тормози компютъра ми.Значи като пусна някоя игра,след време изведнъж нещо става и графиката й тотално се променя(разваля).Става на квадратчета (все едно играя 8-битова игрица на атари)и се забелязват червени отенъци по целия екран.

Примерни скрийншотове:

Need For Speed Underground

61866733.th.jpg

10206038.th.jpg

Warcraft III:The Frozen Throne

wc3scrnshot123009203541.th.jpg

wc3scrnshot123009203834.th.jpg

Забелязал съм,че въпросното "разваляне" става при някои по-силни игри,които имат високички изисквания,както и при ниски температури в стаята.Развали ли се веднъж повече не се оправя.За да се оправи трябва да се рестартира компютъра.Ако някои има идея какво предизвиква този проблем и как да се оправи моля да сподели!

PS:Ето конфигурацията на компютъра,в случай че потрябва: Intel Celeron - 1000MHz,SDRAM - 256mb,Video - NVIDIA GeFrorce4 MX 440 64mb.Драйвърите за видео картата са 93.81 Forceware WinXP2k.

PS2:Предварително се извинявам ако съм объркал мястото на темата или съм допуснал някаква друга грешка.Все пак съм нов във форума :help wanted3:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече не си объркал мястото  :D

Наричат се артефакти. Провери дали вентилаторчето на видеокартата се върти. И ако да, дали се движи нормално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същия проблем аз си го оправих много просто - извадих картата от слота, едно по едно почистих медните пинчета със спирт, изпрахосмуках слота и после я монтирах обратно, без да я затягам прекалено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Благодаря за точните отговори!Оказа се,че наистина вентилаторчето не се върти...В най-скоро време може да го закарам на техник.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за точните отговори!Оказа се,че наистина вентилаторчето не се върти...В най-скоро време може да го закарам на техник.

работата е че като прегрее процесора на видеото смяната може да не помогне... а ако чакаш още може и да изгори видеокартата...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вижте сега може и да не е от прегряване може всичко да е софтуерно

старата ми видеокарта беше същата и със старите драйвъри правеше подобни проблеми на някои игри

пробвай да сложищ по-нов драйвер или смени уиндоуса

...

Редактирано от capnemo
опасни за живота действия (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти направо уби коча с лопата, брат!

гледай и се радвай ....

Редактирано от capnemo
опасни за живота действия (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А докато ние гледаме и се радваме,на колегата ти картата ще изпуши...Не искаш това,предполагам?Хубаво е,че се опитваш да помогнеш,лошото е,че съвета не е добър-докато не се завърти вентилатора на охлаждането,всички останали занимания само ще го бавят излишно...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вижте сега може и да не е от прегряване може всичко да е софтуерно

старата ми видеокарта беше същата и със старите драйвъри правеше подобни проблеми на някои игри

пробвай да сложищ по-нов драйвер или смени уиндоуса

...

старата беше БЕЗ вентилатор "колегата" да прати една снимчица на видеото ако може

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

старата беше БЕЗ вентилатор "колегата" да прати една снимчица на видеото ако може

човека е писал че вентилаторчето е спряло... ти - викаш да сменя драйвери... те пасивните карти имат навика да горят, какво остава за такава с вентилатор и по малък радиатор?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

човека е писал че вентилаторчето е спряло... ти - викаш да сменя драйвери... те пасивните карти имат навика да горят, какво остава за такава с вентилатор и по малък радиатор?

човек това че му е спрял вентилатора не означава че е там проблема

да пробва това преди да харчи пари

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На работеща карта с активно охлаждане спира вентилатора и се появяват артефакти.Според теб,какво-оставяш я така и започваш да сменяш драйвери и да преинсталираш ОС,така ли?Това ли казваш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да си го кажем направо ако си има човека кинти да си земе ново видео че с това до никаде ням да го докара

Смешник, моля те, стига толкова...

По темата-Авторът възможно най-бързо да се снабди с вентилатор за видео картата!Ако има вградена, да ползва нея, а външната да я извади.Видео картата прегрява и с всеки един момент това скъсява живота й, докато не стане парче безполезен текстолит и шепа елементи...

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да си го кажем направо ако си има човека кинти да си земе ново видео че с това до никаде ням да го докара

абе то е ясно че скинти много неща стават, обаче форума е за помощ дето може и да спести кинти...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване