Премини към съдържанието
mantodeus

Странен проблем с клавиатурата

Препоръчан отговор

Имам доста странен проблем с клавиатурата под windows 7 - когато натисна единичната кавичка един път не ми изкарва нищо,при повторно натискане ми излизат две наведнъж.Пробвах с преинсталиране на драйверите,но проблема си остана.Клавиатурата ако има значение е Microsoft Digital Keyboard 3000. Доста е досаден проблема и се чудя дали няма някакво разрешение.Търсих из чуждестранните форуми,но не намерих никъде разрешение...Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо ?

Редактирано от mantodeus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:angry: За кавички ли говориш " или за апостров '

За апостров - тогава се появява проблема.

Мисля да пропусна купуването на нова клавиатура .... :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Елементарно е кликаш кавичката пишеш текста и кликаш пак така ти става чудото! :P

Редактирано от FodoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За апостров - тогава се появява проблема.

Мисля да пропусна купуването на нова клавиатура .... :P

Не знам дали ме разбирате правилно и какъв точно е проблема - при натискане на апостроф клавиатурата зацикля,при повторно натискане ми изкарва два апострофа наведнъж.Доста досаден проблем когато пишеш някакъв код било то на C или php.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и при мен го има същия проблем и си е проблем с латиница на кирилица няма проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не съм 100% сигурен, но май бе свързано с ударенията в думите... пробвай с друга US клавиатура

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При "САЩ Международен" е явно проблема само на "САЩ" го няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с gaffer и saentist. Не е бъг, а по всяка вероятност се използва "United States-International" подредба на клавиатурата.

При нея имате възможност да използвате разширено множество символи в комбинация с десен Alt или в комбинация с клавиши '(APOSTROPHE), "(QUOTATION MARK), `(ACCENT GRAVE), ~(TILDE), ^(CARET). Когато натиснете някой от тези клавиши, не се е изписва веднага символ, а се чака следващия, за да се прецени какво да се изпише. Например, ако натиснете '(APOSTROPHE) и след това "а", се изписва - á, но ако след това натиснете "s", ще се изпише - 's.

Нещата са описани тук. Споменато е и следното:

Change in Windows 7

In some Central and Eastern European language-locale versions of Windows 7, the United States-International keyboard is installed as the default keyboard layout instead of the U.S. keyboard layout. You may notice different behaviors because of this change. The change is made because the United States-International keyboard has all the keys in the U.S. keyboard and also supports additional accented characters that are used frequently in these locales.

Затова, ако не искате такова поведение на клавиатурата, заместете "United States-International" с "US"подредба в настройките на клавиатурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с gaffer и saentist. Не е бъг, а по всяка вероятност се използва "United States-International" подредба на клавиатурата.

При нея имате възможност да използвате разширено множество символи в комбинация с десен Alt или в комбинация с клавиши '(APOSTROPHE), "(QUOTATION MARK), `(ACCENT GRAVE), ~(TILDE), ^(CARET). Когато натиснете някой от тези клавиши, не се е изписва веднага символ, а се чака следващия, за да се прецени какво да се изпише. Например, ако натиснете '(APOSTROPHE) и след това "а", се изписва - á, но ако след това натиснете "s", ще се изпише - 's.

Нещата са описани тук. Споменато е и следното:

Затова, ако не искате такова поведение на клавиатурата, заместете "United States-International" с "US"подредба в настройките на клавиатурата.

Това реши перфектно проблема! Мерси много

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това реши перфектно проблема! Мерси много

така моиат проблем е на лаптопа на скоро забелиазах 4е клавиатурата на лаптопа ниакои букви ги изписва с цифри мола за помо6т http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване