Премини към съдържанието
dakas

Проблем с преинсталирането на ОС

Препоръчан отговор

Здравейте,

Дадоха ми един FujitsuSimens Liteline да преинсталирам ОС. На него има инсталиран Windows XP SP2, и като го пуснеш дава син екран (нищо необичайно).

Реших първо да възстановя системата към по-ранна дата, с Ф8 пак същата работа - синьо. Почнах да преинсталирам със същата ОС, започват да се зареждат файловете и ... гредъ. Стои си на Setup is loading files (......) и така ни ума ни дума :Д. После сложих Сървис пак 1 и пак същото. Реших да форматна харда. Пробвах с Hiren boot CD и всякакви други boot CD-та за които се сетя, обаче като пусна някоя програма (било то нортън гхост, партишън и т.н. стои си на буут.... и така стои цяла вечност.

Някой има ли някакви идеи или да се е сблъсквал с такъв проблем? Ще се радвам да дадете мнения и предложения, че пробвах много работи ама вече се изчерпах откъм идеи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти WindowsXP с вградени SATA драйвъри или при започване на инсталацията да ги подадеш с дискета.Може също и да смениш от БИОС-а да ползваш диска като IDE а не като SATA.

А най добре му инсталирай Windows 7.

Редактирано от azkompira (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах и този вариант, обаче пак не става - изписва: File (всеки път е различен) could not be loaded. Setup cannot continue. Благодаря за предложението. Ако се сетиш нещо друго - пиши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах и този вариант, обаче пак не става - изписва: File (всеки път е различен) could not be loaded. Setup cannot continue. Благодаря за предложението. Ако се сетиш нещо друго - пиши.

Обикновенно така се получава при повредена Рам памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тоя лаптоп 7-цата ще тръгне когато баба ми възкръстне =Д. Той е модел Liteline и е мозеен експонат. Ползва се за пишеща машина. Харда му е 10ГБ, процесора доколкото успях да го видя е към 700МНз и рам 128. На мен ми се струва че харда му прави някви проблеми. Някоя програма за форматиране под ДОС?

Обикновенно така се получава при повредена Рам памет.

Ако пусна програма за тестване на РАМ дали ще покаже?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тоя лаптоп 7-цата ще тръгне когато баба ми възкръстне =Д. Той е модел Liteline и е мозеен експонат. Ползва се за пишеща машина. Харда му е 10ГБ, процесора доколкото успях да го видя е към 700МНз и рам 128. На мен ми се струва че харда му прави някви проблеми. Някоя програма за форматиране под ДОС?

Ако пусна програма за тестване на РАМ дали ще покаже?

Смени паметта. Така ще покаже най - ясно. Или, ако са две платките ( х 64 МБ всяка) , махай ги една по една и пробвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени паметта. Така ще покаже най - ясно. Или, ако са две платките ( х 64 МБ всяка) , махай ги една по една и пробвай.

Един чип е с 2 слота. Сложих я на другия слот ама пак същата работа. От буутващия диск пуснах няква програма за тестване на паметта ама и тя си заби като другите. Явно ще стане по сложния начин - ремонт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един чип е с 2 слота. Сложих я на другия слот ама пак същата работа. От буутващия диск пуснах няква програма за тестване на паметта ама и тя си заби като другите. Явно ще стане по сложния начин - ремонт.

Не ти остава друго освен да пробваш с друга плочка памет- Всичко останало е просто губене на време ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване