Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Проблема ми е следния - имам две колони с данни и искам да проверя дали в едната колона има данни, които се повтарят в другата. Т.е. да направя проверка за всяка една клетка от колона А, дали се съдържа и в колона В и съответно да ми показва по някакъв начин кои са дублиращите клетки. Има ли лесен начин да стане това, защото аз за нищо не се сетих?

Редактирано от nighty (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо за IF помислих, но едната колона ми е с повече от 400 клетки, другата е с 700, мога да сравня A1 с произволна клетка от колона B, но не знам как да сравня A1 с всички клетки от колона B, А2 с всички клетки от колона B и т.н. до последната клетка в А.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не опиташ да "преброиш" колко пъти се среща стойността от дадена клетка в колона A в клетките от колона B?

Ако отговорът е 0, тогава я няма в клетките от колона B, а ако отговорът е 1 или повече, тогава я има.

Това можеш да направиш с функция COUNTIF.

Това определено ще ми свърши работа. Как обаче при копирането на формулата да не се променя масива? Искам масива да си остане примерно А1:А1000, но при копирането на формулата на всеки следващ ред масива става А1:А1001, А2:А1002 и т.н.

Използвай "absolute address", а не "relative address". Нещо от този вид: А$1:А$1000 . Ако си спомням правилно, видът се променяше с (неколкократно) натискане на F4, когато си в режим на редакция.

Редактирано от trosho (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това определено ще ми свърши работа. Как обаче при копирането на формулата да не се променя масива? Искам масива да си остане примерно А1:А1000, но при копирането на формулата на всеки следващ ред масива става А1:А1001, А2:А1002 и т.н.

П.П. Оправих се. Забравил съм че знака $ се слага и пред буквата и пред номера на клетката за да не се променят при копирането.

10х на trosho :sobbing:

Редактирано от nighty (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Понеже тази тема ми излиза като най-нова, в която се е обсъждал въпрос свързан с ексел, си позволявам да задам въпросът си тук.

Имам проблем с форматирането на някои клетки съдържащи номера с над 15 цифри, автоматично след 15-тата цифра ми ги превръща в нули. С какво ли не форматиране на клетката опитах не става. Ако се форматира клетката като текстова номера изглежда така 1,11111E+18. Как може да направя така, че да се виждат всичките цифри и тези след 15-тата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже тази тема ми излиза като най-нова, в която се е обсъждал въпрос свързан с ексел, си позволявам да задам въпросът си тук.

Имам проблем с форматирането на някои клетки съдържащи номера с над 15 цифри, автоматично след 15-тата цифра ми ги превръща в нули. С какво ли не форматиране на клетката опитах не става. Ако се форматира клетката като текстова номера изглежда така 1,11111E+18. Как може да направя така, че да се виждат всичките цифри и тези след 15-тата?

Ограничението от 15 значещи цифри е в резултат на стриктното спазване спецификациите на IEEE 754, а не е ограничение на Excel.

Може да се използва добавката XNUMBERS, която е за Excel 2003/XP.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване