Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 4

Препоръчан отговор

• Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Лаптопа е с XP, ще сложа същия, като преди това ще се опитам да го оптимизирам, като му почистя регистрите, дефрагментирам диска и ако все още е бавен ще го последва преинстал.

Защо пишеш в темата за Windows 7, след като имаш проблем с XP?!

Защото стана дума за OEM и Retail лицензи, проблем? Ей, много злоба в някои хора... @penmark , браво продължавай от яд да ми лепваш минуси.

Публикувани изображения

над калвиатурата на лаптопа имам копчета с който да отворя notepad или сменя режима на батерията...но те не отговарят...как мога да ги сменя? лаптопа ми е Acer Aspire 5738Z

Редактирано от maku (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвах windows 7 professional активиран, без да има вируси изведнъж забелязах, че не се стартира WMP12, На другия ден включвам PC-то и sidebar-а е такъв и при опит да отворя каквато и да е програма или да вляза в my computer или някой дял, ми изписваше тази грешка. Пробвах рестори и какво ли не но не помогна и го преинсталирах. На някой да му се е случвало подобно нещо?

post-236494-1265735796,97_thumb.png

За съжаление и аз имам подобен проблем:Windows 7 professional x64.След ъпдейтите от миналата седмица почна да зацикля безпричинно и като Ресет-нах от копчето взе да сканира харддиска за грешки и Уиндоус се беше деактивирал.Така или иначе пак го"активирах",докато днес случайно(докато си ръчках виртуалбокс рече,че не можело да се задава повече от половината системна памет за виртуална машина) открих 4GB ram installed(2GB usable).

Добре,но имам друг харддиск,на него има инсталиран windows 7 ultimate N edition x64 и той обновен със последните ъпдейти и там няма горепосочения проблем.

Най-елементарното за което се сещам е да му пробутам(на профешънъл-а) един upgrade key -т.е. да го направя Ултимейт(в папката на активатора има менте лицензи колкото щеш) и ако и така не ми види и останалата памет,ще се преинсталира.

Та виж дали не ти е деактивиран уиндоус-а?(или по-лошо ако е самоделка remove WAT)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление и аз имам подобен проблем:Windows 7 professional x64.След ъпдейтите от миналата седмица почна да зацикля безпричинно и като Ресет-нах от копчето взе да сканира харддиска за грешки и Уиндоус се беше деактивирал.Така или иначе пак го"активирах",докато днес случайно(докато си ръчках виртуалбокс рече,че не можело да се задава повече от половината системна памет за виртуална машина) открих 4GB ram installed(2GB usable).

Добре,но имам друг харддиск,на него има инсталиран windows 7 ultimate N edition x64 и той обновен със последните ъпдейти и там няма горепосочения проблем.

Най-елементарното за което се сещам е да му пробутам(на профешънъл-а) един upgrade key -т.е. да го направя Ултимейт(в папката на активатора има менте лицензи колкото щеш) и ако и така не ми види и останалата памет,ще се преинсталира.

Та виж дали не ти е деактивиран уиндоус-а?(или по-лошо ако е самоделка remove WAT)

Благодаря все пак, но windows-a си беше активиран, явно нещо тотално се е омазало в регистрите, както и да е, дано да не стане пак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от няколко дена при всеки рестарт или когато включвам компютърът ми излиза съобщение да си включвам защитната стена.всеки път трябва да го правя ръчно защо ли.досега не беше така. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца си купих лаптоп от гурция с Windows 7 home prem x64 и реших да си сложа ultimate но програмата ми за 3Д немога да я намеря в интернет има Recovery CD и искам да пипитам някои има ли идея как от гръцки да го обърна поне на англииски пробвах а актуализациите на вина но не ми изкарва езикови пакети там пробвах и от регионални настроики също без успех някои ако има идея да сподели

Редактирано от neidox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца си купих лаптоп от гурция с Windows 7 home prem x64 и реших да си сложа ultimate но програмата ми за 3Д немога да я намеря в интернет има Recovery CD и искам да пипитам някои има ли идея как от гръцки да го обърна поне на англииски пробвах а актуализациите на вина но не ми изкарва езикови пакети там пробвах и от регионални настроики също без успех някои ако има идея да сподели

Достъп за смяна на език може да има само при Ultimate (Enterprise), но не и при Home Premium.По това което си написал това е локализирана версия на Гръцки език.Относно смяната му дори и на Български прочети Тук Редактирано от nikola59 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излизат ми Windows 7 и Windows 7 Loader XE. Как да го направя да зарежда автоматично ? Пробвах с преинсталиране на boot loader-а, но не стана.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги натискам Win 7, искам да стартира автоматично без натискане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@coolboy За да не се появява менюто за избор, трябва да имаш само един запис в него.

Не знам откъде се е появило това "Windows 7 Loader XE", но ако не ти трябва, го изтрий.

Можеш да го направиш през командния ред с BCDedit ("bcdedit /delete {идентификатор}", цък) или с EasyBCD (цък, цък).

===

trosho, тази добавка - Windows 7 Loader XE при стартиране се получава, когато се използват нелегални активатори за Windows 7. Иначе може да се промени последователността за стартиране и времето за е примерно 1 секунда, ако това не е направено предварително. Computer -> System Properties -> Advanced -> Startup and Recovery -> Settings.

P.S. Вече Microsoft пуснаха ъпдейт за Windows 7 (дата на файла 29.01.2010) срещу нелегалните активации. Този ъпдейт се намира на тази страница: KB971033. Но за това вече има новина в "IT новини" на сайта...

Тогава не знам дали е добра идея да трие този запис в BCD?!

Струва ми се, че е по-добре да направи това, което предлагаш - да намали времето на изчакване преди да се стартира записът по подразбиране (default entry). Мисля, че минимумът е 3 сек. Поне на толкова ги променя при мен, когато се опитам да ги променя през msconfig.

Редактирано от trosho (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

trosho, тази добавка - Windows 7 Loader XE при стартиране се получава, когато се използват нелегални активатори за Windows 7. Иначе може да се промени последователността за стартиране и времето за е примерно 1 или 0 (секунди), ако това не е направено предварително. Explorer -> десен клик на Computer -> System Properties -> Advanced -> Startup and Recovery -> Settings.

P.S. Вече Microsoft пуснаха ъпдейт за Windows 7 (дата на файла 29.01.2010) срещу нелегалните активации. Този ъпдейт се намира на тази страница: KB971033. Но за това вече има новина в "IT новини" на сайта...

Редактирано от nologo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем ,инсталирах си Windows 7 обаче имам проблем с резолюцията.Дава ми препоръчителна резолюция 1280/1024 ,обаче така са ми много малки буквите.На ХР резолюцията ми беше 1024/768 и си беше добре с същия монитор а сега ми е размазано на 1024/768 резолюция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Контролен панел->Шрифтове->Промяна размера на шрифта,като запазваш препоръчаната резолюция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! С Windows 7 съм от 1г. и няколко месеца, но не мога да си изключа компютъра за първи път . Забива ми на logging off и дотам. Ако имате идея споделете ! Дали не е някаква настройка в run-a/services.msc?!! Предварително благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой чул ли е за ъпдейт KB971033 ? Ако не сте, да ви предупредя да не го слагате, ако не сте с оригинална "седмица" - Всички световни сайтове гръмнаха, че МС са го пуснали, за да придобиват контрол над машините с блеклистнати номера. Ъпдейтът има правомощията да съсипе системата до степен ОС да не може да се зареди (било по-зле и от оня ъпдейт за Виста)!
  • Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За чуване съм чул, но все още не съм чул никой да изреве... от няколко дни едва ли не това ми е като фикс идея да проверявам по форумите...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За чуване съм чул, но все още не съм чул никой да изреве... от няколко дни едва ли не това ми е като фикс идея да проверявам по форумите...

Първо новината излезе тук, но ето и по-сбито резюме.

Аз лично ъпдейтвам само от The Software Patch, но за тези, които обновяват по стандартния начин си е направо опасно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми аз бях изгърмял миналата седмица(след ъпдейтите от 09.02),тази седмица-нали трябваше на 16.02 да бъде ъпдейта-всеки ден млатя windows update и няма.Нямам го инсталиран въпросния KB971033 -засега съм пиратски активиран(последно на 14-ти,тогава се деактивира) сигурно до следващата версия на ъпдейта.

А онова от моят пост 199 го оправих- нещо явно аз съм омазал в msconfig като го пипнах да ползва двете ядра съм пипнал и съседното поле,под maximum memory пишеше 2048,направих го на 4096,make all settings permanent,Apply:yanim:

добавка: Penmark,при мене обаче е профешънъл х64...и проца ми е малко по нискомегахерцов,само видеото ми nvidia 8600 с 1ГБ рам.Та чакаме да ги блокират и профешънъл ключовете(оказа се,че нямам лоудър).

Редактирано от манол (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако толкова го искате, да ви го пратя въпросния ъпдейт? :angry:

Редактирано от penmark (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога са го пратили този ъпдейт ,защото при мене не е идвал .Аз първо проверявам какво е дошло и тогава го инсталирам.С 7-64 съм ултимейт

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пробвах. С активатор 7600_RTM_V7.0 (10.08.2009)- от руски сайт съм. На 16.02 направих опит да проверя дали ще мине проверката за оригинален Win, изтеглих WindowsActivationUpdate, стартирах я и ми даде някаква грешка, тогава се отказах да се занимавам повече. След време се появи ъпдейта KB971033, но реших да не рискувам. На 17.02 вечерта инсталирах KB971033, рестартирах, нищо не се промени - Wina си остана активиран, помислих че всичко е наред. В инсталираните ъпдейти беше и KB971033. На 18.02 при включване на компа тапета изчезна и долу в дясно се появи надпис, че Wina е нелигитимен, изчезна и активацията, пишеше ми че "днес трябва да активирам". В инсталираните ъпдейти липсваше KB971033-исках да го изтрия. Пробвах със систем ресторе-активацията липсваше. С Acronis True Image Home 2009 възстанових резервното копие на С, което бях направил преди да започна експеримента. Вече 48 часа всичко е нормално, забранил съм ъпдейтването, но сега не ми предлага този ъпдейт.

Редактирано от Евгени (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам кога са го пратили и дали изобщо са го пращали. Аз влязох в страницата на MS и си го изтеглих, след което си проверих Windows-а. :cool:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване