Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 4

Препоръчан отговор

• Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Лаптопа е с XP, ще сложа същия, като преди това ще се опитам да го оптимизирам, като му почистя регистрите, дефрагментирам диска и ако все още е бавен ще го последва преинстал.

Защо пишеш в темата за Windows 7, след като имаш проблем с XP?!

Защото стана дума за OEM и Retail лицензи, проблем? Ей, много злоба в някои хора... @penmark , браво продължавай от яд да ми лепваш минуси.

Публикувани изображения

Ами ъпдейт на биоса. Ама ако не си уверен в себе си, извикай някой който разбира. :down:

Хмм само трябва да потърся информация как става и ще се пробвам. :)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря ще вида каво пише и ако нещо ще се пристраша да го направя :down:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Йо ! Един приятел е с Windows 7 и си забрави password-a на акаунта и единствения начин, които знаем е преинсталация. Има ли нещо като резервен код на самия Windows при такива ситуации или ако знаете някакво друго решение на проблема кажете ! :) Тенкс предварително !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Йо ! Един приятел е с Windows 7 и си забрави password-a на акаунта и единствения начин, които знаем е преинсталация.

Има ли нещо като резервен код на самия Windows при такива ситуации или ако знаете някакво друго решение на проблема

кажете ! :) Тенкс предварително !

Има едни ботващи CD с линукс дето вадят паролите, ако не е заключен биос. Но си е доста търсене с гугъл...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже бях питал преди за един много досаден проблем , че постоянно ми се рестартирва компа и въпреки , че съм проверил всичко и УЖ всичко е наред компа продължава да се рестартирва от време на време. Та преди малко ми казаха , че самия Windows 7 имал няква защита , заради която компа се рестартирва периодично без предупреждение. Някой знае ли за какво става дума и ако наистина има такава защита как да я изключа ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже бях питал преди за един много досаден проблем , че постоянно ми се рестартирва компа и въпреки , че съм проверил всичко и УЖ всичко е наред компа продължава да се рестартирва от време на време. Та преди малко ми казаха , че самия Windows 7 имал няква защита , заради която компа се рестартирва периодично без предупреждение. Някой знае ли за какво става дума и ако наистина има такава защита как да я изключа ?

Лицензиран ли е уиндоуса?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е от това кало виж му в постовете на 2-а страница - проблема е доста преди 971033 както и миналия път: отваряне почистване, хубаво наместване в слотовете, връщане на дефолтни настройки (макар че каза че не си правил клок) ако имаш гаранционна лепенка (че миналия път не те питахме) не го отваряй ами директно в сервиза ако е в гаранция още

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е от това

кало виж му в постовете на 2-а страница - проблема е доста преди 971033

както и миналия път: отваряне почистване, хубаво наместване в слотовете, връщане на дефолтни настройки (макар че каза че не си правил клок)

ако имаш гаранционна лепенка (че миналия път не те питахме) не го отваряй ами директно в сервиза ако е в гаранция още

Някои от частите са в гаранция , някои не са... В крайна сметка ще го дам да му направят една диагностика може би някой от вентилаторите да се върти по-бавно и да не сварва да охлажда. Нямаше ли една настройка на windows-а , която при грешка го кара автоматично да се рестартирва ? Преди като се бях рових за сайт за оптимизация май бях мернал нещо такова.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай да видим температурите де. И кога се рестартира? Като го натовариш? Дай малко подробности.

Рестартирва се единствено докато играя WC3. А за температурите преди ги бях давал и други хора от форума казаха , че са нормални уж , сега няма как да ги дам пак , защото на скоро преинсталирах Windows-а и не съм инсталирал още Everest. А и още нещо , след като го преинсталирах първите 3-4 дни нямах проблем не се ресваше , но след това пак си почна по старо му с рестартите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам въпрос. С windows 7 съм от около пет месеца - windows 7 Ultimate 32 bit. C:\Windows\winsxs, ето тази папка ми е 7gb, което не намирам за нормално. В нея има разни папки, с разни MUI-файлове, което не ми говори за предназначението им. Предполагам само, че са свързани с процесора.

Много бих бил благодарен някой да сподели предположенията си защо, аджеба е толкова голяма тая папка и има ли начин да разбера възможно ли е, и кои файлове мога да изтрия, защото пусках Advanced System Care, но тя не се е занимала с въпросната папка.за какво е може ли да се намали размера или да се изтрие

Имам въпрос. С windows 7 съм от около пет месеца - windows 7 Ultimate 32 bit. C:\Windows\winsxs, ето тази папка ми е 7gb, което не намирам за нормално. В нея има разни папки, с разни MUI-файлове, което не ми говори за предназначението им. Предполагам само, че са свързани с процесора.

Много бих бил благодарен някой да сподели предположенията си защо, аджеба е толкова голяма тая папка и има ли начин да разбера възможно ли е, и кои файлове мога да изтрия, защото пусках Advanced System Care, но тя не се е занимала с въпросната папка.за какво е може ли да се намали размера или да се изтрие

айде моля ви помагайте Редактирано от stivandim (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен на х64, тази папка е 6 гиги. Според мен няма нищо притеснително, стига да не ти достига дисково пространство. :) Зависи колко ъпдейта си слагал... ;) Моите са само от WU.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли на какво може да се дължи тази промяна на скина при тези приложения? Ползвам Windows 7 32 bit build 7600. Има 3 създадени акаунта, като на останалите 2 скина е нормален. Ако пробвам да пусна коя да е от програмите, показани в шота, като друг потребител, но от моя акаунт, резултата е същия.

Публикувано изображение

Редакция - току-що установих, че при изключено Aero проблема изчезва... С удоволсвие бих го изключил, но пък без Aero няма и dwm...

Редактирано от DarknessChild (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При какъвто и проблем с 2010 имай предвид че е бета версия. :dancing18:

Не, офис пакета е 2007. А и виж, че 2 от трите показани програми не са включени в офис пакета...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

айде моля ви помагайте

Мойта пък е десет гиги и то само от windows update

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Инструмент за премахване на опасен софтуер на Windows - март 2010 г. (KB890830) Размер на изтеглянето: 1.3 MБ За да влезе в сила тази актуализация, може да се наложи да рестартирате компютъра си. Тип актуализация: Важно След като изтеглянето приключи, този инструмент се пуска веднъж, за да провери дали компютърът е заразен с конкретен широко разпространен зловреден софтуер (в това число Blaster, Sasser и Mydoom) и спомага за премахването на откритите вируси. Ако бъде установено заразяване, инструментът показва отчет за състоянието при следващото стартиране на компютъра. Нова версия на инструмента ще се предлага ежемесечно" Та въпроса ми е дали е свързан с активацията на Win7 за да премахне нелегалната активация?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Инструмент за премахване на опасен софтуер на Windows - март 2010 г. (KB890830)

Размер на изтеглянето: 1.3 MБ

За да влезе в сила тази актуализация, може да се наложи да рестартирате компютъра си.

Тип актуализация: Важно

След като изтеглянето приключи, този инструмент се пуска веднъж, за да провери дали компютърът е заразен с конкретен широко разпространен зловреден софтуер (в това число Blaster, Sasser и Mydoom) и спомага за премахването на откритите вируси. Ако бъде установено заразяване, инструментът показва отчет за състоянието при следващото стартиране на компютъра. Нова версия на инструмента ще се предлага ежемесечно"

Та въпроса ми е дали е свързан с активацията на Win7 за да премахне нелегалната активация?

Не няма тя проверява само за вируси и ако засече вирус тогава ще ти покаже инче няма нищо да ти направи на windows-а

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не няма тя проверява само за вируси и ако засече вирус тогава ще ти покаже инче няма нищо да ти направи на windows-а

Танкс! Питам щото за момента 2 месеца си бачкам супер и да не гризна дръвцето точно сега,то е ясно, че ще е до време ама все пак да питам. Приятен ден!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам един проблем с 7-цата... Когато играя някоя игра, направа снимка с копчето "Print,Screen.." и след това поставя изображението в Paint имам черен екран сместо кадър от играта. :) П.П. проблема го няма при една единствена игра

Редактирано от anton_46 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в повечето случай е по-добре (да не кажа препоръчително) да се използва зададения за целта, в самата игра, клавиш: обикновено от F7 нагоре

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване