Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 4

Препоръчан отговор

Кажете ми как да махна това гадно съобщение, което всеки път ми показва преди да стартирам дадена програма.

Редактирано от ivan_baroveca (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Лаптопа е с XP, ще сложа същия, като преди това ще се опитам да го оптимизирам, като му почистя регистрите, дефрагментирам диска и ако все още е бавен ще го последва преинстал.

Защо пишеш в темата за Windows 7, след като имаш проблем с XP?!

Защото стана дума за OEM и Retail лицензи, проблем? Ей, много злоба в някои хора... @penmark , браво продължавай от яд да ми лепваш минуси.

Публикувани изображения

Ами трябва и на една аверка да си заключи папка , в която явно има неща , които не иска някой да види. А за паролата спокойно няма да си я забрави. ;) Исках някакъв начин от самия Windows , а не външни програми , защото с програма няма да се оправи и не ми се обяснява 100 часа да и кажа какво да цъка там. Пробвах като създам текстови документи с имена loc.bat и key.bat предполагам сте чували , но нещо не се получава , уж това , което пиша в текстовите документи е правилно , но не става работата.

мисля че в случая наистина Folder Lock ще е по-удачно решение

Кажете ми как да махна това гадно съобщение, което всеки път ми показва преди да стартирам дадена програма.

спрете UAC
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак пиша :rolleyes: Всичко зарежда като хората до Welcome надписа свършва и след това черен екран курсура на мишката се вижда по екрана също така и task manager бачка.Предполагам че съм хванал някои вирус защотото не си бях ъпдеитвал антивирусната :rolleyes: Някакво решение ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак пиша :rolleyes: Всичко зарежда като хората до Welcome надписа свършва и след това черен екран курсура на мишката се вижда по екрана също така и task manager бачка.Предполагам че съм хванал някои вирус защотото не си бях ъпдеитвал антивирусната :( Някакво решение ?

Под сейв мод ако тръгне пробвай да му инсталираш свестни видео драйвери.

btw В замунда е пълно с някакви съмнителни 7ци. Да не си нацелил кофти билд. В гаража като са я сглобявали, рязали и пипали може да е останало някое друго болче. :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак пиша :angry: Всичко зарежда като хората до Welcome надписа свършва и след това черен екран курсура на мишката се вижда по екрана също така и task manager бачка.Предполагам че съм хванал някои вирус защотото не си бях ъпдеитвал антивирусната :( Някакво решение ?

Правил си нещо. Иначе няма как да ти се затрие Explorer.exe от папката Windows. :mad: Кажи с каква версия си? x86 или x64, за да ти го пратим. :P Редактирано от penmark (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така и аз реших да пробвам седмицата най после,но се появи проблем с интернет връзката. Не мога да подкарам интернета,явно е нещо от протоколите IPv4 IPv6 но не виждам TCP/IP като на xp-то.Нова връзка ли трябва да създам?За сега не съм пипал нищо,дайте съвети :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mного ми е интересно ако няма explorer.exe как ше копира explorer.exe. :)

OMG и на това ли да ви уча?!

Ето explorer-а

http://www.mediafire.com/?ixeynymlwij

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В девайс мeнажера,няма питанки.Спрях доста сервизи включително ъпдейтите и дефендера и още много други,но не вярвам да е от това,сега ще пробвам с cmd.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако си с pppoe трябва да въведеш настройките от предишната операционна система.Иначе поне MAC address(всяка ланкарта си има собствен) ще трябва да да го помниш и да го напишеш ръчно.(само ако Лан-картата  е друга)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така и аз реших да пробвам седмицата най после,но се появи проблем с интернет връзката.

Не мога да подкарам интернета,явно е нещо от протоколите IPv4 IPv6 но не виждам TCP/IP

като на xp-то.Нова връзка ли трябва да създам?За сега не съм пипал нищо,дайте съвети :biggrin:

.

при мен тръгна ,като изключих IPv6 протокола- за лана става дума.

Инак control panel-all control panel items-Network and Sharing Center-change adapter settings

и след това ти излиза Local Area C........ кликваш в/у нея и махаш опцията за IPv6 поне при мен е така .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така и аз реших да пробвам седмицата най после,но се появи проблем с интернет връзката.

Не мога да подкарам интернета,явно е нещо от протоколите IPv4 IPv6 но не виждам TCP/IP

като на xp-то.Нова връзка ли трябва да създам?За сега не съм пипал нищо,дайте съвети :biggrin:

споделете повече информация, защото ни се счупи кристалната топка!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

споделете повече информация, защото ни се счупи кристалната топка!

Aquaris Resolved No Action Required :whist:

при мен тръгна ,като изключих IPv6 протокола- за лана става дума.

Инак control panel-all control panel items-Network and Sharing Center-change adapter settings

и след това ти излиза Local Area C........ кликваш в/у нея и махаш опцията за IPv6 поне при мен е така .

Това което съветва "dred" Не го правете в никакъв случай,защото ставате обект на хакерите,антивирусната в случая моята Нортън спира да защитава

NETWORK-Мрежата...

Ако нямате антивирусна,махайте каквото ви хареса :wink12:

Редактирано от Nightmaree (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От известно време се появи един проблем и не мога да разбера бъг ли е, вирус ли е. Някои системни икони (например на Explorer-a, която е закачена долу) изчезват и на тяхно място има индикация за липсваща икона. И не само системни икони, например за utorrent е същото. От време на време, от самосебе си се оправят. Друго: с NOD32 Antivirus съм, в един момент ми показва, че HTTP сканирането не работи, и иконата светва в червено. Преинсталация на антивируса не оправя проблема. Също така някои системни инструменти явно изчезват. Например като натисна "Управление" от Моят Компютър ми показва съобщение, че линка не може да се отвори. Единствено със System Restore се оправя. В момента това последното го няма, но до кога..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде се пускат,бързите бутони в таск бара в ляво?

Да не е от тук,enable ли трябва да му дам на това за да се появят или е от другаде?

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже как се скриват папките от С т.е имаше една опция да се показват или скриват някакви папки, но забравих къде беше.

Редактирано от ivan_baroveca (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже как се скриват папките от С т.е имаше една опция да се показват или скриват някакви папки, но забравих къде беше.

За системните файлове. е направено по подразбиране да са скрити. Иначе в сърч бара или от контролния панел, пишеш folder options. И дажаш отметка на hide system files.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да попитам защо бутонът "Change settings" в "Allowed programs" на Windows Firewall не ми е активен и може ли това да се промени?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :) след преинсталация на Windows 7 на лаптоп при използаване на бутона Fn на монитора не излиза индикацията дали съответната функция е активирана, същото е и при Caps Lock. Как мога го оправя? Благодаря предварително :)

Редактирано от fissas (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За системните файлове. е направено по подразбиране да са скрити. Иначе в сърч бара или от контролния панел, пишеш folder options. И дажаш отметка на hide system files.

Здрасти!Може би човека говори за опцията като при ХР,където се скриват целия дял С или папките Windows,System32,Program Files...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

контрол панел

опции за папки

изглед

не показвай скритите файлове папки и устройства :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това става от Folder ad Searc options --> View -->Hidde files and folders и слагаш отметката на --> Show hidde files,folders and drives.

А Folder Options се отваря от Explorer --> Organize --> Folder and search options. ,също така го има и в Tools.

Редактирано от chino_sz (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване