Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 4

Препоръчан отговор

Бях си направил ръчен system restore point и ми се наложи да си върна системата, обаче като влезна в менюто и ми изписваше само за вчера и днес, точките от които мога да направя рестор. Някой има ли идея защо е така. Сега Преинсталирах системата, инсталирах всички програми, направих нужните настройки и пак зададох ръчен систем рестор поинт. дано при нужда, да не ми го презапише. При XP беше много лесно, показва ти календар от който можеш да избираш, към коя дата да се върнеш.

по подразбиране за SR се отделят ако не ме лъже паметта 4% от големината на дяла, за който SR е пуснат

при мен 4% са 1GB, което е равно да около 2 точки

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Лаптопа е с XP, ще сложа същия, като преди това ще се опитам да го оптимизирам, като му почистя регистрите, дефрагментирам диска и ако все още е бавен ще го последва преинстал.

Защо пишеш в темата за Windows 7, след като имаш проблем с XP?!

Защото стана дума за OEM и Retail лицензи, проблем? Ей, много злоба в някои хора... @penmark , браво продължавай от яд да ми лепваш минуси.

Публикувани изображения

по подразбиране за SR се отделят ако не ме лъже паметта 4% от големината на дяла, за който SR е пуснат

при мен 4% са 1GB, което е равно да около 2 точки

Да, ама аз след като съм задал ръчно, би трябвало да ми се запаси, да речем ако 04 месец е "ръчната точка" след 3 месеца ще ми покаже ли настоящата дата и точката от 04 месец? Ако не, то тогава се губи смисъла на ръчното създаване...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като си преинсталирал, ако не си запазил точките на D:, всичко е изтрито. Сещаш ли се? Правилно ти казаха, че зависи и колко място си оставил за точки. Като се запълни това място, първата създадена точка се затрива за да се създаде нова.

Редактирано от penmark (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като си преинсталирал, ако не си запазил точките на D:, всичко е изтрито. Сещаш ли се? Правилно ти казаха, че зависи и колко място си оставил за точки. Като се запълни това място, първата създадена точка се затрива за да се създаде нова.

Казвам че преди да преинсталирам, съм се опитал да си възстановя системата към по-ранна дата.

P.S място за рестор е оставено по подразбиране.

Редактирано от viiipeer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо странно става с мониторът ми ... нагласил съм го да не се изключва и да не се гаси светлината...но изчакам ли 2-3 минути мониторът става по тъмен сякш лампата е изгаснала ..ако някой може да ми помогне ще съм благодарен :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам защо не мога да сии сменя часовата зона цъкам върху смяна нонищо не става

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо странно става с мониторът ми ... нагласил съм го да не се изключва и да не се гаси светлината...но изчакам ли 2-3 минути мониторът става по тъмен сякш лампата е изгаснала ..ако някой може да ми помогне ще съм благодарен :clap:

Не знам от къде си го задал, обикновено в настройките за енергопотребление, независимо дали балансирано или високо, има допълнителна настройка, на колко минути да се гаси. Задай от там никога и готово.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да имаш включен скреен сейвър да ти става черен екрана без нищо и аз го имах ама го махнах и сега е ок

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже след като веднъж съм свързал телевизора с компютъра, как мога да изключвам телевизора, за да не е постоянно в работещ режим. Докато бях с "XP" нямаше проблеми и с две щраквания спирах Тв-то и го включвах само когато желаех да го използвам. Извинявам се, ако случайно вече има обяснено някъде, но изчетох доста и несъм забелязал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже след като веднъж съм свързал телевизора с компютъра, как мога да изключвам телевизора, за да не е постоянно в работещ режим. Докато бях с "XP" нямаше проблеми и с две щраквания спирах Тв-то и го включвах само когато желаех да го използвам. Извинявам се, ако случайно вече има обяснено някъде, но изчетох доста и несъм забелязал.

Натискаш Win + P, после от стрелките избираш и даваш Enter.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор, но днес вече имам още един въпрос :) uTorrenta да ми дърпа доста рам, а когато опитам да го спра (дори и от таск мениджъра), процесът просто си продължава. Опитах и с помоща на "Windows 7 Manager", но уви същия резултат. Ако пък пробвам да пусна торента отново (след като просто съм му дал "изход"), ми дава че вече е активен и не тръгва преди да ресна компа . Проблемът от самия торент ли е и дали ако си сложа например Bitcomet няма да имам проблеми. Порових и видях, че и др. са имали същия проблем, но никой не е изказал някакво решение . Благодаря предварително !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам от къде си го задал, обикновено в настройките за енергопотребление, независимо дали балансирано или високо, има допълнителна настройка, на колко минути да се гаси. Задай от там никога и готово.

каквото и да правя продължава да се гаси

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор, но днес вече имам още един въпрос :ph34r: uTorrenta да ми дърпа доста рам, а когато опитам да го спра (дори и от таск мениджъра), процесът просто си продължава. Опитах и с помоща на "Windows 7 Manager", но уви същия резултат. Ако пък пробвам да пусна торента отново (след като просто съм му дал "изход"), ми дава че вече е активен и не тръгва преди да ресна компа . Проблемът от самия торент ли е и дали ако си сложа например Bitcomet няма да имам проблеми. Порових и видях, че и др. са имали същия проблем, но никой не е изказал някакво решение .

Благодаря предварително !

спрете да използвате бета версии

днес излезе нова стабилна 2.0.1 версия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! След известно време мисля да слагам Win 7. Искам да ви попитам коя версия е най-добре да сложа - Home Premium, Ultimated или друга, като се има предвид, че компютърът се ползва за игри, филми, интернет и музика. Също така коя версия е за предпочитане за мен - 32 битова или 64 битова? Компютърът ми е следният: GF 9800 GT, 512MB, Inno 3D 500,Samsung, SerialATA, 7200, 16mb Athlon64x2 5200+ Dual Core (2.7GHz, 1MB, 65W, AM2) BOX MSI K9A2 CF-F, AMD 790X, AM2+, DDR2, 2xPCI Express, SB7.1, Lan1000, Serial ATA Raid RAM:2GB A-DATA DDR2 800MHz

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! След известно време мисля да слагам Win 7. Искам да ви попитам коя версия е най-добре да сложа - Home Premium, Ultimated или друга, като се има предвид, че компютърът се ползва за игри, филми, интернет и музика. Също така коя версия е за предпочитане за мен - 32 битова или 64 битова? Компютърът ми е следният:

GF 9800 GT, 512MB, Inno 3D

500,Samsung, SerialATA, 7200, 16mb

Athlon64x2 5200+ Dual Core (2.7GHz, 1MB, 65W, AM2) BOX

MSI K9A2 CF-F, AMD 790X, AM2+, DDR2, 2xPCI Express, SB7.1, Lan1000, Serial ATA Raid

RAM:2GB A-DATA DDR2 800MHz

32 битова Редактирано от stivandim (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здавейте с windows 7 ultimate 32bit съм и колкото и да се мъча да направя оценка на системата нестава и нестава ако може някой да помогне да добавя лаптоп toshiba l 300

Редактирано от stivandim (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здавейте с windows 7 ultimate 32bit съм и колкото и да се мъча

да направя оценка на системата нестава и нестава ако

може някой да помогне

да добавя лаптоп toshiba l 300

По принцип десен клик на computer-> properties и срещу рейтинг, ако ти пише Not rated, цъкаш върху него и трябва да започне сканирането. Интересно е че при мен, след инсталацията на windows 7, компа не беше с оценка и без да съм правил нищо, след няколко дни погледнах и видях, че windows-а я е направил автоматично. Та може и при теб да е така.

Редактирано от viiipeer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога ще излезе поне на MSDN service pack 1? Аз изкопах това през форума mydigitallife и не се сдържах да го инсталирам(имам и друга инсталация на уиндоус 7 профешънъл на друг харддиск за вслучай,че тази се скапе).Иначе е ясно,че няма това да е финална версия(28.03.2010).

post-63885-1272197911,94_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам проблем със съвместимостта. Няколко игри - NFS Most Wanted, F1 Challenge KRC, F1 Challenge 2009 и тнт. не ми тръгват. Показва ми грешка и ме пита дали да провери в нета за решаване на проблема или да затвори програмата. Какво мога да направя за да работят тези игри под Windows 7? С Windows 7 Ultimate 32bit съм. Лаптопа е HP 6730s.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога ще излезе поне на MSDN service pack 1?

Аз изкопах това през форума mydigitallife и не се сдържах да го инсталирам(имам и друга инсталация на уиндоус 7 профешънъл на друг харддиск за вслучай,че тази се скапе).Иначе е ясно,че няма това да е финална версия(28.03.2010).

когато излезе официално (защото преди това няма и да го видиш в MSDN каналите) ще ви кажем

това ще е есента

Аз имам проблем със съвместимостта. Няколко игри - NFS Most Wanted, F1 Challenge KRC, F1 Challenge 2009 и тнт. не ми тръгват. Показва ми грешка и ме пита дали да провери в нета за решаване на проблема или да затвори програмата. Какво мога да направя за да работят тези игри под Windows 7? С Windows 7 Ultimate 32bit съм. Лаптопа е HP 6730s.

каква грешка?

most wanted от личне опит твърдя че няма проблем с windows 7, за другите не гарантирам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всички по-нови игри е препоръчително да си инсталирате и последния DirectX
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване