Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 4

Препоръчан отговор

Като натоваря харда в повече /ATA/ Hitachy той "блокира" лампичкаата започва да свети без да мига и след няколко минути се оправи и така като направи на някакви важни моменти направо дразни някой има ли подобен проблем да сподели как да се оправи туй нещо ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Лаптопа е с XP, ще сложа същия, като преди това ще се опитам да го оптимизирам, като му почистя регистрите, дефрагментирам диска и ако все още е бавен ще го последва преинстал.

Защо пишеш в темата за Windows 7, след като имаш проблем с XP?!

Защото стана дума за OEM и Retail лицензи, проблем? Ей, много злоба в някои хора... @penmark , браво продължавай от яд да ми лепваш минуси.

Публикувани изображения

Като натоваря харда в повече /ATA/ Hitachy той "блокира" лампичкаата започва да свети без да мига и след няколко минути се оправи и така като направи на някакви важни моменти направо дразни някой има ли подобен проблем да сподели как да се оправи туй нещо ?

Нали информацията трябва да се запише на диска, ти какво очакваш. И какво разбираш под "натоваря диска"
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали информацията трябва да се запише на диска, ти какво очакваш. И какво разбираш под "натоваря диска"

Оффф каквъв е тоя запис да ми забие компа за 2 мин, при положение че тегля с 3 мб/с торрент и гледам филм или съм в VS2010 айде моля ти се, това при Linux и XP го няма!!!!! Само при Vista и Seven!!! и то не 1 път айде ако един път няма проблем ама така през 20-30 мин понякога и по-често !!! Редактирано от westony (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оффф каквъв е тоя запис да ми забие компа за 2 мин, при положение че тегля с 3 мб/с торрент и гледам филм или съм в VS2010 айде моля ти се, това при Linux и XP го няма!!!!! Само при Vista и Seven!!! и то не 1 път айде ако един път няма проблем ама така през 20-30 мин понякога и по-често !!!

Да не е пипано по ОС, дезактивиране на кеша на диска, вирус?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не на този комп само аз седя, и този проблем съм го забелязъл още след инсталирането Seven тъйче изключвам вирус , днес пуснах проверка на харда и няма проблем в харда, а настройките са под default не съм пипал нищо по тях...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно него не съм го ползвал от много отдавна ползвам неговата алтернатива BitTorrent, но пробвах и с други просто колкото повече се натоварва харда толкова повече забива.... също съм го забелязвал ако съм в нета и докат инсталирах Visual Studio 2010 и също така ако някоя игра като World of Warcraft понякога ми натовари харда и забие там и след като забивката мине сървъра ме е изхвърлил...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля? какви стилове и къде?

преди да се върнеш в каменната ера с ОС от преди 9 години дай да видим що така аджеба не ти вървят игрити и какво всъщност става

Еми аз не че толкоз много игри играя, ама просто някой наистина важни не тръгват. Първо пробвах Револт - в момента, в който стартирам играта тръгва черен екран сякаш ще започне да зарежда играта, обаче пресветва и отново ме връща на десктопа, а играта е отдолу при отворените програми. Като се опитам да я пусна отдолу изобщо не става, а в таск мениджъра я има като процес пусната играта и само така мога да я махна. Същото е с GTA. Реших, че има някаква несъвместимост точно с тази версия, и изтеглих друга, но пак същото. Днес, обаче, реших да се върна към XP-то, защото най-важната игра - ЦС-а не тръгва! В момента в който се пробвам да влезна в някой сървър ми изключва играта и показва Half-Life Launcher спря да работи - проверяване за проблеми... Преди да сложа седмицата всички тези игри вървяха като по вода, а сега нищо не тръгва :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

старата оригиналка на revolt е всеизвестно че има проблеми със 7 - не очаквайте игра писана преди въобще да се мисли за тази ОС да върви по мед и масло гледам в маймунда онзи ден качиха няква версия която уж върви на 7 - даже има и някаква Multi-OS GTA гарантирано няма проблеми със windows 7 - тук имам и личен опит - проблема е във вашия телевизор: razor1911 са си свършили прекрасно работата HL във всевъзможните му версии и експанжъни върви като песен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава защо тези игри, които досега са ми вървяли без никакви проблеми сега изведнъх не тръгват? Не намирам друго логично обяснение...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно него не съм го ползвал от много отдавна ползвам неговата алтернатива BitTorrent, но пробвах и с други просто колкото повече се натоварва харда толкова повече забива.... също съм го забелязвал ако съм в нета и докат инсталирах Visual Studio 2010 и също така ако някоя игра като World of Warcraft понякога ми натовари харда и забие там и след като забивката мине сървъра ме е изхвърлил...

Какви са температурите ти на компа
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен това ми се случва под Windows 7 и Windows Vista само на машини с малко RAM (в частност 512МБ). Понеже физическата памет се заема много бързо, Windows решава, че трябва да прехвърли част от нея във виртуалната и това прехвърляне предизвиква въпросното забиване. Поне при моята машина е така. XP и Linux заемат много малко RAM и затова там няма да наблюдаваш такова нещо. Ако си с малко RAM, възможно е това да е причината. Ако не, продължаваме да търсим решение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай с нов драйвер на мрежовата карта

Редактирано от saentist (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с активирането на Windows7.

Използвах Windows 7 Activator ,но не става.

Ето какво ми изписва.

Публикувано изображение

Също така пробвах с серийни номера,но не ги прие.

Положението е много зле,моля ви за помощ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен това ми се случва под Windows 7 и Windows Vista само на машини с малко RAM (в частност 512МБ). Понеже физическата памет се заема много бързо, Windows решава, че трябва да прехвърли част от нея във виртуалната и това прехвърляне предизвиква въпросното забиване. Поне при моята машина е така. XP и Linux заемат много малко RAM и затова там няма да наблюдаваш такова нещо. Ако си с малко RAM, възможно е това да е причината. Ако не, продължаваме да търсим решение.

Темперетури нормални, рам 2 ГБ ДД2... как да превотвратя това прехвърляне към виртуалната памет ... все трябва да има накакъв начин да огранича ползването й ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам проблем с папките в Windows 7.

Проблемът е, че папките не се отварят в същия прозорец, въпреки че опцията е отметната:

Публикувано изображение

Пробвах какво ли не,но без резултат, някакви идеи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам проблем с Уиндоус 7.На лаптоп HP Pavilion dv9000,който беше с Виста,инсталирах седмицата,всички драйвъри автоматично се инсталираха,но микрофона не работи(вградения).Възможно ли е от това устройство да прави проблема?

post-199364-097821600 1280072788_thumb.p

Редактирано от venceto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма такова нещо като автоматично инсталиране на драйвъри при 7 (поне не в прекия смисъл) инсталирайте драйвърите за всички хардуерни компоненти допълнително и не разчитайте на автоматичното разпознаване кой точно dv9000 - разликите не са малки всичко е възможно когато се инсталира неподдържана от производителя ОС

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде? :)

Теглиш шрифтове от интернет и инсталираш. Само че имай предвид че скоростта на работа на много приложения както и самата операционна система зависи пряко от броя инсталирани шрифтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване