Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

BrutalMan

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 4

Препоръчан отговор

това прилича по-скоро на.... редакция: дори от името на снимката се вижда че това е виста + изкарани гаджети по десктопа, а не 7 в 7 лентата е премахната така гаджетите могат да бъдат поместени във всяко пространство по десктопа и не седят всичките над приложението

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ако не се лъжа го бях намерил преди, но го изтрих..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ако не се лъжа го бях намерил преди, но го изтрих..

ОС на снимката, която си показал е Windows Vista, но можеш да сложиш Sidebar-а и на 7-мицата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже как се казва притурката за win7, която представлява една лента, в която се нареждат джаджите.

Ето един пример - линк

Отдясно вижте как са наредени за времето, cpu метъра, фазата на луната, яндекса и някакво манга човече.

Ако е за вин7 - с десен бутон на десктопа, от долу нагоре второто и си избираш притурките

Ако е за винХП - инсталираш ... инфо на руски от тук ... и си инсталираш нормалните притурки за седем или виста.

Редактирано от capnemo
2.10 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С windows 7 съм и skype launcher не ми работи (като г опусна ми се пуска моя скайп а не втори)плс хелп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С windows 7 съм и skype launcher не ми работи (като г опусна ми се пуска моя скайп а не втори)плс хелп

Има цял раздел за скайп в който е обяснено вероятно стотици пъти как се пуска втори скайп без програма

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добар ден ! От 2 седмици ми е преинсталиран windowsa . И имам проблем когато инсталирам някоя програма или унинсталирам в локален диск C: заема ми 1 гигабаит място . Без значение каква е програмата . И почистих с CCleaner Но тя изчисти 20 мб .

Редактирано от skillet (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДобА(ъ се пише)р вечер ! Искаш , да кажеш , че дори някое 20мб-во нещо ти заема 1 гб? По-добре виж системните файлове (уин директория и подобни) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДобА(ъ се пише)р вечер ! Искаш , да кажеш , че дори някое 20мб-во нещо ти заема 1 гб? По-добре виж системните файлове (уин директория и подобни) .

да и от 20 мб като го инсталирам или унинсталирам ми заема 1 гигабаит

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте не знам дали точно тук е мястото за тази тема но не намерих подобна.Бях с Windows 7 но вчера включам лаптопа зарежда до Vayo и след това дава черен екран не иска да зареди Windows след около 5 мин започва да се рестартира лампичката за харда свети непрекъснато .Влезахме през биоса и при следващото стартиране започна да изписва че няма операционна система.Заредих му диск със Windows свалих от замундата MSDN чиста непипана ОС качва файловете и когато стига до стартиране на windows забива до там и край след това излиза пак черен екран и стрелката на мишката.Някой ако има идея какво може да бъде нека помогне.Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а преди това какво сте правили?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абсолютно нищо лаптопа си работеше до вчера просто го изключих за малко след повторното включване направи този проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои да отговори на моя проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И имам проблем когато инсталирам някоя програма или унинсталирам в локален диск C: заема ми 1 гигабаит място . Без значение каква е програмата

Някои да отговори на моя проблем

И най-накрая би ли споделил коя по точно е тази папка и къде се намира в диск C, която заема този размер от 1 гига ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Разполагам с 4 ядрен процесор AMD Athlon и попаднах на една статия, в която беше обяснено, че ако въведеш повече ядра ще зарежда по-бързо при старт на системата. Ето от тук - http://prikachi.com/images/118/2571118i.png За сега е само 1 ядро. Ако въведа повече, да не се натовари много процесора и да няма по-лоши последици ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не, но има доста странични ефекти - изчезване на памет като основен и разни други такива, които квалифицират този tweak като ненадежден а и ускоряването на зареждането е съмнително неразпознаване на налична такава

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния "проблем" свързан с GOM PLAYER. По принцим използвам този плеър и съм го задал той да отваря всички видео фаилове като съм маркирал полето което казва да се използва съответната програма за всички файлове. Обаче примерно след рестарт или просто след известно време отново winamp е програмата по подразбиране. Пиша тук тъй като мисля че "проблема" е в уина. Използвам Windows 7 ultimate x64 bit. Предварително се извинявам ако този въпрос вече е задаван. :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

задаван е; и е обсъждан - но твърде рядко спрете winamp agent (и програмата и автоматичното и стартиране) и (или) спрете функцията на winamp да си поддържа файловите асоциации

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет,

не успях да намеря някъде писано за моя проблем и за това реших да питам тук.

Проблема е свързан с Windows 7 и използването на кавички или апострофи, абсолютно без никакво значение в каква програма и се изразява в следното: Ако е BG няма проблем, ако е EN обаче когато се опиташ да изпишеш кавичка например не я изписва, ако удариш интервал след това тогава се изписва, ако още една кавичка - изписват се и двете, а ако след кавичката (която не се вижда) се опиташ да напишеш а например се изписва ä без кавичката. Изключително досадна история! Същата работа е и с апострофа.

Предполагам са се опитали да измислят някакъв начин да се изписват директно от клавиатурата повече символи но все пак дали не може да се махне тая идиотщина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вижте каква EN клавиатурна подредба е избрана, и ако е US International я сменете на US

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aquaris, тенкс човече! Всичко е ОК! п.п. --- Не намерих иконка с бира

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам лаптоп, който си взех и на него има оригинален Вин 7 Хоме Премиум, та въпроса ми е дали мога да използвам кея и да си инсталирам Вин 7, който да си сваля от някой торент и да използвам този кей и на настолния компютър. Има ли значение дали кея е за 32 или 64 битова версия ? Питам понеже имам оригинален диск на Вин ХП и с него си инсталирах на двата компа. Благодаря

Редактирано от ReTiMiD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам лаптоп, който си взех и на него има оригинален Вин 7 Хоме Премиум, та въпроса ми е дали мога да използвам кея и да си инсталирам Вин 7, който да си сваля от някой торент и да използвам този кей и на настолния компютър. Има ли значение дали кея е за 32 или 64 битова версия ?

Благодаря

не

да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...