Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

BrutalMan

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 4

Препоръчан отговор

А защо да не мога да го използвам :sobbing:

Ако прочетете внимателно лицензното споразумение (в което се съмнявам) че видите че имате право да ползвате това копие само на един компютър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно е да пише така друго е дали мога :) и понеже с Хп-то ставаше и затова се интересувам дали и сега ще може да стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно е да пише така друго е дали мога :) и понеже с Хп-то ставаше и затова се интересувам дали и сега ще може да стане

Кое е ставало? Корпоративна версия... Хайде стига предположения и слухове. Отговора е не

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам активиран Alert за това (май беше нещо като S.M.A.R.T) и се съмнявам да имам лопи сектори, сега проверявам за вируси!

Слд като рестартирах компютъра се освободиха 600 МВ!

Забравих да спомена спри System Restore.

Ако не знаеш как. Ето как...

Цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам следния проблем и ще помоля за малко помощ.Преди 2 дена сложих 7-цата да я видя как е и за сега съм много доволен с изключение на този проблем , който не мога да го оправя.Драйвърите за аудиото са се инсталирали сами , всичко хубаво и точно , но мойте колонки са 5.1 , а в момента ми работят само 2 . Лошото е че нямам контрол панел за звука , от където да го оправя , рових се доста и намерих едно място(скрийна който съм показал) но и от там не стана. В нета също се ровичках да намеря нещо да инсталирам , но така и не успях :[ А диска , който са ми го дали с компютъра , от където си го инсталирвах преди това нещо , не поддържа Win 7 . До колкото знам звуковата карта ми е вградена - ASUS M2N-e SLI това ми е дъното . Дано не съм го задал прекалено тъпо въпроса , надявам се че ме разбрахте , в крайна сметка ми трябва контрол панела за звука.Благодаря :] edit: Добавям още един скрийн с това което ми показва на Everest

post-7148-015392300 1287035216_thumb.jpg

post-7148-095092600 1287035527_thumb.jpg

Редактирано от reamal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кодеците сложил ли си на 5.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност не , до сега не ми се е налагало и не знаех че е нужно ... малко помощ ще може ли ? http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност не , до сега не ми се е налагало и не знаех че е нужно ... малко помощ ще може ли ? http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Драйвърите са ти служебни и е редно да си изтеглиш съответните от сайтовете. Тогава може и да ти се появи панел за настройка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си тегля , но на всякъде ми изписва несъвместимост с операционната система ... за 7-цата няма и за това тегля за Vista , но не стават :brick wall:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сайта на ASUS изтегли съответните драйвери,ако няма за 7-ца остави тя да си намери от Windows Update!Незнам с какви кодеци си,но при инсталацията им обикновено те пита за конфигурацията на звука(поне при K-lite)!В систем трей не ти ли излиза някаква икона като пуснеш музика или филм!Там с десен бутон се поразрови!И погледни също как си ги свързал колоните!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си тегля , но на всякъде ми изписва несъвместимост с операционната система ... за 7-цата няма и за това тегля за Vista , но не стават :brick wall:

Потърси, има програми, които автоматично намират драйвърите. Просто се изисква малко ровичкане из нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря , ама ми искаше да пращам разни смс-и за да мога да го разархивирам , добре пратих , дадох им 10 лева и накрая ме карат да им въведа номера на телефона ми и не го приемат ... :brick wall:

Иначе вече 3-ти ден се ровя само за това нещо и няма оправия , какво ли не теглих и какво ли не съм пробвал вече :fly1: Колоните са свързани както трябва , на втория скрийн дето съм дал като натисна "Теst" и всички колонки се обаждат както трябва и уж пише че са запаметени настройките , но не.На K-lite също съм задал конфигурацията на звъука като го инсталирах ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо пращаш sms-и!Незнаех,че е платена услугата!!В такъв случай единствения ти изход е може би външна аудиокарта!С тази c-media никакъв добър звук няма да извадиш!Това е карта за 10 лева!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро чип...но да не се отпесваме винаги ми е харесвало когато напук на всичко някои хора искат да изкарат 5 канала от само 2, като прекарат всичко това през софтуера.......кога ли подобна далавера ше влезе в учебника по обща икономическа теория

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм правил никакви икономии за аудиокарта просто така съм го взел и аз не знам защо. Щом това е изхода така ще направя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам проблем с инсталиране на ъпдейти на Windows 7 64 bit. Проблема се състои в следното: след като Windows Update си намери ъпдейтите, изтегли ги, инсталира поисква рестарт на компютъра. След рестарта се получава голямо забавяне на стартирането на уиндоуса точно преди да се появи Log on екрана с юзърите - докато се появят юзърите има надпис Please wait. Предполагам в този момент се опитва да доинсталира ъпдетите. Това забавяне продължава може би около 10-ина минути. След логването в уиндоус и проверка на ъпдейтите се оказва, че част от тях са инсталирани, а останалите стоят със статус Pending. При нов рестарт процедурата по бавното стигане до лог он екрана се повтаря...

Ето и екран на статуса на ъпдетите:

Публикувано изображение

Ако някой може да помогне как да се справя с проблема ще съм много благодарен!

ПС1. Опитвал съм да върна със систем рестор системата преди инсталацията на ъпдейтите и да ги инсталирам отново, но положението е същото.

ПС2. Уиндоусът е легален, купуван.

ПС3. Дано да сте ме разбрали, че май доста объркано си поставих въпроса...

Благодаря предварително!

Редактирано от toc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а при връщането пробвали ли сте с еъчно инсталиране на проблемните ъпдейти или инсталирането им 1х1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а при връщането пробвали ли сте с еъчно инсталиране на проблемните ъпдейти

или инсталирането им 1х1

Първият път когато ми се случи - имаше за инсталиране 4 ъпдейта. След ристора ги инсталирах един по един, като при трите всичко мина нормално, а едва четвъртия не успя да се инсталира. Ръчно не съм опитвал. Лошото е, че понякога не сработва като хората и System restore-а и се налага да възстановявам системата от back-up image.

Днес порових в интернет за подобни проблеми и успях да намеря това: System Update Readiness Tool for Windows 7 for x64-based Systems (KB947821) [August 2010]. Инсталирах този ъпдейт ръчно и след това пуснах автоматичната инсталация на останалите 14 ъпдейта които съм посочил на скрийншота, но явно и това не помогна и все още си висят като "Pending"

Освен да се опитам да върна пак системата до преди инсталацията на тези 14 ъпдейта и да опитам да ги инсталирам един по един ръчно /само трябва да намеря къде се намират инсталационните им файлове.../?

Edit: Намерих ги къде са: C:\Windows\SoftwareDistribution\Download. Обаче как да се ориентирам кои файлове да стартирам...

Edit 2: Странна работа - сега отново отворих историята на ъпдейтите - вече не са със статус Pending, а със статус Successfull - тоест вече са инсталирани успешно. Може би след логването в уиндоус е продължил процеса на инсталация... :down:

Редактирано от toc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

използвай горната снимка и си ги намери по номерата KB------- в сайта на MS шантава работа или както винаги: с копчето Reset, всичко ще Ви е наред - МС

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

използвай горната снимка и си ги намери по номерата KB------- в сайта на MS

Акуарис благодаря, но нещата май се оправиха от самосебе си. Виж втората редакция на горния ми пост. Редактирано от toc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Имам проблем със Уиндолс 7.Отскоро го сложих и от известно време се случва следното нещо.В дял C:// където е инсталиран мястото ми е около 50GB.Като махнем самия уиндоус,няколко програми и 1-2 игри остават грубо около 40GB free.Преди известно време това празно място започна да намалява с по няколко GB на ден.Просто се стопяват от нищото.Излиза съобщение Low Disk Space и никакво свободно място на този дял.Понякога след рестарт се появяват няколко гигабайта но за малко.Познат ми каза че е вирус, но сканирам и нищо.Не разбирам.Някакво дублиране на файлове ли има защото има папка ApplicData която е идентична с тази на Program Files.Какво може да ми запълва мястото?Вече се нервирам и май ще си сложа XP-то.Ако някой може нека ми помогне.Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

предимно интернет телевизия и интернет като цяло

редовно чистене с CCleaner и профилактично посещение на HJT форума

бе фродо ти не четеш ли бе?

не може да не си чистите системите по 6 седмици и изведнъж да искате всичко да е цветя и рози - еми няма да е цветя и рози, а бурени и плевели

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

53 GB ?!?!?

Значи , от две - три седмици забелязвам , че нещои не удържам лимита от 80 гб свободни (сам си го поставих ...) .Та значи , днеска преглеждах папка по папка компа и...познайте какво открих ?

C:\Users\FodoR\AppData\Local\Temp\ това заема 53 , почти 54 гига байта ... Имате ли идея какво има там и мога ли да го затрия?

Windows 7X64

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...