Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Exhibit A

Всичко за Twister Anti-TrojanVirus

Препоръчан отговор

Тази Антивирусна програма най-накрая излезе от своя Бета CTадии RC3!!!!

На 13 Февруари излезе дългоочаквания Финал разбира се Платен с 30 дни пробен срок.

Ето как изглежда Програмата.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Повече снимки тук: http://www.softpedia.com/progScreenshots/T...shot-26045.html

Site,Link: http://www.filseclab.com/eng/products/twister.htm

Download: http://dl-sh-cnc-2.pchome.net/0f/jf/twister_en.rar

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не беше ли петък този ден ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.filseclab.com/eng/products/twister.htm Вероятно това е най-добрият азиатски антивирус - при конкуренцията с Rising те взаимно се подпомагат, развивайки се. Спрямо 2008 година го намирам вече за не толкова агресивен, а разнообразните настройки са си доста интересни.Едномесечен триал плюс тримесечен код-сериал осигуряват 4 месеца безплатно ползване. Липсата на дефиниция не е проблем и за тази програма - добре е подсигурена и срещу непознат вредоносен код. Жалко, че не пускат този продукт да участва в по-утвърдените международни тестове. Не ми е ясно какво толкова му е секретно, след като всеки може да го изтегли и инсталира. Желателно е пробване на свеж Win, защото азиатецът веднага проверява регистрите и преследва да постигне пълен контрол над ОС. Тоест, при ненапълно чиста система веднага започва активна война, която не е гарантирано, че антивирусът ще успее да спечели. Преди време ми се е случвало напълно да блокира Win XP SP3! Сега след 4-5 дни ползване споделям добри първоначални впечатления. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не бих се разделил с него, ако не се стигаше доста често до неразбирателства с операционната ми система-Windows 7 Ultimate x 86 Може да работи и седмица, без лоши прояви, но понякога влиза в цикъл и изкарва сини екрани.При XP няма подобни тревоги.Чакам малко по-нов релийз, за да използвам ключа, който грижливо си пазя.:magnifier:Невероятен ловец е twister.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.symantec.com/security_response/writeup.jsp?docid=2008-082500-0801-99 Този "китайски подарък" бе насочен към компютрите ми чрез ЛС в този форум от "господин interfeis" - азиатецът се справи въпреки липсата на дефиниция.Никакъв проблем и за Symantec EP 11. Не коментирам позволени ли са такива експерименти от правилата - това е без значение за мен. Искам още - ако Twister не се справи, просто ще го призная. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TNN, браво за програмата. :yanim: Сигурно ще я пробвам на виртуалката :) Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Twister при мен днес бастардиса Winrar 3.90 - наложи се набързо да си преинсталирам архиватора и той пак си работи нормално засега.Вероятно - до следващия път. Този китаец е мнителен и първосигнален - всичко чуждо е съмнително и трябва да се "неутрализира"! С това мото преди блокираше цялата ОС - дано сега е по-различно! Пак не го препоръчвам за неподготвени ползватели. Иначе за такива като мен е в групата на най-добрите възможности... Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като ТНН винаги ми е провокирал желанието за проби, се реших отново да сложа Туистер, след като преди повече от година преинсталирах заради него.

Вдигнах всички настройки на макс, но сега вече внимавам доста, особенно на въпросите му от бехавиор блокера.

Вчера ми зададе въпрос, че Опера искала достъп до някакъв файл, и при натискане на Clean я одялка без да му мисли. Добре че я сложи в карантината, че я възтанових- егати звяра е този Туистер.

Намери още десетина файла за подозрителни, от които : mbam.dll; DTlite.exe; RVS_2008_free.exe; KMPsetup.exe; aswklnr.exe ( скенера на Аваст); MalAware.exe ( новия скенер на A-squared) и още доста други....

Иначе е много лек. В спокойно положение на уин7 вчера заемаше само 3 МБ РАМ, но не успях да го снимам- иначе средно максимум 10.

При сканиране компютъра е пълнофункционален и Туистер товари процесора незначително, в сравнение с някои грандове.

Аз естествено ще дам шот от програмата: Публикувано изображение

ТНН, това ли са оптималните настройки на Туистер, и може ли според тебе да се пипне някъде за още по-голяма сигурност.

Естествено съм му оказал да ме пита за всичко, иначе щеше да стане мазало......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като ТНН винаги ми е провокирал желанието за проби, се реших отново да сложа Туистер, след като преди повече от година преинсталирах заради него.Вдигнах всички настройки на макс, но сега вече внимавам доста, особенно на въпросите му от бехавиор блокера.Вчера ми зададе въпрос, че Опера искала достъп до някакъв файл, и при натискане на Clean я одялка без да му мисли. Добре че я сложи в карантината, че я възтанових- егати звяра е този Туистер.Намери още десетина файла за подозрителни, от които : mbam.dll; DTlite.exe; RVS_2008_free.exe; KMPsetup.exe; aswklnr.exe ( скенера на Аваст); MalAware.exe ( новия скенер на A-squared) и още  доста други....Иначе е много лек. В спокойно положение на уин7 вчера заемаше само 3 МБ РАМ, но не успях да го снимам- иначе средно максимум 10.При сканиране компютъра е пълнофункционален и Туистер товари процесора незначително, в сравнение с някои грандове.Аз естествено ще дам шот от програмата:ТНН, това ли са оптималните настройки на Туистер, и може ли според тебе да се пипне някъде за още по-голяма сигурност.Естествено съм му оказал да ме пита за всичко, иначе щеше да стане мазало......

Винаги съм го ползвал с тези настройки,само премести тази отметка

Публикувано изображение

Някъде в настройките на дефенса има изключения,там може да поставиш програмите и файловете които си е набелязал,ако не го направиш при тези настройки дните са им преброени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги съм го ползвал с тези настройки,само премести тази отметка

Публикувано изображение

Някъде в настройките на дефенса има изключения,там може да поставиш програмите и файловете които си е набелязал,ако не го направиш при тези настройки дните са им преброени.

Това е пълна лудост! Не му давай подобни съвети. Веднага давам пример.При инсталация на comodo firewall, комодото веднага прави една промяна на guard.dll и при зададен autofix,Twister ще го прецака моментално.Трябва да се подбира.

едит:Съжалявам, ако съм се изразил неясно, но имам работа.:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Внимателен съм вече, абсурд да му дам автоматично да фиксва и трие.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е пълна лудост! Не му давай подобни съвети. Веднага давам пример.При инсталация на comodo firewall, комодото веднага прави една промяна на guard.dll и при зададен autofix,Twister ще го прецака моментално.Трябва да се подбира.едит:Съжалявам, ако съм се изразил неясно, но имам работа.

1.При тези настройки не може да инсталира абсолютно нищо,най-малко защитна програма която прави сериозни промени по ОС.

2. Twister фиксира само промените които се извършват след неговата инсталация.

3.Лудост е комбинирането на защитни програми със сходни/дублиращи се модули.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е пълна лудост! Не му давай подобни съвети. Веднага давам пример.При инсталация на comodo firewall, комодото веднага прави една промяна на guard.dll и при зададен autofix,Twister ще го прецака моментално.Трябва да се подбира.

едит:Съжалявам, ако съм се изразил неясно, но имам работа.:)

Защо ти е друга програма за защита ?

След като Twister си върши работата перфектно. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.При тези настройки не може да инсталира абсолютно нищо,най-малко защитна програма която прави сериозни промени по ОС.

2. Twister фиксира само промените които се извършват след неговата инсталация.

3.Лудост е комбинирането на защитни програми със сходни/дублиращи се модули.

И кое е сходното?Въпросът е и към asdfag също.Прочетете предишния ми пост отново.Говоря за comodo firewall.Кое е общото между него и Twister anti-trojan virus?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази страница нещо запъва,не усещате ли?И едно бързо въпросче- Twister засича ли все още Opera 10.50 или 10.10?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кое е сходното?Въпросът е и към asdfag също.Прочетете предишния ми пост отново.Говоря за comodo firewall.Кое е общото между него и Twister anti-trojan virus?

Ами общото е, че Twister не пуска нищо да се инсталира или те пита!

Можеш да прочетеш малко мнения на TNN за Twister в други теми :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да прочетеш малко мнения на TNN за Twister в други теми :D

Зависи как е настроен - избран Normal Mode + включен Auto Fix май е най-добре. Не е лошо човек да пробва всички вариантни възможности - това смятам да направя.Освен това - смяна на настройките според средата в Интернет е невероятно предимство - нужна е само малко по-гъвкава преценка. Програмата си е уникална - не си прилича с никоя друга. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще е хубаво да я включат в тестовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще е хубаво да я включат в тестовете.

Правителството на Китай едва ли ще разреши, а и тестващите как ще оценяват блокиращи възможности? Като ловене с класифициране преди Twister Anti-TrojanVirus бе близо до най-ловящите Икарус и Авира, но сега нещата се променят.По-важно е как програмите ще се справят - когато нямат дефиниция. На тази тема азиатските програми са между най-добрите - вижте дори Jiangmin отдавна е със Sandbox Techniques http://global.jiangmin.com/ И какво - ще вярваш на стъкмистиките на тестващите ли? По-добре сам си тествай и логично си създавай изводи. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще е интересно да видим евентуално негово представяне в av-comparatives

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
January 15, 2010: McAfee Labs has raised the Global Threat Condition to 'Critical'. Microsoft has released "Microsoft Security Advisory (979352) Vulnerability in Internet Explorer Could Allow Remote Code Execution". This vulnerability is actively being exploited in the wild. Exploit code for this vulnerability has been made public.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

January 15, 2010: McAfee Labs has raised the Global Threat Condition to 'Critical'. Microsoft has released "Microsoft Security Advisory (979352) Vulnerability in Internet Explorer Could Allow Remote Code Execution". This vulnerability is actively being exploited in the wild. Exploit code for this vulnerability has been made public.
"Exploit код за тази уязвимост е била направена публично достояние" Symantec и Twister експлойти изглежда не могат да ги изненадат - след проверки на практика този извод сам възникна.Просто противодействуват своевременно. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да прочетеш малко мнения на TNN за Twister в други теми :clap:

Честно казано, предпочитам да си изграждам мнение сам. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:clap: Defense ( HIPS)   :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;) Defense ( HIPS)   :)

Twister ползва FDDS ( Filseclab Dynamic Defense System ).Относително дълго изкарах с двете програми, работещи в екип.Не съм изпитвал някакви неудобства или затруднения от това.Струва ми се, че останалите говорите наизуст, без да сте пробвали.:yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...