Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво да правим когато не стартира компютъра?

Препоръчан отговор

имам един стар компютър които днес реших да го пусна но не иска да светхе когато натисна копчето само премигва екрана и до там продалжава да си брамчи и всички вентилатори си работят имаш ли предложения от какво може да е? благорадя предварително

Процесора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 185
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Значи проблема е следния:на един приятел  нещо му издаваше багажа компютъра!Беше все натоварен на 100% процесора,проверявахме за вируси,чистихме ги и т.н. ,но не се оправи!След време му изгоря харддиска,купи си нов,сложи го ама сега компа не тръгва,всички вентилатори бачкаха без този на захранването,разглобихме го,смазахме го,задуха обаче пак не тръгна монитора,в смисъл компа бучи,ама йок картина!Мушнахме монитора в вградената видеокарта,та да не е проблема в нея,пак не ще!Рам плочките гледахме,разменихме,кабелаците наново слагахме и не иска!Той сменя пастата на процесора,да не е прецакал процесора някак,чисти компа от прах!Някакви идеи!?

Редактирано от ajibas (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Здравейте

Имам един странен проблем с компютъра.При стартиране работи не повече от 3-4 секунди,изключва и се включва сам.Прави го всеки ден този въртел.След това си работи абсолютно перфектно.Никакви грешки или рестартиране по време на работа.

Дъно:GA-X79S-UD5CPU:Intel core i7 4820k

Ram:32gb corsair 2133mhz

Захранване:SEASONIC ss-1050xm gold

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Публикувано изображение

От няколко дни настоятелно излиза това обезпокояващо съобщание. Според вас дали е нещо сериозно?

Хард диска ти има лоши сектори.. и до 1/2 седмици може да си е заминал.

ако имате нещо важно го архивирайте!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Имам проблем с компютърът!Компютърът неочаквано спря,както си бях в интернет.Като го включих всичко бе наред -изписа Windows зареди,но след като зареди ми даде черен екран и пак се рестартира,след това пак и пак.Реших да го преинсталирам от обикновен СД диск(уж, записан както трябва)и аз понеже после и не знаех как да го преинсталирам разбърках настройките му в Биос и в предната графаю.Занесох го на специалист,той не го преинсталира,а му оправи настройките,"изправи го на крака".После по-принцип не ползвах интернет,защото нямах възможност.След един месец работа докато слушах музика,компа пак спря неочаквано и пак започна да се рестартира отново и отново.Възможно ли е да става така от неправилно инсталиран драйвер или грешка в системата,честно казано съмнявам се,че може да е от мишката тъй като компа зацикли,мишката спря да работи и при рестарт,започна постоянно да се рестартира.....Извинявам се ако съм объркал темата,ще съм ви благодарен,ако някой ми помогне с информация!

Редактирано от Astianax (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Имам проблем с компютърът!Компютърът неочаквано спря,както си бях в интернет.Като го включих всичко бе наред -изписа Windows зареди,но след като зареди ми даде черен екран и пак се рестартира,след това пак и пак.Реших да го преинсталирам от обикновен СД диск(уж, записан както трябва)и аз понеже после и не знаех как да го преинсталирам разбърках настройките му в Биос и в предната графаю.Занесох го на специалист,той не го преинсталира,а му оправи настройките,"изправи го на крака".После по-принцип не ползвах интернет,защото нямах възможност.След един месец работа докато слушах музика,компа пак спря неочаквано и пак започна да се рестартира отново и отново.Възможно ли е да става така от неправилно инсталиран драйвер или грешка в системата,честно казано съмнявам се,че може да е от мишката тъй като компа зацикли,мишката спря да работи и при рестарт,започна постоянно да се рестартира.....

- Хардуер?

- Операционна система?

- Надути кондензатори?

- Захранване?

Хайде отговори на тези въпроси, че да има човек за какво да се хване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

- Хардуер?

- Операционна система?

- Надути кондензатори?

- Захранване?

Хайде отговори на тези въпроси, че да има човек за какво да се хване.

Първоначално ми казаха,че хард диска трябвало да се смени,защото не се виждал нещо такова,но после друг човек ми каза,че всичко е ОК и няма нужда от смяна на каквото и да било проблема бил в разбърканите настройки и в операционната система.След като оправи проблема реално съм го ползвал един месец и пак същото,което стана в началото -започва да се рестартира и не стига до работния плот с иконките.Не че неочаквано спря,просто зацикли и при рестартиране,край,след като зареди надписа с Windows  до там и дава черен екран и пак се рестартира и така...

Редактирано от Astianax (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Здравейте, реших да си слагам повече рам на лаптопа. Та така извадих рампа за да видя каква е точно, погледнах я и после я върнах на мястото. Но след това лаптопа не тръгва, свети, че е пуснат ама на дисплей нищо. Ако не съм я поставил правилно,дали е от това. Плочката нали я държат две отстрани, и едно все стои малко настрани. Понеже имам само една плочка дали ще стане, ако я сложа на мястото за втора плочка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Здравейте! Имам следния проблем - като сложа нов хардуер (без значение какъв) понякога компютъра не тръгва - всички вентилатори си въртят всичко е ок по компютъра, но не тръгва. Някой може ли да ми каже какво да правя че ми омръзна на всяка нова част да го разглобявам до основи?

П.С. Дъното ми е XFX 680 LT SLI, но ако се налага ше казвам и другите компоненти...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавяте несъвместим (или дефектирал) хардуер, или той не контактува в слота (куплунга, конектора) си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

И всичкото това неописано какво се захранва от най-евтиното китайско псевдозахранване, дошло с кутията ли? Тук врачки няма. А като не разбираш - има сервизи. Те ще направят диагностиката и ако си платиш ще ти кажат какво е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам проблем с два компютъра. Единият един приятел ми го даде, защото не се включва. Натискам копчето, вентилаторите се завъртат за 2-3 секунди и гасне. Пробвах с друго захранване и тръгна, но пък не искарва сигнал към монитора. Пробвах с друга видео карта и пак не става, което ме довежда на мисълта, че PCI-E 16X слота е изгорял. Модел на дъното не мога да кажа, щото не съю вкъщи. Въпроса ми е може ли проблема да се крие някъде другаде? Вторият компютър, един приятел ми го даде щото пак не се включва. Захранването не подаваше ток към конфигурацията, лампата на дъното не светеше и го смених със vs350 corsair. От тогава се минаха 2 седмици, вчера ми звънка и ми казва, че пц-то му забило, той го рестартирал и не се включва сега. Лампата на дъното свети, компа не бачка. Извадих кабела на копчето и окъсих пиновете за включване- пак не става. Извадих дъното и го сложих на картон, разкачих всичко без процесора, рам и захранване и пак не иска. Има ли нещо друго което да съм изпуснал или и това дъно е прецакано?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На първия му ресетни биоса за всеки случай и включваш ли във видеокартата допълнителното захранване ако има ?

Втория - това че свети някакъв диод на дъното , означава че има ст.бай от захранването - пробвай със друго захранване . И тоя какво така ги гори тия захранвания , да не е накрая на селото - да си купи юпс  :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранването си работи, пробвах го на първото пц.

Картите са 9500gt, не искат допълнително захранване.

Редактирано от drago321 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И 2те пц-та са с lga775 двуядрени, 4гб рам и 9500гт, консумацията е подчти еднаква.

На първото пц дъното е ASUS P5QL PRO, а на второто е Intel 945GNT

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой друг има ли предложение, защото гоня срокове?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Здравейте ,изчетох цялата тема ,но не видях проблем като моят.Значи дъното и процесора са чисто нови.Intel i7 4790k gigabyte gt z97 1150 gamming.Захранването е 650w марково.Видеото е Radeon hd 7850 2 gb.Проблема е ,че понякога само когато той си реши при стартиране зарежда ,светват лампите тръгват вентилаторите и точно преди да йзпиука пищялката се рестартира.И това се повтаря докато не го излюча от захранването.Пробвах по метода на елиминацията да включвам компонентите един след друг (видо хард рам) вс изглежда ок.Проблема е че го прави когато той си иска.Просто вместо да зареди си се рестартира ,чудя се вече дали да не търся ново захранване ,но дори да взема някое на заем то трябва да е доста време при мен ,защото щайгата го прави рядко!Всякакви съвети ще са ми от полза предварително мерси на отзовалите се!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоя тип дефекти, появяващи се веднъж на новолуние мн. трудно се ловят. Пробвайте профилактично да нулирате BIOS и да заредите Optimised defaults.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване