Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Румяна Желева в Европарламента

Препоръчан отговор

http://www.europarltv.europa.eu/

Забележително е как немски възпитаник тръгва да отговаря на развален английски, не разбира достатъчно добре част от въпросите и прави гаф след гаф. А в ЕП е препоръчително да се говори на роден език, защото е въпрос на чест и с оглед по-лесната комуникация и превеждане на всичките 27 държави. Както се вижда дори и самият председател си говори на родния френски език, а не се прави на интересен.

Редактирано от d1saster (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 94
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Аз пък не вярвам в конспирации и прочие. Жената е видимо некъдърна и некомпетентна. Слушала съм й интервюта из българските медии по други поводи и с чиста съвест мога да кажа, че чеп за зеле не става от нея.

Още съвсем в началато ме беше побъркала с тези моркови.

А, че са и кирливи ризите е ясно, лично аз излагация не излагация се накефих на цялата ситуация. Ми нека разберат родните политици, че да лъжеш в БГ може и да ти се размине, но тези селски номера в ЕС не вървят.

Ако Бойко беше на място щеше да я изтегли и без това вече морковената дама е очернена. Какъв авторитет може да има там?

Само дето той няма да го направи все пак важно отстояването на личната чест и достойство пред националното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не вярвам в конспирации и прочие. Жената е видимо некъдърна и некомпетентна. Слушала съм й интервюта из българските медии по други поводи и с чиста съвест мога да кажа, че чеп за зеле не става от нея.

А, че са и кирливи ризите е ясно, лично аз излагация не излагация се накефих на цялата ситуация. Ми нека разберат родните политици, че да лъжеш в БГ може и да ти се размине, но тези селски номера в ЕС не вървят.

Ако Бойко беше на място щеше да я изтегли и без това вече морковената дама е очернена. Какъв авторитет може да има там?

Само дето той няма да го направи все пак важно отстояването на личната чест и достойство пред националното.

+1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

+1 , и да допълня - нито един от нас българите не може да претендира за чест и достойнство , щом сме допуснали на чело на "държавата" ни да са личности като "агент Гоце" ; бивш бодигард на Т.Живков и прочие . Да не споменавам фалшивичкото "дворцово превратче" през 1989 .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"А, че са и кирливи ризите е ясно, лично аз излагация не излагация се накефих на цялата ситуация. Ми нека разберат родните политици, че да лъжеш в БГ може и да ти се размине, но тези селски номера в ЕС не вървят." Повърхностно и незадълбочено мнение е Вашето. Всичко е скроено и преценката на премиера ни е вярна. Може ли някаква непостоянно функционирала автомивка да създава конфликт на интереси на Европейско ниво!? Та тази жена нали с нещо е трябвало да се занимава преди години... Защо тези, които я клеветят преди месеци в България не поставиха тези въпросителни в Родината ни - президента и премиера щяха да преценят и да се избегне международния скандал! Отговорът - защото е скалъпено. Очаквам истината да надделее и виновните за резила ни като българи да си понесат отговорността за това. Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ахъм, а защо документите представени пред ЕС и тези в БГ се различават?Да не съм й ги подавала аз? А вие наясно ли сте колко български политици управляват фирмена дейност без да имат право на това? Проблемът не е Желева, тя просто е една от многото, но се завря между големите шамари.

А да, извинете забравих, виновен е Станишев.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ахъм, а защо документите представени пред ЕС и тези в БГ се различават?Да не съм й ги подавала аз? А вие наясно ли сте колко български политици управляват фирмена дейност без да имат право на това? Проблемът не е Желева, тя просто е една от многото, но се завря между големите шамари.

Не това имах предвид. Познавам лично Красимир и Румяна Желеви, както и Светослав Донев - интелигентни нормални хора са, а някои ги изкараха свързани с не зная коя си мафия... Щеше повече да им личи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Четох по горните ти постове и не разбрах, как се преценява по различни изказвания кой става и кой не. независимо за какво. Май прозира лична антипатия. Колко от вас са успели да се класират и завършат Немската гимназия - Училище N1 в България през последните 30години. Явно комунистическите снахи на др.Пръмов като надутия балон Кунева и шефката на БТ са призвани да заемат мазните постове. За цитираният другар Станишев не ми се говори, зашото ми се повдига.

Сега личното ми мнение: Европейският съюз е мафиотска структура управлявана по същия начин както едно време през социализма. Който помни СИВ знае много добре как се определяше коя соц.държава какво ще произвежда и от съответните фондове ще получи пари за това. Затова и бъдещето му е обречено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Надутия балон Кунева" поне я уважаваха из цяла Европа и германските вестници не я наричаха "мафиотска невеста". Вероятно има защо.

Ама какво ли знаят тия тъпаци в ЕС... Бойко ще отиде и ще ги пребие всички.

Нямам нищо против жената, ама да не се бута там, където е ясно, че ще издиша. Да стане продавачка на надуваеми дюшеци на централния плаж в Бургас, да пази черноморието от цунамита или да си продължи далаверите с консултантските компании.

Иван и Андрей добре го казаха: "Българите сме много малък, но изключително прост народ".

Не казвам, че одобрявам постъпката на Първанова, защото беше много евтин и ненужен трик, но Желева така или иначе си заминаваше и нямаше да й се получи работата.

Сега и мен ли ще ме обвиниш в лична антипатия заради това, че просто не искам повече такива полу-грамотни хора да ни представят пред европарламента?

Редактирано от v2.0 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно и ти си заслепен но не те съдя, защото това се отнася за болшинството хора в България. Чел съм ти постовете по други теми и имам повод да те уважавам.Но доколко си обективен не знам, все пак живееш в Германия. Кунева я "уважаваха", защото беше от най-големите натегачки. Казано с прости думи тя беше от тези, за които поставените срокове за изпълнение от ЕС са като закон Божи. За проблемна България много от тях бяха непосилни, но какво от това.

Имам една молба - не ми цитирай Иван и Андрей.

Редактирано от izen (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не това имах предвид. Познавам лично Красимир и Румяна Желеви, както и Светослав Донев - интелигентни нормални хора са, а някои ги изкараха свързани с не зная коя си мафия... Щеше повече да им личи.

Точно тук ни е проблема на българите - прекалено сме интелигентни.

Само интелигентни хора могат да измислят как да заобиколят правилата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно и ти си заслепен но не те съдя, защото това се отнася за болшинството хора в България. Чел съм ти постовете по други теми и имам повод да те уважавам.Но доколко си обективен не знам, все пак живееш в Германия. Кунева я "уважаваха", защото беше от най-големите натегачки. Казано с прости думи тя беше от тези, за които поставените срокове за изпълнение от ЕС са като закон Божи. За проблемна България много от тях бяха непосилни, но какво от това.

Имам една молба - не ми цитирай Иван и Андрей.

Е то след малко всички ще изкараш заслепени, за сроковете не знам, ама не е важно какво си завършил като не можеш добре да се представиш. Може много да те бива, ама като не можеш да го покажеш. А за мафиотската организация не знам, може и такава да са, не се наемам да споря. Ама тук не сме цъфнали и вързали, та и отвън да ни се смеят, заради некадърници :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че мнението ми е субективно, не по-малко субективно обаче от всеки изказал се в темата.

Не познавам лично семейство Желеви, но не смятам, че и трябва, за да се изказвам за тях. Когато си публична личност рискуваш хората да те харесват и да не те харесват, е аз съм от вторите.

Когато някой направи някоя беля, не е виновна клюкарката, която го е издала, а този, който е направил белята. Аз не политизирам нито ме интересува ГЕРБ, нито БСП, за това пък мога да си създам собствено мнение на базата на това, което е пред очите ми. Вие прочетохти ли отговорите на г-жа Желева по нейния ресор, видяхте ли там някаква компетентност?

За мафия и думичка не съм казала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами заслепени сте! След като толкова години ви набиват колко хубаво нещо е Европейският Съюз. Благодарение на неговите квоти няма нито производство, нито земеделие и животновъдство. И това е целенасочено за малките страни членки, които няма как да стартират при хилядите изисквания и ограничения. Просто икономиките на големите отдавна са в криза, имат проблеми със субсидиите за някои производства и селско стопанство. Да не говорим как падат пенсиите в Германия(сигурно си наясно v2.0) А нима престъпността в Италия е по малка от българската. Южна Италия се владее изцяло от Мафията. Но за нея нашите ограничения не важат.

По повод Желева ше ви кажа че атаката привидно беше организирана основно от Партията на европейските социалисти с техните маши от България, за които бившето правителство беше много удобно (защото при него имаше повод да спират парите на България). Но всъщност идеята е България да не надига глава, да се даде урок на Б.Борисов, за да не предявява претенции, а да слушка като Станишев.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега личното ми мнение: Европейският съюз е мафиотска структура управлявана по същия начин както едно време през социализма. Който помни СИВ знае много добре как се определяше коя соц.държава какво ще произвежда и от съответните фондове ще получи пари за това. Затова и бъдещето му е обречено.

Напълно съм съгласен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че мнението ми е субективно, не по-малко субективно обаче от всеки изказал се в темата.

Не познавам лично семейство Желеви, но не смятам, че и трябва, за да се изказвам за тях. Когато си публична личност рискуваш хората да те харесват и да не те харесват, е аз съм от вторите.

Когато някой направи някоя беля, не е виновна клюкарката, която го е издала, а този, който е направил белята. Аз не политизирам нито ме интересува ГЕРБ, нито БСП, за това пък мога да си създам собствено мнение на базата на това, което е пред очите ми. Вие прочетохти ли отговорите на г-жа Желева по нейния ресор, видяхте ли там някаква компетентност?

За мафия и думичка не съм казала.

dindi Това което сега пишеш го разбирам, макар че пак влагаш "парти при". Какво да се прави и аз съм субективен и с пристрастия. Смятате ли повечето от вас, че сте наясно с материята, колко пъти сте се овладявали по изпити и т.н. Вероятно Желева не е най-добрият избор, но за мен няма значение кой е. В България подобен ресор изпълняваше Емел Етем, не мислете, че в ЕС нещата стоят по добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм,sliderum,но ти какво предлагаш ?

Избрани са с огромно мнозинство от хората,в демократични избори...

Ако мнозинството от българите имаше мозък никога нямаше да избере селски бек като Бойко

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако мнозинството от българите имаше мозък никога нямаше да избере селски бек като Бойко

А кой е градския "бек", който трябваше да изберем? Подобни детски изказвания

са излишни в случая.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами заслепени сте! След като толкова години ви набиват колко хубаво нещо е Европейският Съюз. Благодарение на неговите квоти няма нито производство, нито земеделие и животновъдство. И това е целенасочено за малките страни членки, които няма как да стартират при хилядите изисквания и ограничения. Просто икономиките на големите отдавна са в криза, имат проблеми със субсидиите за някои производства и селско стопанство. Да не говорим как падат пенсиите в Германия(сигурно си наясно v2.0) А нима престъпността в Италия е по малка от българската. Южна Италия се владее изцяло от Мафията. Но за нея нашите ограничения не важат.

По повод Желева ше ви кажа че атаката привидно беше организирана основно от Партията на европейските социалисти с техните маши от България, за които бившето правителство беше много удобно (защото при него имаше повод да спират парите на България). Но всъщност идеята е България да не надига глава, да се даде урок на Б.Борисов, за да не предявява претенции, а да слушка като Станишев.

Ей, сега Европейския съюз ще изкараме крив, че сме пуснали простакеса да ни представя. Абе Азисе, скрий се моля те - те ни били виновни, че 20 години не се накрадохме. А производство, земеделие и животновъдство пак заради Европа няма, нали? Хич не е благодарение на крадците в управлението и измекярското ни самосъзнание (включително на ислямо-американски агитатори като теб). А тия в Германия са най-зле, нали, бре момко? Тук ВСИЧКО (вкл. храна, дрехи, наеми, техника и т.н.) е ПО-ЕВТИНО, отколкото в България, ама в България на човек средно се падат (инфо от днес, новините по Нова ТВ) 153 евро на месец, а тук средната заплата е 2980 евро. Много са зле немците. Тъпаци, какво да ни учат те, бре? За какво ни е ЕС, ще си направим един БС (Балкански Съюз) и на воля ще се подкупваме, убиваме по улиците, умираме от глад, корумпираме и ще си плюем по таз лоша Европа. Кризи имало.. Италия няма да коментирам - те са същите цигани като нас, ама задника да си съдереш, с нищо не можеш да докажеш, че престъпността им е повече от нашата, клоуне. Имат работеща икономика, законодателна и изпълнителна власт и затова правят ферарита, а ние какво правим? Свирки на Бойко Борисов.

Атаката не ме интересува от кого е организирана - рано или късно щеше да цъфне каква е, тук хората не пасат тревица. А на Б.Б. никой не иска да дава урок, напротив - тукашните десни CDU/CSU го подкрепяха активно (вкл. и финансово), а той идваше през две седмици да се моли в Берлин и съм го виждал лично пред Бундестага, а ти си ми виждал оная работа.

Пак конспирации, пак всички срещу България, пак България на три планети. Абе момче, осъзнай най-после, че трябва на първо място да се докажем пред света като зряла нация, която осъзнава, че ЕДИНСТВЕНО ТЯ САМАТА е виновна за положението си в момента и да спрем да замесваме турците, извънземните, еврейската следа или какво ли още не, за да се оправдаем, че за пореден път сме оцапали гащите.

Заради такива "компетентни" хора като теб сме на тоя хал. Що не отидеш и ти да се изкажеш в европарламента, та съвсем да ни отпишат отвсякъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Барозу подкрепи Румяна Желева

6_13e1be.jpg

Председателят на Европейската комисия Жозе Мануел Барозу изпрати отговор на председателя на Европейския парламент Йежи Бузек във връзка с кандидатурата на Румяна Желева за еврокомисар.

В писмото на Йежи Бузек се искаше отговор на два въпроса - единият по декларацията за интереси на българския кандидат за комисар, втория - за компетентността да заема предложения й комисарски пост.

Жозе Мануел Барозу потвърждава в отговора си на писмото на председателя на Европейския парламент Йежи Бузек, че Румяна Желева отново е потвърдила по негово искане, че декларацията й за финансови интереси, публикувана в сайта на ЕК, е напълно точна и изчерпателна, съобщи БТА.

"Що се отнася до декларацията за интереси на Румяна Желева, ЕК разчита на личните декларации, които правят кандидатите, тъй като няма специално законодателство на ЕС в тази насока. По мое изрично искане г-жа Желева потвърди отново след нейното изслушване, че декларацията за интереси, която е публикувана и на интернет страницата на комисията, е изцяло акуратна и пълна. Г-жа Желева вече публично предаде различни официални документи, за да покаже, че когато е подавала декларацията за интереси като номинирана за комисар, тя не притежава акции във фирмата, която е притежавала", се казва в отговора на Барозу.

По втория въпрос в писмото на Жозе Мануел Барозу се отбелязва: Що се отнася до втората точка, припомням, че в съответствие с Чл.17/7/ на Договора за Европейския съюз, Съветът на Европейския съюз, след предложение на българското правителство и по общо съгласие с мен, избра г-жа Желева като лицето, което смята да посочи като член на комисията. Що се отнася до нейната способност да посрещне изискванията на портфейла на комисар за международното сътрудничество, хуманитарна помощ и реагиране при кризи, г-жа Желева, която два пъти е била избирана от българския народ в Европейския парламент и която сега е министър на външните работи на нейната страна, има необходимата обща компетенция, международния опит и показва необходимото равнище на европейски ангажимент, за да изпълнява тези функции, както изисква Чл. 17 /3/ от Договора за Европейския съюз.

С писмото си обаче той не даде оценка на представянето на Желева по време на изслушването, както се очакваше, пише вестник "Дневник".

Във вторник координаторите на комисията по развитие ще се съберат отново в Страсбург, за да обсъдят случая. По план, в сряда парламентарната комисия трябва да е готова със становището си за Румяна Желева и да го изпрати на председателя на Европарламента Йежи Бузек. Ден по-късно, оценката ще бъде обсъдена от лидерите на политическите групи в Европарламента.

news.dir.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей, сега Европейския съюз ще изкараме крив, че сме пуснали простакеса да ни представя. Абе Азисе, скрий се моля те - те ни били виновни, че 20 години не се накрадохме. А производство, земеделие и животновъдство пак заради Европа няма, нали? Хич не е благодарение на крадците в управлението и измекярското ни самосъзнание (включително на ислямо-американски агитатори като теб). А тия в Германия са най-зле, нали, бре момко? Тук ВСИЧКО (вкл. храна, дрехи, наеми, техника и т.н.) е ПО-ЕВТИНО, отколкото в България, ама в България на човек средно се падат (инфо от днес, новините по Нова ТВ) 153 евро на месец, а тук средната заплата е 2980 евро. Много са зле немците. Тъпаци, какво да ни учат те, бре? За какво ни е ЕС, ще си направим един БС (Балкански Съюз) и на воля ще се подкупваме, убиваме по улиците, умираме от глад, корумпираме и ще си плюем по таз лоша Европа. Кризи имало.. Италия няма да коментирам - те са същите цигани като нас, ама задника да си съдереш, с нищо не можеш да докажеш, че престъпността им е повече от нашата, клоуне. Имат работеща икономика, законодателна и изпълнителна власт и затова правят ферарита, а ние какво правим? Свирки на Бойко Борисов.

Атаката не ме интересува от кого е организирана - рано или късно щеше да цъфне каква е, тук хората не пасат тревица. А на Б.Б. никой не иска да дава урок, напротив - тукашните десни CDU/CSU го подкрепяха активно (вкл. и финансово), а той идваше през две седмици да се моли в Берлин и съм го виждал лично пред Бундестага, а ти си ми виждал оная работа.

Пак конспирации, пак всички срещу България, пак България на три планети. Абе момче, осъзнай най-после, че трябва на първо място да се докажем пред света като зряла нация, която осъзнава, че ЕДИНСТВЕНО ТЯ САМАТА е виновна за положението си в момента и да спрем да замесваме турците, извънземните, еврейската следа или какво ли още не, за да се оправдаем, че за пореден път сме оцапали гащите.

Заради такива "компетентни" хора като теб сме на тоя хал. Що не отидеш и ти да се изкажеш в европарламента, та съвсем да ни отпишат отвсякъде.

Много свали нивото! Съжалявам те! Най ме е яд че те надцених. Аз съм "момче" вече 49 години. Все пак ще напиша няколко реда защото и други влизат в този форум.Понеже немската а и цялата европейска икономика са много добре затова има директива от любимият ти Европейски съюз да се увеличи пенсионната възраст на 65 години.Толкова добре функционират тези икономики, че не могат да си издържат пенсионерите. Понеже не могат да плащат пенсии и тъй като никой няма да те наеме над 55 г. ще чакаш със малката социална помощ ако доживееш 65. А ако зависеше от всепризнатата Кунева още утре щяхме да осъмнем с взето решение. Цял свят знае за далаверите на Берлускони, ама нали им "работят" властите и си правят фераритата! Че то това с им масовите коли - бълват ги с хиляди. Виж, немасовата им кола Фиат се влачи по корем от 20 години за да оцелее при иначе "работещата им икономика"

Навремето когато България пада под комунистическа диктатура, избягалите от режима създават т.н. "задгранично правителство". и започват от там да дават напътствия как да се борят с властта останалите в страната, но не им стиска да дойдат и да се борят тук. Сега такива като теб пак са по наясно отвън кое е по добре за страната. Добре си се надъхал, а! То и аз ако имах време да се мотая край Бундестага, а и редовно да кисна във форума щях да обвинявам собственото си племе. Че, върнете се да вдигнете нивото на нацията, та да станем глупаците малцинство и да се осъзнаем.

Желева е "простакеса", аз съм "Азис","съм ти виждал оная работа" - а ти кой си, или по точно какво си?

И НЕ МИ ПРИПИСВАЙ "България на три планети,Балкански Съюз,конспирации, турците, извънземните, еврейската следа или какво ли още не"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе и на бат Бойко му е вече ясно, че Желева не става за нищо, ама няма как да го признае на всеослушание. Убеден съм, че вътрешно съжалява за избора си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе и на бат Бойко му е вече ясно, че Желева не става за нищо, ама няма как да го признае на всеослушание. Убеден съм, че вътрешно съжалява за избора си.

Възможно е. Но имаше шанс да оттегли кандидатурата й, не го направи. А може би трябваше, защото сега е все тая кой е крив и кой е прав, негативното впечатление си остава.

п.п. а Първанова ми е много дразнеща :)

Редактирано от ivanvazovv (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа, до голяма степен си прав. Нас българите никой и никога няма да може да ни оправи. За ЕС и там не всичко е ок, и там се краде, но по-скрито, а не е така явно както тук. Не е така както при нас иде ново правителство и излизат скандали как тоя и оня крал. Ние сме робско племе, още не сме озряли като народ, все чакаме някой отвън да ни оправи. Като сега сме в ЕС да не печелим нещо, само глоби, връщаме пари, затворихме реакторите на АЕЦ, не стройм Белене, а само чакаме. Ами така ще е, докато се възприемаме като малки,така и дургите ще ни възприемат. Да не би Франсетата да имат по-добри централи, ама след време от тях ток ще купуване скъпо и прескъпо. За Румяна Желева нищо не мога да кажа, давам и шанс, гласувам и доверие, тя ще се ошлайфа, ще свикне, ако я изберат. А инак алтернатива на Б.Б в момента няма. Нямаме резервни карти. В ЕС приемат куцо и сакато и нас щяха да приемат, както и стана, но не беше нужно да не се защитава интереса на страната както се случи. Просто родните политици гледат на дребно, да оправят първо себе си, а какво ги ени народа. Ние трябва да строим заводи, да има някакво производство, да сме енергиен център, а не някакви марионетки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване