Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

zubracha

Инсталиране на Windows XP чрез флаш памет- Въпрос

Препоръчан отговор

Здравейте, имам един доста стар лаптоп (Sony PCG-5291), който няма CD у-во и следователно трябва да му инсталирам Windows-a чрез флаш памет през USB-то... Записах windows-a на флашка, чрез програмата WinSetupFromUSB и я направих буутваща... Пъхам я в лаптопа, и тръгвам да настройвам BIOS-a да буутва от флашката, но в секцията Boot има само три неща: Diskette Drive, ATAPI CD-ROM drive и Hard Drive... Очевидно BIOS-a не поддържа буутване от флаш памет и се чудя възможно ли е въпреки това да се инсталира WIndows от флаш памет ? Или дали ще стане ако му ъпдейтна биоса ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами дано мине с ъпдеит на биос после с каква ос си сега флопи има ли поне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надали новият BIOS(ако въобще има) ще поддържа това.Като го гледам колко е стар...Щом е вървял с Windows 98 SE Съжалявам, но май нямаш много възможности-Освен да се снабдиш с CD-ROM за лаптоп втора ръка...И не-няма как да инсталираш от Flash памет, след като лаптопа ти не го поддържа...

Редактирано от jjjjjk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надали новият BIOS(ако въобще има) ще поддържа това.Като го гледам колко е стар...Щом е вървял с Windows 98 SE

Съжалявам, но май нямаш много възможности-Освен да се снабдиш с CD-ROM за лаптоп втора ръка...И не-няма как да инсталираш от Flash памет, след като лаптопа ти не го поддържа...

има и варинат за инсталация от харддиска, но трябва да е на фат32... и комантата е winnt, намира се в i386, му трябва дос със мрежа за да копира windows-a...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има и варинат за инсталация от харддиска, но трябва да е на фат32... и комантата е winnt, намира се в i386, му трябва дос със мрежа за да копира windows-a...

Знам, преди доста време бях инсталирал Windows през команден ред с Boot дискета на Windows98 SE(нямах Буутващ диск),и знам за тази команда, но това би усложнило доста нещата...

Най-простичкото и чисто решение е CD-ROM втора ръка, иначе би било мъка, особено ако не знаеш какво правиш и го правиш за пръв път...

П.П При инсталация с winnt командата,не трябваше ли ръчно заредиш Smartdrv.exe в паметта, иначе копирането става много тегаво...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи май ще взема едно външно CD у-во и ще пробвам така.. А м/у другото горе-долу на каква цена са те ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Пъхам я в лаптопа, и тръгвам да настройвам BIOS-a да буутва от флашката, но в секцията Boot има само три неща: Diskette Drive, ATAPI CD-ROM drive и Hard Drive...

Очевидно BIOS-a не поддържа буутване от флаш памет и се чудя възможно ли е въпреки това да се инсталира WIndows от флаш памет ? Или дали ще стане ако му ъпдейтна биоса ?

Потърси флашката в Hard Drive

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи май ще взема едно външно CD у-во и ще пробвам така..

А м/у другото горе-долу на каква цена са те ?

Не съм сигурен до колко е добра идея... шом не разпознава флашката през usb, дали ще разпознае външното cd?

По добре потърси на заем, сега са доста актуални с тия EEE PC- та

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи май ще взема едно външно CD у-во и ще пробвам така..

А м/у другото горе-долу на каква цена са те ?

Честно казано съм на мнение, че няма да Буутне и от USB CD-ROM(няма го като функция в BIOS, нали?) Най-добре е едно стандарно CD-ROM-че за този модел...втора ръка не вярвам да е повече от 25лв...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано съм на мнение, че няма да Буутне и от USB CD-ROM(няма го като функция в BIOS, нали?) Най-добре е едно стандарно CD-ROM-че за този модел...втора ръка не вярвам да е повече от 25лв...

ново е около 90 лв, а пата вече не се намират - втора ръка - такива не съществуват щото не доживяват до такава възраст... Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вярно в биоса има само CD-ROM, а не USB CD-ROM... Е добре, ама ако не е чрез USB, чрез какво друго може да се свърже ? Не знам дали лаптопа има IDE/SATA...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вярно в биоса има само CD-ROM, а не USB CD-ROM...

Е добре, ама ако не е чрез USB, чрез какво друго може да се свърже ?

Не знам дали лаптопа има IDE/SATA...

Твоят BIOS не може да буутва от USB CR-ROM/Flash

Остават варианти-Инсталираш Windows98 с помоща на 100-тина инсталационни дискети и се занимаваш около...ами колкото са бързи дискетите не по-малко от 5 часа..Но това не е всичко-трябва и лаптопа да има Флопи....

Намираш CD-ROM за твоят компютър, монтираш го и си свършваш работата...

Опитваш да инсталираш през мрежа(неясна работа и пак доста трудна и със занимавки...)

И не-Лаптопът няма ATA/SATA букси...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърси флашката в Hard Drive

Не знам как по-ясно да го кажа... Ако я няма в Hard Drive, това вече е друг въпрос, но до момента не видях да си ме разбрал и да си направил опит при бутването да отвориш дървовидната структура на Hard Drive, ако има такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм всякакви варианти да я подкарам тая флашка... Hard Drive ми го дава в биоса в секция Boot...слагал съм го и на трите места (1-во,2-ро,3-то) и пак не става. Не видях никъде да има дървовидна структура...просто трите са наредени едно под друго и си избираш кое на кое място да бъде, няма никакви подменюта и опции за избиране на нещо... Сега забелязах, че отстрани има един продълговат порт, на който пише "I/O" и още един по-къс- S400 . Ще ми помогнат ли тея портове с нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм всякакви варианти да я подкарам тая флашка...

Hard Drive ми го дава в биоса в секция Boot...слагал съм го и на трите места (1-во,2-ро,3-то) и пак не става. Не видях никъде да има дървовидна структура...просто трите са наредени едно под друго и си избираш кое на кое място да бъде, няма никакви подменюта и опции за избиране на нещо...

Сега забелязах, че отстрани има един продълговат порт, на който пише "I/O" и още един по-къс- S400 . Ще ми помогнат ли тея портове с нещо?

ОК, ясно. М/би трябва да питаш @ilko за някакъв друг формат на флашката. До колкото си спомням, имаше опции за форматиране като HDD, ZIP, FDD и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианти има ама кои е най удобен за потребителя ако бях аз щях да му извадя харда и щях да го закача през usb преходник като външен на друг комп от там на два дяла фат32 и ...... По време на инсталацията форматирам на ntfs Като приключа един акронис му инсталирвам и пеи сърце

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Имам packardbell преинсталирах му windowsa обаче след рестарт като извадя флашката не иска да тръгне сложил съм го от биоса да си чете направо от хардиска, а преди да форматирам харда ми излезне някво меню да избера Specify addtioanal device и там нз кво да избера.през grub ли трябва да напиша нещо

Редактирано от f13rce (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Moже да опиташ и ТОВА

Мисля че преди време го ползвах успешно :help:

Публикувано изображение

Редактирано от palavata_tanq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Moже да опиташ и ТОВА

Мисля че преди време го ползвах успешно :yanim:

Публикувано изображение

Програмката не е лоша, на един стар компютър върши работа да бутна линукс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК, ясно. М/би трябва да питаш @ilko за някакъв друг формат на флашката. До колкото си спомням, имаше опции за форматиране като HDD, ZIP, FDD и т.н.

Как да инсталирам хп на лаптопа като не ми достига памета с около 200 мв.Таи като самият лаптоп има заделено място към 900 мб. което аз немога да овелича за да си инстална хп то.Пробвах и с отделни дялове пак нестава моля за помощ.stoian_eminem скаипа ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...