Премини към съдържанието
Trichocephalus

ООН призна, че прогнозите за стопяването на ледниците на Хималаите не са верни

Препоръчан отговор

Прогнозата на ООН, че глетчерите на Хималаите се топят по-бързо от където и да е в света и до 2035 година може да са напълно изчезнали, не беше подкрепена от последните проучвания на специалистите. Случващото се може да подсили позицията на критиците на теорията за опустошителния ефект от промените в климата, които твърдят, че ставащото в момента е напълно нормално. Докладът, представен през 2007 г., предупреждаваше, че ако нивото на топене на ледниците в най-високата планина в света продължи с досегашните си темпове, то те ще изчезнат напълно до 30 години.

1035991792.jpg

ekipnews.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля си да направя една тема за глобалното затопляне, но трудно няма да ме избие на смях. В крайна сметка, човешката дейност единствено ускорява (доколко е трудно да се каже) един естествен процес, а именно топенето на полярните шапки. Факт е увеличаването на въглеродният окис и измереното (от тогава започва) за 100 години повишение на температурата с... 0,6 градуса.

От друга страна на планетата Земя има области в които се наблюдава застудяване. Вече се дебне да има някой топъл ден в зимата за да се подкрепя модерната теория как всичко се стопля. Много има да се каже по темата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля си да направя една тема за глобалното затопляне, но трудно няма да ме избие на смях. В крайна сметка, човешката дейност единствено ускорява (доколко е трудно да се каже) един естествен процес, а именно топенето на полярните шапки. Факт е увеличаването на въглеродният окис и измереното (от тогава започва) за 100 години повишение на температурата с... 0,6 градуса.

От друга страна на планетата Земя има области в които се наблюдава застудяване. Вече се дебне да има някой топъл ден в зимата за да се подкрепя модерната теория как всичко се стопля. Много има да се каже по темата...

Климатът се променя и това няма нищо общо с човешката дейност, а със Слънцето и промяната на оста на Земята. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 Климатът се променя и това няма нищо общо с човешката дейност, а със Слънцето и промяната на оста на Земята. :cool:

До колкото знам, и луната има влияние. Четох някъде, че Луната променя орбитата си, и това оказва влияние на Земята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Климатът се променя и това няма нищо общо с човешката дейност, а със Слънцето и промяната на оста на Земята. :cool:

Аз също се убедих, че е така.Изчетох доста статии и разбрах, че каквото и да правим това пак ще се случи независимо дали искаме или не, въпроса е да намерим сили да се променим, заедно с климата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...