Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Gxizaxay

FortiClient Endpoint Security Free Edition 4.x.xx.xx--въпроси ,мнения,препоръки

Препоръчан отговор

Излезе новата версия на Forticlient, много симпатична и с голям потенциал, програмка.:cool:

http://www.fortinet.com/products/endpoint/

What's new in this version:

Version 4.1.2.138 adds an all new user interface, IPSec and SSL VPN client, Application Control, Endpoint Control, Intrusion Prevention (IPS), Web content filtering, and WAN Optimization capability as an addition to robust anti-virus, anti-spyware, and firewall.

http://download.cnet.com/FortiClient-Endpoint-Security-Free-Edition/3000-2239_4-10519418.html?tag=mncol

Скоро ще я пробвам отново.Предишните версии даваха страшно много FP и това ме отказа от тях.Дано поне малко са мръднали в тази посока.;)

п.п. Само да допълня, че версията не е излязла днес,а преди месец, но, тъй като не открих нейна собствена тема, реших да подходя по този начин.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FortiClient Endpoint Security реших да я пробвам,някой има ли по задълбочени наблюдения върху нея. Къде се позиционира горе долу като хващане на вируси,стена и тн. Ако е на нивото на Аваст и AVG ще и дам шанс.По конкретно ме интересува стената и.Отворих официалния сайт на програмата и гледам че фирмата е насочена изцяло към интернет сигурността.Всякакви мнения са добре дошли.

Редактирано от kasii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FortiClient Endpoint Security реших да я пробвам,някой има ли по задълбочени наблюдения върху нея. Къде се позиционира горе долу като хващане на вируси,стена и тн.

Ако е на нивото на Аваст и AVG ще и дам шанс.По конкретно ме интересува стената и.Отворих официалния сайт на програмата и гледам че фирмата е насочена изцяло към интернет сигурността.Всякакви мнения са добре дошли.

Бях си я сложил всичко е добре направено, направо не повярвах че е безплатна само ме дразнеше това аз съм с лаптоп и постояно ми излизаха съобщения за интернет връзката.Но като цяло доста ми допадна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали има проблеми при деинсталация на програмата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Дали има проблеми при деинсталация на програмата ?

Не.Деинсталацията е невероятно лека и лесна.:wink12:)Има и нова версия, между другото.:P

Бях си я сложил всичко е добре направено, направо не повярвах че е безплатна само ме дразнеше това аз съм с лаптоп и постояно ми излизаха съобщения за интернет връзката.Но като цяло доста ми допадна.

Тези съобщения се махат с една отметка.Точно както при Symantec Endpoint Protection.:)

Редактирано от clonnning (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето скрийн на програмата ! post-10799-091085700 1274268925_thumb.pn

post-10799-003863000 1274268905_thumb.pn

post-10799-056063800 1274268914_thumb.pn

Редактирано от dimd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето скрийн на програмата !

dimd колко процеса има и колко заемат,може ли шот от task manager-a ?

Merci!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези съобщения се махат с една отметка.Точно както при Symantec Endpoint Protection.:)

Хубаво е да кажеш как,защото и мен ме дразнят !

Защо ми се появи още една икона-Local Area Connection 2 ?

mihnev_sz,в момента съм я пуснал да сканира,но преди това ми се стори учудващо лека !

Трябва да предупредя,че не съм спец по изследването на програми за защита,просто защото 6 години съм с една и съща,и малкото експерименти,които съм правил,са ме връщали почти веднага на нея !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ми се появи още една икона-Local Area Connection 2 ?

Най-вероятно е заради Virtual Private Network (VPN),който поддържа,но може и да греша!

mihnev_sz,в момента съм я пуснал да сканира,но преди това ми се стори учудващо лека !

Clonning е сравнително обективен и наблюдателен,което ме подтиква на мисълта, че програмата ще си заслужава вниманието и ще се пробва на реална машина под Win7 32 bit :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е заради Virtual Private Network (VPN),който поддържа,но може и да греша!

Всъщност в Network Connections ми изписва Fortinet virtual adapter.

post-10799-036773700 1274277568_thumb.jp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност в Network Connections ми изписва Fortinet virtual adapter.

Ами значи това е причината.

Обаче виждам от шота който си дал,че FortiClient има 5 процеса ! Около 30 000К общо/

Explorer.exe като гледам е бая натоварен 76 000К,явно се е закачила някоя библиотека и няма отърване,освен след рестарт.Забелязал ли си го преди да качва толкова?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено не съм обръщал внимание на това !

Ще съм признателен,ако науча как се махат тези досадни съобщения,clonnning !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено не съм обръщал внимание на това !

Ще съм признателен,ако науча как се махат тези досадни съобщения,clonnning !

Разгледай из менюто, не помня къде се намира и как се казва, но, щом я ползваш, значи чаткаш езика и не би трябвало да ти е трудно да го откриеш.:ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай из менюто, не помня къде се намира и как се казва, но, щом я ползваш, значи чаткаш езика и не би трябвало да ти е трудно да го откриеш.:)

А това как ще го коментирате?

Примамен от това, че е безплатна версия, рекох да я пробвам- естествено първо виртуално...така правя винаги! Стартирах във Sandboxie при включен Returnil...така правя винаги при проверка на нова програма. Почна инсталацийката и хоп...Аваст кове: Win32 Virut-C

Чакам коментари и ще се радвам на евентуални опровержения на това засичане!

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това как ще го коментирате?

Чакам коментари и ще се радвам на евентуални опровержения на това засичане!

Че иска ли замисляне изобщо.Пиши им да си оправят FP-то!

http://www.virustotal.com/analisis/56af0b9968068bcac8052da2ee42357c51948a5831f15dd27f6252648b91a7d5-1274283500

Повече яснота относно легитимния файл libav.dll на който Avast!5 подскача:

http://www.dllnotfound.net/libav.dll.html

http://support.liutilities.com/products/wintaskspro/dlllibrary/libcfg/

http://www.processlibrary.com/de/directory/files/libav/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10 активни процеса в task manager-а !За първи път срещам програма в защита с толкова много активни процеса! Иначе като безплатен интегриран пакет си я бива.Има прецизен Web филтър + стриктен родителски контрол! Има доста гъвкави опции за настройки. И доста има да се настрои за да е по ваш вкус.По=подразбиране евристиката не е включена както на антивируса така и на уеб гарда. Доста дърпа като ресурси,обаче!И нещо с Windows7 не може да влезе в кондиция :) ,чак след два рестарта нещата заспаха/ :) Леко се браузува,няма спъване на трафика. Само едно не можах да видя,няма опция за игнориране,няма опция да се поставят в сигурна зона(изключения),говоря за антивируса и real-time сканирането.Ако излезе FP няма връщане назад,файла си заминава,освен ако не му махнат грешната дефиниция,а колко време ще се мине само те си знаят.Това не е добре и мнооого тромаво обновяване 4-5 мин.,автоматично е зададено да се обновява веднъж на ден в определен час/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"много симпатична и с голям потенциал, програмка" При толкова много други безплатни възможности - засега още изчаквам доказателства за подобна висока оценка. Нека пробвалите да уточнят конкретни предимства. Няма лошо човек да е малко по-консервативен и лично да не инсталира всичко, на което е попаднал в мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До някъде съм съгласен с @clonning ! Интерфейса е "дружелюбен" и добре подреден! Много са кът безплатните интегрирани пакети и май ще се увеличават,както спомена един колега в една друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам но при мен си заспа без да товари на стария лаптоп с 1.5Ghz 760Mb Ram OS Win Xp sp3.Работи си без проблеми не съм я слагал на другия който е с Win 7.Като цяло за безплатен и пълен пакет си е супер, все пак за без пари е "страооотна" :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено са на прав път.С предишната версия имах доста проблеми.Първо ми се прецакваше мрежата и трябваше с разни гимнастики да я оправям.После, ъпдейтваше се кофти - цялата система замръзваше.Сега тези неща ги няма и след инсталацията дори не иска рестарт, а направо заработва.Тествах с около 20 проби, най-новите в MDL, всичко засече.Кофти е, че все още евристиката куца и дава доста фалшиви аларми, но поне има опция само да ги засича, без нищо да им прави.Харесва ми програмата, а най-хубавото е, че с всяка следваща версия става по-добра.:blink:

едит:А това ми е любимо:

Публикувано изображение

Кефи ме как са го направили.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ще се хареса на някои хора,стриктен филтър и контрол + парола с/у промени!

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Днес се заразих умишлено и пуснах Forti да сканира, засече заплахи в C/Windows и отгоре на това я почисти на 100% без да поиска рестарт!

MBAM повечето от засечените заплахи не ги виждаше за разлика от нея! Наново сканира бекъпа на системата(което много ме кефи) без никакво тормозене на системата!

Хм.... май взе да ми става доста интересна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Днес се заразих умишлено и пуснах Forti да сканира, засече заплахи в C/Windows и отгоре на това я почисти на 100% без да поиска рестарт!

MBAM повечето от засечените заплахи не ги виждаше за разлика от нея! Наново сканира бекъпа на системата(което много ме кефи) без никакво тормозене на системата!

Хм.... май взе да ми става доста интересна!

Я пробвай с включена евристика да сканираш, моля! Интересно ми е дали още е толкова зле с фалшивите тревоги.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Вече ми харесва :)

Сега ще го тествам :)

На мен обаче ми поиска рестарт

И определено си върши работата

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...