Премини към съдържанието
Gxizaxay

FortiClient Endpoint Security Free Edition 4.x.xx.xx--въпроси ,мнения,препоръки

Препоръчан отговор

Програмата е супер. Впечатлен съм сложих я след касперски откри някои вируси имах проблем със забиване на системата при стартиране и се реши. тествах я с нови вируси излови ги до един и ги обработи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай да гледаме,че ми стана интересно?!

Ами не съм правил снимков материал казвам моите впечатления. програмката е супоер. лови вируси в архиви с пароли, май друга не го може това. Но най ме впечатли успеха с новите вируси! на стари незнам как е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не съм правил снимков материал казвам моите впечатления. програмката е супоер. лови вируси в архиви с пароли, май друга не го може това. Но най ме впечатли успеха с новите вируси! на стари незнам как е

Ако ти се отдаде възможност,може ли препоръчителни настройки да ми дадеш?

АА коя версия литъл или сървърната?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз съм с версия Forticlient Endpoint Security 4.2.7.302, би следвало да е последна версия. Като настройки съм сложил отметка стената да не дава уведомления за блокирани връзки, тъй като е досадна, включил съм евристика при скениранията другото е по подразбиране. Все още тествам уеб филтъра също не е за подценяване по мои наблюдения, засега съм я оставил и я ползвам без никакви добавки и компа лети!

Редактирано от vasilevsa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата няма много настройки. По подразбиране е на най-високо ниво според мен.

Снощи и аз я разцъках на виртуалката. М/у другото наистина много добре се справя- спретнах и динамично тестче...

Става въпрос за безплатната FortiClient Lite - актуалната версия от 28.08.12 е 4.3.5

Редактирано от viperdick (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли уеб филтър...да кажем нещо като родителски контрол?? Как се справя там?

Lite версията ги няма тези неща затова препоръчвам версия Forticlient Endpoint Security тук ги има!.

преди нея ползвах комодо и касперски и явно този вирус им бе убягнал обаче фортито го хвана и изтри и ми изчезна забиването на компа при стартиране, засега съм с отлични впечатления и е много лека откъм ресурс!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще споделя с Вас още един свой опит с програмата. Веднъж ме извикаха едни познати да им оправям комютъра ( и с това се занимавам). Посочения комп гъмжеше от вируси, като случая бе малко специален и преинсталацията не бе желателна. Първо опитах да инсталирам Комодо не успях вирусите убиха процеса на инсталация, същото се случи и с касперски и нортън, доста се бях поотчаял да ви кажа пусках лайв сидита без успешно вирусите си стояха и убиваха всякакъв опит да инсталирам антивирусен гранд. Вече се бях поизпотил от зор и се сетих че на флашката имам и тази програма бях я свалял за тест и реших ще опитам. За мое голямо удивление вируса не успя да спре инсталацията на софтуера пуснах го да се обнови скенирах и успя да излови всичко и компа тръгна подобаващо после скенирах с комодо не откри нищо. Това е! Лека вечер отивам на работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто не е толкова известна и явно не е добавена в blacklist-a на вирусите килващи процесите... Колкото до това, че е хванала нещо повече от другите - няма такава, която лови на 100%. Затова ползваме програми генериращи логове, които следят най-честите loader points за които се прикрепват гадините и можем да ги откриваме и премахване и без дефиниции. Все пак, кой каквото харесва това да използва. Аз съм я ползвал преди и не бях впечатлен. Бъг до бъг. Правилата на стената не бяха спазвани и изобщо всичко бе хаос. Може пак да и дам шанс да видя дали е подобрена. Но тогава не я изтърпях повече от 3-4 дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lite версията ги няма тези неща затова препоръчвам версия Forticlient Endpoint Security тук ги има!.

преди нея ползвах комодо и касперски и явно този вирус им бе убягнал обаче фортито го хвана и изтри и ми изчезна забиването на компа при стартиране, засега съм с отлични впечатления и е много лека откъм ресурс!

Ползвал си едновременно комодо и касперски ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли уеб филтър...да кажем нещо като родителски контрол?? Как се справя там?

Lite версията 4.3.5.472 има Уеб фитър и Родителски контрол. Работят на базата на черен списък, няма реално сканиране на страниците, но са доста добри... Редактирано от viperdick (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвал си едновременно комодо и касперски ?

Не преди касперски бях с комодо а после сложих касперски. не съм толкоз луд че да ги сложа и двете едновременно!

Просто не е толкова известна и явно не е добавена в blacklist-a на вирусите килващи процесите...

Колкото до това, че е хванала нещо повече от другите - няма такава, която лови на 100%. Затова ползваме програми генериращи логове, които следят най-честите loader points за които се прикрепват гадините и можем да ги откриваме и премахване и без дефиниции.

Все пак, кой каквото харесва това да използва. Аз съм я ползвал преди и не бях впечатлен. Бъг до бъг. Правилата на стената не бяха спазвани и изобщо всичко бе хаос. Може пак да и дам шанс да видя дали е подобрена. Но тогава не я изтърпях повече от 3-4 дни.

Да прав си всички пропускат, но смисъла на една програма е да ти помогне в момент, когато ти е нужна тази помощ. Аз си казвам истината фен съм на Касперски, но и гледам обективно касперски не ми реши проблема, а го реши фортиклиент, това е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествах Lite версията ( в момента само нея откривам като безплатна). Много е добра - и уеб блокера и родителския контрол. Има доста дефиниции и бързо добавят нови (съдя по новите линкове от malc0de и MDL). Като натоварване - не я усетих на виртуалната с 1 ГБ РАМ, въпреки че има доста процеси (5-6)... Бих си позволил да я сложа на някой от най-рисковите си приятели - да я оставя повечко на реална машина (да я тестват по-дълго заради мене)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествах Lite версията ( в момента само нея откривам като безплатна).

Много е добра - и уеб блокера и родителския контрол. Има доста дефиниции и бързо добавят нови (съдя по новите линкове от malc0de и MDL).

Като натоварване - не я усетих на виртуалната с 1 ГБ РАМ, въпреки че има доста процеси (5-6)...

Бих си позволил да я сложа на някой от най-рисковите си приятели - да я оставя повечко на реална машина (да я тестват по-дълго заради мене)

Аз съм с Endpoint Security, и аз съм на мнение, че са много бързи с дефинициите. Значи тази версия я няма на официалния сайт но я поддържат има ъпдейти. и аз не я усещам на 2 гб рам. и Днеска с вирусите от форума за подпомагането на антивирусния софтуер се представи доста убедително!

Link: http://www.comss.ru/download/FortiClient+Endpoint+Security+Standard.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за линка - и аз я мярнах из няколко сайта, ама си помислих, че е нещо старо (от 2010). Ей сега ще я проверя и нея - да видя какви са разликите с лайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за линка - и аз я мярнах из няколко сайта, ама си помислих, че е нещо старо (от 2010). Ей сега ще я проверя и нея - да видя какви са разликите с лайт.

Не не е нищо старо има доста модули стената има доста уведомявания но се изключват с една отметка. не се усеща на моя компютър и лови много. Очаквам да споделиш мнение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е днеска никой не сподели мнение за програмата. Аз направих някои тестове показа завидни резултати, бих я предпочел пред кингсофт мое лично мнение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване