Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

--------------------------------------------------------------------------------

моля за малко помощ-колко ома е външния тръбен датчик на клима осака CH 17 -S, мисля че трябва да е около 10Кома ама не съм сигурен

стария го меря при 0* е 750 ома а при 20*- 550 ома -много малко ми се струва -дефтоста му не работи ,по време на работа климата с един сантим сняг ,му изключих датчика от буксата и след 15 секунди се включи дефроста,включвам буксата и след още 15 сек . се включва на топло -за сега съм му сложил едно ключе на четирипътния за да си го размразява ръчно докато му намеря датчик

-по принцип не се занимавам с осаки ама приятели -ко да ги праиш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По поста ти човек остава с впечетление че уж се занимаваш с климатици а задаваш милиционерски въпроси

какво значение има колко е съпротовлението промерно при 0

ако не е оригинален нали знаеш че съпротивлението от датчик до датчик не се изменя пропорционално с t

не виждам смисъл освен да търсиш оригинален освен да си толкова оптимист че да се опиташ да шунтираш веригата

По поста ти човек остава с впечетление че уж се занимаваш с климатици а задаваш милиционерски въпроси

какво значение има колко е съпротовлението промерно при 0

ако не е оригинален нали знаеш че съпротивлението от датчик до датчик не се изменя пропорционално с t

не виждам смисъл освен да търсиш оригинален освен да си толкова оптимист че да се опиташ да шунтираш веригата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

че вземаш 1 резистор и въртиш докато се включи дефроста, после търсиш резистор със същото съпротивление за тая температура... обаче що си мисля, че тоя датчик трябва да е при вътрешното тяло? и когато температурата на питата е прекалено ниска, значи вънка е лед и не студоотдава. тоест на датчика не ти трябва колко е при 0 градуса ми при 35 някъде...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не мога да те разбера ,чесно....

Съжелявам че не си ме разбрал

дай да изясним някои работи

добре решил си да го побългаряваш и да търсиш алтернатива с друг датчик

да почнем от тук

сега подобни датчици имат и всички съвременни фризери да не ти правят облядяване на фризера така че датчици бол

сега задължително трябва да знаеш на каква температура работи аве някъде около 0 ще да е

освен това тоя датчик отпушва някаква верига с някаква Х съпротивление ами първо това трябва да знаеш

(ти сигурен ли си че е датчик а не биметално реле) без да знаеш това съпротивление нищо не може да направиш

може да го потърсиш с някои реостат евентуално до тук беше лесната част

после търсиш подобен датчик и го замерваш при тая температура 0 колко му е съпротивлението

казах ти че от датчик до датчик разлика голяма и не е пропорционално съпротивление температура

така че намерения от теб датчик трябва да му нагодиш съпротивлението или чрез шунтираща верига с друго или с последователно поставено такова

за да не ти се включва на 15 градуса например или на -15 или пък изобщо да не се включи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване