Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

piskov91

Проблем с температурата на лаптопа ми

Препоръчан отговор

Здравеите. Имам проблем с лаптопа ми значи когато влезна в игра ми развива мн голяма температура и го забелязвам по това че буксата на зареждането ми е до вентилатора и самата гума е мн твърда като пласмаса е обаче като влезна в някоя игра и като си барна буксата е мека като дъвка. Някои може ли да ми каже от какво се получава това. Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си програмката еверест , която ще ти покаже какви са температурите на компонентите ти и ни ги покажи.Няма да е лошо и да дадеш малко повече информация като какъв е процесорът , видеокартата.От колко време имаш лап топа и чистен ли е някога?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Какви температурни амплитуди...някакви цифри да кажеш по-конкретно?(попринцип лаптопите са с по-високи температури от настолните си събратя.

2.От горенаписаното от теб разбирам,че лаптопа трябва да се почисти,предполам че на радиаторчето се е събрало килимче от косми,прах и пепел.Ако лаптопа е гаранция и има лепенка трябва да го занесеш в сервиз да го почистят,удоволствието е от порядъка на 20-30лв,понеже ,ако сам се наемеш да го чистиш гаранцията пада.Ако пък не е гаранционен почести го,не ти трябват кой знае какви познания ,за да го направиш.Ами това е главно,което можеш да направиш.

3.Иначе е добре да си вземеш подложка с вентилатори за лаптопи,продават се.Температурата ще падне с около 10ина градуса.

Инсталирай си програмката еверест , която ще ти покаже какви са температурите на компонентите ти и ни ги покажи.Няма да е лошо и да дадеш малко повече информация като какъв е процесорът , видеокартата.От колко време имаш лап топа и чистен ли е някога?

Изпревари ме :cool::cool:

Редактирано от andibgpz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа го чистих вчера. Сега свалих еверест и ми показва че темп. му е 105 градуса. Параметрите са ми 4 гб рам 600 хард видео карата ми е Нвидиа Гефорсе 9600М гт 512мб прецесора ми е интел центрино 2. Относно поставките не мога да си намеря за моя комп защото е 18.4 инча и е мн голям.

Редактирано от piskov91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оо 105 градуса са бая над лимита,то си е направо "котлон".

Щом е чист лаптопа и развива такива температури най-добре на сервиз,явно нещо по охлаждането не е в ред.

П.П. А оборотите на вентилатора увеличават лисе успоредно с нарастването на температурата.

Редактирано от andibgpz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа сега не преди го носих на поправка там ми казаха че са го оправили и след това беше извесно време добре обаче и преди пак ми показваше такава температура. Сега си мисля че даже не е толкова градуса защото си работи нормално. И имам две счупени пластмаски на решетката на вентилатора и мога да пипам радиатора и не пари преди пареше мн др-то което си мисля че евереста лъже е че когато пак прегряваше и буксата самото желязо не можеше да се пипне а сега не е така. Целия проблем който ме притеснява е само когато влезна в игра тогава става ужасно мн почва да топли и ви казах че самата гума на буксата на зарядното става мн мека а моята букса е облицована пичти цялата с гума то мястото където влиза в лаптопа. Казвам ви за буксата защото имам оште един лаптоп които не е с такава букса имах и др които го счупих и неговата букса не беше такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моли се да не ту умре видеокартата щото невидиите имат проблем с високите температури, особенно 7 и 8 серия...то и вероятно заради видеокартата процесора става 105 градуса... а що радиатора ти не пари? как става горещо на буксата? или буксата на зарядното прави лош контакт и отделно някаква гадна паста са ти сложили на радиатора...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами най-добре в понеделник отскочи до сервиза за да не направиш по голяма беля , защото тея 100 градуса са си множко , а и щом след почистването продължава проблема нямаш друг избор sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за лош контакт незнам но и буксата преди време започна да ми прави проблеми от това загряване. Надявам се да има вентилатор обаче да е от др вътрешната страна. Утре мисля да го разглоба и да се опитам да извадя видео картата за да погледна какво има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като се позамисля,ако температурите наистина бяха реални лаптопа трябваше да се е изключил след 100 те градуса.Но пък от друга страна щом уплътнението на кабела се размеква значи все пак температурата е висока.А за игрите нормално е да топли повече като играеш -натоварват най-топлоотделящите комоненти - видеото и процесора.

И все пак ,ако бях на твое място бих занесъл да го погледнат,

нека и някой по-"в час"да си каже мнението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди когато играех не правеше така и това размекване се получава когато играя. ПРимерно удеве играех и оплатненоето беше супер меко един приятел ми пис апо скъпе и дадох алт и таб и започнах да си пиша с него и след 5 мин някъде оплътнението беше кораво на камък. Др е и проблема където имам е че не живея в БГ и тука просто си нямам и най малка идея къде да го занеса. :whist::nono::mad: :mad: :mad:sad.gifsad.gifsad.gifsad.gifsad.gif

Когато влезна в игра самия вентилатор веднага започва да върти бързо. Няма ли някоя програма която да мога аз да ръководя вентилатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох бил съм в това положение като бях във Франция,както и да е.Единстеното,което ми хрумва е,ако можеш да смениш термопастата,както каза the professor.

Ами това е аз лягам,пиши как са се развили събитията...и евентуално как си разрешил проблема.

Успех и лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре мерси се пак за информацията ще видя какво ще направя по въпроса и ще пиша лека нощт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре мерси се пак за информацията ще видя какво ще направя по въпроса и ще пиша лека нощт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...