Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Biskata

Дъно до 160- 170лв.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Препоръчайте някакво дъно със сокет AM2+, AM3, DDR2 памет и да е с два PCI-E слота.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Препоръчайте някакво дъно със сокет AM2+, AM3, DDR2 памет и да е с два PCI-E слота.

Благодаря!

Защо искаш да е със ддр2 памет.или просто си имаш памети ддр2 и тях ще сложиш :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш хибрид AM2+\AM3 ?

Ето едно хубаво AM3 http://www.jarcomput...g/?m=7&i=537489

Да. Това дъно така като го гледам е добре. Общо взето в момента събирам предложения, за да избера възможно най-доброто до тези пари. Благодаря ти!

Защо искаш да е със ддр2 памет.или просто си имаш памети ддр2 и тях ще сложиш :rolleyes:

Точно така. Имам такива памети и искам да ги ползвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MA790X-UD3P

790X чипсет, DDR2, AM2+, AM3, 2 слота за видеокарти, нищо че единия работи на x8, загубата ще е минимална (2-3 кадъра)... и потенциал за клок.

По-добро за тези пари едва ли ще намериш.

Редактирано от yibo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искаш хибрид AM2+\AM3 ?

Ето едно хубаво AM3 http://www.jarcomput...g/?m=7&i=537489

Дъното е ДДР3 , ние търсим ДДР2!Иначе не лош избор :down:

MA790X-UD3P

790X чипсет, DDR2, AM2+, AM3, 2 слота за видеокарти, нищо че единия работи на x8, загубата ще е минимална (2-3 кадъра)... и потенциал за клок.

Подкрепям напълно и на мен ми харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MA790X-UD3P

Да, това мисля, че е екстра. То поне е с DDR2 памети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MA790X-UD3P

Още едно ЗА това дъно. 790 чипсет затазицена е идеално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още едно ЗА това дъно. 790 чипсет затазицена е идеално.

Май това се очертава да бъде. Благодаря на всички за препоръките :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май това се очертава да бъде. Благодаря на всички за препоръките :)

Здравейте отново.

Купих си дъното на GIGABYTE MA790X-UD3P и вече го ползвам. Имам обаче един проблем, не се разпознава записвачката. Записвачката е IDE. Свързана е към захранването и към дъното както трябва и се отваря и затваря, но до там. Идеи къде може да е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в Биоса и виж ако си с Marvell драйвер го активирай. Харда ти сата или пата е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в Биоса и виж ако си с Marvell драйвер го активирай. Харда ти сата или пата е?

Харда ми е SATA. В BIOS как точно мога да разбера дали ползвам Marvell драйвер? Мисля, че не ползвам такъв драйвер, понеже най-малката индикация щеше да бъде като видя инсталиран драйвер под windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Asus дъната за да работят пата устройства се ползва marvell adapter. При Гигабайт дъната не знам дали го има. По принцип е в onboard device configuration > Marvell IDE > Enabled.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

марвел вероятно ти е е лана, не сата контролера...

жалко че си се набутал с гигадървото...

виж да не би на записвачката да си обърнал кабела - червената жичка трябва да е от страната на първия пин (ако си с 40 пинов кабел, щото на 80 пиновия няма как да завъртиш конектора, отделно към дъното се вързва по отдалечения конектор)...

http://speedcomputers.biz/product/asrock-aod790gx128m-790gx/ това е много по изгодно и е пълно атх.

В Asus дъната за да работят пата устройства се ползва marvell adapter. При Гигабайт дъната не знам дали го има. По принцип е в onboard device configuration > Marvell IDE > Enabled.

това не е вярно... само за някои дъна интел, дето няма иде контролер в чипсета...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

марвел вероятно ти е е лана, не сата контролера...

жалко че си се набутал с гигадървото...

виж да не би на записвачката да си обърнал кабела - червената жичка трябва да е от страната на първия пин (ако си с 40 пинов кабел, щото на 80 пиновия няма как да завъртиш конектора, отделно към дъното се вързва по отдалечения конектор)...

http://speedcomputers.biz/product/asrock-aod790gx128m-790gx/ това е много по изгодно и е пълно атх.

това не е вярно... само за някои дъна интел, дето няма иде контролер в чипсета...

Кое не вярно! Да ти направя снимка на Биоса ли искаш?

При мен има освен за контролера на мрежовия адаптер - Marwell IDE и Marwell IDE Boot Rom

Изключа ли марвел идето и не ми работи DVD-то, което е пата.

Само най-старите 40 пинови кабели може да ги обърнеш, а и се съмнявам с ДВД да е с 40 пинов.

Motherboard Asus P5Q-E

Редактирано от izen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно, но проблема се оказа в IDE кабела. Смених новия със стария кабел и проработи. Да им се невидело и тъпите кабели. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое не вярно! Да ти направя снимка на Биоса ли искаш?

При мен има освен за контролера на мрежовия адаптер - Marwell IDE и Marwell IDE Boot Rom

Изключа ли марвел идето и не ми работи DVD-то, което е пата.

Само най-старите 40 пинови кабели може да ги обърнеш, а и се съмнявам с ДВД да е с 40 пинов.

Motherboard Asus P5Q-E

добре ве човеко, P5Q не е ли с насран чипсет интел? дрисльовците от интел отдавна разкараха иде контролера от южния мост... за това дрисльовците от асиз са сложили външен - мъртвел... а ако човека си е ползвал кабела от стария комп може и да е 40 пинов - новите дъна обикновено идват сам със сата кабели, изключения правят евтините модели на гигадръв и асрок...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в Биоса и виж ако си с Marvell драйвер го активирай.

Няма такова нещо, не подвеждай човека. Справка - цък - страница 43 май беше. Ако има нещо интересно в тази серия дъна на Гигабайт то е, че един стар производител на БИОС-и се върна в играта, бяха се поизгубили за известно време, това, че има два САТА и съответно РАИД контролера - на АМД и на Гигабайт (тези с виолетов цвят, двечките). С ИДЕ контролера стават трички и дават възможност за включване и правене на най-ралични конфигурации на дисковата система. И последно - новите или по-скоро вече старите ънгейджет режими на паметта и/или двоен канал според както си избереш. Честито на автора на темата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре ве човеко, P5Q не е ли с насран чипсет интел? дрисльовците от интел отдавна разкараха иде контролера от южния мост... за това дрисльовците от асиз са сложили външен - мъртвел... а ако човека си е ползвал кабела от стария комп може и да е 40 пинов - новите дъна обикновено идват сам със сата кабели, изключения правят евтините модели на гигадръв и асрок...

Съгласен съм,че марвела е издънка(особено ако харда ти е пата - силно не се препоръчва), но много хора си оставят пата ДВД-та след ъпгрейд какъвто е случаят тук. Почти всяко ново дъно има по едно IDE за тази цел. 40 пинов кабел за CD става, но не и за DVD - по бавен трансфер.

А иначе Гигабайт отдавна си оправиха дъната и биосите и са много добър избор.

kmvasilev, ако прочетеш внимателно как ме цитираш,ще видиш, че съм написал:"Влез в Биоса и виж ако си с Marvell драйвер го активирай"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...