Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Живея на 3-тия етаж.Преди 2 години под нас дойде семейство на квартира.То е в състав майката на детето,баща му, баба му и детето(което на 2 години).Под нас са минавали много квартиранти и всякакви цигани,турци,арменци,каракачани,оногундури,алкохолици,дървари,власи,варвари,римляни и всякакви прослойки на обществото.Като тези обаче никога не съм си и представял ,че ще дойдат.Никога дори не съм си представял ,че съществуват!Проблемът е следният- вдигат много шум-много, много шум.Започват сутрин рано и спират едва когато заспят.Шумът се състои в викане,кряскане,говорене на висок тон,тряскане на врати.Отделно като прибавим и детския плач, наподобяващ бебе по време на клане.И това по цял ден 7/24!!!Не мога да спя,да уча, да почивам, дори не мога да остана сам с мислите си!

Аз и семейството с което живея ги умолявахме многократно да спрат геролтията, но те категорично отказват да променят каквото и да било.Аз съм бивал отпъждан с заплахи,псувни,ръмжене,викане,наругаване и оскърбяване.Бях заплашван с чупене на глави, с оправяне(вероятно съд), с полиция дори.Дори когато отида те викат Полицията -все едно аз съм нарушителя на общественият ред.

Тъй като са на квартира ние молихме собственика на апартамента да ги изгони, но той многократно и категорично отказа.Всъщност той дори не живее в кооперацията а на село.

Веднъж дори се чух с него по телефона и той се изсмя ехидно!Господи помилуй!

Всяка сутрин бивам буден около 8 часа от силното викане на дъртата.Всъщност тя е основният нарушител на реда.Висока 160 см, тегло 215 кг. глава колкото кофа и глас като на 5 Боримечки x 55.Страда от проблема ,че непрекъснато вика.И то смея да кажа напълно целенасочено.Беше предупредена от цялата ми челяд и пак продължава.Въпреки ,че споменах физическите и параметри,аз не се шегувам проблемът е много сериозен.

Всъщност полицията по скоро защитава тях ,тъй като те се оправдават с това ,че гледат малко дете.Всъщност тук долу са минали около 3 семейства с бебета,малки и големи деца ,но никога никой не си е позволявал такова нещо.

Всеки ден използвам метода да ......... по пода та дано млъкнат и като предупреждение ,но никога не млъкват.Дори казват "На който не му изнася на палатка".На мястото където съм отраснал и живея цял живот 19 години ми казват да ходя на палатка!Представяте ли си??Не знам колко наглост трябва да притежаваш за да го правиш това?Да отидеш в чужда кооперация и да безпокоиш собственикът?Аз това не бих го направил никога.

Сградата е така направена ,че хората от другата страна няма как да я чуят.Те подкрепят тях, а мен изкарват убиец!Убиец!!!Господи помилуй!Аз не мога и мравка да убия.Впрочем дори винаги съм бил примерен и като ученик и всякак.Смятам ,че е справедливо човек да защитава правото си на живот.През живота си никого не съм убил или наранил или каквото и да било.

Закон е буденето сутрин от геролтията, добре ,че съм все още ученик в 12 клас та ставам и ходя на училище.Затова пък всеки уикенд съм стресово буден в 8 часа!Господи помилуй!

Досега полицията е идвала 2 пъти заради тях защото те са я повикали-заради мен.Аз не съм викал полиция все още.Те бяха подали и жалба!Аз не съм подавал жалба.

Всяка нощ ги чувам как се смеят.Силен смях.Разбирам ,че на тях им е удоволствие да знаят ,че ден по ден,час по час,минута по минута не издържам.

От прекомерният ежедневен стрес аз дори изгубих апетит и сега се храня веднъж дневно.

Страх ме е да занимавам полицията с моя случай, дори честно казано ме е срам да ходя.Знам ,че най-вероятно пак ще кажат:''Ти не можеш да им забраниш да си приказват на хората''.Звучи мижитурско и ехидно, нали?Или пък "Те гледат малко бебе".И когато им кажа ,че от тяхното викане и геролтия и дори то самото бебе крещи и реве те казват "То не е твойо ,че да казваш".О, Господи помилуй!Ами ако бях аз на негово място?Горко ми!

И така

Чудя се да подам ли жалба и ако подам с какво обвинение?До кого-до полиция или прокуратура?

Ако знае нещо по подобен род случаи някой може да напише.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

първо - много използваш думите "Господи помилуй" и ми стана интересно

второ - от тази година има нови изисквания за етажната собственост, кооперациите и т.н. и можеш да прегледаш законовите и подзаконовите нормативни уредби - мисля, че има и обширни области в които можеш да действаш. Взимаш 50 % подписи от живущите в сградата и можеш да изискаш от хазяина да ги гони или нещо такова беше, не помня точно; по-скоро прочети каквото ти казах

трето - успех :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Всеки ден използвам метода да ......... по пода та дано млъкнат и като предупреждение...

...Досега полицията е идвала 2 пъти заради тях защото те са я повикали-заради мен.Аз не съм викал полиция все още. Те бяха подали и жалба!Аз не съм подавал жалба...

мисля че си в неизгодно положение...по новите закони по скоро теб ще изгонят...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не вземеш да се консултираш с адвокат? Ако ти каже,че нищо неможе да се направи потърси помоща на няколко по-едри чичковци с чорапи на главата, които действат срещу заплащане!То друг начин няма като няма закони!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами за чичковците с чорапите на главата ме е страх да не ударя на камък с тях!Иначе не знам но май по някакви други начини (на тъмно) ще трявба да се решава проблемът.То не се издържа вече , ей ся в момета дори когато го пиша това тея отдолу зеят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам си под 70 кила.Иначе щяха да те вземат на сериозно.И аз имам кофти съседи,но на вид вдъхвам респект.С малко заплахи и кръвнишки поглед се постигат чудеса.От опит съм научил,че за да те вземат на сериозно трябва да си покажеш рогите,зъбите,добре трениран кръвнишки поглед, въобще целия арсенал от сплашващи и будещи страх налични средства.Това дето го казват "Опитай с добро" е вятър приказка на хора които вечер си четат библията и се надяват "той" да се върне и да им оправи живота.Това,може и някога да се случи,но нас няма да ни има тогава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мисля че си в неизгодно положение...по новите закони по скоро теб ще изгонят...

Имам в предвид че вместо да се жалваш по нормалния начин в полицията, ти си започнал да се саморазправяш със съседите, поради което те са се жалвали от теб и твоите действия.

Много важно в случая е какво мислят останалите съседи в кооперацията - ако и те мислят че не си прав, не виждам какво може да направиш... освен да завършиш тази година училище и да запишеш висше образование в друг град... на есен.

А ако продължаваш да им тропаш в един момент може ти да си глобения... по скоро родителите ти за нарушаване на между съседски отношения и правата на квартирантите под теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говори със съседите и им обясни ситуацията. Посъветвай се с адвокат и прочети новия закон. Бил съм в подобно положение :/ Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така като ти чета постовете брат ми звучиш като някой пропаднал зубър :) Та аз ако видя такъв като тебе направо ще си ти затворя вратата, а ако ми е ясно, че няма да се занимаваш и с полиции всеки ден купон със силна музика ще вдигам :D :D ... Още ли мислиш, че живееш в цивилизована страна ? Помисли отново, защото тук не е по-добре от джунглата :D особено в кооперации апартаменти и тем подобни тъпотий :) Е затова си живей в къща и нямаш проблеми, ако ще и на село да е (то вече селяните са по-култирни от гражданите ама айде...)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам си под 70 кила.Иначе щяха да те вземат на сериозно.И аз имам кофти съседи,но на вид вдъхвам респект.С малко заплахи и кръвнишки поглед се постигат чудеса.От опит съм научил,че за да те вземат на сериозно трябва да си покажеш рогите,зъбите,добре трениран кръвнишки поглед, въобще целия арсенал от сплашващи и будещи страх налични средства.Това дето го казват "Опитай с добро" е вятър приказка на хора които вечер си четат библията и се надяват "той" да се върне и да им оправи живота.Това,може и някога да се случи,но нас няма да ни има тогава.

Изглеждам 70 кила тежа 90.Не съм внушителен въобще.Изглеждам слаб.Не ме вземат на сериозно.И да аз всяка вечер си чета Библията и вече опитах с добро!Но никой не чу.Никой.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой няма и да те чуе, като не се оплакваш в полицията, ами ревеш като някаква ощипана невеста по форуми.

И, като споменаваш Бог, аз пък се сещам за една приказка, че "помага, ама в кошара не вкарва".

edit: ...а аз си мислех, че е тема за акционерните дружества в кооперации.

Редактирано от v2.0 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А с хазяина не може ли да се разберете? Намери още 2-3 от блока, дето ви дразнят тия и му се оплачете...ако не е в час му кажете че ще го съдите. На тези викащите им кажи че ще запишеш детето как плаче по цял ден и ще го патиш на социалните записа и на 1-2 неправителствени организации. Вземи някой 100+ килограма като им го казваш , или някой с куфарче и вид на мутренски адвокат. Стой небрежно, но не отпуснато. Говори тихо но ясно и твърдо.

И щом е под вас е лесно- око за око. Слагаш един бас бокс легнал на пода и им го пускаш като спят. Един приятел беше измислил и по-гадни неща ама не са за писане....

Успех!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А с хазяина не може ли да се разберете? Намери още 2-3 от блока, дето ви дразнят тия и му се оплачете...ако не е в час му кажете че ще го съдите. На тези викащите им кажи че ще запишеш детето как плаче по цял ден и ще го патиш на социалните записа и на 1-2 неправителствени организации. Вземи някой 100+ килограма като им го казваш , или някой с куфарче и вид на мутренски адвокат. Стой небрежно, но не отпуснато. Говори тихо но ясно и твърдо.

И щом е под вас е лесно- око за око. Слагаш един бас бокс легнал на пода и им го пускаш като спят. Един приятел беше измислил и по-гадни неща ама не са за писане....

Успех!!!!

Хазяина не е в час.Нямаме пари да го съдим.Няма и 1 дето да го дразнят тъй като те са от другата страна и там по не се чува щото те нямат стена с стена а са отделени.Не познавам мутренски адвокати.Ако им пусна бас бокс ще ме вкарат в лудницата-имам предупреждение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Досега полицията е идвала 2 пъти заради тях защото те са я повикали-заради мен.Аз не съм викал полиция все още.Те бяха подали и жалба!Аз не съм подавал жалба.

А защо не си ?

Напротив - ти трябва да викаш кварталния и полицията - за да повдигнеш иск или нещо друго - трябва да има документирано в полицията, че те нарушават правилата на реда.

Как иначе ще докажеш, че именно те те тормозят и то системно?

До колкото разбирам, щом те са викали полицаите заради тебе, явно точно ти нарушаваш техните права glare.gif

Викай ги бе.

Като вдигнат врява от 2 до 4 часа следобед - викаш полицията.

Ако крещят или усилват музиката след 22 часа - викаш полицията.

Ако те заплашват със саморазправа -викаш полицията.

Ако ти замърсяват стълбището -викаш полицията.

Толкова ли е сложно ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако им пусна бас бокс ще ме вкарат в лудницата-имам предупреждение.

Аз мисля,че ти си проблема,и търсиш отмъщение от хората !

С "викове" те будят,но ти пускаш силната музика.

Предупреждение от полицията се прави след подаден сигнал и пристигане на място,където се установява,дали наистина има нарушение на общественият ред.

Щом имаш такова предупреждение,значи са го установили на място.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля,че ти си проблема,и търсиш отмъщение от хората !

С "викове" те будят,но ти пускаш силната музика.

Предупреждение от полицията се прави след подаден сигнал и пристигане на място,където се установява,дали наистина има нарушение на общественият ред.

Щом имаш такова предупреждение,значи са го установили на място.

Човече те не могат да го установят защото се действа по следният много хитър начин- когато Полицията дойде те спират да викат.Е много ясно че ще спрат да не са луди пред Полицията да викат??Казах ти имам си работа с заклети престъпници отдавна без съвест, външно благочестиви, но отречени от всякаква добродетел.А колкото до музиката аз музика не слушам почти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо не си ?

Напротив - ти трябва да викаш кварталния и полицията - за да повдигнеш иск или нещо друго - трябва да има документирано в полицията, че те нарушават правилата на реда.

Как иначе ще докажеш, че именно те те тормозят и то системно?

До колкото разбирам, щом те са викали полицаите заради тебе, явно точно ти нарушаваш техните права glare.gif

Викай ги бе.

Като вдигнат врява от 2 до 4 часа следобед - викаш полицията.

Ако крещят или усилват музиката след 22 часа - викаш полицията.

Ако те заплашват със саморазправа -викаш полицията.

Ако ти замърсяват стълбището -викаш полицията.

Толкова ли е сложно ?

Ха, ха. Не се излагайте бе хора, не виждате ли че ако наистина са вдигали дъндания и други съседи щяха да пропищят. Тази тема е много несериозна. :) Ти да не би да имаш хиперакузия - и да чуваш и пеперудата кат пърха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Полицията е безсилна в тези битови разправии. Ако ще и 1000 пъти да я викаш ... те са длъжни да дойдат, защото иначе трябва да обесняват след това, защо не са отликнали на подадения сигнал, който се записва. Там е работата, че на практика те не могат да направят нищо , освен да предупредят дразнителите или някакъв акт да им бъде съставен. Ако пък дразнителите са хитри - могат да избегнат това, като просто не отворят на полицията, тъй като те имат това право, а полицията няма в този случай такова, че да им навлезе в имота. Аз имах същия проблем със съседите над мен и не се оплаквах само аз, а и тези над и до тях. Писали сме жалба дори до началника на РПУ-то, защото кварталния вместо да си тежи на мястото започна да ни се оплаква, колко ощетени са били от към правомощия. Парадокса беше, че в отговор на жалбата ни бе посикано писмено обяснение "защо е пусната жалбата?" и до там приключи всичко. Пращаха ни дори да викаме РИОКОЗ да мерело децибелите. Хъх те РИОКОЗ само за нас размитат в тези късни часове. С една дума нищоооо не може да се направи. То не бяха разговори и обещания пред събраните разгневени съседи + домоуправитела, че нямало да се повтори и т.н до след 10-20 мин. Има институции в България, но те просто не си вършат работата, нито са наясно с какви правомощия разполагат и с какви не. Радвам се поне, че след 3 дъъълги години всичко утихна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Два документа от наше село касаещи проблемите в темата, дано са от някаква полза като насоки и ориентация:

Управление на етажната собственост

Наредба за обществения ред на територията на Община Сливен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване