Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

c-xooper

Порблем с видеокарта

Препоръчан отговор

Здравейте преди около година на другия компютър имаше PALIT 8500GT/512/128-bit/DDR2 с пасивно охлаждане.След като реших да сложа едно Флопи(трябваше ми)картата отказа.

При зареждане на Windows XP излизат едни точици,след като зареди,дава един син фон с грешка,която немога да видя защото се маха много бързо и се реска пс.Реших да я сложа на друг компютър но там си я намери без проблем нямаше ги точките при зареждане.НО след инстала на Driver хоп пак същото,пробвах и с други драйвъри но уви нестана.Сменях пастата.Та на какво може да се дължи това.Картата беше чисто-нова работи около 2-3 месеца.Немажахме да и намерим гаранцията и затова нея занесохме.Вече гаранцията изтече и за кофти късмет точно сега я намерих :biggrin::ph34r::speak: :speak: ;) .Картата седи до мен и събира прахуляк и се чудя какав може да е проблема.Ако се сещате за нещо отворен съм за предложения ;)

Редактирано от c-xooper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно е да не тистига захранване на твоя компютър или да си я разместил в слота при слагането на флопито.

За драйвърите първо деинсталирай старите, не рестартираш пускаш Driver Sweeper слагаш отметка на nVidia графични драйвъри, почистваш, рестарт,F8 /Safe Mode/, повтаряш операцията с Driver Sweeper, рестарт и инсталираш на чисто!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точиците са били артефакти и се получават, или от скапана видеопамет, или просто не ти е стигало напрежението, след като си боднал флопито (колкото и странно да звучи, вероятно ти е било скапано захранването). Синият екран вероятно е бил грешка от драйвера. Ако сега, на друг компютър, положението е същото, може да пробваш още няколко драйвера, включително по-стари, както и модифицирани (Omega примерно), или да намалиш честотите на GDRAM-а (през V-tune на Палит би трябвало да стане).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте преди около година на другия компютър имаше PALIT 8500GT/512/128-bit/DDR2 с пасивно охлаждане.След като реших да сложа едно Флопи(трябваше ми)картата отказа.

При зареждане на Windows XP излизат едни точици,след като зареди,дава един син фон с грешка,която немога да видя защото се маха много бързо и се реска пс.Реших да я сложа на друг компютър но там си я намери без проблем нямаше ги точките при зареждане.НО след инстала на Driver хоп пак същото,пробвах и с други драйвъри но уви нестана.Сменях пастата.Та на какво може да се дължи това.Картата беше чисто-нова работи около 2-3 месеца.Немажахме да и намерим гаранцията и затова нея занесохме.Вече гаранцията изтече и за кофти късмет точно сега я намерих :biggrin::ph34r::speak: :speak: ;) .Картата седи до мен и събира прахуляк и се чудя какав може да е проблема.Ако се сещате за нещо отворен съм за предложения ;)

това е проблема:

http://www.google.com/search?ie=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=nvidia+bad+chips

ядро g84 че и пасивна...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

други идеи :wors: :wors: :wors:

Здравейте,казаха ми че при пасивните охлаждания на картите пастата се вкаменявала.Отворих я и точно това беше станало почистих внимателно,а после сложих 2-3капки паста растелих я в/у процесорчето и и затворих,после ще я пробвам дали има ефект :rolleyes::blink: .Да ме посъветвате нещо друго?

Редактирано от мики маус (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сложиш един вентилатор да духа срещу радиатора на картата.Не е задължително,но е полезно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сложих обаче несъм сигурен дали трябва да е така или обратно зада духа навътре

post-250978-1264768525,37_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сложих обаче несъм сигурен дали трябва да е така или обратно зада духа навътре

Така трябва да е. То си духа навътре, т.е. към картата, това е целта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре заповам теста

Хоуу след дългия си престой в кутийката картичката тръгна.

Значи нямала е дефект ами просто не е могла да направи хубава връзка заради втвърдилата се паста.

Със вента държи 41 градуса и смятам че е нормално,но мога да сложа още един такъв 80mm но мисля че няма да има смисъл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

41 градуса е напълно нормална температура за видеокарта и няма смисъл от още един вентилатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

41 градуса е напълно нормална температура за видеокарта и няма смисъл от още един вентилатор.

:yanim: :yanim: :yanim: Браво на мен.Отдавна трябваше да го направя това но :angry::clap: :clap:

Сега обаче имам притеснения към температурата на процесора коята при товар стига до 78 градуса по целзий :eek: :eek: :speak::)

Процесора е Intel® Pentium® D950 и не е с боксовото охлаждане,перката се върти със около 2191-2750 оборота :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.6 Не се толерира практиката на flood – публикуване на едно и също нещо многократно, както и публикуването на голям брой мнения от един потребител едно след друго. За добавяне на информация към предишен пост има бутон "Редактирай" на всеки ваш пост.

"Сега обаче имам притеснения към температурата на процесора коята при товар стига до 78 градуса по целзий

Подмяна на пастата и почистване на вента и ребрата на кулъра,вярвам,че ще даде положителен ефект.Оптимизирането на въздушният поток,подреждането на кабелите и цялостното почистване-също.Хубаво е да си сигурен,че знаеш как се сваля и качва процесор и охладителя му,също и как се слага паста,иначе ефекта може и да е обратен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре приемам забележката но всичко това което каза е направено

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и нещо за пастата на видеокартите - на повечето слагат пластмасова като лепило (не става такава от спичане) на мойта видеокарта смених пастата веднага като я купих и се беше като спекла (гигадръв много я харесват такава паста, пък и някои други марки)...

http://store2.data.bg/professor/HTML/snm/snm.html

печкиум 4 и печкарон 4 са горещи процесори но 78 градуса са много... има ли паста между процесора и радиатора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и нещо за пастата на видеокартите - на повечето слагат пластмасова като лепило (не става такава от спичане) на мойта видеокарта смених пастата веднага като я купих и се беше като спекла (гигадръв много я харесват такава паста, пък и някои други марки)...

http://store2.data.bg/professor/HTML/snm/snm.html

печкиум 4 и печкарон 4 са горещи процесори но 78 градуса са много... има ли паста между процесора и радиатора?

Естественно че има и се замислям дали да не вложа някой лев за охлаждане.нещо до към 30,40лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...