Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добро утро.Значи компютъра се намира във стаята в която спя и е доста шумничък.Както вече казах в другата тема процесора ми държи изключително високи температури.Без товар държи 60 градуса но когато го натоваря примерно с Crysis температурата се качва доста и държи около 76-78 градуса.Най-високата температура която съм засичал с това охлаждане е изключителните 82 градуса :) .Вента на охлаждането работи без товар на около 2220 оборота,а при товар 26..до 2900 :wors::eek: .Искам да започна да го обезшумя малко и да намаля температурата за да улесня живота на процесора.Като за начало ще купя един фан за него а после ще взема и 80мм за въздушен поток.Та спрял съм се на http://www.dekada.com/catalog/freezer-7-pro-pwm-p-54.html . Предпочитанията ми са за по-лесно захващаш се.Ценовия диапазон е 30-40лв но за предпочитане е към 30лв.

Другото което е да ми предложите подходящи изключително тихи 80мм вентилатори.

post-250978-1264840509,48_thumb.jpg

post-250978-1264841429,15_thumb.jpg

Редактирано от c-xooper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не дочетох до края сложи си колкото можеш вентилатори и отвори кутията!И го изчисти!

Редактирано от FodoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не дочетох до края сложи си колкото можеш вентилатори и отвори кутията!И го изчисти!

Това пък е бе смисъл.Колкото и добър поток да правят вентилаторите,като се отвори кутията той почти се губи.Иначе си сложи ПОНЕ изкарващ вентилатор.А ако имаш място е добре да сложиш и вкарващ.

Не си казал какъв ти е процесора и има ли клок.

Аз ти препоръчвам това охладителче,по-добро е от бокса и става и за Интел и За АМД .За останалите пари си вземи един или два вента ,ако ти позволява кутията.Препоръчвам ти тези 80ммl или тези ако имаш възможност за120мм.Само,че те са само за изкарващи за вкарващи ти трябва обикновенният вариант. http://www.dekada.com/catalog/imagemagic.php?img=images/Arctic_F12_00l.jpg&w=600&h=511&page=popup

Всичко това се включваш под 40лв.Като е добре да си почистиш праха из кутията и да отместиш кабелите от въздушният поток.

Редактирано от coolmeen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора ми е Intel® Pentium® D950 .Не е клокнат но с ново охлаждане при добри температури ще се клоква.Сокета ми е LGA775.Имам място за 3х80мм вентилатора,на страничния капак,на предния панел пред хардовете и отзад.Но засега както казах искам да си взема някакаво за процесора да държи на клок и да е с нормани температури.

Всичко е идеално почистено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О този процесор си е голяма печка така,че охлаждането от горния ми пост отпада.Трябва ти скъпо охлаждане,а според мен не си заслужава по добре оправи потока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами във момента съм с едно XILENCE BLADE.

Сложих един отзад който изкарва 80мм заедно с охлаждането на захранването 120мм перка,отпред вкарва 80мм.Но искам да взема някое по сериозно с голяма перка зада може да върти с малко обороти а да охлажда добре,и да се захваща лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://store2.data.bg/professor/HTML/snm/snm.html ако си с боксовия охладител е нормално ако не си го чистил... за мен бокса на интел е неефективен шумен боклук (и всички охладители с тоя тип ребра), който се задръства за 0 време... Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не несъм с боха на XILENCE BLADE

Като разлеждам листите с продукти май това което съм дал за тази цена е най-добро, а се слага лесно.Ако знаете нещо по удачно казвайте.

Току що играх Crysis със пунати SpeedFan и EVEREST и темперятурата на ЦПУ отново се качи до 82 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето добри охладители е добре да се закрепват с bolt-thru kit заради сериозната им тежест,а и риска от огъването на дъното.Тогава се налага да се свали дъното при монтажа на охладителя,та лесно закрепване и добър охладител не се срещат често.Не знам с каква сума можеш да се разделиш,та ще ти дам няколко предложения.Това,това, и това.Малките на размер кутии,претъпкани с загряващ се хардуер,пречат на нормалното охлаждане.Твоят охладител не е лош,опитай да оптимизираш въздушният поток в кутията,ако се налага с добавяне на вентилатори,подреди добре кабелите да не му пречат,и почисти добре.Чак тогава,ако няма резултат,помисли за ново охлаждане.

Вече един път говорихме за това...2.6 Не се толерира практиката на flood – публикуване на едно и също нещо многократно, както и публикуването на голям брой мнения от един потребител едно след друго. За добавяне на информация към предишен пост има бутон "Редактирай" на всеки ваш пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://myego.cz/img/chladice-cpu/instalace-xilence.jpg

Ето това е моето охлаждане само че е със вента навътре а отзад на кутията има вентилатор койтоизкарва топлия въздух

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://myego.cz/img/chladice-cpu/instalace-xilence.jpg

Ето това е моето охлаждане само че е със вента навътре а отзад на кутията има вентилатор койтоизкарва топлия въздух

ми значи си го монтирал правилно... тука на снимката някой идиот го е монтирал... щом с това охлаждане са ти такива температурите значи имаш проблем с топлоотдаването между процесора и радиатора... щото не е нормално за радиатор дето е 650грама... гореща ли е медната плочка в основата на охладителя? ако не е - значи пастата ти е гадна... възможно ли е като си купувал радиатора да е имало предпазно фолио върху медната пластинка за да пази долната част от надраскване и да не си го махнал преди монтажа? щото съм виждал такива изпълнения (въпреки че пише фолиото да се махне)...

http://tiny.cc/qbMBh

нещо от сорта на снимката...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз,честно казано, не бих избрал точно този охладител за този процесор.Макар и масивен,охладителя не е от най ефективните на пазара,вентилатора му също е по-малък-и като дебит и като размер.Пробвай смяна на пастата и хубаво издухване между ребрата.Така температурите,мисля, биха влезли в по-добри стойности.Отлично охладен процесор ще видиш,ако монтираш сериозен охладител,обаче ще пострада сериозно критерият цена/качество.Не знам дали си заслужава.Ако пак говоря честно,на твое място не бих сменил охладителя,а процесора.На цената на добър охладител,се продават втора ръка доста по-производителни,а и по-хладни процесори от твоя.Дано не прозвуча обидно,защото нямах такова намерение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми значи си го монтирал правилно... тука на снимката някой идиот го е монтирал... щом с това охлаждане са ти такива температурите значи имаш проблем с топлоотдаването между процесора и радиатора... щото не е нормално за радиатор дето е 650грама... гореща ли е медната плочка в основата на охладителя? ако не е - значи пастата ти е гадна... възможно ли е като си купувал радиатора да е имало предпазно фолио върху медната пластинка за да пази долната част от надраскване и да не си го махнал преди монтажа? щото съм виждал такива изпълнения (въпреки че пише фолиото да се махне)...

http://tiny.cc/qbMBh

нещо от сорта на снимката...

Не не е гореща медната плочка в основата.Фолиото го махнах сигурен съм.Значи осатава да е пастата,тези дни ще потърся паста и ще я сменя ще взема и 3 вентилатора.Един отпред и отстрани да вкарват а този отзад и вентилатора на захранването да изкарват.Само да попитам кое трябва да гледам за нивото на шума(термина с който го наричат)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш хубави 80-90мм(сигурен ли си че не стават 90мм на кутията?) перки единственото което ми хареса след няколко проби е Noiseblocker 80mm NB-BlackSilentFan X2 Rev3.0 + Slics 1800rpm.

И не прави компромис с цената на пастата, препоръчвам ти Arctic Cooling MX-3  или Arctic Silver 5 !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мики маус не е прозвучало обидно.Във момента съм в периода в който навлизам във компютърния свят и имам интерес към абсолютно всичко свързано с тях.Опитвам се да асимилирам всичко което казвате,а не да го приемам като подигравка.За нов процесор съм се насочил към Intel® Pentium® E6300 (2M Cache, 2.80 GHz, 1066 MHz FSB),намира се за около 120лв но дотагава ще се опитам да оправя този.А ако може сподели и какви процесори втора ръка се намират и кой на каква цена ориентировъчно.Мерси :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен MX-3 не си струва двойната цена спрямо MX-2 (1-2 градуса при максимално натоварване)... много по важно е КАК и колко паста се слага от колкото каква е пастата:

thermalpaste1.jpgthermalpaste2.JPG

толкова паста се слага... даже аз слагам на половина на това от картинките и пак е достатъчно... пастата не е нужно да се размазва, радиатора ще я рязмаже както трябва... при предварително размазване е възможно като поставятте радиатора, посредата да остане въздух, а без предварително размазване това е невъзможно...

и не мисля, че специално за случая на c-xooper са необходими още вентилатори (в 95% от случаите перката на захранването е предостатъчна)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:speak::lol6::) ми тоя моя е наплескан целия с паста не е само една капка. Редактирано от c-xooper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами има фирми,специализирани в продажбата на втора ръка компоненти,даже някои дават по месец гаранция за купен от тях хардуер.Това за процесора,не е от такова значение,защото тръгне ли,си върви...Е,ако не го гръмнеш с клок.:speak:Проблема с тези фирми е,че продават доста архаични процесори на добри цени,а по-новите,обикновено ,куцат в ценово отношение...Затова следи форумните обяви за продажба-можеш да почнеш с нашият форум-където,за съжаление, в момента няма нищо,подходящо за теб и дъното ти.Този,който си харесал,е един доста добър бюджетен процесор и охлаждането ти ще се справи добре с него.Дано смяната на пастата и почистването да понижат температурата,за да можеш да си ползваш комфортно конфигурацията,докато вземеш новият процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе на дъното ми там на малкия помощния процесор не е само с радиаторче ами е радиатор с вент,който ми показва че се върти със 7670 оборота тва верно ли е и ако е от къде да му ги регулирам.колкото до процесор намерих Е5300 за 99лв нов и тази седмица ще го има в магазина и ще го купя.

post-250978-1264888641,89_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе на дъното ми там на малкия помощния процесор не е само с радиаторче ами е радиатор с вент,който ми показва че се върти със 7670 оборота тва верно ли е и ако е от къде да му ги регулирам.колкото до процесор намерих Е5300 за 99лв нов и тази седмица ще го има в магазина и ще го купя.

тоя процесор не тръгва на това дъно... MSI P4N SLI XE (MS-7203) на това дъно процесори core 2 не се поддържат, само печкиум 4, печкиум D, печкарон D :

http://www.msi.com/index.php?func=prodcpusupport&maincat_no=1&cat2_no=&cat3_no=&prod_no=263

сега за перката на чипсета "помощния процесор" - нормални са оборотите за такава злобарка... асус имаха модел с около 9000-10000 оборота, пак с NF4 и оборотите не се регулират...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тоя процесор не тръгва на това дъно... MSI P4N SLI XE (MS-7203) на това дъно процесори core 2 не се поддържат:

http://www.msi.com/index.php?func=prodcpusupport&maincat_no=1&cat2_no=&cat3_no=&prod_no=263

сега за перката на чипсета "помощния процесор" - нормални са оборотите за такава злобарка... асус имаха модел с около 9000-10000 оборота, пак с NF4

еиии мерси че ме поправи.Значи остава Е6300 но при нея и рама треа да сменям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еиии мерси че ме поправи.Значи остава Е6300 но при нея и рама треа да сменям.немога ли да ги намаля оборотите на охл на чипсета

и той не тръгва... що не прочетеш линка по горе с поддържаните процесори? забрави за процесор дето почва с E и Q... а друг няма смисал да търсиш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и той не тръгва... що не прочетеш линка по горе с поддържаните процесори? забрави за процесор дето почва с E и Q... а друг няма смисал да търсиш...

аа да

е"ти ми тогава кажи някакъв свестен който да не грее много и да държи на клак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аа да

е"ти ми тогава кажи някакъв свестен който да не грее много и да държи на клак

няма такива, както съм писал дъното поддържа само печкиум = печка?

аиде лека, че стана много рано...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...