Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

coolboy

Монтиране на вентилатор на видео карта.

Препоръчан отговор

Искам да монтирам вентилатор към nVidia 8500 GT с пасивно охлаждане. Картата има някакъв изход мисля, че е за вентилатор, но трябва да се махне радиатора, а вентилатора е голям. Ако изхода на видео картата не е за вентилатор как да го свържа и поставя върху радиатора. Захранването ми е 350W имам свързани 2 CD-та, ще трябва ли да махна едното? И ако може препоръчайте ми вентилаторче за дадената видео карта.

Редактирано от coolboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здрасти, и аз съм в момента с 8500гт която е с пасивно охлаждане и съм сложил един 80мм вентилатор на радиатора само с болчетата от комплекта на фана.

post-250978-1264882651,32_thumb.jpg

post-250978-1264882677,46_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с 9500GT с пасивно и съм навил една "осмица" направо в ребрата, няма проблеми.

p00733-pic2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свински опашки,като алтернативен вариант.Колкото по-голям вент,толкова по-малко обороти и от там по-малко шум.Колко голям вент-колкото е възможно.Мечо Пух-колкото повече,толкова повече...:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам същата видео карта,сложих и големичка перка колкото радиатора като я закрепих с достатъчно дебели винтчета (от типа рапиди за гипс картон)така,че да затегнат в ребрата на радиатора за да няма луфт и всичко е ок! Процедурата изглежда груба,но на мен не ми пука,а и това не е проблем...Ако не ти пречи направи така и ти няма да имаш проблеми :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да монтирам вентилатор към nVidia 8500 GT с пасивно охлаждане. Картата има някакъв изход мисля, че е за вентилатор, но трябва да се махне радиатора, а вентилатора е голям. Ако изхода на видео картата не е за вентилатор как да го свържа и поставя върху радиатора. Захранването ми е 350W имам свързани 2 CD-та, ще трябва ли да махна едното? И ако може препоръчайте ми вентилаторче за дадената видео карта.

това което мислиш че е изход за вентилатор, най вероятно е вход за цифров сигнал - от spdif на дъното и вадиш цифров звук през DVI на видеокартата... прави се ако искаш да вържеш телевизор с HDMI... вържи вентилатора към дъното или към захранването в зависимос от това с какво завършва накрая кабелчето...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ми е Biostar P4M890-M7 TЕ. С какъв крайник трябва да е крайника и къде точно се мушка? 615696d4e5b6f9d2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ми е Biostar P4M890-M7 TЕ. С какъв крайник трябва да е крайника и къде точно се мушка? 615696d4e5b6f9d2.jpg

долу в ляво на картинката - един бял конектор с три пина... точно до отвора за винтче...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. Вторник, ще взема нов вентилатор, защото счупих този... :cool: и ще постна снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана добре, видео картата загрява доста по малко. 77f18ad82b34560a.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери по-малък вентилатор или уплътни луфтовете отстрани на този, че стърчи от радиатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз съм със същата видео карта и трябва да си сменя вентилатора в най-скоро време купил съм си вентилатора само трябва да го сменя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана добре, видео картата загрява доста по малко. 77f18ad82b34560a.jpg

сложил си вентилатора на обратно, тоест да смуче... това с тиксото е идиотско. направи го с кабелни превръзки или винтчета... не знам дали така както си сложил вентилатора при монтаж на картата не опира във съседните PCI слотове. сложи вентилатор 70x70x15 mm или 60х60х15 mm с винтчета в радиатора...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...