legislator

Avast Anti-Virus Free/Pro/IS - проблеми, въпроси, мнения, обсъждане-част 1

1444 мнения в тази тема

Кое е по-доброто решение? Очаквам градивни отговори

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за напомнянето, преди да напавя запитването разгледах тези теми, но там няма отговор на моя въпрос. Моето желание е да бъде наоравено сравнение между тези две AV тъй като разполагам с тях и се колебая кое точно да инсталирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за напомнянето, преди да напавя запитването разгледах тези теми, но там няма отговор на моя въпрос. Моето желание е да бъде наоравено сравнение между тези две AV тъй като разполагам с тях и се колебая кое точно да инсталирам.

<{POST_SNAPBACK}>

Здравей! На мен ми препоръчаха Avast! и аз си я сложих.

Нямам оплаквания!

Помоли някой от разбиращите във форума да ти направи анализ на това, коя от двете AV е по-лека и не натоварва PC-то.

:);):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От 4 месеца съм сложил Аваст про и то на два компа и съм супер доволен.Хваща засега вируси,има вградена стена(можеш да ползваш и друга без Касперски антихакер,аз лично със си пуснал Уиндоуската),лесно приема серийния номер,всекидневни ъпдейти(безпроблемни),проверява страници преди да ги отвори а не след като се зарази :) .Сканира архиви,има три нива на скан,лека е.Аз ползвам версията на български.И ако си решил да сложиш Аваст ЗАПОВЯДАЙ.

Поздрави! :bye:

За другата антивирусна нищо немога да кажа защото не я познавам.

Редактирано от dragozow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

dragozow е прав ... И аз съм с Avast и съм доволен. Случвало се е да хваща троянци, които примерно F-Prot изобщо не засича. За съжаление обаче е малко тежичка за моята щайга, и под "щайга" разбирай нещо атнично :) ... Но предолагам, че това няма да е проблем за тебе ;) Имам малък проблем с уеб щита (Web Shield) и мрежовия щит (Network Shield) - нещо не се разбират ... не знам дали е само при мен или и други са се натъквали на него. Когато уеб щита е пуснат, мрежовият щит спира да блокира каквито и да било атаки - затова и съм го спрял. Разчитам всички кеширани файлове на браузъра да се сканират както трябва ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз не бих казал че е тежка,единия комп е на 450 мегахерца(P2)със 256 рам.Ползвал съм и по-тежки.Става определено за слаби компоти наред със Нод и Саймантек корпорейт но мисля че ги превъзхожда(мое мнение).На стандартен скан със слабата машина отнема около 50 минути ако проверява и архиви,иначе около 30мин.Не бави компа при стартиране.Доволен съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

dragozow, много зависи колко от услугите си пуснал (Standard Shield, Web Shield, Networt Shield, Script Blocker и т.н.) и как си ги настроил ;) Също така зависи и от операционната система и колко си я "тунинговал" :) При мен със Селерон 366МХц, 192 РАМ и ХР на една година се държи сравнително прилично, но винаги може да се иска по-голямо бързодействие, нали ;)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нито една от двете. Но ако трябва да избираш само между тях - което ми се струва безсмислено - eTrust е с известно предимство. Поне според про сайтовете за антивирусен софтуер. Впрочем зависи и от конфигурацията ти. Винаги трябва да се съобразяваш първо с това, защото силните програми обикновено са и по-тежки. Без да защитавам NOD32, мисля, че тя ще ти свърши добра работа, ако машината ти не е яка. Иначе аз не я ползвам, защото дори при сравнение с F-Prot тя е давала по-слаби резултати - мнозина биха се учудили?, ами нека. А ако си с мощен процесор - над 2.5 GHz и поне 1 GB RAM, нещата са вече по-различни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

toshe,всички услуги са пуснати.Breath_Sign,въобще не вярвай на тия класации.Нод32 отдавна не е това което беше въпреки че си остава хубава антивирусна.С ф-прот много пъти съм получавал вируси(последния път фатално) след последните ъпдейти.Ако влезеш в някой кракерски сайт с Ф-прот ще се задръстиш.А ако е мощен процесора и имаш повечко РАМ можеш да се хвърлиш на Касперски или Mcafee.Определено Аваст е за предпочитане пред Нод32 и Ф-прот за който казах вече.Незнам за Битдефендър дали тежи но ми се ще да я пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм с безплатната версия на Avast. Не съм имал никакви проблеми. За съжаление не съм пробвал eTrust и не мога да я сравнявам с Avast. За безплатна програма Avast-a е много добър. Лично на мен, за домашния компютър не ми трябва друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм с безплатната версия на Avast. Не съм имал никакви проблеми.

<{POST_SNAPBACK}>

Какво разбираш под това? Много известна фраза, не я разбирам обаче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искам малко да отклоня темата и да попитам разбиращите, коя от двете AV има по-добър резидентен щит, защото ми се струва, че при редовен ъпдейт всички откриват що-годе еднакво,Ако може да се изходи от една друга тема във форума. Поздрави на всички отзовали се :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако си решил твърдо да е точно една от тези две, бих ти препоръчал Avast!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Естествено че АВАСТ! е много добра антивирусна и аз я предпочитам и защитавам лека антивирусна приятна на вид лесна за настроиване и използване за домашни цели е перфектна! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Въпреки, че не съм ползвал Avast, го препоръчвам. Преди месец пробвах да кача на Win 2003 еТrust. Почна да сканира едно exe (windows 3.11.exe) и заби. Не може да се спре сканирането, не може да се затвори програмата. Целия компютър увисна. Щракаш на exe и неще да го стартира. Дава, че е изключена услугата workstation. Ужас! Рестартирам. Тръгва антивирусната и след малко пак същата забивка, тоя път без изобщо да сканира. Преинсталирам aнтивируса и пак така. Най-накрая го махнах, сложих си тромавия Symantec и забравих за eTrust.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей legislator. За разлика от повечето потребители изказали се досега, аз ще ти препоръчам eTrust. Досега съм сменил няколко различни антивирусни програми, като съм бил и с Нортън, Касперски, Нод и т.н. В момента съм с eTrust EZ Antivirus. Ще се опитам да обощя впечатленията си от нея. За начало ще кажа, че програмата е наистина лека (по-лека от аваст според мен). Понякога ми се зарежда по-бързо дори от доунлоад мениджера. Самия инсталационен файл е само, почти 5мб. Ъпдейтите на дефиницийте са редовни, почти всеки ден. Много често дори не разбирам (преди да погледна в програмата), че тя вече сама е свалила и инсталирала последните дефиниции. Достъпа до сайта за ъпдейт е много бърз и никога досега не съм имал проблеми (за разлика от АнтиВир понякога). Скоростта при сканиране според мен е отлична. Когато избрах и инсталирах eTrust EZ Antivirus бях на ясно, че не е от ранга на Касперски например. Но ако си разумен потребител, който не се "рови" в сайтове с подозрително съдържание, внимава какво сваля и т.н., смятам, че това е едно много добро решение за защита. П.П. Служебния компютър е с Аваст и затова съм запознат и с него. П.П.2 Искам да попитам потребителите които препоръчват аваст- работилили са с eTrust? Изобщо не одобрявам мнения от рода на: "сложи си аваст, АЗ СЪМ с него, много е добър".

Редактирано от Spursy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Какво разбираш под това? Много известна фраза, не я разбирам обаче.

<{POST_SNAPBACK}>

Аз съм с безплатната версия на Avast

Avast има и безплатна версия. Срещу регистрация на сайта получаваш 1 година срок да я ползваш. Не съм се интересувал за разликите с Pro версията, тъй като тази ми върши перфектна работа, а и я ползвам легално.

Не съм имал никакви проблеми.

Щом става дума за антивирусна програма, проблеми значи да си се заразил с вируси. Аз нямам вируси=> нямам проблеми и програмата си върши работата.

От както имам компютър/близо 3 год./ Съм менил само 3 антивирусни. Нортън, Касперски за няколко месеца, и сега Аваст. Не съм привърженик на смяната на нещо, което си върши работата добре. Нито пък на изказвания от рода: "...рулира".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Spursy,както казах не съм ползвал въпросната програма.Ползвал съм много други а сега съм с Аваст която препоръчвам като изтъквам предимствата и.Човека иска мнения и ние ги даваме..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм ползвал eTrust, но съм чувал че компютрите на олимпиадата в Атина са били с тази антивирусна програма. Колкото до Avast "също съм много доволен :hush: " в смисъл РС-то не ми се е скапвало заради вируси през времето когато съм я използвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

eTrust е добра,но сканира далеч по бавно от Аваст.А Аваст лови доста повече вируси :) Аз ти препоръчвам Аваст,ако си решил да избираш точно от тези двете :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за всички отговори. Сега да кажа как постъпих: Първо инсталирах Avast 4.6 bg, тъ като имаше повече мнения за него.Изглежда инетересна но ме обърква с интерфейса си.Освен това не е много лека - с вкючени всички видове резиденти щитове, постоянната заетост на РАM е около 300 MB, което е горе долу толкова колкото е при ползването на Kaspersky.В общи линии не ми допадна много. След това инсталирах еTrust, изглежда е доста опростена програма - лесен за употреба интерфейс, освободен от всякакви излишни опции и пр.Заеманата RAM в този случай е 165 MB, което е доста сериозно намаление в сравнение с Avast. Ако може да се има доверие на PC Security Test 2005, двете програми дават еднакво ниво на резидентна защита - 50%. Това едва ли е меродавно, но изглежда двете програми са от една черга тъй да се каже. За сега ще остана с eTrust, тъй като е по - опростен и по-лек, ме че страдам от липса на системни ресурси, но защо да не ги използвам за други цели. Best regards every one!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само за справка:

Ползвам Аваст 4.6 Про на две машини.На слабата(450 мегахерца,256 рам)Аваст ми яде около 20 мб и то при стартиране,след това пада на 12 мб.Едновременно с това имам отворени Миранда,Гизмо и Файрфокс с два таба.Нали се сещаш че ако хабеше 300мб Рам при мен нямаше да работи?

Относно това дали е лесна аз се оправих от първия път и то с английската версия по интуиция разбира се,след това разбрах за версията на БГ и я качих.Пробвах и на другия компютър за всеки случай и там ядеше толкова Рам.Според мен проблема ти е другаде.Ползвам тази версия:

http://free.data.bg/dragozow/%cf%f0%ee%e3%...20Bulgarian.ace

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

legislator хубаво е, че си направил своя избор. Ползвай си компа със здраве.

dragozow изпревари ме. При мен положението е подобно. При включен BitSpirit, Firefox 3 tabs, Daemon tools, Sygate + стандартните неща на Wina, общото заемане на рам е около 120MB max.

За интерфейса- стандартния не ми харесва, ползвам ето този:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И при мен аваста е 12-14 рам :P:) ,а при пълно сканиране също не я осещам :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гост
    Тази тема е заключена за нови отговори.