Премини към съдържанието
legislator

Avast Anti-Virus Free/Pro/IS - проблеми, въпроси, мнения, обсъждане-част 1

Препоръчан отговор

За реклама наистина не прави,защото и аз сега пробвах и ми изпищя avasta.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно бе,току що го пробвах и при мен същото.С Аваст съм,за пръв път ми се случва,явно не съм влизал в такива сайтове до сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой с друга защита?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Symantec AntiVirus също нищо не открива. Този malware явно е познат само на Avast. VBS = Very Boring Site може би.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Avira AntiVir PersonalEdition Classic също мълчи при браузър

=> Mozilla Firefox => с пуснати следните добавки : AdBlock Plus, Noscript...

За всеки случай сканирах дял C: (за да видя дали нещо попада в кеша от отвaрянето на въпросния сайт и отново нищо).

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Symantec AntiVirus Corporate Edition v10.2.276.0 също не реагира,по всичко изписано до тук явно става въпрос за фалшива тревога

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е за Аваст.Не е място за тестване на други антивирусни.За това си има теми и ще ви помоля да ги ползвате за да не става каша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой с друга защита?

Проблем при опит да вляза в един сайт, по точно: http://www.bgtopgirls.com/popfolk.php

Avas_та пищи че има VBS:Malware-gen и ми предлага да прекъна връзката.

Въпроса ми е възможно ли е това?

KIS 7 също не засича,Аваст си е просто своенравна антивирусна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен от нея-лека,безплатна и не пропуска нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

KIS 7 също не засича,Аваст си е просто своенравна антивирусна.

Точно така Аваст си е параноична особенно след,като доста персонал от Касперски Лаб премина в Аваст Публикувано изображение Кис също е параноична - но мълчи защото няма за какво да пищи!Бил съм с Аваст и имам добри впечатления.След като я смених с Кав 6 при сканирането не открих нищо подозрително.Добра е но няма това което го имат платените програми :angel19: Сега съм с Кис 7.0.0.125 и съм много доволен!Но за безплатна версия наистина е добра. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое точно и е параноичното защото при мен не се обажда?Да не би да не си я настроил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Публикувано изображениекакво е това - през 5 минути ми искача ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това показва че е блокирана атака през DCOM услугата (DCOM и LSASS услугите са доста уязвими към атаки и се надявам да си обновил Операционната Система с последните кръпки)...

Даже DCOM можеш да я изключиш (ако има проблеми след това винаги можеш да я пуснеш отново)

1.Вариант

Windows Worms Doors Cleaner 1.41

Публикувано изображение

http://www.firewallleaktester.com/tools/wwdc.exe

2.Вариант

DCOMbobulator

Публикувано изображение

Публикувано изображение

http://www.grc.com/files/DCOMbob.exe

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

свалих първото и е ок

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, нямам намерение да пускам нова тема за моят въпрос и понеже антивирусната ми е avast, реших тук да си споделя проблема. След преинсталация на Windows, се случиха няколко неща 1. Firefox престана да се стартира и дава някаква грешка , не знам от къде се е получила и не се дава достатъчно информация. 2. При стартиране на Internet Explorer се появява съобщение от антивирусната, че файлове тип Temporary Internet Files са заразени с вирус - HTML: Iframe' , от информацията която четох някои източници казват че това не е вирус, други че е и атакува Internet Explorer , съобщенията се показват за секунди и изчезват веднага . Ще съм благодарен ако някой сподели решение на проблемите ! Предварително благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

нямам намерение да пускам нова тема за моят въпрос и понеже антивирусната ми е avast, реших тук да си споделя проблема. След преинсталация на Windows, се случиха няколко неща

1. Firefox престана да се стартира и дава някаква грешка , не знам от къде се е получила и не се дава достатъчно информация.

2. При стартиране на Internet Explorer се появява съобщение от антивирусната, че файлове тип Temporary Internet Files са заразени с вирус - HTML: Iframe' , от информацията която четох някои източници казват че това не е вирус, други че е и атакува Internet Explorer , съобщенията се показват за секунди и изчезват веднага .

Ще съм благодарен ако някой сподели решение на проблемите ! Предварително благодаря !

Виж F-Secure какво пишат по въпроса: F-Secure Virus Descriptions : Exploit.HTML.Iframe.FileDownload.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросче,към колегите ,които ползват Avast--Когато сканирате компа си ,какво е натоварването на процесора ви? Щото НОД а ми винаги в ръчен режим на сканиране почти винаги е на 100%. Интересно ми е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го четох вече, явно и при IE7 се получава!

Добре де изтегли си всички налични UPDATES за Операционната Система:

Изтегли си програмата MBSA 2.1 beta и изтегли всички обновления:

Публикувано изображение

http://www.majorgeeks.com/Microsoft_Baseli...yzer_d4105.html

Въпросче,към колегите ,които ползват Avast--Когато сканирате компа си ,какво е натоварването на процесора ви?

Щото НОД а ми винаги в ръчен режим на сканиране почти винаги е на 100%. Интересно ми е?

Ето един шот от времето когато ползвах Avast! (е версията няма да е много актуална, както и е спряна защитата в реално време и не на последно място съм със старата хардуерна конфигурация)...ама тогава товареше доста по време на сканиране!

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите! Искам да попитам за нещо което ми направи впечатление. А именно, когато слушам интернет радио или гледам телевизия през нета, реалновремевия скенер на Avast! не проверява нищо. В смисал когато ползвам интернет браузер интернет щита отброява всичко проверено до сега, както и последния проверен, но когато спра браузера но сменям радиостанции или превключвам различни ТВ. канали интернет щита не отчита и не проверява нищо! Смятам, че стриимването на медиа ползва интернет ресурси и би трябвало интернет щита да работи и да проверява различните станции и Тв. канали които слушам и гледам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко имам проблем с автоматичните ъпдейти на Аваст. Мине се, не мине време и ми изскача червено прозорче казващо, че възникна грешка при обновяването. В същото време ръчно си ъпдейтвам без проблем (затова изклячвам проблем със стената, която е Comodo). Преинсталирах, но пак същата работа. Някакви идеи?

Редактирано от Karko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко имам проблем с автоматичните ъпдейти на Аваст. Мине се, не мине време и ми изскача червено прозорче казващо, че възникна грешка при обновяването. В същото време ръчно си ъпдейтвам без проблем (затова изклячвам проблем със стената, която е Comodo). Преинсталирах, но пак същата работа. Някакви идеи?

Нещо от интернет връзката със сървърите на Аваст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо от интернет връзката със сървърите на Аваст.

Май е по-скоро нещо от самата програма - много подобни на моите оплаквания във форума на аваст. За съжаление не разбирам нищо от това, което обсъждат (не ми е в английския проблема ;) )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.