legislator

Avast Anti-Virus Free/Pro/IS - проблеми, въпроси, мнения, обсъждане-част 1

1444 мнения в тази тема

Това някакъв бъг ли е:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това някакъв бъг ли е:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

ами най вероятно е недоизчистен бъг.при мен пък се бъгна самия user interface

на програмата-шрифта на надписите стана по малък,самите надписи-по бледи(това според мен стана след ъпдейт на ОС),но вече не ми прави впечатление-програмата си работи идеално :cool::huh: .поздрави!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

klaatu

Има ли начин това да се скрие и да не се вижда.

dimitrov09

И аз искам да знам това.

както и с блокиране на елемент от Аваст, чрез firewall.

Мда, блокира се достъпа на AvastUI.exe до интернет.

Публикувано изображение

http://img838.imageshack.us/img838/8210/11138938.jpg

За сканиране на Web трафика Avast ползва AvastSvc.exe, а за ъпдейт avast.setup

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи имам проблем с премахването на аваст немога да го премахна по никъкав начин - 1. от Контрол панел не ми позволява 2. да го изтрия директно от папката също защото е включен а не мога да го изключа има някакво червено долу в иконката и не ми позволява да го изключа дори от Диспечер на задачите 3. намерих програма за премахване на Аваст но трябва да направя нещо в settings а незнам каде са те .. 4. немога дори да го подменя с друга версия МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ НЯКЪК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С това http://www.avast.com/uninstall-utility Стартира се в Safe Mode

Редактирано от jossbomon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Скриване на рекламния прозорец при Avast!5 Free ,чрез защитната стена на Windows7

За целта трябва да създадем блокиращо правило!

Публикувано изображение

Отворете Control Panel от там избирате Windows Firewall избирате Advanced Settings

Публикувано изображение

От Outbound rules избираме горе в дясно New rule. Пред новоотворения прозорец избираме Custom и даваме Next.

Публикувано изображение

Маркираме опцията This Program Path и от Browse посочваме пътя до файла на който трябва да спрем достъпа му до интернет и той е AvastUI.exe

Намира се в C/Program Files/Alwil Software/Avast!5/AvastUI.exe .

Публикувано изображение

След като сме го посочили избираме отново отдолу Next при следващите два прозореца от Action избираме Block за всички мрежи за които пита и блокиращото правило вече е създадено!

Публикувано изображение

6 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При мен работи безупречно! Благодаря ти!

Редактирано от B-boy[StyLe]
    Не използвайте дълги цитати (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

avast! 5.0.677 Final

Какви са промените в тази версия?

* solved a problem that could lead to disappearing of the avast service

* Behavior Shield: solved a minor stability issue (aswSP.sys) + solved a Win7 issue

* performance and stability improvements in the avast! sandbox

* changes in the engine allowing us to generically detect/block some new types of exploits

* speed improvements in the updater

* IS: fixed a vulnerability in aswFw.sys (Secunia Advisory SA40868)

* solved a vulnerability related to license files (Secunia Advisory SA41109)

* solved a problem with scanning of files with very long path names

* fixed the updater in East-Asian versions of avast running with Windows set to a different locale

* IS: improvements in the Outlook antispam plugin

* IS firewall: improvement in the path name matching

* IS: upgraded to the new version of antispam engine

* minor changes and fixes in the GUI

* fixes in the screen reader support

* fixed a bug where the File System Shield was scanning some files even after being disabled

* added trimming of setup.log

* added Danish, Hebrew and Urdu language packs

Download

avast! Free Antivirus 5.0.677 Final

avast! Professional Edition 5.0.677 Final

avast! Internet Security 5.0.677 Final

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

хора имам проблем моля ви помогнете ... преинсталирах си windows-a сложих си Avira както винаги и сега не иска да се update ... незнам какво да правя пробвах да изтегля от официялния сайт но нищо пак е така моля ви ПОМОЩ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

хора имам проблем моля ви помогнете ... преинсталирах си windows-a сложих си Avira както винаги и сега не иска да се update ... незнам какво да правя пробвах да изтегля от официялния сайт но нищо пак е така моля ви ПОМОЩ! :)

Avira или Avast! ?

Има си тема за Avira ---> http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=91110&pid=1789485&st=960&#entry1789485

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А защо дефинициите на аваст намаляват вместо да се увеличават ? Преди бяха приблизително 2 900 000 а сега са едва 1 186 139 :) И при всеки следващ ъпдейт стават все по-малко и по-малко :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А защо дефинициите на аваст намаляват вместо да се увеличават ?

Преди бяха приблизително 2 900 000 а сега са едва 1 186 139 :) И при всеки следващ ъпдейт стават все по-малко и по-малко :speak:

Намаляват, защото си подобряват дефинициите! С една дефиниция да засича повече разновидности.

Новия формат на файла с вирусните дефиниции ускорява механизъма на обновяване в Аvast! 5.0 и намалява натоварването на процесора и паметта, което води и до по- малко по размер пакети и естествено времето за обновяване се съкращава значително!

Запазена марка на Avast! :wub:

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това не го знаех. Супер е :):speak: Михнев , би ли отворил нова тема за аваст част 2 , че тази става почти 100 страници? Благодаря! :wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За сега ще изчакаме малко,най-вероятно другата седмица мисля да направя шапка,който иска да помага да пише тук! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

мисля да направя шапка,който иска да помага да пише тук! :)

Шапка невидимка Публикувано изображение

Официален сайт на Avast!

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Новата версия 5.0 допринася за постигането на целта на компанията да предлага пълноценна антивирусна и анти-malware защита, която е модерна, опитна – и безплатна. Новата версия може да се нарече даже нов продукт на компанията - тя е напълно пренаписана, с нов интерфейс, по-бърза, по-лека, по-ефективна. Засича много повече заплахи от предишните версии, предлага нови техники за защита - емулатор на програмния код, "avast Community IQ", щит за засичане на подозрителна активност, засичане на PUP - потенциално нежелани приложения. По-лека и по-бърза е с около 40%! Всичко, от което се нуждае една съвременна антивирусна. Ако вие сте домашен потребител - това е вашето безплатно решение!

Avast! Free Antivirus по-рано известен като Avast! Home ви пази чрез многостранна защита. Антивирусния, антиспайуер и евристичен енджин образуват ядрото на сигурността, което също така включва многостранни щитове в реално време. Други нови функсии са "тих режим за игра" и "интелигентен скенер", който следи само за променените файлове след установената база. Най-голямата промяна в Avast 5 е интерфейсът. Няма го вече музикалния плеър по подразбиране. Той е заместен с лъскав потребителски интерфейс, който потребителите трябва да са намерили за много по-лесен за управление. Той е също Aero-friendly с бутони за навигация в стил Explorer в случай, че не можете да си спомните откъде се променят съответните настройки.

Публикувано изображение

Автоматични обновления (updates) за по-голямо удобство и обезопасяване на потребителя. На челно място по рейтинг сред безплатните антивирусни. Новият Avast! Free Antivirus 5.0 включва енджин за откриване на спайуер (spyware), за да ви предпази както от кражби, така и от вируси.

Avast! Pro Antivirus е по-добра защита по време на сърфиране. Пълнофункционален антивирусен софтуер. По-добър от безплатната версия, особено за уеб сърфиране, но без защитна стена (firewall) и антиспам (antispam), включени в Avast! Internet Security. Също така, ако искате да персонализирате сигурността си, това е препоръчителния софтуер.

Публикувано изображение

Avast! Internet Security е софтуер за компютъра ви, осигуряващ пълна защита срещу вируси. Антивирусния енджин е допълнен от антишпионски (anti-spyware), защитна стена (firewall) и антиспам (antispam) модули, за да ви защитят от фишинг (phishing) схеми, кражба на самоличност (identity theft) и интернет вируси.

Публикувано изображение

Активните интернет потребители се нуждаят от по-добра защита, тъй като те пазаруват и банкират онлайн. За сигурност срещу заплахите от заразени сайтове и нарастващия риск от кражба на идентичност, Avast! Internet Security осигурява непрекъсната антивирусна защита, anti-spyware, anti-rootkit protection, firewall и antispam.

За да премахнете напълно програмата от вашия компютър, използвайте Инструмен за деинсталиране под сейф мод

Сваляне

avast! Free Antivirus - версия 5.0.677

avast! Pro Antivirus - версия 5.0.677

avast! Internet Security - версия 5.0.677

Редактирано от Burkoff (преглед на промените)
    2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отваряйте част втора на темата,че тази вече ще стигне 100 страници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре е да се добави,макар и да го пише в ОФ.сайта им,но все има недоразбрали:

Имате 30 дни триал период през който вие трябва да се регистрирате за получаването на едногодишен безплатен лиценз.

Има два начина да направите това:

За получаване на безплатен едногодишен лиценз на Avast!5 Free ,посетете сайта и попълнете данните с актуален имейл,на който ще получите лиценз кода:

Register for your free Avast!

Също така можете да използвате възможността да се регистрирате за безплатния лиценз от контекстното меню на програмата!

Публикувано изображение

P.s. @Burkoff ти си човека за отварянето на част-2,на теб първо се полага! :wors:

Avast Anti-Virus Free/Pro/IS - проблеми, въпроси, мнения, обсъждане-част 2

Аз ще оправя останалото в последствие!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поради вече натежалата от близо 100 страници тема,се затваря и се отваря нова, част-2 на адрес:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=162519&pid=1796286&st=0&#entry1796286

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гост
    Тази тема е заключена за нови отговори.