legislator

Avast Anti-Virus Free/Pro/IS - проблеми, въпроси, мнения, обсъждане-част 1

1444 мнения в тази тема

Ако позволите, още един въпрос към вече добавената тема за стените - с кои стени Avast работи безпроблемно (освен вградената в SP 2)? Благодаря:hush:.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако позволите, още един въпрос към вече добавената тема за стените - с кои стени Avast работи безпроблемно (освен вградената в SP 2)?

Благодаря:whist:.

Ми аз съм пробвал с Kerio,Outpost,BlackIce,Jetico и Tiny.С тях работеше.Нещеше с Касперски и тука разбрах че има проблем със ZA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Знаех за проблема с Касперски, и аз сега научих за ZA. Все пак явно има на разположение добри стени, с които може да се съчетае. Благодаря за бързата реакция:whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да,има достатъчно голям избор и то от добри стени.ZA и Kaspersky са по-скоро изключение и не се знае в кой е вината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Както вече казах има несъвместимост само с платената версия на ZoneAlarm, безплатната версия работи без проблеми с avast! (проблема с несъвместимостта е в ZoneAlarm Pro, а не в avast!) :)

Да добавя още една огнена стена към списъка - Comodo Firewall - http://www.personalfirewall.comodo.com/

Редактирано от xmas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте на всички, ровейки се в интернет и търсейки помощ за антивирусната си програма попаднах на този полезен форум и аз реших да се включа с въпросчета. Имам avast антивирустна програма, но при сканирането засякох вирус или по точно троянски кон, изтрих го после сканирах повторно и не засече нищо, пуснах за всеки случай и avast virus cleaner tool i dweb-cureit, надявам се че проблемчето ми е разрешено с тези мои действия. Основното ми въпросче, което може да прозвучи и малко глупаво е как работи avast, трябва ли да я сканирам ръчно или тя го прави автоматично, също така в клетката постоянно ми влизат някакви файлове, който уж изтривам, но дали е така незнам. Предварително благодаря на всичко, които ще ми помогнат!

Редактирано от stanley56
    Непълно и неясно заглавие (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"avast!" си има няколко скенера които постоянно следят какво се стартира в компютъра и какво влиза в него от интернет. Това е т.н. "On access protection". Тези модули можеш да си ги разглеждаш и настройваш, като щракнеш върху иконката с буква "а" в системната област. При мен лично само "web shield" е настроен на "High". Препоръчително е веднъж в седмицата да сканираш твърдите дискове, като пуснеш скенера на "thorough scan" и със сложена отметка на "scan archive files". Също не забравяй да се възползваш от опцията на програмата да сканира при стартиране на операционната система - т.н. "boot time scan", който се пуска от настройки. Поздравления за добрия избор на антивирус, и ако имаш още някакви въпроси питай :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей :)

Имам avast антивирустна програма, но при сканирането засякох вирус или по точно троянски кон, изтрих го после сканирах повторно и не засече нищо, пуснах за всеки случай и avast virus cleaner

Щом след направените проверки и премахнати файлове нямаш други оплаквания, значи, че проблема е решен :hush:. Но да знаеш за напред - по принцип avast! virus Cleaner е вграден в самата avast! Home/Pro, така че ако се наложи програмата сама ще те посъветва да го стартираш ;)

Основното ми въпросче, което може да прозвучи и малко глупаво е как работи avast, трябва ли да я сканирам ръчно или тя го прави автоматично,

Програмата има резидентна защита (постоянна защита) , която се състои от отделни модули (Стандартен Щит, Интернет Щит ...), които защитават компютъра ти в реално време - резидентната защита се обозначаво от синя икона с буквата "а" в системния трей (долу в дясно до часовника). Но въпреки това е препоръчително да правиш по една пълна проверка на компютъра (ръчна проверка) си поне веднъж месечно.

също така в клетката постоянно ми влизат някакви файлове, който уж изтривам, но дали е така незнам.

Клетката за Вируси на програмата е специална папка, която е изолирана от системата, щом файловете бъдат поставени в нея, единствено програмата има достъп до нея, което прави поставените в клетката вируси напълно безобидни. За да провериш кои файлове са в Клетката просто стартирай Обикновения интерфейс на програмата и от там натисни бутона за достъп до клетката ;)

EDIT: sashozl ме изпревари :)

Препоръчително е веднъж в седмицата да сканираш твърдите дискове, като пуснеш скенера на "thorough scan" и със сложена отметка на "scan archive files"..

Не съвсем, според мен и Стандартната проверка ще ти свърши същата работа , подробната проверка (though scan) може да отнеме ДОСТА време. ;) Редактирано от xmas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми каже как мога да настроя Avast 'а да ми сканира компа в определен ден и час на седмицата? Много се ровех но това наистина не можах да го намеря никаде!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми каже как мога да настроя Avast 'а да ми сканира компа в определен ден и час на седмицата? Много се ровех но това наистина не можах да го намеря никаде!

Иди на подробен интерфес,планировчик,отгоре нов и в отвореният прозорец си задаваш часа дата и година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Иди на подробен интерфес,планировчик,отгоре нов и в отвореният прозорец си задаваш часа дата и година.

Това не е ли да проверява когато се стартира Windowsa или аз се бъркам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това не е ли да проверява когато се стартира Windowsa или аз се бъркам?

Не е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

благодаря на всички за бързият отговор, беше ми много полезен, ако имам проблем вие сте първите към които ще се обърна :)

Редактирано от va6 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

откъде да направя тази боот проверка на компа при включване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

откъде да направя тази боот проверка на компа при включване

Като щракнеш на меню ще видиш "планирай проверка при стартиране" или "schedule boot time scan"(ако си с английски интерфейс).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

иначе като анти виросна е добра нали аз са сам с нея и сам доволем по добра ли е от нод

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

иначе като анти виросна е добра нали

аз са сам с нея и сам доволем по добра ли е от нод

Трудно е да се каже коя е по-добра,понятието е много комплексно и не се формира само от качеството на продукта. Редактирано от dragozow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

автоматичните настройки достатъчни ли са за добра защита или трябва да променя нещо задължително...(с бг интерфейс съм в случай че трябва :rolleyes: )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Достатъчни са,даже можеш да махнеш някои неща като проверката на Outlook,интернет поща и т.н.Можеш да увеличиш подозрителността на резидентната защита например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е, и аз стигнах до Avast, след като вчера за пореден път НОД-а ми не искаше да се стартира автоматично. Инсталирах си Avast и след това програмата ме попита дали да сканира компютура след рестарт. Казах да :ph34r: и тя почна. Намери ми някакво вирусче в Sistem Restore и ме накара да избера разни числа за различни действия. Избрах най-напред изтриване, но не последва нищо . После избрах и другите опции, но пак цък-язък ;) Накрая рестартирах ръчно, щото програмата блокира ( или на мен така ми се стори, но доста чаках да продължи сканирането) Под сейф мод пуснах сканиране наново, но след като ми откри пак нещо, пак не поиска да го изтрие.Изписа ми за състоянието на скенера - "ЗАРАЗЕН", там където преди пишеше "РАБОТИ". Отидох до папката където е и го изтрих ръчно. За моя изненада успях. Обаче Avast пак блокира и накрая пак последва рестарт. Даде ми следното съобщение, когато се опитах да изтрия вируса: "the AAVM subsystem detected a PRC error". Отидох на сайта да видя що е това, но не знам много английски, та това което разбрах е, че не е стартиран някакъв процес. Дали защото след инсталирането веднага взех да сканирам, а сървиса не е бил стартиран? Предполагам че това е причината, но защо тогава Avast още отначало ме пита дали да провери системата при стартиране? Това май трябва да се оправи , ако е така. Засега оставам с нея, ама ме е страх да влизам там, дето съм влизал преди, когато бях с НОД и Касперски. И нека някой каже какво означава това съобщение - "състояние на скенера - заразен". Нямах време да се занимавам повече с чистене на компа, но днес ще продължа. И още нещо. Използвам YPOPs, за смъкване на пощата от Yahoo, но модула Интернет поща не отчита нищо. Предполагам защото POP3 заявката се преобразува в HTTP заявка. И все пак ми е интересно дали това е дупка или все пак Avast проверява пощата със интернет щита. Благодаря за вниманието.

И още нещо неприятно, което ми се случи след инсталацията на Avast. Не знам дали е точно заради това или съвпадение, но не ми се отварят всички картинки на някои интернет страници, включително и Калдата.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е, и аз стигнах до Avast, след като вчера за пореден път НОД-а ми не искаше да се стартира автоматично. Инсталирах си Avast и след това програмата ме попита дали да сканира компютура след рестарт. Казах да :ph34r: и тя почна. Намери ми някакво вирусче в Sistem Restore и ме накара да избера разни числа за различни действия. Избрах най-напред изтриване, но не последва нищо . После избрах и другите опции, но пак цък-язък ;) Накрая рестартирах ръчно, щото програмата блокира ( или на мен така ми се стори, но доста чаках да продължи сканирането) Под сейф мод пуснах сканиране наново, но след като ми откри пак нещо, пак не поиска да го изтрие.Изписа ми за състоянието на скенера - "ЗАРАЗЕН", там където преди пишеше "РАБОТИ". Отидох до папката където е и го изтрих ръчно. За моя изненада успях. Обаче Avast пак блокира и накрая пак последва рестарт. Даде ми следното съобщение, когато се опитах да изтрия вируса: "the AAVM subsystem detected a PRC error". Отидох на сайта да видя що е това, но не знам много английски, та това което разбрах е, че не е стартиран някакъв процес. Дали защото след инсталирането веднага взех да сканирам, а сървиса не е бил стартиран? Предполагам че това е причината, но защо тогава Avast още отначало ме пита дали да провери системата при стартиране? Това май трябва да се оправи , ако е така. Засега оставам с нея, ама ме е страх да влизам там, дето съм влизал преди, когато бях с НОД и Касперски. И нека някой каже какво означава това съобщение - "състояние на скенера - заразен". Нямах време да се занимавам повече с чистене на компа, но днес ще продължа. И още нещо. Използвам YPOPs, за смъкване на пощата от Yahoo, но модула Интернет поща не отчита нищо. Предполагам защото POP3 заявката се преобразува в HTTP заявка. И все пак ми е интересно дали това е дупка или все пак Avast проверява пощата със интернет щита. Благодаря за вниманието.

И още нещо неприятно, което ми се случи след инсталацията на Avast. Не знам дали е точно заради това или съвпадение, но не ми се отварят всички картинки на някои интернет страници, включително и Калдата.

Това за скенера да не те притеснява.Не би трябвало да ти прави проблем застраниците.Пробвай да я инсталираш наново и като поиска да сканира го прескочи.Обновия и тогава сканирай.АЗ така я инсталирам и не ми е правила проблем.Слагал съм я поне 5 пъти.Успех. Редактирано от mihtar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Aваст едва ли е спрял сайта на Калдата освен ако изрично не си го добавил при забранените.Влизай спокойно навсякъде,ако има да става нещо ще стане.Аваст не е по-лоша програма от посочените от теб.

Редактирано от dragozow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дамм, направих най доброто - преинсталирах си Windows-a . След това имах няколкочасова борба с Avast. След няколко преинстала най- сетне я подкарах. Защо всичко трябва да бъде толкова сложно? Реших да проверя дали програмата ще ми открие един троянски кон - bo2k , който имам на диск. За моя изненада изобщо не можа да разбере, че това е Троянски кон, създаден през 2002 година! Чудя се вече дали да не я сменям. Подобно стана и с AVG преди година. При нормално сканиране не го откри, а чак при опит за активиране. Avast даже и това не направи. Спокойно можех да си акивирам вируса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Я ми го дай тоя вирус да видя ще го пусне ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

bo2k

Я ми го дай тоя вирус да видя ще го пусне ли?

Така, става въпрос за bo2k. Този троянец го намерих преди година, две в един хакерски сайт, където се обясняваше как се инсталира троянеца. Това май е най-известния троянец, съдейки по мненията в нета. Поразрових се и открих, че всъщност има програма със същото име - Open Source - за отдалечен достъп на компютър. Не знам дали става въпрос за едно и също, но факт е, че Kaspersky, NOD32, a и AVG откриха троянеца, взет от хакерски сайт за разлика от Avast. Сега видях, че и Symantec го открива! Не знам каква е разликата между троянски кон и програма за отдалечен достъп до друг компютър, може би само в съгласието на отсрещната страна. Обаче bo2k се инсталира и без съгласието и, значи е троянец! Всъщност, разглеждайки оня сайт преди година две се оказа, че някои от предлаганите троянски коне там всъщност са заразени - ха, каква ирония на съдбата. Дърпаш троянски кон за свои нужди, а се оказва, че друг имал нужда от теб :wors:

Мисля, че няма как Alwil Sowtware да не знаят за bo2k. Единственото ми обяснение е, че са приели това за програма, която не е опасна.

ПП: Ето и линк към bo2k

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гост
    Тази тема е заключена за нови отговори.