Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

legislator

Avast Anti-Virus Free/Pro/IS - проблеми, въпроси, мнения, обсъждане-част 1

Препоръчан отговор

Здравейте всички :huh: Ами имам един проблем с avast!. Регистрирала съм се,имам си ключ, обаче всеки ден по няколко пъти ми излиза едно съобщение в червен прозорец,че е възникнала грешка при обновявянето :) .Какво трябва да направя? Благодаря предварително ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте всички :P Ами имам един проблем с avast!. Регистрирала съм се,имам си ключ, обаче всеки ден по няколко пъти ми излиза едно съобщение в червен прозорец,че е възникнала грешка при обновявянето :P .Какво трябва да направя? Благодаря предварително ;)

Като стартираш програмата има обновяване на база данни за вируси.Пробвай от там.Лично аз бих я деинсталирал и инсталирам на ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, след малко ще пробвам.Обаче имам оше един въпрос :P В клетката имам 5-6 затворени вирусчета. Ще се случи ли нещо като я деинсталирам и след това я инсталирам? Защото нали ще има един период от време,макар и много малък, в който ще съм без антивирусна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много мерси! Инсталирах си я, червения прозорец вече го няма, а и вирусчетата са където им е мястото ;)

Редактирано от tigertron
Не пиши с 4-ки! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От като използвам Avast Pro 4.7 sъм много доволен :baby: Преди си бях инсталирал Нод32,ами какво да кажа ,бяха ми се нахакали 15 троянеца и кво .......Нода дори и не реагира. Публикувано изображение Аvast за мен е най-добрата антивирусна.... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Някой чувал ли е новини покрай Avast!,за правенето на нещо като Avast! Internet Security.Преди 1 месец във форума се спомена,че в края на тази година щяло да излиза такова чудо,или...са ме метнали по върбаляците.

Редактирано от Nikolai1990 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тяхната страница поне не пише нищо.То и сега програмата не е само антивирус ами има модули за защита през P2P мрежата,защита на директни съобщения,интернет поща,пощенски клиент и файрлол.При новите си продукти посочват само това,ама то не ни касае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

излиза ми съобщение че изтича пробния период на аваст след 7 дни какво може да се направи по въпроса :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориш за Home версията предполагам.На сайта им е описано как да получиш безплатна регистрация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много не съм в час пише че е версия 4.7професионална а къде им е саита?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много не съм в час пише че е версия 4.7професионална

а къде им е саита?

Новия лицензен ключ ще ти бъде изпратен на посочения от теб мейл.Десен бутон на иконата на аваст на :) "Старт" лентата,отваряш "за аваст"-"лецензен ключ" и го копираш от мейла на паказаното място. :) Сайта е: www.avast.com :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много не съм в час пише че е версия 4.7професионална

а къде им е саита?

Щом е професионална няма безплатни ключове,струва толкова:

Публикувано изображение

Против правилата е да питаш за сериен номер на платена програма затова не го прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изтеглих хоме и я сложих върху професионалната

излиза ми същото съобщение

трябваше ли да я деинсталирам Публикувано изображение

с англиискиа сме на вие

Редактирано от danaec (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трябваше ли да я деинсталирам sad.gif

Разбира се,махни първо всичко и рестартирай.Разчисти и рестартирай пак и тогава инсталирай новата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега се регистрирах в аваст - някак си и чакам да получа кода благодаря на всички за отговорите и вниманието дето ми отделихте :friends1: нещо ако се закучи пак ще питам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам антивирусна AVAST

и си мислех,че е напълно достатъчно...

;)

НО!

След като прочетох за "Mетоди за откриване на подозрителна активност в компютъра!" не съм вече толкова убеден...

Ще Ви помоля да ми дадете съвет:

-кои от тези програмки да си инсталирам

-имам ли изобщо нужда от тях

-да си сменя ли антивирусната система...

Просто искам мнение от по-знаещи и можещи!

БЛАГОДАРЯ!

Редактирано от fahrenheitt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не няма нужда да си сменяш антивирусната програма или да инсталираш каквото и да е било от статията без да имаш ОСНАВАНИЕ за това (т.е. СЪМНЕНИЕ за инфекция)...Повечето от симптомите при заразяване са всеизвестни - забавяне на системата, неадекватно поведение на компютъра, използване на интернет трафика без в момента да сваляш/качваш нещо в нета, появата на реклами и досадни банери в трея че си заразен и трябва да си купиш тази или онази програма и т.н.Просто спазвай хигиена при сърфиране, внимавай с прикачените файлове от писма по ел. поща, работа със съмнителни файлове и архиви, разменяне на файлове чрез mIRC - DCC или по Skype и т.н.С времето ще си изградиш подходяща стратегия и правилни навици и поведение в мрежата, а при проблем НИЕ сме тук! Не е нужно безпричинно да си товариш компютъра с излишни програми, които само отнемат от ресурсите на PC-то.Повечето от помощните инструменти в статията ми са само за временно ползване - докато си свършат работата за която са предназначени и след това да се деинсталират, а не да заменят сегашната ти защита (по-скоро да допълнят вече наличната), както и потребителите да научат някое друго трикче, как трябва да се действа при подобни ситуации (без паника, че тогава човек допуска най-досадните грешки, които могат да му костват загубата на ценна информация).Отделно статията ми подлежи на редакция в най-скоро време (щом намеря повечко свободно време) тъй като тенденциите при развитието на зловреден код динамично се променят, променят се и средствата за защита...а и повечето от линковете дадени в статията са невалидни или са за по-стари версии на съответния софтуер за защита.Няма да допълвам някакви революционни неща а само ще коригирам тук-таме и ще направя една подборка на най-често срещаните задавани въпроси във форума и решенията за тях в една тема за целта.Поздрави! Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не няма нужда да си сменяш антивирусната програма или да инсталираш каквото и да е било от статията без да имаш ОСНАВАНИЕ за това (т.е. СЪМНЕНИЕ за инфекция)...Повечето от симптомите при заразяване са всеизвестни - забавяне на системата, неадекватно поведение на компютъра, използване на интернет трафика без в момента да сваляш/качваш нещо в нета, появата на реклами и досадни банери в трея че си заразен и трябва да си купиш тази или онази програма и т.н.Просто спазвай хигиена при сърфиране, внимавай с прикачените файлове от писма по ел. поща, работа със съмнителни файлове и архиви, разменяне на файлове чрез mIRC - DCC или по Skype и т.н.С времето ще си изградиш подходяща стратегия и правилни навици и поведение в мрежата, а при проблем НИЕ сме тук! Не е нужно безпричинно да си товариш компютъра с излишни програми, които само отнемат от ресурсите на PC-то.Повечето от помощните инструменти в статията ми са само за вренно ползване - докато си свършат работата за която са предназначени и след това да се деинсталират, а не да заменят сегашната ти защита (по-скоро да допълнят вече наличната), както и потребителите да научат някое друго трикче, как трябва да се действа при подобни ситуации (без паника, че тогава човек допуска най-досадните грешки, които могат да му костват загубата на ценна информация).Отделно статията ми подлежи на редакция в най-скоро време (щом намеря повечко свободно време) тъй като тенденциите при развитието на зловреден код динамично се променят, променят се и средствата за защита...а и повечето от линковете дадени в статията са невалидни или са за по-стари версии на съответния софтуер за защита.Няма да допълвам някакви революционни неща а само ще коригирам тук-таме и ще направя една подборка на най-често срещаните задавани въпроси във форума и решенията за тях в една тема за целта.Поздрави!

Мерси за помощта!

Каква литература четеш,

че така добре си боравиш с термините!?!

:P

Редактирано от fahrenheitt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брей, одеве хванах една депресирана бомба и аваста не можа да я вкара в клетка После пробвах да я поправя, не може Накрая не можа да я изтрие... В такъв случай какво се прави ? Смяна на антивирусната или какво ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брей, одеве хванах една депресирана бомба и аваста не можа да я вкара в клетка

После пробвах да я поправя, не може

Накрая не можа да я изтрие...

В такъв случай какво се прави ?

Смяна на антивирусната или какво ???

Даваш повече информация за съответната гадина или търсиш сам информация с Google и пробваш различни методи за нейното премахване...

Проверяваш на важните теми (особено тази) Обща инструкция за действия при заразяване с вирус и действаш според съветите!Спираш System Restore, проверяваш под Safe Mode и т.н.Предотвратяване на повторна зараза - хигиена на сърфиране и изграждане на елементарни навици на поведение в мрежата, често обновяване на дефинициите, инсталиране на последните кръпки за използвания софтуер и т.н.

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=26927

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем при опит да вляза в един сайт, по точно: http://www.bgtopgirls.com/popfolk.php

Avas_та пищи че има VBS:Malware-gen и ми предлага да прекъна връзката.

Въпроса ми е възможно ли е това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах какъв е проблемът, за да прекъснеш връзката - реклама на сайта ли правиш? Впрочем, F-Secure не реагира при влизане последователно с трите браузъра - IE 7, Firefox 2.0.0.11 и Opera 9.25... Току що пробвах през компютъра на комшията и KIS 6 също не реагира. И двете с активирани модули за уеб сканиране би трябвало да засекат заплахата, правили са го безброй пъти.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем при опит да вляза в един сайт, по точно: http://www.bgtopgirls.com/popfolk.php

Avas_та пищи че има VBS:Malware-gen и ми предлага да прекъна връзката.

Въпроса ми е възможно ли е това?

Ако не правиш реклама, захвърли аваста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах какъв е проблемът, за да прекъснеш връзката - реклама на сайта ли правиш? Впрочем, F-Secure не реагира при влизане последователно с трите браузъра - IE 7, Firefox 2.0.0.11 и Opera 9.25...

Току що пробвах през компютъра на комшията и KIS 6 също не реагира. И двете с активирани модули за уеб сканиране би трябвало да засекат заплахата, правили са го безброй пъти.

Не- неправя никаква реклама на сайта отдавна не бях влизал там , давам на Avast_та да прекъне вразката и толкова. С Opera 9.24 съм и ми се случва за пръв път затова зададох и въпроса си. Щом казваш че няма проблем ОК то Avasta така яко изпищя че................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...