Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Avast Anti-Virus Free/Pro/IS - проблеми, въпроси, мнения, обсъждане-част 1

Препоръчан отговор

Няма какво да му настройваш-работи си много добре и без да го човъркаш.Ако все пак искаш да си играеш-в БГ версията всяка опция е обяснена като за ламери. Аз лично не харесвам тази програма-заема много ресурси от моята бабичка....(все пак си е мое мнение)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Avast Anti-Virus Free е много добра(даже една от най-добрите). :yanim: . Хора,забравете за нод и подобни простотии.Слагайте Avast Anti-Virus Free! :wors:

Не си прав ! Аз даже не съм фен на NOD32, но реалностите са други. Следя достатъчно на брой форуми за да виждам как се представят повечето програми за сигурност. Аз не нападам никого, но много обичам,

Проблемът е в това, че не мислят ама грам не са помислили за това, което са искали да направят. Първата бета версия, която пуснаха даже алфа версия не можеше да се нарече, при което имаше само две-три

Публикувани изображения

Еми на теста с вируси,който е даден тук в форума,eTrust хваща смешните 520 броя  :)

<{POST_SNAPBACK}>

Мисля, че вече на повечето потребители им е ясно, че конкретния тест не може да даде реална и обективана оценка за качествата на различните АВ програми. Но въпреки това ще кажа eTrust засича (520) почти толкова вируси колкото НОД32 (523). Ако Нод32 се води за една от най-добрите и неподвеждащи програми, то явно с eTrust можеш да постигнеш близко ниво на сигурност. Въпреки, че Аваст е смятан за сравнително лека програма, повтарям, че eTrust е значително по-лека! Има изключително удобен и лесен за употреба интерфейс и не изисква никакви настройки.

Редактирано от Spursy (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

аз пък съм с ANTIVIRUS XPANTIVIRUS XP и AVG FREE , мога да ти кажа само ,че ANTIVIRUS XP ми спаси компа от нашествие , ако не я бях открила тази програма не знам , какво щях да правя, горещо ти я препоръчвам :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Про версията има(за фрий версията незнам).Файрлола хваща,пробвал съм ама за всеки случай съм пуснал и тоя на Уиндоуса с който не си пречат.

Мрежовия щит не е съвсем огнена стена :angry: Той се води като олекотена огнена стена или по точно - IDS (Intrusion Detection System). Мрежовия щит проверява вашия мрежов трафик за наличието на познати червеи и ако бъде открито такова наличие щитът извежда предупреждение и съответно блокира червея :down:

BTW ето линк със разликите между Про и НОМЕ версиите -> http://avast.com/eng/av4_version_comp.html ;)

Редактирано от xmas (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От двете-etrust.Използвах я известно време и ми хареса,че е много лека и не товари компютъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Компютъра ми е нов и от фирмата от която го купих са ми инсталирали Avast v 4.6 ,а на старото PC бях с" ETrust Antivirus" и бях доволен а от тази нямам впечатления още. Кажете си моля ви мнението?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 6м. ползувам Avast Pro+Ad-Aware1.06r и съм много доволен,мисля ,че няма да съжаляваш.Погледни за повече инфо ,относно настроиките:http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=18359

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра ми е  нов и от  фирмата от която го купих  са ми инсталирали Avast v 4.6 ,а на старото PC бях с" ETrust Antivirus" и бях доволен а от тази нямам впечатления още. Кажете си  моля ви мнението?

<{POST_SNAPBACK}>

Etrust или avast
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм със същатата версия като твоята 4.6 home,и съм мн доволен от нея.Само да си си направил настройките както трябва и е перфектна :) :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, и аз мисля, че аваст ще ти свърши чудесна работа, но изкам да добавя, че Мрежовия Щит не замества напълно Огнената Стена - Мрежовият Щит е IDS(Intrusion Detection System) . Препоръщително е инсталирането на допълнителна огнена стена :) И малко предварителна информация - скоро (до две седмици) се очаква излизането на avast! 4.7(ще има доста промени) В тази версия ще бъде добавен и Български превод на tooltip помощта :P

Редактирано от xmas (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчително е и да имаш друга стена,аз лично съм пуснал вградената в Уиндоус.Иначе тая на Аваст лови най-честите атаки в лана.Ако ще слагаш друга стена гледай да не е тази на касперски защото са НЕСЪВМЕСТИМИ с Аваст и ще трябва да избираш едно от двете.Препоръчвам да си пуснеш вградената,аз така карам от юни миналата година и няма проблем.Въпреки че много хора отричат вградената стена мога да кажа че си върши работата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Avast 4.6 Pro съм от 1 година и нямам проблеми досега, но вградената защитна стена нещо не е ефективно толкова, за това по добре ползвай друг Firewall. Аз съм Avast + Kerio без забележки. поздрави :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

a се чудя дали аваст4.6 про е по-добър от панда интернет секюрити :)

<{POST_SNAPBACK}>

Аз не съм исползвал аваст4.6 но пандата за нищо не става поне аз съм с такова впечатлиние(знам го от личен опит)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Отзивите са програмата обикновено са много добри, особено за про версията. Неколцина приятели я ползват от доста време и не се оплакват, защото е подходяща за машини с по-малка оперативна памет (256 МВ, при 512 МВ присъствието й е почти незабележимо). Тествах една версия преди време и се държа прилично, но аз лично предпочитам и ползвам по-натоварваща програма.

П.П. По повод описаната по-горе нетърпимост между Avast като антивирус и Kaspersky AntiHacker като стена, се сетих за публикувано решиние на проблема чрез изключването на опция на Avast, но не помня точно коя. Проклета склероза Публикувано изображение

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отзивите са програмата обикновено са много добри, особено за про версията. Неколцина приятели я ползват от доста време и не се оплакват, защото е подходяща за машини с по-малка оперативна памет (256 МВ, при 512 МВ присъствието й е почти незабележимо). Тествах една версия преди време и се държа прилично, но аз лично предпочитам и ползвам по-натоварваща програма.

П.П. По повод описаната по-горе нетърпимост между Avast като антивирус и Kaspersky AntiHacker като стена, се сетих за публикувано решиние на проблема чрез изключването на опция на Avast, но не помня точно коя. Проклета склероза Публикувано изображение

Предполагам нещо от защитната стена се изключва ама не е само услугата защото аз съм ги спирал всичките поотделно и заедно ама не се получава.Иначе ако има решение моля те потърси го защото стената на Касперски много ми харесваше.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

dragozow, в интерес на истината ще си призная, че мислех точно теб за автор на въпросната публикация - знам, че си фен на програмата, а и онагледеното й описанието в подписа ти се радва на голяма популярност.

Очевидно греша за приноса ти за решението на въпросния казус с Касперски Антихакер, но съм убеден, че го четох някъде и то неотдавна. Дори мислех да го копирам за всеки случай, но после забравих, а сега не мога да го намеря. Преди да напиша отговора си по-горе попретърсих набързо, но безуспешно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване