capnemo

Резултати от тестове на софтуер за защита - 2 част

2242 мнения в тази тема

Резултати от тестове на софтуер за защита - 1 част Редактирано от capnemo (преглед на промените)
    2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как ги правят тия тестове не знам. При мен лично няма толкова големи забавания каквито се посочват в този тест. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

в същото време АВГ дава изненадващо висок резултат, което много ме съмнява!?!? :clap:

Видях в неделя AVG на какво е способна и да Ви кажа на никого не пожелавам такава картинка.

Засечени и термирани от Kaspersky - 68 броя гадини и то без отметнати - други заплахи.

Засечени и почистени от MBAM - 448 броя без да съм броил регистрите и т.н :rolleyes:

Компа все още работеше и Касперски непрекъснато проактивно блокираше един и същ процес - достъп до DNS кеша :clap:

Изобщо и не помислих за някакви файлове,логове и прочие. Какво да показвам - направо се втрещтих :clap: биха моят резултат от 163 гадини цвъкащи на воля из компа ми. :clap:

AVG с някакъв резултат? Явно колко са независими тези тестове. Пълна скръб и гола вода това е.

"Когато му дойде времето!" :P

Да не си от рода Кобургите :angry: Графики ли чертаеш или събираш резултати?

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
    3 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Best Performing (Speed and Memory Usage) Antivirus and Internet Security for 2010 by Raymond.cc

http://www.raymond.cc/blog/archives/2010/02/03/best-performing-speed-and-memory-usage-antivirus-and-internet-security-for-2010

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Best Performing (Speed and Memory Usage) Antivirus and Internet Security for 2010 by Raymond.cc

http://www.raymond.cc/blog/archives/2010/02/03/best-performing-speed-and-memory-usage-antivirus-and-internet-security-for-2010

Сутринта го видях този тест! Правен е "в час по трудово"! това което е тествано, няма практическо значение! Липсва тест за заемана памет при сканиране (аз не видях такъв), което е много важно, тест за натоварване на процесора при сканиране- още по-важно! Няма ги! Редактирано от ess (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък не виждам смисъл от тест на натоварването при сканиране. Нищо не ми пречи да си пусна скан през нощта. Сканирането е нещо, което не се прави толкова често, важното е какво е натоварването при реална работа

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бе не знам, ама снощи бях при един колега с оригинален такъв и лаптоп с E2160 и 1GB RAM - откакто го е сложил, компютъра едвам мърда, а е след прясна преинсталация, а аз лично го дефрагментирах и сканирах с MBAM и SAS. На тестове много не вярвам, вярвам на очите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък не виждам смисъл от тест на натоварването при сканиране. Нищо не ми пречи да си пусна скан през нощта. Сканирането е нещо, което не се прави толкова често, важното е какво е натоварването при реална работа

Дежурно оправдание на потребители ползващи "тежки" програми! Даже и в "спокойно състояние" теста НЕ е верен!!!

1. Сложи програмата "Sysmometer"

2. Засечи паметта без наличието на АВ програма в течение на 10 мин (както е правен този тест)

3. Инсталирай Нортон 2010

4. Засечи паметта.

5. От паметта в т.4 извади паметта по т.2 и ще разбереш колко дърпа Нортон.

6. Повтори точки от 2-5 за друга програма и ще разбереш истината!

7. Същото може да го направиш и за процесора.

Успех!

Редактирано от ess (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сутринта го видях този тест! Правен е "в час по трудово"! това което е тествано, няма практическо значение! Липсва тест за заемана памет при сканиране (аз не видях такъв), което е много важно, тест за натоварване на процесора при сканиране- още по-важно! Няма ги!

Ти на този тест ако му казваш, че бил правен в час по трудово,то тогава какво да кажем за твоите цапаници които на мен лично ми приличат на извръщения

на художник авангардист или по точно на първолак,които хваща четката за рисуване за първи път:hush:Поне хората от този сайт са направили нещо визуално

разбираемо и подредено по азбучен ред,до колко е достоверно не знам,лично на мен този тест ми хареса +1 за Боги.

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти на този тест ако му казваш, че бил правен в час по трудово,то тогава какво да кажем за твоите цапаници които на мен лично ми приличат на извръщения

на художник авангардист или по точно на първолак,които хваща четката за рисуване за първи път:)Поне хората от този сайт са направили нещо визуално

разбираемо и подредено по азбучен ред,до колко е достоверно не знам,лично на мен този тест ми хареса +1 за Боги.

и...+1 за тебе :)

Инженера май пак се е клонирал :help:

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://virusinfo.info/index.php?page=tests Лидери - McAfee,Kaspersky,Nod 32. Аутсайдери - eSafe,Avast,Rising,Symantec... Смях и весело настроение са налице - да ги коментира, който желае.

Никой не споменава напредъкът на COMODO, наредили се между лидерите.

Редактирано от v2.0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Антивирусен анализ и стакмистика от таварищ Николай Головко. Да си избива комплексите човека,никой не му пречи :) Имало едно време една маймунка,тя видяла една статистика в която "Маймун Firewall PRO" била на първо място в класацията,и маймунката си казала хм най накрая намерих най добрата защитна стена и веднага я свалила и инсталирала:)обаче след 1 час изскочило на екрана съобщение че Генерик хост процес и по точно модула _sfv_.dll искал достъп до интернет,и маймунката се стъписала "да разреши или да блокира"туй бил въпросът. Започнала да търси въпросния динамик линк файл в компютъра да го провери,но уви такъв файл не съществувал в компютъра и,тогава тя веднага се допитала до чичо гугъл и попаднала на PrevX където пишело че това е много лош вирус,и маймунката веднага забранила достъпа на Генерик хост макар той да имал цифров подпис и так.нат. И какво станало? маймунката изпуснала ъпдейта на уиндоус който чичо бил искал да и прати за да я защити от голямия лош вълк който бил и хакер между другото.Каква е поуката деца?Не вярвайте на класации които се правят единствено да рекламират някои продукт!!! Ако нямаш акъл в главата и най добрият АВ софтуер няма да те предпази от собствената ти глупост.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Снощи чистих лаптопа на една съседка от това приятелче - Security Essentials 2010. Идва като покана за сваляне/гледане на флаш филмчета о тнякой сайт. Доста е неприятно, както и всички подобни гадинки. Спира всички мрежи, целия команд шел, няма таск менажер, всичко това в нормален и сейф моде, подменя уин-логон скрипта и т.н. Доста антивирусни все още нямат пълна защита срещу него, сравнително новичко е и затова внимавайте с поканите за гледане на флашчета ;) Инструкции как да се действа освен формат С: /u - тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Снощи чистих лаптопа на една съседка от това приятелче - Security Essentials 2010. Идва като покана за сваляне/гледане на флаш филмчета о тнякой сайт. Доста е неприятно, както и всички подобни гадинки. Спира всички мрежи, целия команд шел, няма таск менажер, всичко това в нормален и сейф моде, подменя уин-логон скрипта и т.н. Доста антивирусни все още нямат пълна защита срещу него, сравнително новичко е и затова внимавайте с поканите за гледане на флашчета :) Инструкции как да се действа освен формат С: /u - тук

Докладваха го скоро в MBAM форума, но доста хора са се опарили...

http://forums.malwarebytes.org/index.php?showtopic=40194

http://www.myantispyware.com/2010/02/15/how-to-remove-security-essentials-2010-uninstall-instructions/

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Докладваха го скоро в MBAM форума, но доста хора са се опарили...

МБАМ между другото все още не е готов да се справи на 100% с тая гадинка или поне с последната и мутация. Основно тоя последния комп аз го изчистих по старомодния начин на ръка ;) Но пораженията не можах да оправя напълно, доста системни настройки вече не бяха както трябва и затова накрая с учебна цел му врътнах и един формат и чиста инсталация и се оправи наистина проблема :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето и една също не нова, но доста любопитна статия (с първоисточник pcworld.bg) относно класацията на 6-те най-добри АВ програми за миналата година.

Аз лично не съм съгласен със интерпретацията, която са направили авторите на проведеният тест, но...това е друг въпрос.

Редактирано от ess (преглед на промените)
    2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Test 5 Free Antivirus .

Test: http://forum.malekal...010-t23535.html

Bravo Avast

Публикувано изображение

Редактирано от Androcure06 (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хм защо не са тествали ESET ?

Защото е само на безплатните програми.Жалко,че не е пробвал и Комодо.

Теста не е само на засичане а и на почистване предпазване от скриптове и т.н.

Той Маlekal прави много добри тестове.Интерсно е,че до сега винаги е препоръчвал Авира.След този Тест явно ще се обърне към Аvast....Явно Аvast са се поразмърдали.

Нищо лошо то и без това Авирка не я бива много в чистенето.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Браво, хубав тест. :lol6: От безплатните това са може би най-добрите след като вече ClamWin изостана доста, а отрочето на PC Tools Antivirus Free е нищо без пълния пакет PC Tools Internet Security (или поне без PC Tools Firewall + PC Tools ThreatFire). Хареса ми опцията на avast! за триене на упорити файлове при рестарт, както и boot-time сканирането. Откога се опитвам да накарам екипа на Avira да добавят подобна опция ...ама нейсе. Tе си имат опция за триене на файлове при рестарт, но не е много ефективна и няма GUI да видиш какво се случва, но нямат boot-time проверка. Те си знаят - safe mode или Rescue CD и това си е... :) PS: Всъщност тези опции и при avast! не бачкат за x64 версии май или... ? Някой да има инфо по въпроса, че аз си спомням, че все още не са готови за x64 платформи (става въпрос за boot-time сканирането).

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това не е тест, все още, но не се сдържах да споделя впечатления.Не видях никъде тема или пост за Process Lasso ( http://www.bitsum.com/prolasso.php )

http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=51062

Луда работа.:P)Инсталирах последната бета от официалния сайт и съм силно впечатлен.Не съм я ползвал преди.Скоро ще споделя повече впечатления.

Ето два-три шота на GUI:

Публикувано изображениеПубликувано изображение

На последния шот умишлено ''снимах'' и SEP, нали е звезда.:D:D (

Публикувано изображение

Ако някой има повечко впечатления от програмата, нека сподели.:))

edit:Мисля, че програмата идеално се вписва в категорията ''софтуер за защита'', затова реших да постна тук, независимо, че не става дума за антивирус или защитна стена.Много впечатляваща програма.;))

edit2: Хахахаха, сега видях колко пъти съм написал, че съм впечатлен от впечатляващата програма.:D:D Няма да си редактирам мнението, нека се посмеят и други.:Д

Редактирано от clonnning (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

edit:Мисля, че програмата идеално се вписва в категорията ''софтуер за защита'', затова реших да постна тук, независимо, че не става дума за антивирус или защитна стена.Много впечатляваща програма.:P)

По скоро попада в категорията на оптимизиращите програми,то и за това не я намери тук в този раздел.

Process Lasso подобрява производителността на системата и нейната стабилност в "ситуации" с високи изисквания, като наблюдава процесите, които консумират най-много от мощността на процесора и автоматично ги ограничава, за да подобри стабилността на системата и да премахне евентуалното забавяне.

P.s. Но както и да е,щом си впечатлен :)

Нищо няма да се трие,ако искаш отвори нова тема с инструкции за работа и настройки,ако искаш и помощ,драскай!

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гост
    Тази тема е заключена за нови отговори.